Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
456 466
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D DMU
+4 / 6

A jak to było obliczone?
Bo mi wychodzi:
z 7zł na 7,97zł oraz
z 8zł na 9,11zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smirnofaus
+7 / 9

@DMU Pewnie uwzględnili też koniec obniżonej akcyzy na paliwa, ale nie napisali o tym w democie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+4 / 10

@DMU
Zapytaj naszego dlugonosego ;) on ci to szczególowo wyjasni :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 1

@DMU Podniosą marże i będzie 9,50 zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+14 / 16

A czemu nadal obowiązuje podwyżka VAT z 22% do 23%?
Wszyscy nasi sąsiedzi maja VAT na poziomie 19% - 21%, no ale to widocznie biedne kraje. Niemeic biedny to go nie stać na płacenie wysokich podatków i maVAT 19%, Polak bogacz wiadomo to może bulić 23% czyli 21% wyższy podatek od Niemca, bo Kaczyński tak postanowił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+6 / 8

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 a tyle się nagadali, że Tusk podniósł VAT o 1%. Po czym sami doprowadzają do 10% inflacji bazowej. No, ale ważne żeby za te 2 miliardy TVP przekazała to w taki sposób suwerenowi żeby odebrał to jako sukces.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
-2 / 12

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konar64
-2 / 2

@next_1 Błagam po raz kolejny, nie pokazuj tego screena. Jak chcesz żeby ludzie wiedzieli kto nimi rzadzi to lepiej zalaczaj listę afer i będziesz mógł co demot wrzucać nowa z kolejnymi aferami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M memik432
-4 / 6

@next_1 Człowiek zagadka ma doktorat z prawa, a co w tym zestawieniu robi Janecki zapewne nie wiesz, i nie 7, a 6 bilionów, weryfikuj informacje gościu, nie a bezmyślnie wklejaj obrazki znalezione w necie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 2

@memik432 wkrótce będze 8 - nie martw się - inflacja goni jak dzika

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+2 / 2

@memik432 Konkretnie to Kaczyński ma doktorat z marksizmu-leninizmu, pisał pracę doktorską w oparciu o referat KC III Zjazdu PZPR, cytaty z Urbana, Gomułki, Bieruta, Cyrankiewicza, Kliszki, Sokorskiego, Werblana i Kąkola. Specjalizacja Kaczyńskiego to kolegialność i ciała kolektywne w marksistowskim systemie politycznym, na przykładzie uczelni wyższej w systemie komunistycznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 8

I ani słowa jaki jest tego powód?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-4 / 8

@memik432 straszne jak łatwo manipulować tłumem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+2 / 6

@memik432 o, czyli nagle nie mają problemu z unijnymi postanowieniami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+3 / 3

@memik432 tak tak, jak mowa o praworządności to można się Unii stawiać nawet kosztem miliardowych kar, ale jak Unia "zwraca uwagę" na za niski vat to od razu ochoczo się zabierają do podwyżki. Bujda na resorach i tyle. Po prostu ta obniżka vat została jak zwykle przez ten rząd wprowadzona rozporządzeniem zamiast nowelizacją ustawy i ma słabe umocowanie prawne. Bo ten rząd non-stop wprowadza wszystko bocznymi drzwiami - jak grzebią w jakiejś ustawie to idzie jako "projekt poselski" żeby nie musieć przeprowadzać konsultacji społecznych, komisje sejmowe nie zapraszają żadnych zewnętrznych ekspertów a w konkursach na stanowiska kierownicze w spółkach skarbu państwa ludzie bez powiązania z partią są z miejsca dyskwalifikowani. Najważniejsze decyzje w tym kraju podejmują ludzie, których przerosło by nawet zarządzanie straganem na targowisku i do tego w swojej arogancji nie dopuszczają do głosu nikogo, kto ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2022 o 12:56

M memik432
-3 / 3

@Vinyard Jak się nie uginają przed zmianami w sądownictwie kosztem kar to źle, jak się uginają ws. podwyższenia VATu pod groźbą kar też źle, nie dogodzisz. Walić w pisowca powód zawsze się znajdzie.
Rozporządzenie zamiast ustawy? Bocznymi drzwiami? BUJDA NA RESORACH Tarcza Antyinflacyjna obniżająca VAT została uchwalona przez sejm 13 stycznia 2022 r. i została podpisana przez prezydenta, przedłużona nowelizacją ustawy 12 maja oraz 7 października.
Nowe przepisy dotyczące VAT w UE obowiązują od 6 kwietnia 2022 r. Komisarz ds. gospodarczych Paolo Gentilonii już we wrześniu i w październiku wysyłał do Polski listy w sprawie sprzeczności obniżonego VATu z wytycznymi UE. Rzecz jasna przypadkowo, w tym samym czasie, UE akceptuje niemiecki plan wpompowania miliardów we własną gospodarkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2022 o 10:18

V Vinyard
+1 / 1

@memik432 nie, nie żadne "nie dogodzisz" - chodzi o to, że działają tak jak im pasuje a jak nie wychodzi to winna jest UE. I raz "złej UE muszą się postawić", bo tak im pasuje do ich planu a raz "muszą się przed złą UE ugiąć" bo tak im pasuje do innego planu. Po prostu kradną i kłamią na potęgę.
I jak zwykle ci źli Niemcy... Niemcy przynajmniej mają gospodarkę, którą warto ratować i w którą warto inwestować pieniądze. U nas się mnoży quazi-podatki, żeby za wszelką cenę zwiększać wpływy do budżetu, które potem są przeżerane na kolejny socjal, który tylko nakręca coraz bardziej inflację. Skoro tak krzyczą, że Tusk tak wszystko posprzedawał to czemu nie inwestują w odbudowę tej "ruiny", którą niby PO zrobiło? Wskaźnik inwestycji mamy najniższy od 30 lat. Ale Niemców będą krytykować. Tam inflacja 7% u nas 20% ale to Niemcy się nie znają... Co do VAT - owszem, poszło to jako nowelizacja do ustawy, mój błąd. Ale i tak wykazali się niekompetencją bo w nowelizacji wprowadzili zmiany do ustaw zmieniających a nie tylko do ustawy bazowej i to zapewne o to się rozchodzi komisji europejskiej - bo jest to bubel prawny, który wymaga korekty. Swoją drogą po co w ogóle grzebać przy vat? Wystarczyłoby, żeby Orlen wrócił do marż z 2021 roku i ceny by spadły - nikt im nie kazał podnieść marż do 4-krotności poprzedniej wartości. Tak więc doczytałem - oczywiście, że trzeba było grzebać przy vat bo wtedy "przy okazji" można pogrzebać przy innych podatkach i tak zrobili - wprowadzili zmiany w CIT i PIT w trakcie roku podatkowego więc kolejny bubel prawny. Nie wiem czego ty tu bronisz, skoro tak czy inaczej wychodzi na to, że u władzy mamy niekompetentnych kretynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M memik432
-3 / 3

@Vinyard Jasne, że działają tak jak im pasuje czyli dokładnie tak jak wszyscy inni czyli Grecy, Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Portugalczycy, Belgowie i ci, którzy nie wykonali wyroków TSUE, bo im nie pasują. Zgodnie z Twoją logiką tam też muszą kraść i kłamać na potęgę, bo realizują politykę taką jaką uznają za dobrą. Unia nie jest nieomylną wyrocznią, cnót wszelkich bezdenną głębiną tylko tworem politycznym i realizuje politykę, a każde państwo ma prawo wpływać na tę politykę, czasem się z nią zgadzać, a czasem nie.
Niemcy wpompują 200mld euro do kieszeni obywateli i firm, żeby zrekompensować im podwyżki kosztów energii i paliw czyli zrobią to samo co pisowcy, ale na dużo większą skalę, tarcza antyinflacyjna za 2022r. ma kosztować 39mld zł, dopłaty do węgla i energii około 23mld zł. Obecnie w Niemczech inflacja wynosi ponad 10%, te 200mld socjalu nakręci ją jeszcze bardziej, no, ale Niemcy mają gospodarkę, którą warto ratować i w którą warto pompować pieniądze, my mamy Polnische Wirtschaft, tu nie warto, po co to całe CPK, przecież jest Berlin Brandenburg, po co przekop mierzei, przecież można płynąć przez cieśninę Piławską, po co tunel pod Świną, przecież można jeździć przez Niemcy, po co Via Carpatia, przecież najważniejsze są drogi wschód-zachód, po co odbudowa dróg wodnych przecież są tiry, to wszystko to nie inwestycje to durne pisowskie pomysły, niepotrzebne wydawanie pieniędzy na "ruinę", ale to jak powiedziałeś niekompetentni kretyni ;)
Wskaźnik inwestycji jest słaby i pisowcy się do tego przyczynili np. przez brak stabilności otoczenia prawno-legislacyjnego (czego Polski Ład jest świetnym przykładem). Wskaźnik będzie jeszcze gorszy np. ze względu na niepewność co do długości i charakteru wojny, co nie sprzyja podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
Na tle krajów EU z wielkością socjali prezentujemy się poniżej średniej (Polska 18% PKB, średnia w UE 22% PKB), ale wiadomo oni bogatsi, my biedniejsi, więc mogą, poza tym u nas matki na pewno wydają na wódę i szlugi, u nic na złote Krugerrandy ;)
Nie, komisji nie chodzi o niekompetencję przy nowelizacji, ale o zaburzenie konkurencyjności na unijnym rynku przez obniżone stawki, ale przewaga jaką uzyskają niemieckie firmy, dzięki dofinansowaniu, na konkurencyjność oczywiście nie wpłynie ;)
Modelowa marża rafineryjna nie jest marżą faktyczną, nie jest wskaźnikiem zysku, marży rafineryjnej nie nakładają koncerny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@memik432 jeśli takie rzeczy jak przekop mierzei i CPK nazywasz "inwestycjami" to nie mamy o czym rozmawiać. Przekop mierzei kosztował tyle, że nawet przy najbardziej optymistycznym wariancie potrwa 1000 lat zanim wyjdziemy chociaż na zero. CPK jak na razie tylko kosztuje, nic poza tym. Nie ma żadnego biznesplanu, są tylko szacunki _potencjalnej_ przepustowości rzędu 40mln pasażerów rocznie - o tym skąd niby mielibyśmy tych pasażerów wziąć już nie ma ani słowa.
A pozostałe rzeczy od gazoportu po nowe lokalne obwodnice to wszystko spadek po poprzednich rządach bo to wtedy te projekty były rozpisywane i rozpoczynane.
Fajnie manipulować, że my wydajemy w % pkb mniej na socjal niż inne kraje EU. Co z tego, że mniej jak u nas to wszystko jest na kredyt? To nie idzie z budżetu tylko z ciągle rosnącego deficytu (i to rosnącego pomimo wyprowadzania dobrej połowy realnego deficytu poza budżet a tym samym poza kontrolę sejmu i z ominięciem reguły zadłużania).
Naprawdę uzasadniasz stawianie się UE w sprawie upolityczniania całego wymiaru sprawiedliwości, łączenie kompetencji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym stanowisku i zastraszanie nieposłusznych partii rządzącej prawników na zasadzie przedszkolnego argumentu "bo inni też tak robią"? Nie, inne kraje nie pozwalają sobie na tak rażące naruszanie traktatów międzynarodowych. Do cholery PIS próbował przez nasz trybunał konstytucyjny podważać zapisy traktatu akcesyjnego! Tylko po to, żeby ziobro mógł dalej swoje chore wojenki prowadzić!
Zaburzenie konkurencyjności na rynku paliw przez stawkę vat? Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? Dla firm podatek VAT jest neutralny! Jeśli ma być mowa o ew. wpływie to jest to rynek detaliczny, który w porównaniu z obrotem międzyfirmowym jest pomijalnym drobiazgiem. U nas chodzi wyłącznie o to, żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć ludziom z kieszeni nie nazywając tego kolejnym podatkiem. Zwykłe złodziejstwo uzasadniane bardziej kreatywną formą "bo Niemcy nas wykupią".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M memik432
-4 / 4

@Vinyard Czy naprawdę wierzę w to co piszę? W sprawie braku zgody na obniżenie VATu KE mówi tak: "Skoordynowana reakcja UE ma zasadnicze znaczenie dla ochrony jednolitego rynku i uniknięcia dalszych rozbieżności między państwami członkowskimi". Jednolity rynek, rozbieżności - powiedziane wprost, ale nie to na pewno o pisowską niekompetencję chodzi, o wyciąganie kasy ludziom z kieszeni, o złodziejstwo pisowskie, ale w żadnym, ale to w żadnym razie nie chodzi o konkurencyjną przewagę. Unia zawsze ma czyste zamiary i intencję, winni są zawsze pisowcy. W pakiecie mobilności zapewne również nie chodzi o przewagę jaką polscy kierowcy uzyskali nad konkurencją, UE chodziło przecież o to żeby kierowcy mogli spać w godnych warunkach. Dobra Unia, zły pis, wiadomo ;)
Manipuluje? To chcesz w liczbach bezwzględnych? Będzie jeszcze mniej. "Co z tego, że mniej jak u nas to wszystko jest na kredyt?" To proszę bardzo PKB w relacji do socjalu i dług publicznego (dane Eurostatu na 2020r.):
Polska socjal 22% PKB, dług 56% PKB (66% z długiem ukrytym)
Cypr socjal 23% PKB, dług 119,5% PKB
Chorwacja socjal 24,5 % PKB, dług 86,4% PKB
Słowenia socjal 25% PKB, dług 78,5% PKB
Portugalia socjal 27% PKB, dług 130,8% PKB
Szwecja socjal 28% PKB, dług 38,4% PKB
Dania socjal 32% PKB, dług 42,2% PKB
Belgia socjal 32% PKB, dług 113,2% PKB
Niemcy socjal 32,5% PKB, dług 70% PKB
Włochy socjal 33% PKB, dług 154,2% PKB
Austria socjal 34% PKB, dług 79,1% PKB
Francja socjal 35% PKB, dług 116,5% PKB
I kto tu finansuje długiem socjal? Kto jest zadłużony pod korek? Portugalia? może Francja? albo Włochy? To zapewne również sprawka wstrętnych pisowców, wszędzie ten pis i pisowskie zagrywki dla plebsu, dla patoli, dla moherów ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
+5 / 7

No kuwa nareszcie! Tym pracujacym w glofach poprzewracalo sie od tego dobrotu. A tak bedzie wiencyj pienionszkuf na bombelki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+1 / 1

Również vat na energię wróci do 23%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+3 / 3

Teraz kiedy paliwa na światowych rynkach tanieją i wobec tego na stacji powinno być ok. 6 zł/litr, oni j*bali nas na marży rafinerii kłamiąc, że to wina Putina. Teraz dojdzie jeszcze Vacik żeby dopchać ich już i tak pełne kieszenie kłamiąc że to unia zakazuje obniżania tych podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garson211
+1 / 1

Dla porównaniu paliwo (diesel) w Szwecji około 26 koron czyli 11zł a prąd wacha się od 20 gr/kwh-1,2 zł/kwh (bywały dni że średnio prąd kosztował 5 gr teraz jest drożej)
Jedzenie w marketach nieco droższe ale wyższej jakości
Zarobki zazwyczaj około 8-14 tys zł na miesiąc

Mnie tylko ciekawi ile macie pochowane w skarpetach że nadal nic z tym nie robicie i potulnie płacicie każdą daninę. Mówie o wykopaniu tych darmozjadów przy korycie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kaz666
+1 / 1

no w końcu zwykły obywatel dostanie po dupie :D a przedsiębiorcy to różnicy nie zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarny_motyl
+3 / 3

A to musi być 23%? Nie można po prostu obniżyć VATu? Unijne minimum to jest chyba 15?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2022 o 19:44

M marcinn_
+1 / 1

Zgodnie ze starym zwyczajem, cena na stacjach wzrośnie dużo więcej niż to wynika z podwyżki podatku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OtakuNaAtaku
+1 / 1

Przecież wiadomo, że chodzi o kasę do budżetu, a nie ulgę dla ludzi. W końcu cena paliwa to w połowie podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar B00mba00001818
+2 / 2

Wraz z cenami paliwa, idą ceny wszystkiego co wymaga transportu, czyli... wszystkiego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem