Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
151 164
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
-4 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@next_1 @Veltor obrona przeciw lotnicza nie pokrywa każdego cm kraju, a jeśli skupiona bardziej na infrastruktrze, szczególnie na tej krytycznej jak elektrownie itp. nie broni na pewno pola uprawnego.

@gemini1234 rakieta przechwytując ma za zadanie zniszczyć tylko rakietę wroga lub samolot nie wysadzić w powietrze pół globu. To są inne ładunki, to tylko Rambo jak strzelał z łuku to pojawiał się grzyb po wybuchu;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
0 / 2

Ciekawe te rakiety. Jeśli wybucha w Rosji, to zabija 500 sołdatów, na Ukrainie niszczy elektrownię, a w Polsce przewraca przyczepę traktora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
0 / 2

Izrael nie ma systemu który byłby w stanie skutecznie zneutralizować tę rakietę. Jeżeli to była rzeczywiście S-300, to znając jej prędkość konstrukcyjną, ona leciała nad Polską przed wybuchem tylko 3-4 sekundy. Żaden system nie jest w stanie tak szybko zareagować.
Żeby ją skutecznie zwalczyć musiałaby zostać wystrzelona rakieta przechwytująca z Polski nad terytorium Ukrainy, a w NATO nie ma zgody na takie działanie, żeby nie stać się stroną konfliktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
+1 / 1

Dwa pytania do Ciebie:
1. Kiedy Izrael zaczął budować Żelazną kopułę?
2. Jaką powierzchnię chroni Żelazna kopuła?
Pomogę, nie musisz szukać. Izrael zaczął budować Żelazną kopułę 2006 roku (Polska dziękii decyzjom rządu z lipca 2008 zaczęła formalnie w 2018 a faktycznie przed kilkoma miesiącami) i nawet gdyby chroniła ona całą powierzchnię kraju (a zapewniam Cię że nie chroni) to mowa jest o powierzchni mniejszej niż powierzchnia województwa lubelskiego (niecałe 21 tyś km2). Równie dobrze mógłbyś porównać sprzątanie swojego pokoju do sprzątania stadionu piłkarskiego. Pomijam teraz kwestię jak długo leciała rakieta nad terytoruim Polski i czy istnieje na świecie system antyrakietowy który zdążyłby zadziałać w takim czasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+2 / 2

Ale kłamiecie: Izrael ma 90% skuteczności, a Polska 99,9% - tylko spadły akurat te stanowiące 0,1%.
Czego nie rozumiecie? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
+1 / 1

Na Izrael lecą rakiety budowane chałupniczo często z rur kanalizacyjnych a to był pocisk plot o prędkości ponad 3 do 5 mach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem