Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
378 392
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tenqoba
+5 / 15

szkoda, że Ukraińcy idą w zaparte, słabo to wygląda. Orki na pewno wykorzystają to propagandowo .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+10 / 22

@tenqoba JE%^ć orków i ich propagandę. Bez względu na to, czy rakieta była Ukraińska czy ruska to cała ta sytuacja nie miałaby miejsca gdyby putler trzymał swoją swołocz w granicach swego kołchozu potocznie zwanego rosją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-3 / 15

@tenqoba Na bank. Tylko czekać aż coś w Konfederussi wymyślą jakieś Brauny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-1 / 3

@sancz79 jak coś wymyślą to wklej tutaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 6

@diverus oczywiście, że masz rację, tylko to zaprzeczanie budzi niepotrzebne wątpliwości. Chyba, że była to kacapska dywersja....z terenu Ukrainy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-5 / 7

@Barelik Nie zamierzam propagować bzdur Brauna i tym samym zwieszać ich zasięg. Już je produkuje na Twterze ruska onuca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2022 o 15:53

B Barelik
0 / 4

@sancz79 czyli stawiasz tezę, obrażasz, a jak ktoś prosi o dowód, to mówisz, że nie przedstawisz? Oj słabo, słabo...
Ps. płaskoziemcy to przynajmniej próbują bronić swoich tez :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2022 o 16:04

S sancz79
-2 / 2

@Barelik I głupot płaskoziemców też bym nie powielał. Ty chyba się wczoraj urodziłeś skoro nie wiesz jakie kto ma poglądy na polskiej scenie politycznej. Materiał dowodowy na tweterze Brauna (o czym napisałem.) Wystarczyło spojrzeć ale jeżeli masz z tym problem (lub jesteś zbyt leniwy) żeby spojrzeć to ci szybko wyjaśnię jak dziecku. A wiec TEZA:" Rosja wykorzysta propagandowo sytuacje w Przewodowie ,a Konfederussia a dokładniej Braun powtórza tezy Rosji ". Teza @ tenqoba powiększona o mój wpis chyba jasna?
Dowód na tezę @Barelik : Propaganda Rosyjska o Przewodowie-"Informacje polskich mediów i urzędników o uderzeniu rosyjskich rakiet w Polskę są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji"-oświadczenie rus MOnu. No i " Opublikowane przez polskie media szczątki z miejsca zdarzenia we wsi Przewodów nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią" .Tak wiec już próbuje wykorzystać propaganda Rosji śmierc naszych obywateli. Czyli wg Rosjan sami sobie zrobiliśmy prowokację, zrobił to Zachód ,Ukraińcy aby eskalować sytuację"-teza rosjan bezsensowna bo bardzo szybko pojawiło się informacja że jest to ukraińska rakieta. Druga cześć onucowej opowiastki że nie ma to nić wspólnego z Rosją jest kuriozalna . Jasne jest ,że to przez ataki rakietowe Rosjan na Ukrainę ta ostatnia uruchamia systemy obronne, Wiec napaść Rosji jest bezpośrednią przyczyną tragedii w Przewodowie. Gdyby Rosja nie wysyłała by rakiet aby mordować ludność cywilną Zachodniej Ukrainy wówczas Ukraińcy by nie wystrzeliwali rakiet do niszczenia zagrożenia. Proste ,logiczne wstyd że trzeba tłumaczyć.
A teraz przejdźmy do Brauna i pożytecznych idiotów Rosji. Inne prorosyjskie wybryki Brauna i Konfederussi pozostawiam (zdjęcia z rosyjskim szpiegami np Leonidę Swiridowem, wywiady ze Sputnikiem ,akcje wymierzone w Ukrainców typu stop ukrainizacji)
Jak pisze Braun o Przewodowie. Jest tam język z propagandy rosyjskiej i kalki myślenie rodem z mediów Rosji :"Reżim kijowski⁩ (stwierdzenie żywcem wyjęte z rosyjskiej propagandy) stracił rzadką (szansę, by postąpić uczciwie: przyznać się, przeprosić, zadośćuczynić. Oto etyka i prawda „sytuacyjna” w praktyce - Warszawa ⁦niestety ten standard antycywilizacji turanizmu, talmudyzmu , banderyzmu przyjmuje za swój" koniec cytatu. Abstrahując od poziomu logiki wpisu Brauna,w krótkim wpisie Braun powiela trzy tezy rosyjskiej propagandy 1) "reżimie Kijowskim" , 2)że w Kijowie standard to banderyzm ,talmudyzm i turanizm .3) I że w Warszawa nie jest suwerenna w decyzjach . Oczywiście z Moskwy płynie ten sam przekaz. Moskwa uważa że na Ukrainie są faszyści ,banderowcy. Inni propagandziści (zwłaszcza ci ekstranarodowi) piszą o owładnięty talmudyzmem władzach Kijowa (np Aleksandr Dugin )). Też tezy o braku samodzielności Warszawy (i Kijowa) ,że są na pasku USA i zachodu to stały element ruskiej propagandy.
Poniżej tweetu jest już prawdziwa zbiórka prorosyjskiej wypowiedzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2022 o 19:57

B Barelik
0 / 4

@sancz79 "bezpośrednią przyczyną tragedii w Przewodowie" - bezpośrednią przyczyną jest [prawdopodobnie] wystrzelenie rakiety przez Ukrainę. Pośrednią jest rakieta rosyjska i wojna wywołana przez rosję. Jeśli nie wiesz co oznacza 'bezpośrednia' to nie używaj. Nie zmienia to jednak faktu, że winnym jest rosja.
To, że rosja jest winna, nie oznacza, że Ukraina nie powinna przeprosić - jeśli przez przypadek komuś zrzucisz telefon ze stołu i on się rozbije to powinineneś przeprosić i odkupić a jednocześnie nie powinieneś być za to piętnowanym.
I brak tych przeprosin można uznać za nieakceptowalne - co Braun [w swoim stylu, który nie wszystkim, w tym mi, nie pasuje] zauważa. Pomijając jednak język, to co do treści trudno się mocniej przyczepić. No chyba że ma się klapki na oczach i 'wszystko co Konfederacja to złe'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 2

@Barelik To jest twoja odpowiedz, tylko na co? Przeczytaj jeszcze raz TEZĘ( dla przypomnienia jeżeli już zapomniałeś "Rosja wykorzysta propagandowo sytuacje w Przewodowie ,a Konfederussia a dokładniej Braun powtórzą tezy Rosji"). Jestem trochę za stary aby nie widzieć ,że twoje rozwodzenie się nad kwestą czy jest to wina jest pośrednia czy bezpośrednia jest tylko próba rozmycia tematu i ucieczką od TEZY czy "Rosja wykorzystuje propagandowo ..itd. Dlaczego przerzuciłeś akcent z Tezy na jakieś kwestię filologiczne? Krótka piłka-udowodniłem tezę -TAK /NIE , jak NIE to dlaczego.
Tezą też nie jest czy Ukraina ma przeprosi czy też nie ,ale że Braun posługuje się językiem propagandy rosyjskiej i służy interesom rosyjskim. Język ,argumenty, styl ,sposób myślenia. Wykazałem że tak? Bo do tego się nie odniosłeś. TAK /NIE?
Dla mnie związek przyczynowo skutkowy między napaścią Rosji a tragedią w Przewodowie jest nierozerwalną żebyś nie łamał sobie głowy nad pośredniością i bezpośredniością.
"Pomijając jednak język, to co do treści trudno się mocniej przyczepić"- Jezyk jest obrzydliwy (reżim w Kijowie ?-a nie Moskwie ?, talmudyści...?.Pięknie. Jeśli się zakończy śledztwo i rzeczywiście okaże się że to jest ukraińska rakieta to wówczas należy żądać zadośćuczynienia i przeprosin. Na wschodzie toczy się wojna także o nasze bezpieczeństwo a Braun się bawi Polską racją stanu i się stara jak najbardziej zaszkodzić stosunkom polsko-ukraińskim, czy pozycji Polski w NATO. Idiota albo agent (jedno nie wyklucza drugiego). Nasz rząd wyjątkowo wykazał się rozumem że nie oskarżył nikogo o celowość ataku. Co do konfederussi przedziwny nielogiczny zbiór fundamentalistów religijnych (ale żądających np kary śmierci-ciekawi chrzesjanie) , rasistów, antykowidowców , zwolenników Rosji ,eurosceptyków oraz nawiedzonych narodowców. Dziękuję za taką mieszankę oszołomów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2022 o 22:20

B Barelik
0 / 2

@sancz79 tezą było "Na bank. Tylko czekać aż coś w Konfederussi wymyślą jakieś Brauny". Jedyne co sam pokazałeś a później [w swoim mniemaniu] udowodniłeś, to że Braun powtarza tezy rosji. Wymyślać a powtarzać to różne rzeczy.

Jeśli A powoduje B a B powoduje C, to bezpośrednią przyczyną C jest B, a A tylko pośrednią. Podstawy logiki. Inaczej gadanie głupot mogłoby być bezpośrednią przyczyną podbitego oka :P

I powtórzę - również nie zgadzam się z tym językiem. Rozumiem czemu takiego Konfederacja używa, ale nie uważam tego za 'dobre'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 2

@Barelik No i co nie było na bank?. Nie maiłem racji ? 15listopada Przewodów ....i 17 listopad Braun powtarza elementy rosyjskie propagandy. Jak jest okazja podważyć rolę Nato ,pomocy Ukrainie to cyk i jest Braun ,co za przypadek? Przypadek czy już można mówić o regule?
" Jedyne co sam pokazałeś a później [w swoim mniemaniu] udowodniłeś"-a co nie powtarza stwierdzeń propagandy rosyjskiej. TAK/NIE ? Nie mam racji to mi udowodnij .Prosta sprawa. Propaganda rosyjska mówi o "reżimie Kijowskim" "banderowcach itd"-tak samo jak Braun-prawda/fałsz. Nie kombinuj. TAK/NIE.
"Wymyślać a powtarzać to różne rzeczy." . Żeby rozwiązać twój "węzeł gordyjski " to sprawy wyglądają tak . Braun WYMYŚLIŁ SOBIE że udzieli się w sprawie Przewodowa, w taki sposób w którym POWTÓRZY tezy propagandy rosyjskiej. Już wyjaśnione?
Jestem powiedzmy skrajnym deterministą. Zwłaszcza gdy zdarzenia są ze sobą ściśle i nierozerwanie związane. Dla mnie jest " jasne jak słonce"(uprzedzam żebyś znowu nie wchodził w zbędne dywagację -to metafora) że bez napaści Rosji na Ukrainę nie było by tragedii w Powodowie. Jeśli głębiej iść w twoją logikę to "rakieta" była "pośrednia przyczyną" bo bezpośrednią była nagłe rozerwanie narządów wewnętrznych. Idziemy w to. Wg mnie to kuriozalne ,mogę jednak drążyć w ten sposób temat.
I jezyk i tezy(program) i poczynania działaczy Konfederussi są obleśne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2022 o 23:51

B Barelik
0 / 2

@sancz79
""Wymyślać a powtarzać to różne rzeczy." . Żeby rozwiązać twój "węzeł gordyjski " to sprawy wyglądają tak . Braun WYMYŚLIŁ SOBIE że udzieli się w sprawie Przewodowa, w taki sposób w którym POWTÓRZY tezy propagandy rosyjskiej. Już wyjaśnione?" - no tak, to wcale nie jest fikołek słowny.
"Jestem powiedzmy skrajnym deterministą" - nie, nie jesteś. Wojna rosyjsko-Ukraińska nie musiała spowodować uderzenia rakiety w Polskę a traktujesz to jako coś koniecznego (skoro uważasz, że wojna była bezpośrednią przyczyną to znaczy, że determinowała). Wojna mogła, ale nie musiała spowodować taki wypadek. Brak tej relacji oznacza, że nie była bezpośrednią przyczyną. Wystrzelenie rakiety o takiej trajektorii (przy założeniu, że była to sprawna rakieta i że żaden system antyrakietowy ni zadziała) musiało spowodować uderzenie rakiety w Polskę.
Dla mnie to obleśny jest program PO, PiS i Lewicy - a właściwie ich przekonania, bo program co wybory się zmienia. "Zabierzmy tym, co pracują i rozdajmy darmozjadom" - no jak k*wa głupim trzeba być, żeby to popierać. I to rozdawanie na szeroką skalę, tylko licytacje, kto rozda więcej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@Barelik A dlaczego jest to fikołek słowny .Co się nie zgadza. Pisząc że coś wymyślą "Brauny" miałem na myśli jakieś działanie (słowne ,akcję lub jakiś inny pomysł). Akurat udzielił się na twiterze i powtórzył rosyjskie propagandowe stwierdzenia.
Determinizm -pogląd, zgodnie z którym zajście każdego zdarzenia (zjawiska) jest wyznaczone jednoznacznie przez zdarzenie (zjawisko) poprzedzające je w czasie; stanowi zasadę wyjaśnienia prawidłowości i przewidywania zdarzeń-z PWN. Podejscie deterministyczne oznacza że dane wydarzenie jest nierozerwalnie związane z wydarzeniami poprzedzającymi (lub stanami).NIe ma tam miejsca na wole boską, moce nadprzyrodzone, czy teorię chaosu. Zatem "każde zdarzenie i stan jest zdeterminowane przez swoje uprzednio istniejące przyczyny". Tak wiec na tragedię złożyło się wiele "przyczyn" które je poprzedziły. Od, facet wstał do roboty, suszarnia została zbudowana, ktoś inny wstał na Ukrainie i uruchomił system rakiet obronnych , jeszcze ktos inny w Rosji podjął decyzję o ataku na zach Ukrainę. Jest nierozerwalny związek przyczynowo-skutkowy który doprowadził do tragedii. Ale katalizatorem która doprowadził do tragedii jest atak Rosji na Ukrainę bo bez tego nie było by czynników takich jak atak rakietowy i wystrzelenie rakiet obronnych. A wojna oba kluczowe wydarzenia zdeterminowała .
Gdyby nie wojna ten facet by prawdopodobnie nadal żył. Zgadza się TAK /czy NIE. Proste pytanie
Co do tych prostych pytań co zadałem jednoznacznego wyboru TAK/NIE to ze się do nich nie odniosłeś też jest dla mnie pewną odpowiedzią (i próbujesz przerzucać akcenty dyskusji na inne pola )
Zgodzę się z toba ze programy partii socjalistycznych (Lewica, PiS) są idiotyczne ,głupie ,złe (mają tam jakąś podbudowę moralną (np solidarność społeczna ) ale jest ona w sumie niemoralna i niesprawiedliwa) . Oni są po prostu chciwi i głupi. Co prawda Konfederussia nie jest partią socjalistyczną ale też jest za jest partią głoszczącą kolektywizm (narodowy) co wcale nie jest lepsze ,bo nie da sie pogodzić program wolnosciowy z narodowym. Do tego fundamentalizm religijny ,rasizm, postawy antyeuropejskie, antynatowski, antyliberalne (w sferze wolności człowieka). I na koniec postawy prorosyjskie. (czy afirmacja poczynań reżimu w Moskwie przez Korwina i Brauna). Że w Polsce która tyle wycierpiała od komunizmu, ZSRR była taka partia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-1 / 1

@sancz79 po kolei:
fikołek słowny, bo pisałeś "wymyślą" a potem mówisz, że masz na myśli "powtórzą". To są zupełnie inne znaczenia.
Czy wojna musiała spowodować ten wypadek? Nie, nie musiała. Dlatego wojna nie determinowała tego wypadku.
Poprosiłem Ciebie "Na bank. Tylko czekać aż coś w Konfederussi wymyślą jakieś Brauny" - w kolejnych wypowiedziach wprowadzasz kolejne wątki do których się nie odnoszę - bo nie chcę rozmyć głównej części tematu [a wstawka, że wojna jest pośrednią przyczyną była tylko doprecyzowaniem, które powinieneś zaakceptować a nie rozwijać, bo jest to oczywista sprawa].
A teraz użyję Twojej logiki: gdyby Janukowycz nadal był prezydentem, to rosja by nie zaatakowała Ukrainy, więc BEZPOŚREDNIM powodem wypadku jest przegrana Janukowycza. Tak, tak wygląda Twoja logika.
Widzę, że w liście nie wymieniłeś PO, a to oni byli inicjatorem 500+ na każde dziecko, to [między innymi] PO zamykało ludzi w domach, firmom zabraniali działać [np. kawiarniom]. I wiem, że światopoglądowo Konfederacja wielu osobom nie odpowiada, ale gospodarczo jest jedyną partią niegłoszącą kolejnego rozdawnictwa... Fundamentalizmu religijnego też bym się nie doszukiwał - są pewne elementy, ale to bardzo dalekie jest od fundamentalizmu. Nie słyszałem też, aby ich oficjalnym celem było wyjście z nato. Antyliberalność w strefie wolności człowieka - zależy od aspektu. A co do postaw prorosyjskich - to też trudno tego doszukać się w dosłownym tego słowa znaczeniu - na pewno nie są to postawy proukraińskie, ale raczej bym szukał postawy propolskiej a nie prorosyjskiej. W końcu z powodu cen energii zamykają się kolejne firmy, sprowadzanie z innych miejsce jest droższe, więc handel paliwami jest propolski. To, że przy okazji zyskuje na tym rosja to raczej skutek uboczny a nie cel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@Barelik Wymyślili to że powtórzyli tezy Kremla. Nie ma tu żadnego innego znaczenia. Nie wiem czemu uważasz że traktuje to jako synonimy skoro sam tego nie robię. Mogli wymyślić coś innego ale wymyślili aktywność na Tweterze. Nie wiem o co kruszysz kopie. O co ci chodzi.
"Dlatego wojna nie determinowała tego wypadku." w takim razie co? Może przez pracodawcę zginął bo go zatrudnił? A latające rakiety nie mają nić do rzeczy? Gdyby nie było wojny nie było by śmierc tego człowieka .Nie widzisz zwiazku przyczynowo-skutkowego z wojną?
Nie do końca rozumiesz moją logikę . Przegrana Janukkowycza jest jedna (z bardzo wielu )przyczyn wojny. W ciągu zdarzeń prowadzących do tragedii w Przewodowie znajduje swoje miejsce. Jak wiele innych wydarzeń z przeszłości (bliższej i dalszej). Jednak ze względu na swoją odległość czasową nie jest bezpośrednią przyczyną. Nie można mówić o bezpośredniości skoro mija 8lat. . Poza tym różnicuję wagę danych przyczyn . Przyczyny maja zróżnicowany wpływ na dane wydarzenie.
Bezpośrednio przyczyną są zdarzenia które są nierozerwalnie ze sobą związane w bezpośredniej sekwencji i są decydujące w skutkach . Wynikają w sposób ciągły - wprost jedna z drugiej . Dla przykładu "Ot.. Facet wsiadł do auta ,miał mało paliwa wiec zajechał na stację ,po zatankowaniu oddjechał , następuje wypadek, auto uderza w inne auto, facet wypada przez okno ,nabija się na wystający pręt. Dla mnie wydarzeniem determinującym śmierć jest wypadek (zderzenie aut a nie np akt nabicia na pret) , a nie że wcześniej zatankował. lub że wyszedł z domu" Tak samo atak rakietowy Rosji na Ukrainę 15 listopada jest bezpośrednią przyczyną tragedii w Przewodowie . Atak rakietowy, obrona ,wypadek .Wszystkie czynniki przeciągu krótkiego czasu . Jest to wydarzenie które zdeterminowało los tego człowieka w tym dniu .
Twój przykład z Janukowiczem dlatego nie odzwierciedla mojej logiki bo pomiędzy jego przegraną a wydarzeniami z Przewodowa jest zbyt duży odległosć czasowa oraz byt dużo (licząca w dziesiątki ,a jak się postarasz w setki) pośrednich ogniw aby mówić o bezpośrednim wpływie.
Wolę PO bo to mniejsze zło niż PIS ,Lewica czy KOnfederussia. Mi światopoglądowo nie odpowiada
"Fundamentalizmu religijnego też bym się nie doszukiwał - są pewne elementy, ale to bardzo dalekie jest od fundamentalizmu-posłuchaj wiec Brauna na temat np aborcji.
"Nie słyszałem też, aby ich oficjalnym celem było wyjście z nato i UE"-widac mało wiesz o nich. I nie mówił o tym jakiś nieznany działacz ale Korwin (np 2019) .W ogóle wg Korwina Putin był by super prezydentem a wojna jest winą Nato. Co do reszt. Wystarcz też spojrzec do programu Bosaka "Nowy Porządek" z 2020. I go zrozumiec . Włosy się jeżą. Pod płaszczykiem niekiedy rozsądnych postulatów są przemycane elementy tolitaryzmów i autokratyzmu, "Antyliberalność w strefie wolności człowieka - zależy od aspektu". Obchodzi ich dużo rzeczy które nie powinno obchodzić(tacy to wolnoścowcy). Naród (np u Bosaka) jest kwestią nadrzedną i jemu masz podporządkować rolę jednostki. WOlnosciowiec!?.
Wypowiedzi są na wskroś JAWNIE prorosyjskie i antyukraińskie ,antynatowskie i antyunijne. Nie widzę żadnej propolskiej oprócz pustych frazesów o patryjotyzmie. Prorosyjskich wypowiedzi Brauna i Korwina jest multum. Brakuje natomiast poważnej krytyki Rosji i Białorusi .
A sankcje jest są po ta aby Rosja przegrała wojnę . Jej klęska jest kluczowa w bezpieczeństwie Polski (obok obecności w NATO). I jeśli nie chcemy miec wojny u siebie należy byc stale w NATO i wspierać Ukrainę.(abstrahujać od zwykłego ludzkiego odruchu pomocy bliżnim)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 15:10

B Barelik
-1 / 1

@sancz79
"Wymyślili to że powtórzyli tezy Kremla" - robisz k*wę z logiki. Jak kupuję chleb to też wymyślam kupowanie sobie chleba? Każdą swoją aktywność wtedy możesz podciągnąć pod 'wymyślanie'.

"Gdyby nie było wojny nie było by śmierc tego człowieka" - oczywiście, że widzę, ale powtarzam, że jest to pośrednia a nie bezpośrednia przyczyna.

Wojna rozpoczęła się w 2014 - to wtedy rosja pierwszy raz napadła Ukrainę a walki (na znacznie mniejszą skalę) cały czas trwały np. w Donbasie. Konflikt znacznie nasilił się ponad pół roku temu. Wystrzelenie rakiety było 2 dni temu, wojna zaczęła się 8 lat temu, na pełną skalę ponad pół roku temu a przegrana Janukowicza również 8 lat temu. Twierdzisz, że liczy się zbieżność czasowa wydarzeń. To dlaczego wybierasz to "środkowe" czasowo a nie najbliższe?

"Dla mnie wydarzeniem determinującym śmierć jest wypadek" - to by oznaczało, że każdy wypadek musi się kończyć co najmniej jedną śmiercią, a tak przecież nie jest.

"posłuchaj wiec Brauna na temat np aborcji" - no właśnie, np. aborcji. Fundamentalizm polega na całościowym a nie aspektowym podejściu do tematu. Fundamentalizm zacznie się, gdy zaczną wprowadzać prawo mojżeszowe jako prawo państwowe po całości. Uznając jednak, że masz rację, to można by powiedzieć też o PO, że wprowadzają fundamentalizm, bo zabraniają kraść i zabijać a to przecież jawnie z Biblii wyjęte.

"Wypowiedzi są na wskroś JAWNIE prorosyjskie i antyukraińskie ,antynatowskie i antyunijne. Nie widzę żadnej propolskiej oprócz pustych frazesów o patryjotyzmie." - handel surowcami jest propolski
"""Nie słyszałem też, aby ich oficjalnym celem było wyjście z nato i UE""" - cytujesz mnie i przekręcasz moje słowa? Poważnie? Taki poziom prezentujesz? Nic o UE nie mówiłem.

"a wojna jest winą Nato" - NATO? Raczej nie. Jeśli już, to Korwin twierdzi, że wojna jest winą Ukrainy, bo chce do NATO. Co, z punktu widzenia rosji, jest logiczne. I patrząc chłodno na sytuację, rosja może mieć sporo racji w tej sprawie - co [wyraźnie podkreślam] ani trochę nie usprawiedliwia wojny.

"Wypowiedzi są na wskroś JAWNIE prorosyjskie [...] byc stale w NATO i wspierać Ukrainę" - dla polskiej gospodarki ważna jest tania energia. Dla naszego bezpieczeństwa ważne jest, aby między nami a rosją była Ukraina oraz, żeby rosja poniosła duże straty w czasie wojny. Dla nas jednak najlepsze by było, gdyby wojna zakończyła się teraz (nawet przy częściowej utracie terenów przez Ukrainę, ale na warunkach i tak dających rosji poczucie bycia przegranym). Spektakularna przegrana rosji może spowodować destabilizację całego rynku energii w regionie - to nie jest dla nas dobre, choć na pewno lepsze niż całkowita przegrana Ukrainy.

A ogólnie - dla bezpieczeństwa każdego państwa jest dobre, gdy jego sąsiedzi się nap*ją a samo nie jest w konflikt zaangażowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@Barelik Nie wiem czego nie pojmujesz. Jak zapytam się żony ,"ciekawe co syn jutro sobie wymyśli" , a on wymyśli że powtórzy to samo co robił tydzień . Czy to oznacza że wymyślił nową rzecz. Nie wiem o co ci chodzi w tym wątku. Przyczyna - Dla ciebie pośrednia .Dla mnie bezpośrednia . Pośrednią jest to że poszedł tego dnia do pracy. Dla mnie atak rakietowy Rosji 15listopada zdeterminował bieg wydarzeń, i był kluczowy. Dlaczego środkowe? Jakbym chciał "srodkowe" bym pisał o np wybuch wojny, rozpoczęciu wojny. Zresztą wynika to z kontekstu zdania. "że to przez ataki rakietowe Rosjan na Ukrainę ta ostatnia uruchamia systemy obronne, Wiec napaść Rosji jest bezpośrednią przyczyną tragedii w Przewodowie . Gdyby Rosja nie wysyłała by rakiet aby mordować ..itd." Czy opis ataku rakietowego bardziej pasuje do 24lutego czy 15listop.
"o by oznaczało, że każdy wypadek musi się kończyć co najmniej jedną śmiercią, a tak przecież nie jest."-skąd w ogóle taki wniosek? Czy każdy wypadek jest śmiertelny nie jest tematem . Chodziło mi o "wydarzenie determinujące" -bezpośrednią przyczynę danego zdarzenia. W powyższej przypowieści fakt wypadku a nie odwiedzenie stacji jest katalizatoem tragedii. Tak jak obstrzał rakietami 15listopad. . Dlaczego prawo mojżeszowe? Wystarczy uznać ze wytyczne religijne powinny formować prawo ,a nie wartości humanistyczne czy tradycja prawnicza. W przypadku aborcji ,argumentacja jest na wskroś religijna, prawo obowiązywało by wszytskich bez wyjątku nie tylko wierzących.
"handel surowcami jest propolski" -nie z krajem który ma nas na celowniku. "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy" powiedział kiedyś Lenin ,dobrze to obrazuje strategie Rosji .
Miało być: ""Nie słyszałem też, aby ich oficjalnym celem było wyjście z nato" i UE-widac mało wiesz o nich " nie zauważyłem ,wyszło podle. Wybacz. miało być dopowiedzenie do twojej wypowiedzi , wyszło na intencjonalna manipulację.
To też twierdzi. O winie NATO-" Korwin "- 6 lutego 2022 "W tej chwili Anglia robi ten sam manewr, kierując agresję Rosji na Ukrainę. Ta propozycja paktu trojga to jest przekonanie Ukrainy, żeby jednak się ostro stawiała, żeby doszło do wojny rosyjsko-ukraińskiej"-czyli za wojną stoi...kraj Nato. Takich kwiatków jest wiecej "Trwa nieustanna i silna agresja NATO na Rosję" itd...
Naprawdę uważasz że NATO było zagrożeniem dla Rosji. W jaki sposób? To poczynania Rosji pobudzają NATO (np Szwecja i Finlandia) i teraz do intensywnych zbrojeń. W poczynaniach Rosji nie ma logiki . Jej działania przynoszą odwrotne skutki niż były zamierzenia (cel demitaryzacji sprawił że na Ukrainie jest masa broni, agresja Rosji sprawiła że Szwecja i Finlandia dołączyły do NATO, zamiast wzmocnienia pozycji na świecie jej pozycja osłabła ,straciła rynki zbytu (łatwe i dochodowe) w Europie a na tych co im zostały są na łasce Chinczyków i Indii. Musza kupować broń od Iranu . Kazachstan tylko patrzy by wyrwać sie z ich orbity wpływów. Na Ukrainie na dziesięciolecia są przegrani. Nikt tam im nie zaufa. Podejrzewam ze podobnie w Europie. W Rosji przegrana wojna oznacza jedno-wielki zamęt ,tak było po wojnie krymskiej, po przegranej z Japonią ,po przegranej Iwś. Nie odważę sie spekulować co tam będzie.
Z energią to trzeba się uniezależnić. Szkoda że temat atomu w Polsce nigdy nie był poważnie brany. Uzależnianie się od Rosji było głupotą (zresztą od każdego jednego dostarczyciela). Zakończenie wojny teraz spowodowało by że Rosja złapał by oddech którego bardzo potrzebuje i odbudowała swój potencjał. Odczekała pare lat ,wyciągnęła wnioski i uzbroiła się ponownie. Druga Inwazja na Ukrainę była by juz udana (analogia z drugą wojną Czeczeńską).
"A ogólnie - dla bezpieczeństwa każdego państwa jest dobre, gdy jego sąsiedzi się nap*ją a samo nie jest w konflikt zaangażowane" bzdura totalna.
Za ten cytat to sorry ,nie zauważyłem przeniesienia "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RysiuPL
-4 / 10

Czyli że co ukraincy beda prowadzili bratobójczy ogien?? xD Monthy Python lepiej by tego nie wymyslil xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem