Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
208 221
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+8 / 10

Balcerowicz musiał wybrać. Miał kraj PRLowskich urzędników z galopującą inflacją i ogromnym udziałem państwa w gospodarce. No więc wybrał ograniczenie inflacji kosztem bezrobocia i sprzedaży państwowych zakładów gdzie sprzedażą zajęli się skorumpowani urzędnicy.

Teraz w Polsce wystarczyło nie tyle nie kraść bo kradli i wcześniej i kraj się rozwijał i mieliśmy nawet deflacje. Wystarczyło nie rozp**** waluty po to by dać nierobom socjale... tylko tyle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amon666
+3 / 5

Ale PiS bez głosów nierobów emerytów oglupianych przez kk i tym podobnych by nie wygrał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B believer18
+2 / 4

@ciomak12 Na początku lat 90 XX wieku mieliśmy hiperinflację, więc to nie był wybór pomiędzy niższą inflacją i wysokim bezrobociem czy wyższą inflacją i niskim bezrobociem tylko wybór pomiędzy stabilnym krajem a krajem w chaosie. Poza tym tak jak mówi Krzywa Philipsa-Friedmana w długim okresie nie ma ujemnej korelacji pomiędzy inflacją a stopą bezrobocia. Co do prywatyzacji to jak widzę jak politycy obsadzają na stołkach swoich znajomych i rodzinę i jak nieudolnie zarządzają państwowymi przedsiębiorstwami to uważam, że decyzja o prywatyzacji była słuszna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2022 o 0:43

G Gekon86
-1 / 1

@ciomak12 drugi akapit jeszcze prawdziwszy od pierwszego. Słusznie zauważyłeś gdzie leży problem. Ok 30% wyborców nadal tego nie zauważa. Myślę, że zauważa to od lutego. Nastąpi wtedy ogromna podwyżka zusu dla przedsiębiorców a wiemy, że nikt nie będzie kosztów brał na siebie tylko przerzuci na klienta. Będziemy mieli dużo mało wartościowej gotówki która będziemy wydawać na produkty które mogłyby być tańsze gdyby nie było tyle tej mało wartościowej gotówki. Ale jak to mówią wyznawcy pisu? Kradno, ale dajo:D pozdrowionka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@Amon666 no i bez nazistów. PIS swoją potęgę zbudowało na nienawiści do Niemiec, Szwecji, UE, Żydów, homoseksualistów i ekologów. Na tym oparli swój program. Aż mnie dziwi, jakim cudem zezwolono im na działalność. Jakie oni haki tam musieli na innych mieć? Jakbyśmy my w tamtych czasach poszli zarejestrować partię z programem typu "je**ć szkopów i się nie bać!", "Idziemy po odwet za Potop", "geje do gazu", to nie tylko by nam tej partii nie zarejestrowali, ale trafilibyśmy albo do więzień, albo do psychiatryka. A tymczasem to nie są jakieś losowo wygenerowane przeze mnie zdania na zasadzie losowe wydarzenie historyczne+odwet, losowa grupa ludzi+ sposób egzekucji. To dosłownie poglądy PIS. Za to dziś nie tylko byśmy taką partię mogli zarejestrować, ale też dostalibyśmy fuchy od PIS i mogli wcielać nasz "program" w życie.

Potem starsi ludzie nienawidzący wcześniej wspomnianych zaczęli wymierać, a młodzi mają już bardziej otwarte głowy, choc często są leniwi. Stąd zrodziły się programy patol+.

Oj będziemy potrzebować Balcerowicza po upadku dyktatury PIS. No i drugiej Norymbergi, ale w ostrzejszej formie, bo wielu niemieckich nazistów w spokoju dożyło starości. Tyle, że tu był czas na ściganie ich, bo było wiadome, że im się to nie przedawni. A z PISowcami to trzeba będzie się pospieszyć jeśli chcemy ich rozlixzyć za ich życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2022 o 9:02

C ciomak12
0 / 0

@believer18 W dłuższym okresie może i nie ma korelacji, tylko sprawa jest taka że kadencja rządu to 4 lata. I jak się nie wyrobisz z okresem przejściowym to może przyjść ktoś kto wszystkie reformy odwoła. Tak więc okres przejściowy to jest mega ważna sprawa.

I tak decyzja by przejść z modelu gospodarki socjalistycznej (o wysokim udziale państwa w gospodarce) na model kapitalistyczny(o niskim udziale) była dobra. Co nie zmienia faktu że w wyniku tych prywatyzacji wielu się dorobiło skupując na ustawionych licytacjach zakłady- patrz kulczyki. Wiele też zaorano dobrych firm. Co je wykupiła konkurencja by rozprzedać na części.

I to nie je bajka. Nie ma prostych rozwiązań. Te Balcerowicza uważam że, po pierwsze że zadziałały. Po drugie były zrobione szybko. A to już dużo. I możemy być za to wdzięczni. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę skutki uboczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Kryzys w Grecji: limit dzienny wypłaty z bankomatów tyle co miesięczna pensja w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem