Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
46 69
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G GieniaK
0 / 16

Możliwe jest też, że młodzi ludzie przestają wierzyć w bajki o boocku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2022 o 19:54

avatar Bimbol
+6 / 6

@GieniaK
A to dobre. Młodzi ludzie nie potrafią nie wierzyć w bajki. Bajki się może zmieniają, ale naiwność jest ciągle ta sama.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 6

@Bimbol
Młodzież nie jest naiwna tylko zaangażowana w to co wierzy. Bo jest na etapie życia, że jeszcze im się chce. Dlatego tak wszyscy o nią walczą. Aktualnie Kościół przegrał walkę o młodzież. Dziś jest ona zaangażowana w ucieczce z Kościoła. Dlatego jest i będzie coraz dalej posuwająca się laicyzacja społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
-2 / 4

@Bimbol
Dopisałam: "w bajki o boocku".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+3 / 9

Religia (inne też...) jest - przepraszam - po prostu głupia. Oto jaki obraz kształtuje się w młodym umyśle pilnego ucznia: istnieje Wszechświat o szacowanym promieniu 90 miliardów lat świetlnych. Może jest i coś więcej ale to jest Wszechświat obserwowałny, który na pewno istnieje.. Gwiazd takich jak nasze Slońce albo i większych (dużo większych) szacunkowo jest około 10000000000000000000000 (22 zera), Planet zapewne co najmniej tyle samo jeśli nie więcej. Wszystko to stworzył Bóg. I tym wszystkim oczywiście włada. Gdyby cały ten znany Wszechświat zmniejszć do rozmiarów kuli ziemskiej to sama Ziemnia by w tej skali była mniejsza około 1000 razy od jednegho atomu wodoru, Dla porównania - w szklance wody znajduje się około 1^24 (jedynka i 24 zera) atomów wodoru, nie licząc oczywiście atomów tlenu.
I teraz ten mocarz, gigant, Bóg, zarządzający tym niewyobrażalnym ogromem jak się okazuje bardzo jest zainteresowany tym czy mikroskopijne ludziki na jednej z miliardów miliardów planet się nie masturbują.
Rozmiary tego nonsensu są porónywalne z rozmiarami Kosmosu. Nic dziwnego, że coraz więcej uczniów zaczyna się zastanawiać - czy tu aby na pewnio wszystko gra? A jak się doda do tego butę, pychę i głupotę samego Kościołą to trzeba się dziwić, że tak dużo młodzieży w ogóle jeszcze chodzi na religię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 5

@jeszczeNieZajety
Młodzież nie chodzi na religię dlatego, że chce. Chodzi bo rodzice każą. To tak zwana prostytucja skarlana. ,,Mieszkasz z nami to masz iść do komunii, bierzmowania, na religię'', ,,Mam Ci przepisać mieszkanie wnusiu? A na mszy byłeś w niedzielę?'' i tak ten rak toczy zdrową tkankę społeczeństwa. Nie bez powodu młodzież się wypisuje w szkołach średnich. Po prostu wtedy osiągają pełnoletność i mogą to zrobić bez zgody i wiedzy rodzica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-1 / 3

@lolo7 Jak ktoś chce czy ma okazję to może się powołać na autorytet samego Boga. Miałem kolegę, którego rodzice właśnie zmuszali do chodzenia do kościoła. Pewnego dnia w lutym, gdy schodki do kościoła były mocno oblodzone on się pośliznął i spadł dość boleśnie na dół. Wstał, otrzepał się i powiedział, że Bóg ewidentnie nie chce by on chodził do kościoła. I więcej nie chodził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+6 / 6

Niech czarnek i PIS robią dalej deale z kościołem. To do kościoła będzie można pójść jedynie na zakupy albo pojeździć na wrotkach. A kaczyński jak się zorientuje że kościół nie jest mu potrzebny do ogłupiania ciemnej masy to kopnie cały episkopat w d##ę i dostanie kler w głową w nocniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 4

Ksiądz ma trafną diagnozę, z tym że normalni dorośli też tak postrzegają KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
0 / 0

niestety ludzie wschodniej polski siedząc po rosyjskim zaborem, przejęli mentalność ruskich, bezmyślnego niewolnika siedzącego pod butem pana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem