Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
55 74
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J JestemRolnik
+3 / 5

Niesamowita i darmowa reklama. Przyjąć uchodźców, ogłosić to całemu światu, zrobić zrzutkę na pokrycie wszelkich kosztów i voilá, oto mamy, Mieszko dla Ukrainy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gonieczka
+1 / 3

Osoby prywatne również mają u siebie rodziny ukraińskie od początku wojny i jakoś dają sobie radę bez nagłaśniania tego i publicznych zbiórek. Po czterech miesiącach pomocy rządowej w postaci 40 plus, cała pomoc i wsparcie się kończy i co? Mamy wtedy tych ludzi wyrzucić na ulicę? Musiałabym nie mieć serca i sumienia. U mnie ukraińskie rodziny są od 28 lutego 2022 roku i jakoś sobie dajemy radę bez sponsorów takich jakich ma Mieszko a raczej powinnam napisać, ze bez ŻADNYCH sponsorów. Jedni pracują, inni dostają 500 plus, trochę pomaga rodzina i biednie bo biednie ale żyjemy i wspieramy się wzajemnie. Mieszko przy tak dużej liczbie sponsorów i rządowej pomocy, która w tym przypadku raczej nie ogranicza się do czterech miesięcy, biedy nie klepie. To wygląda na niezły biznes. I to jest właśnie podłe, że cały świat chwali Polaków za wielkie serce i gościnność ale stałą pomoc dostają wyłącznie najliczniejsze ośrodki. Ci, którzy mają u siebie kilka osób, muszą liczyć tylko na siebie i pomoc najbliższych. Jeśli pomagasz po cichu, to rzeczywiście pomagasz. Jeśli "pomagasz" trąbiąc o tym gdzie się tylko da i robisz to właściwie za pieniądze innych, to już zaczyna to wyglądać na niezły biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
+1 / 3

@Gonieczka i pamiętaj że taki Mieszko mógł dostawać nie 40 PLN na dobę dziennie a nawet 120 i więcej a wszystko z podatków Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-3 / 3

No trzeba nie mieć już wstydu. Widzę, że znależli sposób na biznes.
Chciałabym przypomnieć, że program 40+ jest w naszym kraju i zapewne hotel z niego korzysta. Jeśli są tam osoby na ktòre już nie przysługuje, to powinni udać się do pracy i płacić. Nie wiem, czy to wielkie serce, bo hotel miał problemy finansowe i pewnie nie przetrwałby gdyby nie ten gest. Program 40+ był na mieszkanie i wyżywienie, natomiast hotel korzysta z pomocy żywnościowej więc rozumię, że na żywność nie wydaje. Każdy kto przyjął uchodzcę,powinien najpierw pomyśleć, czy go na to stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-2 / 4

Jeszcze jedno, jeśli Pan ma takie dobre serce , czy ktoś może mi powiedzieć, kiedy zorganizował kolonie dla Polskich dzieci z domu dziecka lub dzieci biednych rodzin?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

W pierwszym odruchu chciałem zrobić przelewa ale zacząłem czytać artykuł i się zastanawiać. Brakuje jeszcze (!) 830 tys... dla 330 gości hotelowych (!) którzy otrzymują wikt i opierunek nie w podstawowym zakresie ale mają "śniadanie w formie szwedzkiego stołu, obiad składający się z gorącej zupy, dania głównego, deserów, kolacji na ciepło". Takiego luksusu nie ma 90% Polaków.
Sorki ale wolę dać znajomej, która udostępniła Ukraińcom pokój w swoim mieszkaniu.
Taka zbiórka jak w democie robi więcej szkody prawdziwym uchodźcom niż pożytku.
Obok jest kolejny demot o tej samej sprawie https://demotywatory.pl/5166050/Ukraincy-przyjechali-do-Polski-po-schronienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 listopada 2022 o 0:15