Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
1 13Puchatek
+7 / 11

Serio? Drugi raz? Za pierwszym razem (sprawdziłem, demot z 3 stycznia br). mogłem uznać, że nie pomyślałeś. Drugi raz - po całej dyskusji - oznacza, że świadomie kłamiesz i manipulujesz.

A ponieważ tekst ten sam, to ja powtórzę swój komentarz:

To NIE SĄ "słowa Umberto Eco". To są słowa jednej z postaci występujących w książce "Cmentarz w Pradze" (której, jak znam życie, nawet w ręku nie miałeś).

Łopatologicznie: nie możesz słów wypowiadanych przez Hannibala Lectera w książce "Milczenie owiec" podpisać "…Thomas Harris".

Albo słów wypowiadanych przez Bogusława Radziwiłła w Potopie (o rozszarpywaniu Polski) podpisać "Henryk Sienkiewicz".

Umberto Eco był agnostykiem. Jeśli ktoś z czytelników (bo na Sliko nie liczę, jego fakty nie interesują) chce wiedzieć, co naprawdę Eco myślał o Kościele i wierze - polecam znakomitą lekturę: listy, jakie wymieniali między sobą Eco i arcybiskup Mediolanu, Carlo Maria Martini. Wyszły w postaci książki pt. "W co wierzy ten, kto nie wierzy".

Przypisanie cytatu autorowi książki jest nadużyciem i manipulacją, bo sugeruje, że takie są poglądy autora. A nie są - o czym można łatwo się przekonać, przeczytawszy książkę, którą wyżej wymieniłem (listy Eco do kard. Martiniego).

Sorry, Sliko - niezależnie od wielu spraw, w których możemy się różnić poglądami, wrzucenie PO RAZ DRUGI tego samego oznacza, że jesteś po prostu głęboko nieuczciwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cioran
+4 / 12

"I WRÓCIŁ PIES DO WYMIOTU SWEGO". Silko, kretynie, znów nie wziąłeś leków na swoje kompulsje? Już kiedyś wrzucałeś tego demota i 13Puchatek mądrze ci odpowiedział, co następuje:

Silko, nie wiem, czy naprawdę jesteś głupcem, czy tylko nędznym manipulatorem.

To nie są słowa Umberto Eco. To są słowa jednej z postaci występujących w książce (której, jak znam życie, nawet w ręku nie miałeś).

Łopatologicznie: nie możesz słów wypowiadanych przez Hannibala Lectera w książce "Milczenie owiec" podpisać "…Thomas Harris".

Umberto Eco był agnostykiem. A jeśli chcesz wiedzieć, co naprawdę Eco myślał o Kościele i wierze - polecam znakomitą lekturę: listy, jakie wymieniali między sobą Eco i arcybiskup Mediolanu, Carlo Maria Martini. Wyszły w postaci książki pt. "W co wierzy ten, kto nie wierzy".

Powściągnij swoją obsesję i dla odmiany spróbuj się czegoś dowiedzieć, na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 2

@Cioran Sam jesteś kretyn. Jeśli autor wkłada w usta stworzonej przez siebie postaci to są Jego słowa. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 1

@PIStozwis

Jeśli autor wkłada słowa w usta postaci, to są słowa tej postaci. I na przykład może to być postać, z którą autor się kompletnie nie zgadza i uważa ją za negatywną - a podpisanie tych słów nazwiskiem autora sugeruje, że TO JEST ZDANIE AUTORA. Naprawdę tego nie rozumiesz? No oto przykład. Czytałeś „Potop”? To co byś powiedział na taki cytat:

"Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy."

Henryk Sienkiewicz.

Bzdura - Sienkiewicz nie był tego zdania, nie mówiąc już o tym, że nie żył w XVII w. i nie rozszarpywał Polski "razem z księciem wojewodą".

Gdyby Sliko napisał coś w stylu "Jeden z bohaterów powieści Umberto Eco mówi…" - OK. Gdyby napisał „W pełni zgadzam się ze słowami jednego z bohaterów…" - jasne, jego prawo.

Ale danie tego cytatu i podpisanie go "Umberto Eco" to czystej wody manipulacja, która ma sugerować, że znany i mądry człowiek miał takie właśnie zdanie. A to nieprawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2022 o 18:00

avatar pawel24pl
0 / 4

A te drewniane mogą zostać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+2 / 4

Oooo, to Albania za komuny, czy Korea Północna obecnie osiągnęły twoją wymarzoną doskonalość! Co ty tu jeszcze robisz? Wal do Korei, bo możesz nie zdążyć, tak jak w przypadku Albanii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem