Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Zima zaskoczyła kierowców

Ogromna kolejka do wymiany opon

www.demotywatory.pl
+
41 43
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+1 / 3

opony całoroczne he he he

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 7

To pokazuje że znaczna część kierowców to debile.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
0 / 0

@perskieoko Wszystko fajnie, ale wypadałoby rozwinąć temat. Bo to, że są debilami to jedno, ale dlaczego tak uważasz, to inna sprawa. Zakładam, że pijesz do tego, że wiedząc, że idzie zima, ocknęli się jak trochę posypało. Ja z kolei mam to samo zdanie z innego powodu.
Po pierwsze opona zimowa na szklance nie pomoże. Miękka mieszanka gumy jest dobra kiedy nie ma lodu na drodze. Faktura bieżnika z kolei pozwala odprowadzać błoto pośniegowe, ale nie pomoże w głębszym śniegu. Zapewnienia producentów można włożyć między bajki.
Po drugie. Zanim wymyślono różne rodzaje ogumienia, to technika jazdy pozwalała prowadzić pojazd bezpiecznie. Jak masz w d... ograniczenia prędkości i pomimo niekorzystnych warunków masz się za miszcza kierownicy, to opony nie wiele zmienią.
Mnie uczono dostosowywać styl jazdy do warunków, a brak kasy w dawnych latach wymusił jazdę na letnich przez dwa lata bez przerwy. W tym jeden rok był wyjątkowo obfity w śnieg i lód. Ludzie rezygnowali z wyjazdów bo nie mogli się odkopać ze swoimi ekstra furami z parkingów. Ja, choć nie bez problemów, potrafiłem się odkopać i jeździć. I nie doprowadziłem do żadnej niebezpiecznej sytuacji. I wcale nie jechałem jakoś inaczej niż reszta, której udało się wyjechać na główne ulice. Tak więc uważam, że panikowanie na pierwsze przymrozki i śnieg to debilizm. Tym bardziej, że po raz kolejny zapowiada się, że takie akcje będą incydentalne, bo zimy ostatnio mamy dość ciepłe, a jak już coś się zdarza to na krótko. A inną sprawą jest to, że jak ktoś nie robi więcej jak 20 tys rocznie to wielosezon będzie lepszym rozwiązaniem. Ta technologia też się rozwijała i oferuje więcej niż kilka lat temu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@Doombringerpl
Tak, masz rację - znaczna część kierowców to debile nie tylko dlatego że czekają z wymianą opon na mrozy. Z wielu względów można tak powiedzieć, ale nie się co spodziewać że w kraju debilów, kierowcy będą jacyś wyjątkowo inteligentni; będą tak samo debilni jak reszta społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J japrzemek
0 / 2

Ja też czekałem do ostatniej chwili, jednak kolega ma cały sprzęt w garażu i wiedziałem, że godzinę po telefonie oponki będą zmienione.
W innym wypadku byłyby zmienione tydzień wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

Mamy 5 samochodów w rodzinie. Do każdego mamy drugi komplet kół. Zawsze 11 listopada, robię sobie "dzień opony" i zmieniam całe koła. Podnośnik, klucz pneumatyczny, kompresor. Cała akcja zajmuje mi nie więcej, niż 2-2,5 godziny. Zero stania pod warsztatami. Gdybym miał z każdym autem stać po kilka godzin dziennie, to musiałbym poświęcić na to tydzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
0 / 0

@elefun Ja również zawsze mam drugi komplet na feldze, do każdego auta. W październiku jadę wyważyć, do gumolepa i czekam na stosowny moment do wymiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 1

@bartoszewiczkrzysztof
Dokładnie. Jeśli trzeba zmienić opony na danym komplecie, to robię to wcześniej i spokojnie czeka to w garażu. Wiosną, zazwyczaj 1 maja :) robię przekładkę w drugą stronę.
Pomijając czas oczekiwania przed warsztatem, to na 5 samochodach, mam w skali roku ok. 700-800zł w kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

Nigdy nie rozumiałem tego. Wiadomo że trzeba zmienić. Zima jest co roku. I rok w rok ludzie czekają na ostatnią chwilę, a był cały październik na wymianę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@profix3
Temperatury były powyżej 10 C

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuNaAtaku
0 / 0

No ale co w tym dziwnego?
Warsztaty zwykle są czynne od 8 do 16. Wymiana opon to około 20-30 minut. Więc nawet gdyby warsztat przez cały dzień zajmował się tylko i wyłącznie wymianą opon to ile samochodów zostanie zrobionych? Jakieś 20 sztuk. Zważając na to, że jednak większość osób pracuje w tych samych godzinach i jednak potrzebuje samochodu na dotarcie do pracy to jedynym dniem na wymianę opon jest sobota. W większym mieście pewnie idzie to sprawniej bo by można się urwać z pracy czy przyjść później i zrobić to na tygodniu, ale w mojej mieścinie przykładowo są dwa warsztaty. Większość osób dojeżdża do pracy bo połączenie autobusowe nie istnieje więc zostaje sobota albo dzień urlopu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

Opon zimowych nie należy używać w temperaturze powyżej 7 C

Jeżeli w ciągu 3 dni temperatura spada z 15 do -2 to tak - można to nazwać zaskoczeniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem