Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
242 261
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mwa
-4 / 10

- spożywanie mięsa NIE MA wpływu na zdrowie, chyba że spożywasz tłuste mięso istotnie więcej niż to zalecane, ale tak jest prawie ze wszystkim.
- spożywanie mięsa NIE WPŁYWA na cierpienie zwierząt chyba że jemy np. mięso z uboju rytualnego. Wpływa natomiast na pogłowie i w ogóle istnienie gatunków hodowlanych.
- spożywanie mięsa NIE NAPĘDZA katastrofy planetarnej!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 7

@mwa . Spożywanie mięsa MA wpływa na zdrowie. Ma wpływ POZYTYWNY. Do czego prowadzi brak mięsa w diecie to można zaobserwować na przykładzie tych różnych spurków, co to im od braku witamin B szare komórki skonały z głodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
+2 / 2

@mwa No nie wiem, czy przemysłowa hodowla zwierząt, jest dla tych zwierząt przyjemna. Nie oszukujmy się, to że jem mięso, wcale nie znaczy że uważam że zabijanie zwierząt jest w porządku i one nie cierpią.
Hodowla zwierząt na masową skalę, nie jest zdrowa dla środowiska. Choćby w kwestii zużycia wody itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
+2 / 2

@Banasik To zależy czy dieta bezmięsna jest dobrze zbilansowana, co jest jednak trudniejsze, niż w diecie z mięsem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 0

@activefun Te najbardziej bolesne dla zwierząt metody hodowli ( jak tuczenie gęsi na wątróbki czy klatki w których kury nie mogły się ruszać ) zostały w UE zakazane. A jakby nie patrzeć to są gatunki udomowione, od wieków przystosowane do życia w ciasnej, zamkniętej przestrzeni - zobacz sobie jak choćby 50 lat temu na wsi hodowano krowy czy świnie, teraz nawet w przemysłowej hodowli mają lepiej. No i życie dzikich gatunków też nie jest "usłane różami".
Hodowla zwierząt na masową skalę jest często zdrowsza dla środowiska niż zwierzęta dzikie choćby w kwestii metanu który zwiększa dziurę ozonową i jest gazem cieplarnianym - w dużych nowoczesnych farmach odchody są zbierane i metan nie jest wypuszczany do atmosfery ale od razu spalany na ciepło czy prąd a ostatnio nawet przerabiany na wodór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sizar
0 / 2

"Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada. Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął."
Rzym 14:2-3

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić."
I Kor 6:12

Odpowiedz Komentuj obrazkiem