Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
936 969
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
+13 / 45

i słusznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+17 / 35

@next_1
Oczywiscie. Majá takie samo prawo do wlasnego swiatopogládu jak my do naszego. Nie w tym rzecz zeby ich nawracac i przekonywac... rzecz w tym zeby nie chciec brac w tym udzialu (bojkot).
Nie ma PRZYMUSU, jest WYBÓR - i o to wlasnie chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
+6 / 12

@next_1 czyli jeżeli się z Tobą nie zgadzam, to nie masz prawa wyrażać swojego zdania? Jeżeli słuchanie opinii innych ludzi obraża tego Pana, to z nim jest problem. Oczywiście nie popieram wyrażania opinii w stylu: pokażemy cycki na stadionie i będziemy się tam migdalić, ale zdanie chyba można wyrazić.
Zgodzili się zorganizować zachodni turniej, dla wszystkich fanów, a nie wyznawców ich religii. Jak nie chcą zachodu, to po co się w to angażowali??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
+2 / 2

@next_1 No ja uważam, że nie do końca. Oczywiście nie mamy pełnego zapisu wypowiedzi, nie wiemy jak przebiegała rozmowa, mamy tylko fragment wyrwany z kontekstu całości, ale odniosę się do tego co mamy i dlaczego nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Chodzi przede wszystkim o to, że każdy człowiek ma prawo wyrazić swoje zdanie, nie ważne czy się z Nim zgadzam czy nie. Czy ja, czy Ty, tak jak teraz to robimy. Jednakże nie mam żadnego prawa narzucać komuś mojego zdania i zmuszać go do tego, by się ze mną zgodził. Mam prawo powiedzieć co uważam, mogę podać argumenty za moja tezą (na poparcie mojego toku myślenia), mam prawo nawet wyrazić opinię na temat poglądów innej osoby/społeczności, ale nie mam prawa oczekiwać od tejże osoby/społeczności by zmienili swoje prawa/nawyki, bo mi! się wydaje, że tak by było lepiej. Dlaczego ? Bo mam w sobie te nutkę samokrytyki, może to moje poglądy są błędne ? Dlatego warto też słuchać innych ludzi, słuchać jakie mają argumenty za danym stwierdzeniem, a nie kłócić się i uważać, że mój pogląd to ten jedyny słuszny i właściwy. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia/wieczoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 2

@Tomek59 jakie zdanie, o piłce? Raczej nikt nie będzie miał z nim problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
-1 / 1

@Tomek59 nie folozofuj - jeśli jedziemy gdzieś w gości to kultura nakazuje akceptować warunki gospodarza a nie emanować swoją gejowskością - to nie jest grzeczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurek80
0 / 0

@adi011290 wlasnie sporo zwolennikow lgbt chce narzucic wszystkim swoje myslenie. Dla mnie to juz nie jest walka o akceptacje lecz promowanie tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurek80
0 / 0

@next_1 dokladnie. Jadac np. do Japonii tez nalezy przestrzegac, niektorych zasad. Tak samo jest w kazdym jednym kraju na swiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
0 / 0

@next_1 A czy kultura też nakazuje nie uciszać gości? Ten Pan myli wyrażanie zdania z narzucaniem poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+7 / 43

Ale ten turniej jest kalką z "zachodniego" sposobu życia i myślenia. W oryginalnych arabskich społeczeństwach piłki nożnej, turniejów, reklam, całego tego show, nie było.
Skoro więc zaadaptowali takie zachodnie obyczaje, to dlaczego nie i inne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2022 o 20:41

I Iasafaer
+25 / 41

@zelalem Bo mają do tego prawo.
Ja również mam prawo w domu adaptować różne, niekoniecznie pozornie zgodne ze sobą rozwiązania.
Mogę sobie urządzić kuchnię retro, a łazienkę w stylu loft. Zabroni mi ktoś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+9 / 21

@Iasafaer Jeśli będziesz chował zmarłych robotników pod podłogą to tak. Jak najbardziej tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 listopada 2022 o 0:58

M Maja123456
+1 / 9

@Herr_Otto_Flick Brak akceptacji nie ma nic, ale agresja w ich strone juz owszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 8

@Maja123456 Nic nie mają. Ale zmarli w wyniku "polityki" władz tego samego Kataru wobec robotników cudzoziemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+1 / 1

@Iasafaer wow, wow... z tym mieszaniem stylów to już przesadziłeś :D ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 4

@Iasafaer

Nikt Ci nie zabroni - urządzaj swój dom jak chcesz. Ale jeśli zapraszasz gości, nie możesz im stawiać warunków "OK, zapraszam, ale nie macie prawa krytykować wystroju mojej kuchni".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
0 / 0

@jeszczeNieZajety nadal to ich kraj i robią co chcą we własnym kraju. Mogą nawet zjadać swoje niemowlaki. Ich kraj, obyczaje. Wystarczy tam nie jechać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+1 / 1

@13Puchatek nie mogę stawiać warunków gościom w moim własnym domy ? :)
Ciekawa koncepcja. Ja stawiam warunki np. nie wolno sra..c w salonie. Chyba mam prawo czy nie ? ;)
Nie chcesz nie przychodz, proste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+1 / 1

@13Puchatek serio? czyli jak kogoś zaprosisz może nasrać na stół i zabrać ze ściany telewizor bo ty nie stawiasz mu warunków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

Dlaczego @13Puchatek? Zaproszę gości i zabronię im krytykować wystroju mojej kuchni. Mogę albo zgodzić się na moje wymagania i przyjść albo się nie zgodzą i nie przyjdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akam91
+1 / 1

@13Puchatek bo to cholernie nie kulturalne. Po co nie pytany ktoś będzie mi swoje poglądy dawał.
Zejdę z kimś na konkretny temat, będzie dyskusja.
Jednak jeśli ktoś zacznie temat jakiś i na moje "mam całkiem inne zdanie i wolałabym o tym nie rozmawiać", zrobi aferę to coś z nim nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
0 / 2

@13Puchatek Słuchaj misiek to już kwestia dobrego wychowania. Pewnych rzeczy się nie mówi, szczególnie z ludźmi, z którymi chcemy raczej dobrze żyć. Chyba, że jesteś w relacji kumpel-kumpel gdzie jeździcie po sobie jak po łysych kobyłach, ale to raczej specyficzny, rzadki rodzaj relacji zupełnie omijający ten problem.

Więc owszem, zapraszając do swojego domu gości raczej oczekuję od nich, że nie będą krytykować wystroju mojego domu. Jest rzeczą oczywistą przecież, że każdy człowiek, mając swój prywatny gust nie może wszystkim pasować. Nawet ja idąc do czyjegoś domu widuję masę idiotycznych rozwiązań i elementów wystroju. Ale przecież nie przychodzę do czyjegoś domu po to, ażeby powiedzieć, że kafelki w łazience nie pasują do koloru ścian, albo że masz niewygodny kibel. To mi się może nie podobać, ale raczej w dobrym guście jest milczeć.

@konotori Różnie bywa. Za ludźmi nie nadążysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 4

@Tescior
@Arek942
@RomekC

Wybaczcie, że odpowiadam hurtem. Nie chcę wchodzić w kilometrową dyskusję, nie chcę też Was przekonywać - chce tylko wyjaśnić moje podejście.

1. Sorry, ale teksty o sraniu w salonie czy na stole to czysta demagogia. Zakładam, że wiem, kogo zapraszam do domu i ludzi, którzy takie rzeczy robią, raczej nie zapraszam. Traktujmy się poważnie.

2. Jasne, że mogę stawiać warunki we własnym domu. Ja na przykład mam taki warunek (o czym wie każdy, kto mój dom odwiedza), że u mnie w domu się nie pali. Jak ktoś musi (niezależnie od tego, ile ma lat i jak wysoko stoi w rodzinnej czy koleżeńskiej hierarchii), to wychodzi na dwór. Ale jeśli zapraszam gości, to nie mogę im zabronić wypowiadać swoich opinii. Także wtedy, kiedy te opinie są sprzeczne z moimi. MOgę oczywiście NIE zapraszać ludzi, którzy mają poglądy sprzeczne z moimi - ale tu patrz punkt 4.

3. Co to znaczy "wyrażanie poglądów na temat LGBT"? Bo nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale w opinii tego pana ze zdjęcia i jego kolegów taką "opinią na temat LGBT" jest na przykład stwierdzenie "Państwo nie powinno wsadzać do więzień osób homoseksualnych za sam fakt bycia takimi". Albo "tortury i gwałcenie osób homoseksualnych siedzących w więzieniach nie jest w porządku". I tak dalej. Stwierdzenia, która dla większości z nas (niezależnie od podejścia do problemu) wydają się, jak sądzę, oczywiste.

4. Zwróćmy uwagę na jeszcze jedną sprawę: metafora z przyjmowaniem gości - jak każda metafora - jest niedoskonała. Bo Katar nie urządza przyjęcia, na które zaprasza gości, żeby miło spędzić z nimi czas i poczęstować ich dobrym obiadem. Katar urządza gigantyczną imprezę sportową, która - poza wszystkim innym - przynosi mu ogromne korzyści, zarówno materialne, jak wizerunkowe (reklama kraju na cały świat, tysiące turystów zostawiających tysiące dolarów etc.). To jest GIGANTYCZNY BIZNES. Katar "zaprosił" do siebie Mundial nie z dobrej woli miłego gospodarza zapraszającego gości i nie bezinteresownie. Katar wie, jakie podejście do życia (w tym także do kwestii LGBT) są prezentowane w czasie meczów FIFA czy UEFA. Jeśli Katar się na takie wartości nie zgadza - OK, jego święte prawo, ale w tej sytuacji zapraszanie do siebie tej imprezy i robienie na niej grubej kasy to po prostu hipokryzja. To trochę tak (wracając do metafory z gośćmi), gdybym ja - człowiek wierzący i praktykujący katolik - zaprosił na urodzinową kolację grupę wojujących ateistów nie znoszących Kościoła, bo są bogaci i na pewno przyniosą drogie prezenty, ale na zaproszeniu dopisał, że nie życzę sobie żadnych dyskusji na temat (na przykład) pedofilii w Kościele, bo mnie to uraża. No sorry, albo rybka, albo akwarium…

5. Szczerze - nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś zgodził się na te mistrzostwa w Katarze. I dlaczego nie zostały odwołane po ujawnieniu tego, jak wyglądały przygotowania, w jakich warunkach pracowali robotnicy (zero zabezpieczeń, podłe wynagrodzenia, w zasadzie - niewolnicy bez żadnych praw - wiadomo, że przy budowie stadionów zmarło co najmniej 6,5 tysiąca robotników z Azji). Ale co tam, nieważne ile ludzi zginęło, nieważne, kogo tam prześladują i za co, ważne tylko, żeby kasa się zgadzała. Tak samo zresztą jak poprzedni mundial w Rosji, raptem cztery lata po tym, jak Rosja napadła na Ukrainę i zaanektowała Krym.

Dlatego tak, uważam, że ten mundial nie powinien się tam odbywać. A jeśli się odbywa - to FIFA powinna twardo postawić warunki: to jest NASZA impreza i albo robicie ją na NASZYCH zasadach, albo damy zarobić komu innemu. Tak, wiem, jestem idealistą…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
0 / 0

@13Puchatek to jest tylko jeden problem. Dlaczego fifa się no to zgodziła ? To jest jakiś przekręt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@13Puchatek co za głupoty
oni nikogo nie zapraszają
dostałeś jakieś zaproszenie?

Sam każdy podejmuje decyzję czy chce jechać czy nie. Nie pasuje ci - nie jedź. Uważam, że nikt nie powinien jechać na tą imprezę, i wcale nie przez LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@Arek942

To właśnie napisałem na końcu mojego wpisu. OCZYWIŚCIE, że to jest przekręt, podobnie jak 90% decyzji FIFA. Mówiąc brutalnie - jedyne sensowne pytanie brzmi kto i ile wziął za to w łapę. A mówimy o kwotach liczonych zapewne w milionach dolarów...

@Tescior

https://niezalezna.pl/461069-katar-zaprasza-spolecznosc-lgbt-na-mundial-i-szykuje-izby-wytrzezwien-dla-kibicow

:-)

Spróbuj przeczytać ze zrozumieniem to, co napisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@13Puchatek może ty spróbuj przeczytać,
są zasady, chcą żeby ich przestrzegać,
ty lubisz mówić o LGBT i całować się ze swoim partnerem tej samej płci na środku skrzyżowania czy dostałeś personalne zaproszenie, zaadresowane do ciebie osobiście?

Nie chcesz jechać, to nie jedź

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@Tescior

Nic nie rozumiesz. Trudno. Ale mojego wpisu nie przeczytałeś, bo nie zadawałbyś tak durnych pytań. NIE O TO CHODZI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 3

A coś bardziej merytorycznego, @Gekon86?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+21 / 45

Kupiliście sobie "miszczostwa świata" to się teraz rozejrzyjcie jak świat wygląda...
Pastuchy pozostaną pastuchami, choćby nagle bogactwa zaznały, póki ropy starczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+52 / 74

No i ? Możemy się z czymś nie zgadzać ale jak jedziemy do nich to wypadało by uszanować ich kulturę i zasady tak samo jak oczekiwał bym tego żeby oni uszanowali nasze jak przyjadą do nas w goście. Nie widzę niczego niewłaściwego w jego wypowiedzi. Nie wszyscy muszą mieć takie poglądy jakie ja mam, ale puki nie próbują ich mi narzucić nie widzę w tym problemu. Żyj i daj żyć innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+4 / 34

@Duergh Ja tam do nich nie pojadę, choćbym darmo bilety dostał.
Z podobnego powodu nie wybrałem się na "Marsz Niepodległości".
Po prostu nie bywa się tam gdzie są jakieś durne c#uje...
ps. A żeby szanować czyjąś kulturę, to ten ktoś musi mieć jakąś kulturę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+23 / 23

@Duergh Pewnie więcej osób podchodziło by tak do społeczności Bliskiego Wschodu, gdyby nie to, że oni tego nie stosują. Oni przyjeżdżają do Ciebie i żądają, abyś zmienił swoją kulturę i swoje zasady na ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+1 / 3

@lector i to też jest spoko, problemem jest to że cała masa czerwonych zj****ów nie tylko się na to godzi, ale wręcz klaska uszami i sama zaczyna krzyczeć że powinniśmy się stosować do ich zasad, zamiast pogonić ich z powrotem do domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+4 / 6

@Duergh Czyli jak oni przyjezdzaja do europy to zadne szmaty na ryju i niech sie dostosuja do europejskich standardow a jak nie to wypad tolerancja dziala w obydwa kierunki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+2 / 4

@Saerion85 mają prawo być nietolerancji. Nikt nie kaze ci ich lubić, odwiedzać lub oglądać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 2

@Saerion85 owszem, działa w obie strony, ale pierwsze słyszę żeby oni nakazywali chodzić w tych ich piżamach i z turbanami na głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 1

@Saerion85 jak jedziesz do Japonii to w kimonie chodzisz? A na Hawajach tylko spódnica z trawy? Logiczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-1 / 3

@Duergh @Tescior polecam wycieczke z partnerka w tamte rejony potem porozmawiamy na ten temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 4

"Oni przyjeżdżają do Ciebie i żądają, abyś zmienił swoją kulturę i swoje zasady na ich."
I to od nas zależy co z tym zrobimy, @lector. Moim zdaniem nie powinniśmy im pozwalać na to.

Dokładnie @Saerion85.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Duergh No nie działa w obie strony. Pojedź do dzielnicy Molenbeek w Brukseli i wejdź tam z kobietą która nie ma zakrytych włosów, to zobaczysz jak wygląda ich tolerancja i dostosowywanie się do Europejskiego prawa i standardów.

W Londynie, Manchesterze i Paryżu też są takie fajne strefy gdzie kozoyeby ustanowiły swoje lokalne prawo, oparte na Koranie.

Co do niezgadzania się. Jakby to powiedzieć, wystarczyło żeby nie brali się za organizację tego turnieju, no ale działacze FIFA przytulili dość ładną kasę za to. W dodatku Katar kazał śledzić każdego działacza który był przeciwny organizacji.
Katar w momencie gdy im przyznawali prawo do organizacji, zobowiązał się do poprawy i przestrzegania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, którą zresztą podpisali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2022 o 22:32

avatar Duergh
0 / 0

@Saerion85 byłem ~3 lata temu, i ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@Saerion85 byłem w kilku krajach w "tamtym rejonie", nigdy nikt nie robił nam żadnych problemów. Nigdy też nikt nas o to czy jesteśmy małżeństwem nie pytał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-1 / 1

@Tescior @Duergh no to pogratulowal w takim wypadku ja z partnerką tyle szczescia nie miałem w Arabii Saudyjskiej i Emiratach ale nie grzałem kupra w hotelu tylko zwiedzalismy na wlasna reke w Arabii mialem 4 różne sytuacje a w Emiratach 2 nie bede sie rozpisywał wszystki dotyczyły czy jestesmy małżeństwem a w arabii wybranka miala niemiła sytuacje gdy zdieła Hidzab wiec nie każdy ma tyle szczescia co wy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@Saerion85

Szczęście, nie szczęście. Zdrowy rozsądek i uprzejmość zabiorą cię dalej niż uprzedzenia i zamknięty umysł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Tescior A co ma zdrowy rozsadek do zdiecia z glowy Hidzabu czy tez zdrowy rozsadek do tego ze moja wybranka zlapala mnie za reke?? bo najwidoczniej rozmawiamy na dwa rozne tematy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@Saerion85 na przykład to, że przed wyjazdem warto by się zorientować jak wygląda kultura miejsca, do którego się jedzie.

My chodziliśmy w czwórkę, dziewczyny nie miały hidzabów (co to kurde za pomysł!), wszystko było nie dość, że miłe to jeszcze poznaliśmy niesamowitych lokalsów, i spędziliśmy u nich genialny "wieczór", z oryginalnym jedzeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Tescior I wlasnie o to chodzi ja mam sie dostosowac jak ich odwiedzam ale jak oni odwiedzaja mnie to juz nie bardzo widzisz i tu wlasnie jest problem.

Jak bys sie wybral kiedys na nie turystyczne rejony Arabi Saudyjskiej czy tez mniej uczeszczane rejony Emiratow to uwiez na slowo ze tak pieknie jak mowisz nie jest.

Nie mieszkam w Polsce od 11 lat i troche udalo mi sie poznac Kulture bliskiego wschodu moj przyjaciel jak i jego zona sa Muzeumanami pochodzenia Arabskiego i mam duzy szcunek do nich jak i oni do mnie czesto sie odwiedzamy i jak opowiedzialem mu historie jakie mi sie przytrafily to sam powiedzial ze jest to czeste w tamtych rejonach wiec obaj mamy dosc ruzne spojzenia na dany kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+1 / 1

@Saerion85
słuchaj znudziło mi się, serio, w pełni rozumiem dlaczego masz problemy wszędzie gdzie pojedziesz...


Miłego dnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZZZZ9999
+32 / 34

W FIFA odpowiedni ludzie przytulili tyle kasy, że teraz mogą jedynie wyciszać i tuszować wszelkie "niedogodności" - jak choćby śmierć tysięcy pracowników czy sprawa LGBT. Generalnie te mistrzostwa to farsa dla świata sportu ale świetny biznes dla zarządu FIFA i to wiadome było od początku. Mleko się rozlało - kasa się rozeszła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 0

@ZZZZ9999 Najlepszy biznes jak się okazuje to dla Francji i Macrona. Deal był w Pałacu Elizejskim z Sarkozym i Platinim, Kontrakt na zakup Myśliwców i smigłowców od Francji. Łapówka dla UEFA to jakiś drobny napiwek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+13 / 33

bojkotować , kibice-nie jechać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
+4 / 6

@YszamanY zgadzam się, nie zamierzam nawet tego oglądać w tv.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@YszamanY i tak miliony to obejrzą.... i pojadą... debile.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 0

@YszamanY
Prawda jest taka że:
kibice mają w d*** to że szejkowie nie lubią czterech literek,
kibice mają w d*** to że zmarło kilkanaście tysięcy robotników pracujących jak niewolnicy
kibice mają w d*** to że FIFA jest skorumpowana
kibice mają w d*** to że piłką kopaną rządzi pieniądz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 0

@Bimbol
tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+5 / 9

Gada tak jakby go to frisbee uwierało w dekiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

Powtarzasz się @Gekon86.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
-2 / 2

@RomekC bo komentarz został usunięty? Nie musisz się że mną zgadzać tak samo jak ja się nie zgadzam z Panem w pościeli i frisbee na głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

Nie został usunięty tylko się nie pojawił, @Gekon86. Zdarza się że komentarze pojawiają się po godzinie.
Nie chodzi o to czy się z Tobą zgadzam. Właściwie trudno się z Tobą zgodzić lub nie. Czepiam się bo Twój komentarz nic merytorycznego nie wnosi. Jest po prostu naśmiewaniem się z kultury bliskowschodniej. A ten gość w czymś białym na głowie mówi wyjątkowo sensownie. My nie chcemy aby obcokrajowcy przyjeżdżali do nas i nas obrażali, wymuszali na nas zmianę naszych zwyczajów, prawa czy religii, nieprawdaż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@RomekC nie chcemy? A widziałeś gdzieś u nas w Polsce zakaz chodzenia zakrytych kobiet muzułmanek? Niech Twoja kobieta wejdzie bez nakrycia głowy do meczetu. Powodzenia. Nie chodzi o to czy ja będę bronił czy nie osoby LGBT, ale skoro ten pan w prześcieradle chce żeby szanować jego kulturę i religie jednocześnie jasno deklarując, że nie szanuje ludzkiej odmienności to jak to wygląda? On nie musi się z takimi osobami witać. Każdy z nas jest inny. Jeżeli ktoś nie narzuca mi swoich poglądów to jest dla mnie neutralny. Jeżeli zaczyna jakoś agresywnie działać żeby pokazać że jego wartości są ważne, inni muszą się dostosować to już reaguje. Dotyczy to wszystkich. Jeszcze jakoś nie widziałem agresywnych osob lgbt żeby siały demotalizm związany z MŚ. Wg mnie to skoro są tak tam w Katarze przywiązani do tradycji z religii itp zwyczajów to nadal powinni jeździć na wielbłądach a nie najnowocześniejszymi autami które być może gdzieś tam nawet montuję je osoba o nieco innej orientacji seksualnej czy religijnej. Każdy komu religia zasmiecila rozum jest trudnym przeciwnikiem do logicznej rozmowy, nieprawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"nie chcemy?..."
Nie rozumiem @Gekon86. Chodzące zakryte kobiety muzułmanki obrażają nas? Wymuszają zmianę naszych zwyczajów?

"Niech Twoja kobieta wejdzie bez nakrycia głowy do meczetu."
Co ma do tego meczet? Jest jakiś przymus wchodzenia do meczetu?

"...ten pan w prześcieradle chce żeby szanować jego kulturę i religie jednocześnie jasno deklarując, że nie szanuje ludzkiej odmienności to jak to wygląda?"
Ten pan jest u siebie w domu. Tam są takie a nie inne zwyczaje, tak a nie inna kultura. Kultura nietolerancyjna. Ty możesz tam jechać i przestrzegać ich zwyczajów lub nie jechać.

"Wg mnie..."
A wg niego nie. Czyje zdanie jest ważniejsze? Dlaczego Twoje miałoby być?

"Każdy komu religia zasmiecila rozum jest trudnym przeciwnikiem do logicznej rozmowy, nieprawda?"
Oczywiście. Narzucanie czegoś na siłę kto ma rozum zaśmiecony religię nie prowadzi do niczego dobrego. To tylko wzmacnia opór, nieprawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+17 / 17

A organizacja, która ma gębę pełną wspaniałych frazesów na temat szacunku do odmienności, równouprawnienia, LGBT i innych organizuje wielką imprezę w kraju religijnym z uprzedzeniami do mniejszości. Jak nie odnieść wrażenia, że kraj ten kupił imprezę u tej organizacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@Bongo123xyz kolego FIFA nie od dzisiaj jest umoczona w machlojki finansowe. Kasa, kasa. Fair Play to u nich jest sloganem. Kto miał przytulić hajs za ten mundial to już go przytulił. Srają na to czy tam jest szacunek do odmienności itp. Ważne żeby w kieszeni było i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smiech_voldemorta
+4 / 4

z katarem problem mają a z fifą nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+5 / 5

To samo dotyczy poglądów na prawa człowieka i inne takie bzdety. Nie obrażaj nas nimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adnem84
+9 / 9

W sumie ma racje gdyby nie kupili mistrzostw.
Rozwiązanie jest proste - nie należy tego oglądać.
Jak dochody z reklam spadną, to może FIFA się ogarnie na przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@adnem84 debile będą oglądać.. a debili w kopanej nie brakuje.. ja nie zamierzam. ale ja będę jedynym z nielicznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+12 / 18

Jezeli chcecie wyrazić swoje poglądy religijne to róbcie to u siebie w swoim społeczeństwie, nie przyjeżdżajcie do Europy w prześcieradle pokazując swoją odrębność i manifestujac sprzeciw asymilacji a jednocześnie żądając na przyklad prawa szariatu w Anglii czy Szwecji.
Co za pokręcona logika. Ta impreza zasługuje na całkowity bojkot bez wyjątku. Niech sobie zrobią mistrzostwa z Rosją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+9 / 11

Systemy totalitarne zawsze boją się, że ich "tradycje" i religie służące do trzymania swoich niewolników za twarz nagle okażą się tym, czym są w rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
0 / 0

Problem jest raczej w tym, że niektóre środowiska LGBT chcą tam pojechać i demonstrować swoje poglądy, a to chyba niewiele ma wspólnego z tolerancją, tak samo jak niektóre parady równości, od których odcina się większość "normalnych" gejów…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+1 / 3

Jeśli chcesz zrobić turniej, rób go w kraju, gdzie za współżycie bez ślubu nie grozi kamienowanie. Unikaj dziczy. Nie zadawaj się z islamistami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@jjac robisz turnieje piłkarskie czy "współżycie bez ślubu"?

co ma seks do turnieju piłkarskiego?
nie mówiąc od LGBT albo burkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2022 o 21:00

J jjac
0 / 0

@Tescior zapewne nie wiesz, że pewien zestaw wartości jest w komplecie. Np. w wartościach naszej zachodniej chrześcijańskiej cywilizacji mieści się również idea Coubertina określająca w zasadzie sens sportu, idea gry fair, szacunek dla przeciwnika razem z niezabijaniem ludzi za współżycie bez ślubu czy za bycie homo. Nam trochę zajęło dojście do tego poziomu.

Dajmy islamistom jeszcze 500 lat. A do tego czasu, żadnych turniejów czy innych rzeczy przynależnych zachodniej cywilizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@jjac jasne, i komputerów, i smartfonów. Co jeszcze tym _prymitywnym_i_zacofanym_ ludom Afryki, Azji i Ameryki południowej zabierzemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@Tescior kość słoniową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
0 / 2

No i ma rację, maja prawo uważać jak uważają i nie maja obowiązku zmieniać tego z powodu kilkunastodniowego najazdu ludzi w związku z turniejem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wimpy_exe
-1 / 1

nie kupuj turnieju który nie pokrywa się z twoimi poglądami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+2 / 4

Za te mistrzostwa to się powinno obecny zarząd FIFA rozgonić i osądzić. Promocja fundamentalistycznego państwa które swój dobrobyt i potem te stadiony zbudowało dzięki niewolnictwu. I jeszcze mundial późną jesienią i prawie zimą bo tylko wtedy jest tam w miarę znośnie. Chore.

Ale swoją drogą znamienne że podobne podejście do osób LGBT ma nasz obecny rząd i jego wyborcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+1 / 1

Proste, mogli zorganizować mistrzostwa wszechświata w jeździe na wielbłądach, nie mieliby problemu z gejami, kibicami ani z piwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarobakmac
-1 / 1

Majstersztyk! Napuścili Arabów i LGBT na siebie. Może być ciekawiej niż na boisku. Brawo FIFA!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

Ale łapówkę by organizować turniej to dać mogli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
+2 / 6

Wchodząc do cudzego domu, będąc zaproszonym jako gośc, nie zmieniaj zasad w nim panujacych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+1 / 1

Jeżeli nie chcesz w swoim kraju ludzi o odmiennej kulturze i wartościach to nie dawaj łapówek, żeby ich sprowadzić do siebie i zarabiać na nich pieniądze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turquoise94
+1 / 1

Jak nie chce to niech się nie patrzy, może mnie też wku*witają kobiety w burkach chodzące po polskim mieście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 0

i kto tam k...... pojedzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matyyys007
0 / 0

Już to widzę jak Polak Niemiec Anglik i Amerykanin zobaczą mistrzostwa na trzeźwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-1 / 5

Jeżeli chcesz organizować turniej dla krajów z całego świata - należałoby przestrzegać norm i zasad panujących na całym świecie.

Jeżeli nie chcesz kogoś gościć w domu to się go NIE ZAPRASZA. Te brudasy zaprosiły ludzi z całego świata dla hajsu, to niech teraz zacisną zęby, a nie zgrywają oburzonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+1 / 1

@ciomak12 jak na całym świecie? U nich są inne. Inne są w Chinach czy Indiach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-1 / 1

@Arek942 I każdemu należy zapewnić stosowne maksimum komfortu. Zarówno chińczykowi jak i hidusowi.

Czego nie rozumiesz i gdzie widzisz te niebotyczne trudności by chińczyk i hindus wspólnie uczestniczyli w danym wydarzeniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
0 / 0

@ciomak12 dla araba "maksimum komfortu" to kobiety z hustami na głowie, chińczyka zaczipowani ludzie, hindusa sra. e pod ławkę a dla Europejczyka alkohol. Jak to pogodzisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

@Arek942 Ależ bardzo prosta. Otóż pozwolę kobietom chodzić w chustach, chińczykom być zaczipowanym, wyznaczę strefy toalet z dziura nad którą będzie ławka, a europejczykom postawie zwyczajne piwne ogródki.

Nie rozumiem jaki masz problem w tym że kobieta chce założyć chustę? Naprawdę to był problem NIE DO OBEJŚCIA. Gdzie Ty się chowałeś, u amiszów?

Jakie masz jeszcze problemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar severh
+1 / 1

OK. Skoro oni mają w poważaniu nasze poglądy i kulturę tam. to dlaczego jak oni przyjeżdżają do nas to nagle trzeba respektować ich poglądy i kulturę tu? Chyba czegoś nie rozumiem. Pomijając już sam fakt że Mundial to wynalazek "zgniłego zachodu" o który tak chętnie zabiegali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
0 / 2

Bardzo dobrze, tak powinno być w każdym kraju. Szacunek dla kultury i tradycji, dzięki czemu jest PORZĄDEK!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
0 / 0

@ellaella87 czyli lepszy jest szacunek do kultury i tradycji niż do mniejszości, która jest niewinna swojego losu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bananaway79
-1 / 1

Zamiast robić aferę z tego ilu ludzi tam zginęło przy pracy i z obłudy i chciwości FIFY to się próbuje robić z tego że paru tranzystorów się teraz obrazi... chory świat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
+1 / 1

I vice versa, amen!
Ps nie pasi to tam nie jedzcie hipokryci... z obu stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-2 / 2

Ciekawe czy to działa w dwie strony...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brokenMan
0 / 0

To Anglicy maja pograne, bo maja przylecieć samolotem z napisem Rain bow I sami o tym mówią że ma to być wyraz poparcia dla LGBT :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
-2 / 2

No przecież facet powiedział rozsądnie : "nie przychodź..."
Od początku było wiadomo jak to będzie wyglądać. Co trzeba mieć w głowie, żeby dla facetów biegających za piłką jechać do kraju, który gdyby nie kolosalne złoża gazu byłby pustynią z pastuchami.
Od początku było wiadomo jaka tam jest religia "pokoju", mentalność itp.
I wielu o tym mówiło - wtedy ich wyśmiewano.
A dziś zdziwienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+1 / 1

LGBT w krajach arabskich się nie przyjmie, ich tradycja uwzględnia jedynie kozy, owce i wielbłądy, ew. pedofilię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem