Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
250 265
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+7 / 13

Tylko ze róg nosorożca to kość. Więc jakby nie patrzeć wizerunek nosorożca musi odzwierciedlać owy róg. Żaden z przedstawionych go nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+7 / 11

@rafik54321
Dokładnie. Do tego koń nie ma ogona z kości, a słoń nie ma szponów i łokci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jfk

@rafik54321 cytując Wikipedię:
"W przypadku nosorożców rogi znajdują się na kościach nosowych, nie są jednak osadzone bezpośrednio na szkielecie kostnym. Budują je pręciki rogowe powstające ze zrośniętych włosów. Ma więc pochodzenie naskórkowe. Pręciki te w proksymalnej swej części są otwarte, wrastając w brodawki tworzone przez skórę właściwą. Z kolei dalsza część pręcików ma litą budowę."
I faktycznie te rogi nie zachowują się w trakcie rozkładu jak kości, tylko rozkładają się stosunkowo szybko. Skamieliny nosorożców odnalezione po takim czasie jak dinozaury z pewnością nie będą ich zawierać. A tym samym nie ma ich odzwierciedlenia na rysunkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@MG02 Można zresztą rozciągnąć temat jeszcze dalej. Żaden z przedstawionych wizerunków nie ma kopyt. A kopyto wewnątrz również ma dużą kość (a nie oddzielne paliczki, jak choćby u ludzi czy psów).

Więc wszystkie te wizerunki są totalnie z odwłoka. Bo jednak naukowcy nie szacują tych wizerunków "na odwal się". Każda wizualizacja musi być zgodna z budową szkieletu, tu mamy ewidentne nieścisłości. Tak wielkie że nawet człowiek o przeciętnej wiedzy ogólnej z odrobiną rozumu może zauważyć takie błędy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biolaXYZ
0 / 6

@MG02 Oczywiście, że słoń ma łokcie, a koń odcinek ogonowy kręgosłupa. A wystarczyło popatrzeć sobie w necie - są zdjęcia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 21:53

B biolaXYZ
0 / 2

@rafik54321 róg nosorożca to nie kość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
0 / 0

@rafik54321 Ani rog, ani kopyto to nie kosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+3 / 3

@MG02 Koń ma ogon z kości. Dokładnie tej długości co na szkicu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+1 / 1

@UFO_ludek
Faktycznie. Dzieki. Całe życie sie człowiek czegoś nowego uczy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+2 / 2

Obecnie tak nie tworzy się rysunków dinozaurów, dawno już wyciągnięto wnioski z tego typu praktyk. Weźmy za przykład Tyranozaura. Tak wygląda w serii Jurassic Park (oraz Jurassic World) bazujący na starszym postrzeganiu tego dinozaura:
https://i.pinimg.com/736x/e7/a4/a5/e7a4a5bacc0b355d6be0807533005d64.jpg

Natomiast tu mamy współczesną rekonstrukcję jego wyglądu:
https://www.sciencealert.com/images/2018-10/processed/chubby-t-rex_1024.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 5

@Gavron88 to jeszcze jest pikuś
Filmowy raptor wygląda tak
https://static.wikia.nocookie.net/kamierowskie-kroniki-downa/images/b/b4/Velociraptor.png/revision/latest?cb=20160324091659&path-prefix=pl
A na aktualny stan wiedzy, prawdziwy wygląd raptora szacuje się na taki
https://res.cloudinary.com/dk-find-out/image/upload/q_80,w_1920,f_auto/Velociraptor_u4hjbq.jpg
To dopiero drastyczna różnica XD.
A wszystko wynika z tego, że pióra bardzo słabo zachowują się jako skamielina. Z racji nie odnalezienia śladów piór w skamielinach, początkowo założono brak upierzenia. Późniejsze badania wykazały że dinozaury de facto więcej miały wspólnego z ptakami niż gadami. Stąd zaczęto dokładniej doszukiwać się śladów piór i owe ślady odnaleziono.

Teoretycznie również dinozaury nie wyginęły. Każdy współczesny ptak wywodzi się od dinozaurów :P .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 20:24

avatar lolo7
-1 / 5

@Gavron88
W sensie T-Rex stał się stereotypową feministką w ograniczonym umyśle Prawicowca. Gruby i w fioletowym umaszczeniu XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
0 / 2

@rafik54321 Mozesz mi wytlumaczyl po co piora nielotom? Dinozaury, jak rowniez poszczegolne ich gatunki istnialy miliony lat. Az nadto, by ewolucja pozbyla sie bezuzytecznosci z ich anatomii. Obecnym nielotom (pingwinom i stusiom) tez z czasem wylecom piora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@Greglem A po co pióra kurom i całej masie innym nielotom? Zauważ że np wieloryby mają płetwy ogonowe poziome, w przeciwieństwie do ryb, które mają te płetwy pionowe.

Skądś te pióra musiały u ptaków lotnych wyewoluować. Mogły pełnić funkcję choćby izolacji cieplnej w chłodniejszych klimatach. Do tego dinozaury nie stały się "ot tak se" lotne.

Zauważ również że masa naczelnych, u płci męskiej rozwinęła sutki i gruczoły mleczne. Po co? Przecież niepotrzebne... Natura nie usuwa tego co nieużywane, tylko dlatego że jest coś nieużywane. Natura usuwa to, co przeszkadza w przetrwaniu. Jeśli na jakimś etapie rozwoju pojawi się coś co było przydatne, ale już nie jest, to nie zaniknie. Chyba że zostanie wyparte przez inną, przydatną cechę.

U pawi mamy bardzo bogato zdobione ogony. To przeszkoda ewolucyjna, przecież łatwiej takiego ptaka zauważyć. Jednakże ma to zaletę natury reprodukcyjnej.

Dodatkowo, pytasz się po co nielotom pióra. To źle zadane pytanie. U raptorów znaleziono bezpośrednio cechy wskazujące na posiadanie piór.
Tak samo mógłbyś się pytać po co niektórym rybom aparat do oddychania powietrzem atmosferycznym skoro mają skrzela ;) . A przydaje się w wodach o słabym natlenieniu.
Takimi rybami są choćby bojownik czy arapaima.
Zmiany ewolucyjne są subtelne i powolne. Więc po drodze muszą się pojawiać cechy które dopiero staną się użyteczne.
Być może raptory w końcu by się stały lotne? I ku temu zmierzała ich ewolucja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+1 / 1

@rafik54321 kury potrafia latac. Nie lataja na dlugich dystansach, bo przez tysiaclecia byly tuczone przez czlowieka, co doprowadzilo do deformacji piersi i nie wystepuja dziko. Przywrocenie ich do dzikiej formy, pewnie trwaloby kolejne kilkaset lat.
Wiesz kiedy pojawily sie pierwsze gatunki malp/ludzi, a jak dlugo istnial gatunek raptorow? Znajdz sobie tablice z erami i zobacz jaki krotki jest czwartorzed, w porownaniu do jury.
A sutki u mezczyzny nie sa takie bezuzyteczne i bezfumkcyjne jak myslisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Greglem kury potrafią latać? Dobre XD... Kura przy użyciu trzepotu skrzydeł jest w stanie wysoko podskoczyć, ale taką sztuczkę potrafi wykonać również większość zwierząt szybujących, np niektóre wiewiórki.

"Wiesz kiedy pojawily sie pierwsze gatunki malp/ludzi, a jak dlugo istnial gatunek raptorow? Znajdz sobie tablice z erami i zobacz jaki krotki jest czwartorzed, w porownaniu do jury.
A sutki u mezczyzny nie sa takie bezuzyteczne i bezfumkcyjne jak myslisz." - i jednocześnie twierdzisz że raptory, nie mogły mieć piór bo ich nie potrzebowały pomimo że nikt nigdy nie zaobserwował żyjącego raptora? XD... Dobre...

O dinozaurach wiemy mniej więcej tyle co o precyzyjnym składzie atmosfery oraz warunków na planecie oddalonej o 100 tys lat świetlnych XD.
Raptory żyły raptem 4mln lat. Nie całą jurę ;) . I to do tego pamiętaj że jest to mocno szacowany okres, który może się baaaardzo mocno rozstroić. Bo im dawniejsze czasy próbujemy badać, tym większy rozstrzał uzyskujemy ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 1

@rafik54321 Do tego raptory z filmów były wzorowane na zupełnie innym dinozaurze - Deinonychu. Autorowi książki jednak nie podobała się jego nazwa, nie budziła respektu itd. więc dał mu nazwę innego dinozaura, welociraptora :)
Dodajmy do tego jeszcze fakt że prawdziwy welociraptor był znacznie mniejszy od deinonycha.
"Teoretycznie również dinozaury nie wyginęły. Każdy współczesny ptak wywodzi się od dinozaurów :P ." - Yep, wyginęły tylko te "nieptasie".

https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-14fa6255a74453d93a33e4f73e07bbb7-lq

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 21:40

B biolaXYZ
0 / 0

@Greglem Pióra świetnie pełnią funkcję termoizolacyjną, więc na pewno nie wylecą pingwinom - wręcz są gęstsze niż u innych ptaków. Raz w życiu trzymałam w ręku fragment skóry pingwina z piórami - coś nieprawdopodobnego, na pierwszy rzut oka przypominały bardzo gęstą i sztywną sierść

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2022 o 22:10

A Agitana
0 / 0

@rafik54321 Na tym obrazku kogos ewidentnie poniosla fantazja. Nieloty maja piora jako pozostalosci ewolucyjne. Dinozaury przeksztalcajac sie w ptaki na pewno nie rozpoczely ewolucji od wytworzenia lotek :)
Co do ogona to zasada jest prosta: ssaki plywajace maja ogon poziomo, ryby pionowo. Wynika to z roznic anatomicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cioran
0 / 6

Pod adresem źródłowym można jeszcze zobaczyć łabędzia i pawiana. Cóż, bujda na resorach albo rzeczywiście to jacyś plastycy, którzy nie mają pojęcia o biologii i anatomii, stworzyli te "rekonstrukcje". Może Szanowny Autor @tst usunie ten demotywator, bo niewiele osób czyta komentarze, za to wiele czerpie z demotywatorów wiedzę - w zdecydowanej większości niezbyt rzetelną. A efekt jest taki, że pełno wokół płaskoziemców, kreacjonistów (również młodoziemskich) i miłośników "historii" Wielkiej Lechii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biolaXYZ
+5 / 5

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+1 / 3

@biolaXYZ Ta grafika jest akurat debilna, bo naukowcy potrafią zweryfikować "jadłospis" danego zwierzaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biolaXYZ
0 / 0

@Ashardon Ta grafika to jest ŻART Mr.Obvious. A poza tym skąd wiesz, że ufoki będą potrafiły "zweryfikować" jadłospis?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
0 / 0

ciekawe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem