Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
42 57
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K katem
+2 / 6

Człowieku, merytorycznie masz rację. Mógłbyś jednak okazać trochę szacunku do czytelnika i napisać tekst poprawnie. Teksty napisane z tyloma błędami wydają się być niepoważne bez względu na to, jak poważnego tematu dotyczą.


Przepraszam, że zwracam Ci uwagę tak publicznie, ale ów problem nie tylko Ciebie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2022 o 23:59

E edls
0 / 2

@katem chcesz uczyć języka polskiego to zatrudnij się w szkole. Brakuje nauczycieli, przyjmą cie od razu. A jeśli masz problem z jakimiś kompleksami, czujesz się gorszy z powodu czyjegoś pisania, to warto odwiedzić lekarza a nie demotywatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 5

Brawo Wałbrzych! Cała Polska powinna brać przykład. W sumie to smutne, że święto, które kiedyś było symbolem radości i jedności, no i oczywiście PRAWDZIWEGO patriotyzmu, nie mylnego z nacjonalizmem, czy innym nazizmem zostało zawłaszczone przez PIS. Trzeba zabrać im monopol na patriotyzm. A jak na razie to ostrzegać obcokrajowców, którzy w tej chwili, z jakiegokolwiek powodu są w Polsce, by nie wychodzili z domów 11.11. chyba że w miejscowościach, w których przebywają żadnego marszu nie będzie, to raczej im nic nie grozi. Naziole na marszach w większych miastach, a w małych miejscowościach obchody są tylko symboliczne i tam idą normalni ludzie, a nie fanatycy. Bo we wsi nikt nie będzie organizował marszu.

A i jeszcze jedno mnie smuci. Sam marsz byłby fajnym pomysłem, gdyby tam faktycznie szły rodziny z dziećmi/normalni single. A idą naziole i kibole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 0:29

A konto usunięte
-2 / 4

@Cammax ubierz się jeszcze na tęczowo, załóż smycz i kaganiec koledze.. będzie tak modnie i nowocześnie . Ps. a od polskich patriotów to się grzecznie odpier.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Andrzeyek nie porównuj patriotów do nacjonalistów. Czepiacie się, gdy robi to lewica, a tymczasem samo nazywacie nazistowskich oszołomów patriotami. Ten marsz od dawna nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Pali się tam flagi innych państw, mieszkania, bije i obraża obcokrajowców. Jak to są przejawy patriotyzmu, to ja jestem prezesem PIS I jednocześnie przewodniczę ich wszystkim bojówkom domagającym się odwetu na innych krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

@Cammax byłeś ku... na tym marszu ? Nazywasz nacjonalistami całe rodziny z dziećmi spacerujące i cieszące się z tego że mogą żyć w wolnym kraju. A nie pomyślałeś że to poprostu zwykli ludzie mający w dupie całą politykę ! Ty pewnie też masz w rodzinie jakieś szumowiny które nie są powodem do dumy. Takie spłycanie tematu stawia cię w jednym szeregu z tym szmaciarzem Hooyem Verhofstadt... Jeśli dla ciebie dziecko niosące chorągiewkę w biało czerwone barwy to nacjonalista to człowieku nie mamy o czym dyskutować. Pewnie jesteś młody, gówno w życiu przeżyłeś, wszystko ci pewnie podali na tacy... popytaj starszych ludzi (tylko takich co nie byli w partii) to ci opowiedzą jak żyli i na co czekali kilkadziesiąt lat... Ps. Ośmieszać się człowieku w każdy swoim wpisie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Andrzeyek ok, na pewno na marszu trafiają się zwykli ludzie, rodziny z dziećmi, weterani jakichś walk..
Ale jest też PIS, ONR, Bąkiewicz z hasłami typu "Polska dla Polaków", "Europa ma być albo biała, albo bezludna", czy jakimiś antyeuropejskimi, a zwłaszcza antyniemieckiej hasłami. O nich chyba nie powiesz, że to patrioci. Ich to powinno się zdelegalizować, a nie dawać im organizację marszu.

Nie bez powodu obcokrajowców ostrzegano, by pod żadnym pozorem 11.11 nie wychodzili z domów. No i faktycznie bali się wyjść. Bo wiedzieli, że na marszu mile widziani nie będą. O ile normalnej osobie by nie przeszkadzał nawet ktoś czarny, to nazistom już tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 6

A co ma wspólnego msza ze świętem niepodległości? Kosciół wspierał zaborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@Obiektywny1
Oczywiście, szczególnie intensywnie wspierał zaborcę bolszewickiego.

Gdybyś choć trochę interesował się historią, zauważyłbyś różnicę pomiędzy postawami zwykłych księży (Piotr Skarga, Hugo Kołłątaj, Piotr Ściegienny i inni) a postawami hierarchów.
Skąd ta różnica? Biskupi wywodzili się z arystokracji. Dla nich przynależność narodowa była nieistotna, czuli się "obywatelami Europy". Mieli swoje posiadłości na całym kontynencie oraz koneksje na wszystkich dworach.* Czyli korzyści rodzinne były dla nich ważniejsze niż dobro ojczyzny, z którą się nie utożsamiali.

Kłamstwem jest też twierdzenie jakoby Watykan sprzyjał zaborom. Większa część terytorium Polski trafiała w ręce prawosławnej Rosji. Najbogatsze regiony zachodnie przejęły protestanckie Niemcy. Czyli nawet patrząc najbardziej prymitywnie - przychody oraz strefa wpływów Watykanu malała w wyniku zaborów.
Dlaczego Watykan "poparł zaborców"? Nie zrobił tego. Jednak nie dysponując siłą militarną zdolną do obrony swojej strefy wpływów, musiał formalnie zaakceptować politykę faktów dokonanych. Była to dyplomacja, mająca na celu ograniczenie strat własnych. A dyplomacja oraz cała polityka to jedna wielka ściema. Tylko ktoś skrajnie naiwny może wierzyć w polityczne deklaracje.


p.s.
* Doskonałym przykładem ówczesnego magnackiego internacjonalizmu są dwa rody w dwóch krańców Europy. Radziwiłłowie wywodzili się z Litwy, Marianna Orańska była córką króla Niderlandów. Pomiędzy należącym do Radziwiłłów pałacykiem myśliwskim w Antoninie, a ulubionym pałacem Księżnej Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim jest mniej niż 150 km.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

Temat. Całkiem ciekawy. Ale makabrycznie. Się to.
Czyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 8:36