Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
333 348
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
0 / 4

Tak.tylko dla Ciebie. Napisz list do prezydenta albo cóś w tym rodzaju. Walcz. Nie poddawaj się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+3 / 5

@Cammax kto ostrzegał i kogo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pedzacy_Jelen
+5 / 5

@Cammax Jejku co za bełkot... Chyba żyjemy w 2 różnych krajach. Polska jest bardzo tolerancyjnym krajem. Nie myl tolerancji z totalną akceptacją wszystkiego jak leci. Wszędzie się zdarzą jakieś pojedyncze czuby którym przeszkadza kolor skóry. Znam wielu obcokrajowców którzy się u nas świetnie czują . Powiem inaczej Polacy są wrażliwi na próbę narzucenia im swojego stylu bycia na siłę, widzą co robią aktywiści lgbt czy muzułanie na zachodzie i im to nie odpowiada. Jednocześnie akceptując w pełni muzułmanów rodzimych którzy mają piękna kulturę która się nei narzuca i jest częścią Polskiej kultury (mam na myśli polskich tatarów np, świetni ludzie) Do Lgbt też większość Polaków nic nie ma dopóki nie póbują na siłę narzucić wszystkim swojego światopoglądu. Zauważyłeś masowe odejścia ludzi od kościoła? Polacy tez odwracają się masowo od kościoła bo zbytnio zaczyna się wtryniać w nieswoje sprawy i się upolitycznia.

Bardzo spłycasz swoje rozważania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 4

@bidford Dziermolisz głupoty. Polski ultrareligijny sufit to nie jest nawet katarska podłoga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tescior nie pamiętasz wypowiedzi Anglików "jedź do Polski, wrócisz w trumnie". Ostrzegano tych, którzy nie są biali i chodziło o to, że Polska od zawsze była uznawana za rasistowski i dziki kraj. Zwłaszcza w Anglii i krajach skandynawskich, gdzie nas po prostu nienawidzą i nie chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Pedzacy_Jelen duże miasta i zachodnia Polska tak, są tolerancyjne. Ale cała ściana wschodnia i wsie/małe miasta już nie. Wystarczy przeanalizować wyniki wyborów.

Tu masz rację. Rzecz w tym, że każda skrajność jest zła. Zarówno tak, w której przyjmujesz każdego, jak leci, bez weryfikacji i pozwalasz mu na wszystko (kraje skandynawskie i Anglia, gdzie ludzie wprost mowią, że chcą u siebie czarnych i muzułmanów. A Polacy niech wypieprzają delikatnie mowiąc). Jak i ta, w której oceniasz ludzi tylko poprzez ich pochodzenie (Polska, Węgry, w których jak jesteś Niemcem lub nie jesteś biały, to z definicji jesteś zły, czy RPA, gdzie jak jesteś biały, to radzę spisać testament, zanim wyjdziesz z domu).

Tak, ale w niektórych regionach to trwa powoli. O ile za zachodzie Polski na religię chodzi z 20% licealistów, to na wschodzie nie wiem, z 80? Choć tu swoje robi też presja rodziny, bo "co ludzie powiedzą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+1 / 1

@Cammax to nie jest odpowiedź na pytanie kto, na kogo też średnio.
Nie, nie pamiętam.

Który konkretnie stadion na euro był zbudowany we wsi albo małym miasteczku we wschodniej Polsce?

I co ma do tego głosowanie w wyborach?!

Pojedź na dowolną wieś w Polsce, sami sympatyczni, pomocni i gościnni ludzie. Żyjesz w jakiejś propagandowej bańce.

Mieszkam w "studenckim" mieście, nie wiem ilu mamy studentów z Indii, ale w zasadzie za każdym razem jak jestem "w mieście" to jakiegoś (zwykle kilku) gdzieś spotykam, nigdy nie widziałem, żeby ktoś im próbował krzywdę zrobić.

Jeśli gdzieś się zdarzają przypadki przemocy albo jakieś niesympatyczne sytuacje, to raczej w dużych miastach niż małych, bo stężenie głupków jest w miarę równe w społeczeństwie a jako że w mieście jest więcej ludzi niestety statystycznie łatwiej takiego spotkać w mieście....

aaa i oczywiście religia w szkole, w temacie o piłce nożnej. Zdiagnozowany już jesteś czy jeszcze czekasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Tescior https://naszemiasto.pl/sol-campbell-nie-jedzcie-na-euro-bo-wrocicie-w-trumnie/ar/c2-4487230 tu masz ostrzeżenie od Anglików robiące z nas rasistowską dzicz. Zgoda, mnóstwo u nas rasistów, ale nadal nie jest to cały naród.
https://szczepienia.pzh.gov.pl/who-ostrzega-kibicow-zaszczepcie-sie-wyjazdem-euro-2012/ tu ostrzeżenie z WHO robiące z nas jakiś kraj trzeciego świata, w ktorym są niewiadomo jak groźne epidemie.

Żaden, bo tamten region jest słabo rozwinięty. Nawet dojechać byłoby trudno, kiepskie drogi. Obcokrajowcy by dostali szoku cywilizacyjnego na widok jakiejkolwiek wsi we wschodniej Polsce, a zwłaszcza drogi w tej wsi.

Im bardziej liberalny region, tym bardziej tolerancyjny i rozwinięty. Nie bez powodu to zachód Polski jest bogaty, a wschód biedny.

Może i tak, ale dla swoich. Wyobraź sobie reakcję mieszkańców takiej wsi, gdyby zobaczyli kogoś czarnego. Albo wjedź na niemieckiej/szwedzkiej rejestracji do takiej wsi. Uprzedzał, na własne ryzyko. W najlepszym wypadku poprzebijają opony. Chyba że od razu załapią, że jesteś Polakiem, a auto np. świeżo sprowadzone, to nic nie zrobią.

Bo studenckie miasta mają to do siebie, że ludność ma tam bardziej otwarte głowy. Dla nich widok zagranicznego studenta nie jest niczym dziwnym.

Ten fragment o religii to odpowiedź na komentarz wyżej, który mówi o tym, że młodzi odchodzą od religii.

Zresztą zostając przy religii (tym razem już nie naszej): czy jest ktoś, kto nie widzi nic złego w przyznaniu organizacji mundialu Katarowi, w którym rządzą muzułmańscy fanatycy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@Cammax
"Może i tak, ale dla swoich. Wyobraź sobie reakcję mieszkańców takiej wsi, gdyby zobaczyli kogoś czarnego. Albo wjedź na niemieckiej/szwedzkiej rejestracji do takiej wsi. Uprzedzał, na własne ryzyko. W najlepszym wypadku poprzebijają opony. Chyba że od razu załapią, że jesteś Polakiem, a auto np. świeżo sprowadzone, to nic nie zrobią."

matko co za głupoty.
Weź się na tą straszną wieś przejedź, zobaczysz, że nic strasznego ci się nie stanie.
Możesz nawet czarnego kolegę zabrać i jemu też nic się nie stanie.
Kto ci takich głupot naopowiadał?!
A może sam czarny jesteś i takie przeżycia miałeś? To współczuję, ale niektórym to w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie, może ci Polska pisana nie jest po prostu...


Co do szczepionek,
zerknij sobie na aktualną listę
WHO zaleca szczepienia przed wyjazdem do każdego kraju, w tym roku do Kataru też
swoją drogą przestaliśmy szczepić dzieci i straciliśmy odporność na odrę więc nie ma się co dziwić, że zalecają szczepienie...

A co do ostrzeżenia, Sol Campbell to leszczór, a na dodatek mówił o Ukrainie... ;)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tescior zależy na kogo trafisz. Mimo że jest 2022, to nadal są nazistowskie grupy gloszące poglądy typu "czystość rasy/narodu", "Polska dla Polaków" (można zamienić w zależności od narodu, o którym mowa). W jednym kraju jest to bardziej legalne (Polska, Węgry), w innym bezwzględnie zakazane, pod surowymi karami (Anglia), a w jeszcze innych legalne tylko w odniesieniu do niektórych narodów (np. w krajach skandynawskich, zwłaszcza w Szwecji powszechnie nienawidzi się Polaków. Jest to w pełni legalne. Ale na innych złego słowa powiedzieć nie wolno).

Niestety, akurat pod względem tolerancji bardzo odstajemy od Europy. Choć może u nas wynika to nie tyle z nienawiści, co ze zwykłego strachu. 90% ludzi nie miała w życiu styczności z obcokrajowcami, chyba że wyjechali za granicę. Dlatego boją się wszystkiego, co obce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@Cammax
To, że coś jest zakazane znajduje się bardzo daleko od tego, że coś nie występuję.

Szansa, że dostaniesz wpierdziel od kiboli w średniej wielkości miasteczku w Anglii jest dużo większa, niż ta, że stanie się to w Polsce...

A co do ostatniego akapitu,
to jest właśnie clue naszych problemów ze statystykami
W badaniu jeśli ktoś spyta czy chciałbyś mieć muzułmanina za szwagra albo czy chciałbyś mieszkać koło kogś o innym kolorze skóry
większość odpowie nie, bo nigdy nie widziała murzyna a muzułmanin to minimum bin Laden

natomiast w rzeczywistości jak murzyn po wprowadzeniu się do bloku jedyne czego może doświadczyć, to dzieci (czasem też dorośli) gapiący się na niego z otwartymi ustami w niemym osłupieniu.


Inna sprawa, że dla części zachodnich śnieżynek jest to równoznaczne z apartheidem i zgłaszają to jako przemoc fizyczna, rasizm i ksenofobię... Co ciekawe jeśli biały pojedzie np. do Indii, zresztą w zasadzie do każdego "nieturystycznego" rejonu w Afryce i Azji) to takie same spojrzenia, zdziwienie a nawet dotykanie (blond włosów na przykład) już absolutnie rasizmem nie jest, bo przecież rasizm jest biały.
(tak, z własnego doświadczenia. na szczęście mam 180+ wzrostu i 100+ kg wagi, wiec ludzie sięgający mi max do ramienia nie powodują u mnie specjalnych obaw, ale byłem z kilkoma znajomymi i oni nie czuli się tak "komfortowo")

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tescior tu racja. Szczególnie widać to w krajach skandynawskich. Niby nienawiść narodowościowa jest tam bezwzględnie zakazana, ale Polaków tam każdy nienawidzi, nasi rodacy są tam jawnie prześladowani i nikt za to nie ponosi kar. Każdy, kto ma choć trochę instynktu samozachowawczego bałby się jechać do tych krajów będąc Polakiem. Co ciekawe, czarnego lub muzułmanina za zięcia/sąsiada zaakceptuje tam każdy, może z wyjątkiek jakiejś skrajnej prawicy. Ale Polaka już nikt, chyba że ktoś o mieszanym pochodzeniu. Tak samo zresztą byłoby w Anglii.

Skrajną lewicę, która twierdzi, że rasizm działa tylko w jedną stronę to proponuję wysłać w najniebezpieczniejszy region RPA. To chyba też jeden z najbardziej rasistowskich krajów świata. Tyle że w drugą stronę. Ciekawe po jakim czasie chcieliby wracać.
Swoją drogą na mundialu biali też musieli tam uważać na siebie. Przynajmniej w niektórych regionach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZZZZ9999
+2 / 2

To wszystko było wiadome PRZED przyznaniem organizacji mistrzostw. Jeśli nie wiesz o co tu chodzi to podpowiem, że pieniądze dla odpowiednich ludzi są w stanie przełamać wszelkie przeszkody w tym nawet śmierć tysięcy robotników. Kibice nie będą bojkotować imprezy bo zazwyczaj im to zwisa i powiewa. Zawodnicy nie mają możliwości bo narażą się federacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+2 / 2

Dali w łapę komu trzeba, więc organizują. Tu problem nie leży w Katarze, tylko w fifie, która prezentuje takie standardy, że korupcja, zbrodnie, dyktatury, wojny, nietolerancja, czy bezpieczeństwo obchodzą ich, jeśli tylko odpowiednie osoby mają w tym interes.
A zwykli ludzie przymykają oko na ten bajzel, bo "liczy się tylko sport" i "polityka ich nie obchodzi" - naiwni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnieszka_bo_tak
0 / 0

A kiedy miały by się odbyć mistrzostwa jak tam latem jest 45 stopni ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 2

@Agnieszka_bo_tak dlatego krajom, w których są ekstremalne warunki pogodowe nie powinno się przyznawać organizacji niczego, chyba że coś da się rozegrać w klimatyzowanej hali, to może wtedy. A piłka nożna takim sportem nie jest.
Idąc tym tropem, to może następnym razem przyznajmy organizację jakiemuś bardzo zimnemu krajowi lub zróbmy mistrzostwa w narciarstwie klasycznym na Jamajce, czy innym kraju tego typu.

Poza tym Katar nie ma praktycznie nic wspólnego z piłką nożną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnieszka_bo_tak
0 / 0

@Cammax z tego co wiem, to organizatorem jest FIFA a Katar jedynie gospodarzem. I mogę się mylić, ale problem to ma FIFA z korupcją, bo Katar gospodarczo i politycznie wiele zyskuje. Choć też nie popieram tego stanu rzeczy, nie wyobrażam sobie jak trzymilionowe Państwo przyjmie miliony kibiców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@Agnieszka_bo_tak FIFA to każdemu przyzna organizację, o ile kasa będzie się zgadzać. Nawet państwu, które jak Katar, nawet nie ma nic wspólnego z piłką nożną.
Ciekawe jakie wały tam będą odchodzić w sędziowaniu. Pamiętam, co się działo jak organizowali mistrzostwa w ręczną. Nie dość, że kupili sędziów, kibiców, to jeszcze zawodników, którzy z krajem niewiele mieli wspólnego. Dobrze, że w mogę ciężko jest stworzyć zbieraninę zawodników z całego świata, bo praktycznie nie da się zmienić reprezentacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem