Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar samodzielny68
+23 / 23

Rozmaite prowizorki mogą działać, ale nie przestają być prowizorkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wryk
+4 / 6

Fuszerka jakich mało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+6 / 8

Jest głupie, ponieważ skutkuje tylko pozorną oszczędnością czasu i pieniędzy. Jak mawiali starożytni Żydzi: "biednego nie stać na tanie zakupy". Rozwijając myśl - na tanie naprawy też nie.

Osobna kwestia - nie mogę pojąć tego całkowitego braku potrzeby, aby otaczająca przestrzeń i przedmioty były chociaż jako tako estetyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-3 / 5

@daclaw Jesli cos mowi zyd, to rozum to dokladnie na odwrot. Bo jesli tak mowia, tzn ze na tym zarobia. Biednych ludzi nie stac na drogie rzeczy, wiec robia prowizorki. Koszt wymienianej co kilka lat prowizorki i tak bedzie mniejszy niz to ile wyniesie porzadna naprawda. Oczywiscie sa rzecyz na ktorych nie mozna oszczedzac, ale na reszcie mozna np na tabletkach do zmywarki. Tansze sa tak samo skuteczne jak drozsze. Natomiast nie warto oszczedzac na srodkach do prania, bo zwyczjanie te tanie nie dopiora dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@daclaw bardzo dużo zależy od konkretnej sytuacji. W moim aucie dość często padały rezystory dmuchawy. Nowe kosztują około 120zł. Jednakże wystarczy wyskoczyć do sklepu z podzespołami elektronicznymi, kupić 3 rezystory ceramiczne o dużej mocy (wydasz z 15zł), polutuj to do kupy i masz na wieki wieków amen XD. Wygląda druciarsko a sprawdza się lepiej niż fabryczny. Nawet zakładając że nie masz lutownicy i musiałbyś ją kupić wychodzisz na plus. Bo cyna z 5zł, lutownica z 40zł.

Sporo użytecznych rzeczy można zrobić z "śmieci". U siebie zrobiłem stojak na koła z krzywej felgi oraz rury stalowej :P . Jakbym taki chciał kupić to wydałbym pewnie z 200zł. Za swój wydałem 0zł :) . A to że piękny nie jest - nie musi. To ma działać, a nie wyglądać XD.

Następny tani a skuteczny temat. Huczące łożyska w pralce. Producent nie przewiduje ich wymiany. Przewiduje wymianę całej komory piorącej (która jest zgrzana, więc nie da się jej łatwo otworzyć).
Tylko po co wymieniać całość skoro bęben cały, grzałka cała itd?
Rozciąłem komorę multitoolem, wymieniłem łożyska oraz uszczelniacz, skleiłem na sylikono-klej (taki ciekawy specyfik), nawierciłem otwory w komorze i dodatkowo skręciłem na śruby. W sumie wyszło mniej niż 100zł :) . Dzięki temu pralka nie poszła na złom. 2900zł w kieszeni ;) .
A cała komora piorąca kosztuje jakieś 800zł. Działa, pierze to czego chcieć więcej. A że ślicznie w środku nie wygląda - pies to drapał. Działa, działa, co się czepiać? XD...

Są rzeczy które można zrobić tanio i bardzo dobrze, czasem nawet lepiej niż fabryka, a są rzeczy na których po prostu nie ma sensu oszczędzać.
Np lepiej samemu coś naprawić na drogich częściach, niż zlecić komuś naprawę na tanich :P .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gstrzeg
-5 / 5

Spróbuj odłożyć telefon jak klej wyschnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trolu1975
+6 / 8

@gstrzeg Sugerujesz, że przezroczysta taśma klejąca ma aż tak mocny klej? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gstrzeg
0 / 0

@trolu1975 Wystraczająco, żeby bolało przy wyrywaniu włosów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
+6 / 6

Ta łopata jest bez sensu. Ileż on się nakopie na kucaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amper80
+1 / 1

A co to to to na ostatnim zdjęciu? Obserwatorium astronomiczne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arry
0 / 0

Po kolei...
Ręczna piła łańcuchowa jest śmieszna, ale mało wydajna. Przypomina mi się kawał co ruski kupił piłę mechaniczną do wyrębu i miała ona 15 drzew na godzinę ścinać, a on tylko 12 dał radę i wrócił z reklamacją i się zdziwił że toto da się odpalić :) W każdym razie, jeżeli ktoś nie jest w stanie na tyle szybko majtać tą korbą, żeby osiągnąć odpowiednią prędkość obrotu łańcucha to to dziadostwo raczej nic nie zetnie.

Łopatą, jak już napisał Karbulot, w kucki ciężko będzie pracować, a poza tym rozkład sił będzie taki, że ten pałąk raczej prędzej niż później się złamie.

Ładowanie (bo na pierwszym zdjęciu na drugiej stronie chyba to jest ładowarka) większej ilości akumulatorów niż jest to przewidziane przez producenta ładowarki może spowalniać proces ładowania, a nawet spowodować uszkodzenie akumulatorów lub samej ładowarki.

Ten fotel na górnym poziomie łóżka piętrowego jest tak umiejscowiony, że siedzący na nim użytkownik to szoruje głową po suficie, nie wspominając o wygodnym wstaniu od komputera.

Ten dziwaczny przycisk podpisany Alarm to w ogóle nie spełnia swojego przeznaczania.
Jeżeli jest to alarm uruchamiany w przypadku napadu, to takiego przycisku nie umiejscawia się za szybką.
Bardziej jednak to wygląda na alarm pożarowy i w tym wypadku ten przycisk nie ma żadnej racji bytu bo jest to przełącznik, czyli da się go wyłączyć - czyli co, da się wyłączyć alarm pożarowy z miejsca w którym się go uruchomiło? To tak nie działa i działać nie powionno.
Ponadto ten przycisk to powinien być połączony specjalnym kablem, który się nie zapali.

Telefon też już został skomentowany.

A ten domontowany radiator na iPadzie tylko pokazuje, że samo urządzenie jest beznadziejne w odprowadzaniu ciepła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem