Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
296 308
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+14 / 16

Dla mnie to zdrada stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+8 / 10

@koszmarek66
...a prywatnie swinstwo które robi nam stary dziad... bo moze!
Co go obchodzi bezpieczenstwo Polski skoro jego dni juz sá policzone? Zachowuje sie jak Fiutin - "ja odejde z tego swiata.. w porzádku... ale nie sam!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Ella111111 Putin ma przynajmniej kobietę i potomstwo. To zmienia perspektywę nawet egocentryka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrzychuKuran
+11 / 13

Każdy ma swoje poglądy, w coś wierzy(lub nie) itd. Ale po tym wszystkim co ta partia dzbanów odwaliła i odwala, każdy kto na nich odda głos w nadchodzących wyborach, to będzie totalnym kretynem. Wielokrotnie mówię przy moich znajomych, że każdy kto odda na nich głos to debYl.... najlepsze akcje są wtedy, gdy ktoś nie chce przyznać, że na nich zagłosuje, ale po reakcji i twarzy widać to wkurzenie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+10 / 14

@lokutus serio ? Któraś z nich też wpadła na tak niedorzeczny pomysł ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+9 / 9

@lokutus No to jedziesz z przykładami Ostrołęki bis w wykonaniu innej rządzącej partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+5 / 9

@lokutus Tak tylko mówi ukryta opcja pisowska. Ogólnie to niezależnie od rządów Polska jakoś do przodu szła. Ludzie powoli sobie układali rzeczywistość. Przyszedł PiS i to wywrócił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 4

@lokutus prosze, nie musisz dziękować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2022 o 7:42

avatar lokutus
+1 / 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+3 / 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@lokutus troll. Przez takich jak ty PIS będzie zawsze rządzić
Wystarczy po prostu zagłosować na PO, kiedy tacy jak ty to pojmą? Ale nie, bo ty kierując się nienawiścią do Niemiec wybierzesz PIS. W normalnych krajach za takie poglądy idzie się siedzieć. i u nas też tak powinno być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 0

@Cammax wy Qrvva jestescie debile niecierpie pisu i bana zwanego polityka jestem bezpartyjny gdyby nie ludzka natura polska by byls bogatym krajem TWIERDZE ZE W PL niema na kogo glosowac sami zlodzieje i horagiewki zmieniajace ugrup.polityczne w zal jak wiatr zawieje.tu by trzabylo zmienic ustroj pol.np na egalitaryzm.bo ci co sa jak dorwa sie do koryta to tylko walki im w glowie LUB zmienic sposob wyplat pensji polityka lub mozliwosc weebaniia polityka przez zwyklych obywateli gdy jest nieskuteczny lub zlapanh na walkach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@lokutus mimo wszystko każdy jest lepszy od PIS. Nikt inny nie zrujnował gospodarki, nie skłócił nas z całym światem. Nie było też polityków, którzy nie kierują się dobrem kraju, tylko nienawiscią, w tym przypadku do Niemiec. PIS z nienawiści do Niemiec zrobi i poświęci wszystko, byle tylko w niczym się z nimi nie zgodzić i nie współpracować z nimi.

Niestety, nie brakuje też u nas polityków latających od partii do partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 0

@Cammax ok poczekaj znajda sie lepsi co wybory to wieksze walki tak jakby probowali na ile moga se pozwolic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@lokutus dlatego PIS trzeba zdelegalizować i rozliczyć. Każdy PISowiec, łącznie z rodzinami musi za to odpowiedzieć. To już nawet nie kwestia ich poglądow, a tego, że kolejne rządy mogą się czuć bezkarne, bo skoro PISu za to nie rozliczono, to i nas nikt nie rozliczy.

Poczekaj aż PO wygra i spróbuj sobie przejść z transparentem typu "je**ć szkopów"/"chcemy odwetu za... (Wstaw sobie dowolne wydarzenie historyczne. Byle nie takie, którego my byliśmy sprawcą)". Pójdziesz siedzieć za nienawiść narodowościową. A co z PISowcami? Nic. Oni mają immunitety. Im takie hasła wolno głosić, choć to podstawa do delegalizacji partii. No i faktycznie gloszą takie poglądy. Może nie uzywają przekleństw, ale przekaz taki sam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2022 o 22:06

avatar lokutus
0 / 0

@Cammax ok tylko se odp.czy od czasow kiszczaks i innych jakis polityk poszedl siedziec NIE bo wiedza ze jak jedna partia u wladzy wsadzi czlowieka z innej ta potem jak sie znowu dorwie do wladzy zrobi im czystke Qrwa qrvvie lba nie urwie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+6 / 6

Jedna z podstawowych zasad polskiej geopolityki jest taka, że jak mamy złe stosunki z Niemcami, to z Rosją musimy mieć dobre. I na odwrót. Obecnie z Rosją nie tylko nie da się dogadać, ale jeszcze jest szansa na złamanie ich potęgi i eliminację zagrożenia ze wschodu. Ale nie możemy być tego pewni. Wystarczy, że Chińczycy wyciągną łapy po Tajwan i Amerykanie rzucą tam wszystkie siły, jeśli będzie trzeba. Europę wtedy zostawią.

I co zrobi Polska, będąc w stanie zimnej wojny z Rosją i konsekwentnie odrzucając wszelkie projekty współpracy z Niemcami? Trzeba też pamiętać, że Polska jako strefa wpływów gospodarczych jest Niemcom potrzebna. Bez tego ich gospodarka mocno ucierpi. Także może im się opłacać wciągnąć Polskę do sojuszu militarnego. A co będzie, jak Niemcy zaczną się zbroić jak w latach trzydziestych, a Polska dalej będzie machać szabelką?

Co do uzależnienia Niemiec od rosyjskiego gazu, to nie wiem, jaki mają plan, ale wątpię żeby żeby podobał im się układ, w którym Putin może trzymać ich w szachu. Jeśli mają trochę oleju w głowie, to kombinują, gdzie jeszcze mogą kupić gaz i jakiej infrastruktury będą potrzebować. Albo zastanawiają się nad innymi surowcami czy źródłami energii. To niestety jest jedna wielka niewiadoma i ryzyko bliższego sojuszu z Niemcami. Ale jeśli te patrioty miałyby być całkowicie pod kontrolą polskiej armii, być częścią naszego systemu wykrywania pocisków, to odrzucenie tej oferty jest skrajną głupotą. Jeśli miałyby być częścią niemieckiego systemu, to gorzej, ale to zależy, co dokładnie by nam zaproponowali. I jakby z ich ofertą coś było nie tak, to polski rząd powinien poinformować o tym opinię publiczną. Bo na razie to wygląda na machanie szabelką. Warto też zdać sobie sprawę z tego, że w latach trzydziestych Hitler chciał się dogadać z Polską. Oczywiście na warunkach korzystnych dla III-ciej Rzeszy, dla Polski mniej, ale czy to byłoby gorsze niż krwawa okupacja i śmierć 6 milionów ludzi? Czasami nie ma dobrych opcji, tylko wybiera się najlepszą ze złych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

@El_Polaco
Właściwie to polityka PiS-u bardzo przypomina politykę polskiego rządu z lat trzydziestych. Ciągoty zamordystyczne, autorytarne bądź totalitarne (dziś mamy "repolonizację" mediów, a wtedy skonfiskowano cały nakład książki człowieka, który ostrzegał, że poleganie na sojuszu z Francją i Anglią skończy się dla Polski tragicznie, bo Niemcy są za silne, żeby ci dali radę przyjść nam z pomocą). Gospodarczo byliśmy bardzo mocno związani z Niemcami. Tak mocno, że zerwanie tej współpracy, nawet bez wojny, to byłaby gospodarcza zapaść dla Polski. A tymczasem, jak Hitler proponował Polsce sojusz militarny, to pokazali mu środkowy palec.

A potem był polski rząd na uchodźstwie, który, bezpiecznie sobie siedząc w Londynie, wydał rozkaz dalszej walki mimo ogromnych strat wśród cywili. Wiedzieli, że za każdego zabitego Niemca ci zamordują wielu Polaków. A jakie militarne lub polityczne korzyści przyniosła nam ta walka? Jałta pokazała, że żadnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@El_Polaco oficjalnie z Rosją nie da się rozmawiać. W rzeczywistości PIS ma z Putinem bardzo dobre relacje. To prorosyjska partia.
Nienawidzą Niemiec. No i Szwecji, Francji, Izraela, Belgii, Holandii i wszystkich innych ras i religii (ale to trochę mniej).
Dlatego PIS należy zdelegalizować jak tylko władza wróci w normalne ręce. W kazdym cywilizowanym kraju za takie poglądy idzie się siedzieć na lata.
Ich jedynym oficjalnym sojusznikiem są Węgry. Bo z nieoficjalnych to jeszcze Rosja k Białoruś. Żaden cywilizowany kraj nie chce mieć nic wspólnego z tymi chorymi z nienawiści oszołomami. Bo i PIS odrzuca rękę.

A Niemcom to my na kolanach powinniśmy dziękować za to, że wyciągnęli rękę za zgodę, zaprosili nas do jednego stołu z bogatymi krajami i pozwolili dołączyć do Europy. Ale ciemnota tego nie rozumie. Dla nich Niemcy to wróg.
Nie wiem, czy oni nam kiedykolwiek wybaczą to, co zrobił im PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@Cammax
Nie przesadzaj z tym uwielbieniem dla Rosji. Cały czas pomagają Ukrainie i Ukraińcom. Moim zdaniem oni raczej są zapatrzeni w USA i wierzą, że Amerykanie zawsze będą obecni w Europie środkowej i będą gotowi pomóc. Dlatego stawiają się wszystkim dookoła. Chyba że za tym idzie jakiś konkretny plan wzmocnienia pozycji Polski, póki Amerykanie pomagają Ukrainę, a Polska, przez swoje położenie, pełni kluczową rolę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@El_Polaco to też. Smutne tylko, że relacje z Niemcami zostały praktycznie na bardzo długi czas zerwane. Ostatni raz tak źle relacje z Niemcami to mieliśmy w czasie wojny. Oni serio wierzą, że mogą sobie na silniejszych od siebie machać szabelką, bo Orban i USA uratują w razie gdyby kogoś sprowokowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-3 / 5

Ale bym sobie gówno-burzę wywołał ale niestety czasu nie mam. xD
edit
Do tych od minusów :
Nie zesrajcie się ponuraki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2022 o 12:29

D Desertnadeser
-1 / 3

Nic nie wiadomo jakie dokładnie są warunki tego wypożyczenia. Bez konkretnych faktów można sobie odpuścić obecną dyskusję...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar psiekrwia
+1 / 3

Jeśli to jest w ramach sojuszu, to nie same Niemcy będą o tym decydować, a jeśli mówią, że to oni nam je dadzą, to jest oczywiste, że będą czegoś za to chcieli i tu jest zapewne pies pogrzebany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem