Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
475 505
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Barelik
+10 / 24

To tylko pokazuje w jak bardzo innej sytuacji jesteśmy.
Dla Ukrainy UE jest symbolem i (pewnego rodzaju) gwarantem bezpieczeństwa oraz sposobem niezależności od rosji.
Dla wielu Polaków zaś UE stała się tworem, który zajmuje się głównie światopoglądem, zamiast zajmować się tym, czym miał się zajmować - gospodarką, wspólnym rynkiem pracy i handlu, być może wspólną walutą, być może spójnym (ale nie wspólnym!) system podatkowym. Gdy wchodziliśmy do UE - w ten sposób była przedstawiana. Moment, w którym UE chce narzucać ile mamy mieć płci - jest pewnego rodzaju przesadą. Nie takie kompetencje UE były przedstawiane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 6

@koniku Wrzuciłem w translatora. Nie działa. Co to za dialekt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
0 / 4

@Barelik ale wiesz, ze to co piszesz to po prostu nieprawda? Czy ty tak na powaznie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+2 / 6

@Barelik Oczywiście że Unia zajmuje się również gospodarką i wspólnym rynkiem. Nie może być tak żeby nowoprzyjęci byli konkurencyjni dla Niemiec lub Francji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@bilbao99 rozwiń, która część jest nieprawdziwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
+4 / 24

Nie dziwię się Ukraińcom. Są w tak czarnej d, że będą świętowali przyłączenie do dowolnego kołchozu, który pozwoli im jakkolwiek uniezależnić się od Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
0 / 4

@zxcvbnasdfgh dziwic natomiast nalezy się Polakom, którym UE przestała się podobać. Częsć narodu to niestety mentalnie wschodniacy i to z tego wschodu dalszego niż Donbas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+8 / 26

Ukraińcy są na tym samym etapie zachwycania się UE i nadzieją z niej płynącą co my przed przystąpieniem. Po latach jak zobaczą jak EU traktuje kraje członkowskie o innych preferencjach niż lewicowe, jak będą im narzucać swoje warunki to Ukraińcy będą deptać flagę UE razem z nami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M memik432
+1 / 11

@paul123 Dokładnie tak jest, powiem więcej, EU nie tylko dyskryminuje kraje na polu światopoglądowym, ale również gospodarczym, patrz: dyrektywa o delegowaniu pracowników, która jest wbrew swobodnemu przepływowi usług i wolnej konkurencji, a w istocie ma chronić zachodnie firmy transportowe przed konkurencją ze strony polskich przewoźników, którzy za bardzo się rozwinęli i stali się dla nich zagrożeniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2022 o 17:18

B bilbao99
+2 / 2

@paul123 co ty nie powiesz. To kraje mają preferencje? Może jeszcze nawet seksualne? Niech ta myśl prawicowa lata nieskrępowana niczym gołębica. Niech ludzie zrozumieją czym jest w istocie. Zbiór przesądów, domorosłej politologii i nieuctwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-1 / 9

@bilbao99 nieuctwa? jak ja mam wierzyć w jakieś chore ideologie, że jak utnę sobie kuśkę to nagle zmieniam płeć i staje się kobietą albo, że otyłość to nie choroba tylko piękno ciała to ja już wolę być tym nieukiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agalaura
+1 / 11

Jasne i oczywiste, że opcja pierwsza :-) Ukraina po prostu jeszcze nie wie, jak beznadziejnie jest w UE, bo akurat propagandę to mają tam dobrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
0 / 4

@agalaura akurat sporo Ukraińców na własne oczy mogło się przekonać, czym jest UE bo tu przyjeżdżają osoboście. I dlatego są za wejściem do UE.
Propaganda to coś co uprawiasz ty i twoi koledzy od Prigożyna, Sołowiowa i Simonian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cvty
-1 / 1

@bilbao99 Gdybyś cokolwiek więcej wiedział o otaczającym Cię świecie, to przestałbyś posługiwać się banalnymi uproszczeniami rodem z komiksu sponsorowanego przez Komisję Europejską.
Zacznijmy od tego, że dla Ukrainy potencjalna akcesja do UE to zerwanie z przynależnością do kultury Wschodu. To już samo w sobie jest dla nich bardzo atrakcyjne. Po drugie, Ukraińcy są narodem, który tkwi w przeświadczeniu, że UE im po prostu da pieniądze. Lata propagandy rosyjskiej zrobiły swoje. W rosyjskich mediach mówiło i mówi się, że Polska i inne nowe kraje UE są na utrzymaniu tejże. W głowie Ukraińca pojawia się więc pragnienie, aby i Ukraina dostawała pieniądze od dobrej cioci. Kraje postsowieckie jeszcze długo nie wyzwolą się z przeświadczenia, że pieniądze się po prostu dostaje, a nie zarabia lub otrzymuje w zamian za coś. Tym czymś w przypadku UE jest otwarcie rynku na zachodnie koncerny, które zarabiaja gigantyczne pieniądze na taniej sile roboczej, preferencjach podatkowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 0

@cvty No tak, bo masowe dotacje z budżetów unijnych dla spółek państwowych, dla gmin i sołectw to jest przecież mrzonka, a Polska to tak bogaty kraj, że do tej całej UE to się jeszcze dokłada...
Gdzie nie przejedziesz, gdzie nie przejdziesz, biblioteki, oddziały szpitalne, placówki medyczne, muzea, gospodarstwa rolne, firmy różnego rodzaju od produkcji, przez handel po usługi - wszyscy korzystają z funduszy unijnych. Ale ta Unia to feee jest, bo czegoś za swoją kasę wymaga.
To teraz propozycja - zrezygnujcie wszyscy z funduszy unijnych, zobaczymy jak bardzo będziecie wtedy w dudzie, gdy dowiecie się jak bardzo jest źle, jak bardzo mordazdradziecki z kaczingą i resztą ekipy rozpie*dolili ten kraj, jak wielka jest tragedia i jak szybciutko zachce wam się powrotu unijnych dotacji. Prawactwo by sobie chciało, być wielkim i niezależnym, więc gitara - zrezygnujmy z tarczy antyrakietowej od amerykanów, zrezygnujmy z dotacji unijnych, zrezygnujmy z członkostwa wszędzie. Putinowi to bardzo w smak i bardzo na to czeka, by się tu wpie*dolić ze swoimi poglądami, do których tępemu prawactwu tak bliziutko i cieplutko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
0 / 0

Wybieram tych na górze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trn73
0 / 0

Wolę taki układ flag, niż rosyjską w zestawieniu z białoczerwoną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chronos69
0 / 0

Jak zwykle temat unii europejskiej musiały skomentować ruskie trolle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Trooyan
0 / 0

Ukraincy swietowali razem z nami. W ukrainskiej telewizji polecial spot reklamowy poswiecony naszemu swietu... Co to za brednie sa... Co ma ambasada do calego spoleczenstwa....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
-1 / 1

Wolę pierwszą opcję od drugiej. Ukraina też się przekona jak to jest fajnie być w tej patounii. Narazie są zachwyceni jak my przed przystąpieniem do unii, jak przystąpią to będą się cieszyć tak samo jak my teraz. może i Ukrainie się marzy fit for 55, durne restrykcje, sankcje oraz zakaz rejestracji spalinowych aut w przyszłości oraz ogólnoeuropejska baza punktów karnych tak by kierowcy szybciej tracili prawo jazdy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem