Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
936 968
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar sfzgkkp
+10 / 18

Należało podać całą informację:
"Oznacza to, że od początku wojny, do Polski przybyło już 7,675 mln osób uciekających przed wojną.

W dniu 11 listopada z Polski do Ukrainy wyjechało 21,6 tys. osób. Łącznie od 24 lutego na Ukrainę wróciło ponad 5,872 mln osób."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2022 o 13:22

G grifith500
+4 / 20

@mikv w obozach dla uchodźców zachodnie państwa odławiały wartościowych fachowców np lekarzy.
Jakby w Polsce były obozy dla uchodźców to szybko by się okazało kto ucieka przed wojną i naprawdę trzeba mu pomóc a kto korzysta z okazji do darmowej opieki rządu polskiego i ofiarności Polaków.
Wojna to jest straszna rzecz ale tysiące osób (w tym Polaków) ciągnie z tego pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+21 / 35

@mikv weryfikacja? Chłopie, oni ich wpuszczali "na pałę" i uznawali że dane które poda facio są autentyczne. Weryfikacja "na gębę".
U nas weryfikacja była NA GRANICY! Jeśli dany Ukrainiec miał wszystkie dokumenty, to weryfikacja trwała kilka minut. Jeśli były braki, cyk na stronę i telefon na Ukrainę w celu pozyskania danych petenta.
TO jest ta różnica. My weryfikowaliśmy zanim ich wpuściliśmy, a zachód kilka lat temu najpierw wpuszczał hurtem a potem próbował "wyłapać" XD.

No właśnie nie bardzo Europa się kwapiła do relokacji uchodźców. Bo nie robili niczego. To właśnie z Polski, uchodźcy sobie zrobili swoistą "bazę", z której mogli sobie organizować we własnym zakresie relokację. Europa nie zrobiła nic. Tak jak dla Ukraińców nic nie zrobił polski rząd.
Cała pomoc jaką dostali Ukraińcy nie pochodzi od polityków, tylko od dobrego serca Polaków! Nie zapominajmy o tym istotnym fakcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 2

@grifith500 skąd te informacje o "odławianiu" ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+3 / 7

@rafik54321 w przeciwnym razie doswiadczymy kolejnego zakrzywienia historycznej prawdy i rząd sobie przyklei to jako sukces :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+2 / 6

@mikv mam rodzinę w Wuppertal w Niemczech i jak był kryzys imigracyjny to w szkołach na salach gimnastycznych byli imigranci umieszczani. Najpierw właśnie znikali z sal gimnastycznych ci którzy mogli udowodnić że są wykształceni lub są fachowcami. Oni byli bardzo krótko a reszta to leżała miesiącami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+5 / 9

@rafik54321 Najwięcej pomocy udzielił rząd kościołowi i firmom znajomych. Większość pomocy szła z dobrego serca Polaków i z ich pieniędzy.
Nie oszukujmy się -szary obywatel dostawał 40 PLN dziennie na uchodźcę a kościół,hotele,APT itp dużo więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 11

@Obyczajowy sam z narzeczoną jakoś na wiosnę zorganizowałem paczkę dla uchodźców. W sumie wartość około 200zł. Dużo, niedużo - tyle mogliśmy.
Byśmy lepiej stali, to pewnie byśmy od siebie dali więcej. Z drugiej strony wymagać od kogoś aby dał więcej niż chce - też debilizm.

Autor kanału na YT Truck mechanic from Poland twierdzi że sam utrzymuje jakąś ukraińską rodzinę. Skoro go stać i chce - proszę bardzo i szanuję.

Bo znowu gdzie niby rząd miał tych uchodźców ulokować? Przecież rząd nie ma swoich mieszkań itd. To różni ludzie sami fundowali wynajmy uchodźcom lub wręcz brali ich do siebie. Gdzie rząd by upchnął te kilka milionów ludzi? Przecież to wymaga milionów mieszkań. To nie wyrosło przecież "na pstryk" XD.

Wręcz mógłbym powiedzieć że rząd przeszkadza uchodźcom. W moim mieście pod hipermarketem stało kilku Ukraińców i zbierali pieniądze. Przywaliła się do nich policja :/ . Musieli zwinąć flagi.

Znowu z trzeciej strony, co jakiś czas, czy to idąc do sklepu, czy gdziekolwiek, słuchać ten ukraiński. Również wśród pracowników. Źle? Prawidłowo. Przyjechali, dostali parasol bezpieczeństwa. Bomba na głowę nie spadnie - to sporo. Jeść dostali, rany opatrzyli. Dostali szansę by żyć normalnie między nami. I skoro stanęli na nogi - świetnie. Tak to właśnie powinno działać. Jednak nie rządu w tym zasługa.

Z kolejnej strony też racja, że na pewno wraz z wszystkimi potrzebującymi osobami, przyjechała jakaś część leserów i kryminalistów, która "zwąchała łatwy interes". To na pewno. W każdym narodzie są mendy. Tego nie przeskoczymy. Jednak takich trzeba po prostu wyszukiwać i wykluczać. Dla takich bilet na front w jedną stronę.
I nie sądzę by jakikolwiek ogarnięty Ukrainiec miał z tym problem. Gdzieś nawet widziałem materiał jak ukraiński żołnierz sam mówił, że takich uchodźców co nie szanują Polski, ładować do busa i wysłać ich z powrotem XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 5

@grifith500 a to swoją drogą. Zresztą - który rząd dbał o cokolwiek innego niż własny prywatny interes & interes "kolegów"?

Dalej większość pomocy idzie z kieszeni prywatnej Polaków. Mówiąc wprost - Polacy sobie od gęby odbierają by dać im. I to szlachetne. Jednak w tym wszystkim musimy też pamiętać o nas samych. Bo możemy się podzielić jak z przyjaciółmi, ale jeśli oddamy im wszystko, to czy znajdzie się ktoś inny, kto wtedy pomoże nam? A jeśli oddamy wszystko to sami staniemy się potrzebujący i już nie będziemy w stanie pomagać, choćbyśmy chcieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+2 / 10

@rafik54321 Polacy oddali Ukrainie czołgi,rakiety do samolotów i mnóstwo innego sprzętu a jak na tym wyszli to wiadomo na przykładzie czołgów Leopard 2 od Niemiec.
Przyjęliśmy miliony ludzi ze wschodu a na odbudowie Ukrainy obłowią się USA, Niemcy i Francja.
Najważniejsze to dbać o swój kraj a jak jest możliwość to dopiero potem o innych a nasi rządzący najpierw dbają o swoją kieszeń potem o kieszeń swoich znajomych a pomagają naszymi rękami.
Najlepiej pracuje się cudzymi rękami a najszybciej wydaje się cudze pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 5

@rafik54321 Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Napisałam, ze łatwiej jest zweryfikować kogoś z kraju obok, jeśli możesz współpracować z głową państwa tego kraju niż z kraju opanowanego przez talibów, gdzie jest totalny chaos. Jeszcze raz powtarzam, ze obozy dla uchodźców są po to, żeby dać schronienie uciekającym ale nie wpuszczać ich na pale( dokumenty mogą być podrobione), tylko weryfikować i deportować jeśli coś jest nie tak. Sprawdź sobie statystyki ile osób np było deportowanych z Niemiec. Moi znajomi w latach 80-tych uciekli do Niemiec i tez czekali na weryfikacje, pomimo, ze mieli dokumenty, ale nie mieli wizy.

"Swoista baza" ? :) A ci co próbują przejść do nas z Białorusi, zrobili sobie ' swoista bazę" na Białorusi" ?

Kolejny cytat z mojej wypowiedzi, którego chyba nie zauważyłeś : "pomimo, ze państwo nie zadbało o obozy dla uchodźców, polskie społeczeństwo poradziło sobie z tak ogromna fala uchodźców, biorąc ich do swoich domów " - po co próbujesz udowodnić, ze napisałam coś innego a Ty jesteś taki odkrywczy, więc zaznaczysz to wykrzyknikiem ? Nikt o niczym nie zapomina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+4 / 4

@grifith500 no i co w tym złego, ze Ci, którzy mogą być od razu aktywowani zawodowo są aktywowani zamiast korzystać z zasiłku ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@mikv hmmmmmm jak to się stało, ze zniknął mój pierwszy komentarz a jego miejsce wskoczył ten pomimo, ze jest odpowiedzią na komentarz niżej ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 6

@mikv "Napisałam, ze łatwiej jest zweryfikować kogoś z kraju obok, jeśli możesz współpracować z głową państwa tego kraju niż z kraju opanowanego przez talibów," - tak, bo z bombardowanym Kijowem to tak łatwo było się dogadać, a tak wgl to listy goniec nosi XD...

W dzisiejszych czasach, w czasach komunikacji z prędkością światła to nie odległość robi różnicę. Ukraina czy Syria? Jeden pies. Możesz wziąć telefon do ręki i zadzwonić na drugi kraniec świata bez zauważalnego opóźnienia.
Więc tu jedynie właśnie organizacja samego kraju docelowego robi różnicę.

Tylko że właśnie wpuszczali ich na pałę. Gdyby ich marynarka grzecznie zbierała i było jak mówisz, to kto by miał o cokolwiek robić szum? No i jakim cudem na zachodzie było tyle zamachów terrorystycznych? A u nas jakoś tak pusto XD. No kto by to przewidział? Czyli zweryfikowali terrorystów tak, że nie wykryli w nich terrorystów? To coś słabiutka ta weryfikacja XD.

"A ci co próbują przejść do nas z Białorusi, zrobili sobie ' swoista bazę" na Białorusi" ?" - a nie pomyślałeś że właśnie specjalnie zostali przerzuceni przez kacapów po to, aby Ukraina miała ciężej? Chodziło o destabilizację sytuacji. Putlerowi plan nie wypalił i dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-2 / 4

@rafik54321 "Więc tu jedynie właśnie organizacja samego kraju docelowego robi różnicę." - właśnie to napisałam. Od kogo niby te telefoniczna weryfikacje można uzyskać skoro rządzą talibowie ? Tam musi działać wywiad, a każdemu informatorowi grozi kara śmierci, dlatego weryfikacja jest tak utrudniona.

Co do terrorystów, to radzę sprawdzić, czy byli uchodźcami. Bo na mój gust w większości przypadków uchodźcami byli ich rodzice a oni urodzili się w Europie. Tak jak napisałeś do innego rozmówcy w żadnej społeczności nie ma samych aniołków. Ci w dzieciństwie mierzyli się z wykluczeniem społecznym, czy rasizmem, więc tym bardziej byli podatni na propagandę talibów.

Chyba co innego mamy na myśli pisząc ' wpuszczali na pale" . Dla mnie to możliwość swobodnego poruszania się a nie odizolowanie w obozie dla uchodźców. A dla Ciebie ?

"a nie pomyślałeś że właśnie specjalnie zostali przerzuceni przez kacapów" - pomyślałam, stad moje pytanie na które nie odpowiedziałeś. Kacapy mogą przerzucać nie tylko z Białorusi dlatego potrzebna jest weryfikacja bez względu na to skąd przerzucają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+1 / 3

@mikv chodzi o to że lekarz , inżynier itp zostanie w Niemczech, Francji itd a do Polski to wysyła się nieuka. Poczytaj ilu lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy zostało w poprzednich latach aktywowanych w Polsce,prawie nikt! Dlaczego? A no dlatego że w Polsce trzeba egzaminy, certyfikaty itp a lekarze i pielęgniarki bronią rynku pracy jak mogą bo to jest dla nich kasa. Nie mam nic do uchodźców z Ukrainy zwłaszcza że sytuacja była jaka była ale nie uważam że powinni być traktowani lepiej niż Polacy. Przyjechali pomóc miesiąc lub dwa i do pracy. Polak musi sobie radzić i Ukrainiec też musi sobie radzić. Jeśli jest dobrym specjalistą i może to udokumentować to niech zarabia jak specjalista.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 2

@grifith500 W Niemczech zostają tez polscy lekarze, gdzie widzisz problem, ze inne nacje tez tam chcą pracować ? ? Jak chcesz, żeby lekarz został u Ciebie to mu stwórz warunki. Niestety rządzący krzyczeli, żeby lekarze w Polsce pracowali dla idei to chyba nic dziwnego, ze medycy wola pracować w Niemczech ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 5

@mikv rządzą talibowie? Czyli już wojny nie ma XD. Jednak nawet w przypadku wojny domowej, po obu stronach są wydawane dokumenty. Bo inaczej jak jedna czy druga strona mogłaby nadzorować swoich obywateli i wykrywać szpiegów?

Wywiad to jest wojskowy. Do spraw cywilów są odrębne struktury.

"Co do terrorystów, to radzę sprawdzić, czy byli uchodźcami. Bo na mój gust w większości przypadków uchodźcami byli ich rodzice a oni urodzili się w Europie. " - ta, a zapędy terrorystyczne oraz kontakty to się z powietrza wzięły...

"Tak jak napisałeś do innego rozmówcy w żadnej społeczności nie ma samych aniołków." - pierwszy z brzegu złodziej, a regularny terrorysta który strzela do cywilów to dwie różne kategorie. My mamy do czynienia co najwyżej z pospolitymi przestępcami. Zachód miał na głowie terrorystów.
Słyszałeś o tym aby w Polsce gdzieś ciężarówka wjechała na deptak i taranowała ludzi jak leci? Wypadki drogowe owszem, ale celowe akcje? U nas tego nie ma i nie bez powodu.

"Chyba co innego mamy na myśli pisząc ' wpuszczali na pale" ." - oni sobie po prostu podpływali na dziko do brzegu i mogli sobie hasać jak chcieli, bez żadnej sensownej weryfikacji. Koleś powiedział że ma na imię Abdul i ma 13 lat, gitarka. A co tam że wygląda jakby 30tki dobijał - nie ważne. W kwitach że Abdul to Abdul XD. A potem wychodziły kwiatki, po atakach terrorystycznych że Abdul to jednam Mohamed i jest poszukiwany. No to gdzie kuwa ta weryfikacja?!

Poza tym, twierdzisz że to "biedne ludzie co pomocy chco"? Wytłumacz to.
https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/miliarder-coraz-blizej-stworzenia-raju-dla-uchodzcow-wyspa-aylana-ra577653-4459620
Dlaczego uchodźcy nie promowali tego rozwiązania? Przecież to idealny temat dla nich. Nowa "ojczyzna". Bezpieczna, pod płaszczykiem wojsk Europy. No kuwa bajka. Ale nie, oni "do Europy chco". No ciekawe czemu? XD.

A udało im się coś przerzucić do Polski? Nie. Co przeszło na krzywy pysk, zostało wyłapane i deportowane. Bezpośrednio do Polski, putler nie mógł przerzucić, więc próbował destabilizacji w ten sposób.

Twierdzisz że potrzebna jest weryfikacja i to prawda, a jednocześnie twierdzisz że zachód weryfikował (co już prawdą nie jest) i mówisz że u nas to źle działało :/ .
To raczej zachód powinien się uczyć od nas.

Mało to tych imigrantów z bliskiego wschodu na pontonach przypłynęło? I co śmieszniejsze. Ukraińcy zwiali do najbliższego bezpiecznego państwa - Polski.
A teraz bierzemy mapę.
https://mapy.net.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_3583facee5c920545189d4d0f3bfcff5.jpg
Spierniczali z Syrii do Grecji i Włoch. Patrz jaki to kawał drogi. Bliżej do choćby Turcji czy Egiptu No co za przypadek? I jakoś nie garnęli się do krajów muzułmańskich? Tylko do chrześcijańskich? Przecież to sprzeczne z ich wiarą itd.
A już pogwałcone Szwedki - eee tam, przypadek.

Do Polski spływały głównie Ukrainki z dziećmi. Imigranci z bliskiego wschodu to głównie faceci w wieku idealnym do walki.
Nie. Nie uważam aby ci imigranci z bliskiego wschodu faktycznie chcieli pomocy. Stamtąd napływało głównie bydło, bez szacunku dla gospodarza, a wręcz celowo przybywających by żyć z pracy Europejczyków.
Z Ukraińcami jest totalnie inaczej. Większość już wróciła do siebie. Bali się, to uciekli do nas. Nie porównuj tych dwóch sytuacji.
Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-3 / 3

@rafik54321 piszesz takie brednie, ze nawet nie wiem jak to skomentować, więc tylko poradzę żebyś sobie sprawdził ile osób przekroczyło polska granice NIELEGALNIE, oraz ile było deportowanych np z Niemiec do kraju ich pochodzenia ( po weryfikacji). Pomimo propagandy w która wierzysz. Jeśli Ci się oczy nie otworzą, to już nic nie poradzę.

ps jak się ma Twoja teoria o 'swoistej bazie' w Polsce skąd Ukraińcy mogą jechać dalej, do teorii, ze uchodźcy powinni pozostać w pierwszym kraju do którego uciekli przed wojna ? Nie zauważyłeś, ze są sprzeczne ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

@mikv no akurat w Polsce nielegalnych imigrantów jest baaardzo niewielu ;) . A trzon z nich już deportowano :) .

" jak się ma Twoja teoria o 'swoistej bazie' w Polsce skąd Ukraińcy mogą jechać dalej, do teorii, ze uchodźcy powinni pozostać w pierwszym kraju do którego uciekli przed wojna ? Nie zauważyłeś, ze są sprzeczne ?" - bynajmniej sprzeczne nie są, jednakże ty tego widzieć naturalnie nie chcesz.
Wiesz jaka jest różnica? W dobrowolności.
My Ukraińców z Polski nie wyganiamy. Chcą jechać dalej na zachód? Proszę bardzo. Chcą pozostać - zapraszam do zakładu pracy. Uczciwy układ.
Sęk w tym, że Unia Europejska chciała wysłać do nas imigrantów którzy NIE chcieli do nas przyjechać + chciała nakazać nam wypłacanie socjału tym imigrantom wg stawek UE. I ty się dziwisz że my tego nie chcieliśmy?
Ukraińcy wyjeżdżają bo CHCĄ, a nie dlatego że ich zmuszamy.
UE po prostu ogarnęła że ściągnęła sobie syf na łeb i chciała go rozłożyć pomiędzy wszystkie kraje, by w niemczech było mniejsze szambo.
Pogadaj z kierowcami międzynarodowymi. Przejazd przez Polskę to bajeczka. We Francji to kierowcy srają w majty i orają praktycznie bez przystanków, bo się boją.

Koniec tematu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
0 / 2

@mikv mi chodzi o to że wszyscy narzekają że lekarzy nie ma, pielęgniarek nie ma a jak można zatrudnić lekarzy i pielęgniarki z Ukrainy to robi się im pod górę. No i oczywiście okazuje się że pielęgniarek wystarczy tylko trzeba im zapłacić. Lekarz w Polsce nie pracuje dla idei. Jest takie powiedzenie "Pokaż lekarzu co masz w garażu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-3 / 3

@rafik54321 Sorry nie doczytałam do końca, bo jak zwykle próbujesz rozmydlić temat.
Jak najbardziej są sprzeczne, bo sam nie wiesz tego chcesz :) swój punkt widzenia uzależniasz od punktu siedzenia.

ta "dobrowolność" jest możliwa tylko z jednego powodu : obywatele tych państwa do których uchodźcy wyjeżdżają dobrowolnie nie robią takich cyrków jak Ty, tylko pomagają ludziom uciekającym przed wojna bez względu na to, gdzie ta wojna się toczy i bez względu na to który kraj był pierwszym do którego trafili. Na tym polega człowieczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@grifith500 takie powiedzenie było, kiedy Dorn był rządzie PiSu (2005 -2007) i chyba sobie nie zdawał sprawy z możliwości emigracji po wstąpieniu do UE. Potem się ogarnął i z PiSu wystąpił a teraz już nie żyje. O pracy dla idei powiedział Karczewski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
0 / 2

@mikv znasz biednego lekarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+2 / 2

@grifith500 gdyby był biedny to byłby lepszy ? :) o co Ci chodzi ? Skończył bardzo trudne studia, wykonuje bardzo trudny zawód i powinien być dobrze opłacany, bo jak nie, to opłaca go pacjenci innego państwa. Tak jak Ty i ja ma prawo emigrować, a lekarzy brakuje wszędzie. Naprawdę, ale myślenie nie boli. A nie, najpierw nagonka na lekarzy a potem olaboga rety, bo Niemcy odławiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OP2000
0 / 0

@mikv "zweryfikowanych". Tak zweryfikowanych, że przestępstwa weszły tam w codzienność. Już nikt nie mówi o rabunkach, gwałtach, bo to zrobiło się normlane. Spytaj szwedów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
0 / 4

"zajebiście"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
0 / 18

Z czego dumni. Chyba ze swojej głupoty. Wpuszczamy kogokolwiek, dajemy im pesele i prawa do socjali. Nie wiadomo kto jest kim, nie ma nawet żadnej kontroli bagażu. Jeżeli ktoś ucieka przed faktyczną wojną to mieszkanie z wyznaczonym, bezpiecznym miejscu wraz z jedzeniem nie powinno być problemem. A jak ktoś ma z tym problem to znaczy, że nie jego życie nie jest zbyt zagrożone

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
0 / 8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+1 / 5

@LowcaKomedii oczywiście nawet trzeba tutaj masz artykuły na ten temat:
https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/10/24/koniec-wyludzen-500-ukraincy-masowo-traca-prawo-do-programu/

https://www.rp.pl/cudzoziemcy/art37288951-pomoc-dla-ukraincow-pod-wieksza-kontrola

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/ukraincy-masowo-traca-prawo-do-500-plus-zus-dostaje-zawiadomienia-o-ich-wyjazdach-6824012611263328a.html%3famp=1

Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
0 / 12

@grifith500 Bardziej chodziło mi o te kwoty, ponieważ nigdzie ich nie mogę znaleźć, a Rola i matematyka za bardzo się nie lubią :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 5

Z czego możemy być dumni ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KuTwi
0 / 8

a ile samochodów wywieźli bez cła sobie sprawdź

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 5

@KuTwi
A ile wynosi cło od wywożonych towarów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
+8 / 12

Co za manipulacja.. Ilosc osob przekraczajaca granice nie jest rownoznaczna z faktem, ze te osoby zostaly w Polsce.Ponadto wiele osob przekracza granice wielokrotnie podrozujac na Ukraine i spowrotem do UE. Jezeli ktos byl 7 razy we Lwowie u rodziny,to znaczy ze 7 razy przekraczal granice Polski i wg toku myslenia autora- do Polski przybylo 7 obywateli Ukrainy.Ponadto olbrzymia ilosc osob wrocila na Ukraine..Wiarygodny rachunek to moze 20% z tej liczby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2022 o 19:24

avatar Cammax
-3 / 13

Należy dodać, że 99% z nich po spędzeniu kilku dni w Polsce wolała już wrócić na Ukrainę lub wyjechać do bardziej cywilizowanych krajów UE. Nikt z nich nie chciał do Polski. Gdyby wojna nie zmusiła, to nawet nie nabliżyliby się do granicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stalowyj
-2 / 8

@Cammax Tusk Ci tak nagadał? Zostało ich dużo, co widać po języku ludzi na ulicach miast Polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@stalowyj sporo z nich przyjechało tu już na długo przed wojną. Sporo jest też studentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-2 / 4

Po co obóz? Ukraińcy to normalni ludzie. Nie dzikusy, które okupują Lesbos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
-1 / 1

I jeszcze nie słychać o ubogaceniu kulturowym i nikt nie zakazuje kupna noży

Odpowiedz Komentuj obrazkiem