Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
79 89
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Elathir
+1 / 5

Sigma male to nie to samo co samiec alfa.

Ogólnie samiec alfa w kulturze kojarzy się z kimś kto jest silny fizycznie i stara sie dominować. Sigma male to ktoś kto jest ponad to, taki typ spokojnego stoika, często niepozornego, który swoim zachowanie i tak zawsze udowadnia, że to jego jest na wierzchu. Człowiek, który wie, że próba zaimponowania otoczeniu jest poniżej jego wartości i koncentruje się na sobie by stanowić wartość w swoich własnych oczach.

Na przykładzie aktorów i kreowanych przez nich ról:
Alfa male to np. Rock, czy Van Diesel, Sigma to Keanu

Ogólnie w necie jest masa filmików o różnicy w sposobie myślenia pomiędzy alfą a sigmą. Cały mem wlaśnie wziął się z tego, że to nie to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 19:11

K konto usunięte
-2 / 2

@Elathir A w świecie wilków samiec alfa to osobnik który jest silny, ale także dba o wszystkich i łagodzi konflikty. W świecie ludzi to często pospolity cwaniak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
-1 / 1

@Elathir A mówiąc jeszcze prościej sigma i alpha male to internetowy pokaz klaunów,którzy wierzą,że jak zrobią zdjęcie z surowym stekiem albo ręką na kierownicy to osiągną sukces i będą mieć na pęczki kobiet. Do tego wrzucają tony pustych hasełek coachingowych dla innych desperatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 4

Skąd ta Essa co roku powtarzana jako "kandydat młodzieżowego słowa roku". Po pierwsze nie jest ono jakoś szczególnie nowe. Po drugie, jest to raczej określenie nie młodzieżowe, a nizin intelektualnych.
W większości młodych, ale nie koniecznie tych określanych jako "młodzież".
Młodzi tego trochę używają, ale jako że nie jest nowe, to sensu nie ma co roku wrzucanie tego na listę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 15:14

avatar zWinna
+2 / 2

I które jest faktycznie w obiegu? Pokemon i Twoja stara to stare odkrycia, ale skoro wciąż krążą, to tylko znak że dobrze się przyjęło. Wygrać powinno coś nowego i aprobowanego przez młodzież. Podoba mi się zamysł "rel", ale samo słówko nie powala. Ja pamiętam z pokolenia o kilka roczników niżej ode mnie słówko, które było popularne, a mnie trochę działało na nerwy - "no rejczel" - działa to jeszcze? Jak sobie pomyślę, to mowa młodzieżowa jest dużo bardziej kreatywna i do przełknięcia, ba czasem do przyjęcia w stosunku do koszmarów językowych z korpo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
0 / 0

Nawet nie wiedziałem, że jestem gigachad

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrek84
-2 / 4

teraz onuca sie jest jak cokolwiek powiesz zle o ukraincach.. ty polaku masz ich kochac, szanowac, wspierac, dawac kase na nich itp itd, a bron boze jak powiesz cos o wolyniu, to jestes podwojna onuca, to jest cos podobnego jak wypowiadanie sie o zydac, powiesz cokolwiek od razu jestes antysemita

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
0 / 0

Szkoda że 80% z nich po polsku nie potrafi się poprawnie wyrazić, ale tworzyć słowa które pasują jak qrwie welon to już tak, szkoda że moda na te twory językowe minie a te CzrnkoGląby dalej nie będą poprawnie posługiwać się własnym językiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 0

hipsterskie pajacowanie i nic więcej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WeatherReport
0 / 0

Jeśli chodzi o punkt nr 2, to od lat używam słowa "Niemen" - gdyż - mam tak samo jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

5, 12 i 13 spoko, reszta to jakieś debilizmy.
A Twoja stara to stary zwrot, więc nie liczę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem