Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
129 164
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+1 / 35

Polska nigdy by nie powstała, zlepek plemion nie zagwarantuje nam dobrobytu i bezpieczeństwa. Zawsze będzie interes plemienny ponad dobrem całego kontynentu. Zaatakowani przez rosję nie będziemy mogli liczyć na śmierć w naszej obronie innych, jak było w 1939 roku, i nie jest powiedziane że dadzą nam pomoc finansową i materialną, jak dzisiaj dzieje się na Ukrainie. Czy będzie to w interesie innych państw. Zginą w obronie państwa EU. Mocarstwo EU to mądra kolej rzeczy . To finansowanie rozwoju, podboju kosmosu.Jedno państwo, jedna armia, jedno prawo. tak powstała Polska, tak musi powstać państwo EU z województwem Polska .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2022 o 10:19

D Dobrutro
-1 / 5

Wszystko co przed "ale" się nie liczy w wypowiedzi. To tak jak z "Nie jestem rasistą, ale...". Albo jesteś za czymś albo nie, w innym przypadku usprawiedliwiasz się z braku konsekwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieknyfiolet
+2 / 20

@YszamanY Czyli wyrzekamy się niepodległości, żeby obronić swoją niepodległość przed Rosją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+1 / 17

@Pieknyfiolet wolisz być częścią ue czy Rosji? Źle się żyje ludzią na tzw zachodzie? Wolisz być rządzonym przez pis?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieknyfiolet
+3 / 11

@YszamanY Nie jestem zwolennikiem państw molochów. Bo co zrobisz w naszej niedoskonałej demokracji, jeśli nie podoba ci się jakieś prawo? Zagłosujesz na polityków, którzy je zmienią, wyślesz do sejmu projekt ustawy, w skrajnym przypadku wyniesiesz się do innego kraju. W doskonalszej mógłbyś zrobić referendum którego wynik byłby dla władzy wiążący. Ogromne państwo siłą rzeczy ograniczyłoby możliwość ucieczki do innego państwa, a zmiana prawa stałaby się trudniejsza. Poza tym, interesy poszczególnych narodów mogą się różnić, a władza centralna wcale nie musi wszystkich traktować sprawiedliwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 15

@Pieknyfiolet Jedno państwo, jedna armia, jedno prawo. zmienisz temat- państwo- ziemia zawsze składało się z plemion i ich lokalnego patriotyzmu i lokalnych debili którzy nie bali się wysyłać ludzi na smierć. państwa tworzyło się wybijając/podbijając inne plemiona. Jesteś Polakiem bo ktoś kiedyś wybił okoliczne plemiona i zrobił z ciebie Polaka zanim zrobili to Niemcy. To jest niepodległość narzucona przez kogoś innego, to nic innego jak przyzwyczajenie. dzisaj trzeba być mądrym i bez krwi stworzyć mocarstwo dla naszego dobra, pielęgnuj sobie patriotyzm.i niepodległość w mocarstwie EU- kto ci broni ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieknyfiolet
+1 / 7

@YszamanY Byleby to państwo dawało krajom prawo do secesji i było państwem minimalnym, ingerującym w życie obywateli najmniej, jak to możliwe. Na razie Unia zdaje się iść bardziej w stronę państwa socjalistycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-4 / 10

@Pieknyfiolet już nie krajom, obywatelom- jedno państwo, jedna armia, jedno prawo. secesja ? dajesz prawo secesji ślązakom, kaszubom ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieknyfiolet
-2 / 6

@YszamanY Co niby mielibyśmy zyskać na braku możliwości secesji? Ślązakom i Kaszubom nie dałbym prawa do secesji, ale prawo do autonomii mógłbym dać nawet każdemu województwu, bo różnię się od ciebie tym, że wierzę, iż ludzie i narody mogą same o sobie decydować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 2

@YszamanY Zaciąłeś się z tym "Jedno państwo, jedna armia, jedno prawo"?

Szczerze, spójrzmy na ZSRR, upadło właśnie przez idiotyzmy typu "jedno prawo" i dziś przez to zaczyna upadać Rosja.
Europa jest zbyt podzielona kulturowo i etnicznie aby coś takiego zrobić, już nie mówiąc o sporych antypatiach pomiędzy niektórymi narodami. Moloch z jednym prawem nie przetrwa, z prostej przyczyny, takie prawo nie będzie uwzględniać korzyści danego regionu.
USA są tam gdzie są, bo stany mają bardzo dużą możliwość w kreowaniu własnego prawa uwzględniającego dobro danego stanu. Politycy z Polski nie będą wiedzieć co jest dobre dla ludzi zamieszkujących dzisiejszą Hiszpanię i w drugą stronę, politycy z Hiszpanii nie będą wiedzieć co jest dobre dla rozwoju ludzi i regionu który dziś zajmuje Polska.
Jak chcesz coś na wzór USA, to brakuje w UE tylko czterech rzeczy, sądów federalnych, policji federalnej, jednej armii i władzy która jest decyzyjna w kwestiach zawierania sojuszy, wypowiadania wojen i tym podobnych rzeczy, bo cała reszta już w UE jest. No i jeden język ale tego ot tak nie da się zrobić, to proces na przynajmniej 2-3 pokolenia.

Każdy moloch siłowo wybija odrębność kulturową, robią to dziś Rosja i Chiny, robiły kiedyś USA, Austro-Węgry, Wielka Brytania czy Francja, bowiem nie da się zapanować tak tak dużym rozdrobnieniem, interes Polaków zawsze będzie się różnił od interesu Francuzów i tego "jedno państwo, jedna armia, jedno prawo" nie zmienią. Tak samo jak dziś interes Kaszubów różni się od interesu Ślązaków, stąd nawet jako województwa mają pewną minimalną zagwarantowaną odrębność, w tym i w lokalnym prawie (bardzo ograniczony zakres) choć i to często nie wystarcza bo wiele pomysłów władzy centralnej powoduje niekorzyść dla któregoś z regionów.

Spójrzmy dzisiaj na Belgię, od ponad roku władza centralna nie istnieje i nie jest to taka pierwsza sytuacja, są państwem federalnym, różnice pomiędzy każdym z trzech regionów są na tyle duże że nie potrafią dojść do porozumienia, tylko że każdy z regionów ma na tyle duże możliwości w stanowieniu i egzekwowaniu prawa że to jeszcze się nie rozpadło, jest też jedno co ich spaja i trzyma w kupie, to ich monarchia.

No i co zrobisz z tymi monarchiami w Europie? Belgowie czy Holendrzy nie są zbyt zainteresowani kasowaniem własnych monarchii. A ostatnim państwem które skasuje własną monarchię jest Liechtenstein :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2022 o 10:42

avatar lingerer
0 / 2

@YszamanY zapomniałeś dopisać "jedna rzesza"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 2

@yankers Chiny, Rosja, USA rosnące Indie, dzisiaj USA nie pomagają Ukrainie, oni eliminują sojusznika Chin, nie ma innego wyjścia, albo mocarstwo Europa albo wpadniemy we wpływy USA albo Chin i będziemy rozgrywani jak plankton, Niemcy, Francja dobrze o tym wiedzą, my, ty, grzebiesz siew historii zamiast spoglądać w przyszłość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+7 / 21

Gdyby tak postąpiono w Ameryce Północnej to byłoby tam dzisiaj 50 państw o niewielkim znaczeniu, w tym znaczna część bardzo biednych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edward_Teach
0 / 8

@Banasik Porównaj okoliczności w jakich powstały Stany Zjednoczone. Tamtejsze nowo powstające państewka nie miały żadnej historii, a ich ludność stanowiła mieszanina imigrantów niemal pozbawiona tożsamości.
Unię Europejską można raczej porównać do Chin. Najpierw była tam duża liczba wojujących ze sobą państewek, potem siedem królestw, które w pewnym momencie uległy jednemu i stały się cesarstwem. Tam systematycznie niszczono odrębność kulturalną poszczególnych obszarów. Chcesz tego? Proces ujednolicania społeczeństw trwa. Wszędzie możesz zamówić włoskie danie zwane pizzą, wszędzie możesz kupić chińskiego smartfona, niemal wszędzie dogadasz się po angielsku. Wszędzie znajdziesz Disneylandy, w każdym kinie obejrzysz te same hollywoodzkie produkcje. Te same! To następuje na naszych oczach i bezdyskusyjnie jest wygodne. Tylko czy powinniśmy opisany proces przyspieszać? Czy korzyści zrównoważą straty. Przypomina mi się książka "Nowy wspaniały świat". Wizja pozornie piękna, w rzeczywistości dość niepokojąca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2022 o 16:22

avatar Banasik
+1 / 3

@Edward_Teach . Nie twierdzę, że należy kopiować drogę amerykańska bądź chińską. Wskazuję na to, że zjednoczenie daje efekt skali i synergii i prowadzi do sukcesu. Metody i tempo trzeba dostosowywać do okoliczności, ale nie należy negować samego celu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edward_Teach
+4 / 6

@Banasik No właśnie, istotna jest metoda. Równie istotna jest wizja polityczna. Jedno i drugie warto wybrać opierając się na wzorcach historycznych, aby uniknąć błędów popełnionych niegdyś przez innych. W modelu amerykańskim możemy jedynie podzielić los Indian. Zapewne tego byś nie chciał. W modelu chińskim władza będzie dążyła do likwidacji niezależności i odrębności. Zostaje model federacyjny, w którym cierpliwie i systematycznie pogłębia się relacje i aspekty korzystne dla wszystkich, a nie dla wybranych. Niestety w UE silniejsze są tendencje dominacji kilku państw, ze szczególnym naciskiem na jedno z nich. Dominacja nie jest partnerstwem, a chyba właśnie partnerstwo było celem, dla którego wstąpiliśmy do Unii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-3 / 5

@Edward_Teach kręcisz się wokół swoich kompleksów dotyczących Niemiec , dla tych kompleksów urządzasz sobie życie. po to powstał fundusz spójności bys doganiał bogatych z wizją mocarstwa. twoje kompleksy nie są istotne, inni widzą to co jest ważne a mianowicie USA,Rosja, Chiny. maja stopowac swój rozwój , bo ty nie potrafisz gonić bogatych z EU ? Chiny nie beda na ciebie czekać ,a ty siedzisz w tym swoim grajdołku i zajmujesz się Niemcami. USA nie zajmują się rosja, oni niszczą sojusznika chin , a ty będziesz grzebał się w odległej historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2022 o 9:50

Y yankers
+2 / 2

@Banasik Ale wiesz chociaż jak wyglądają USA? Każdy stan ma na tyle duże możliwości w stosowaniu własnego prawa że USA z małymi wyjątkami można porównać do UE. Różnica to jedna armia, większa sprawczość decyzyjna władzy federalnej (wypowiadanie wojen, zawieranie sojuszy itp) oraz sądy federalne.
Różnice pod względem prawnym między taką Wirginią a Teksasem czy Alabamą są jak różnice między Polską a Francją :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2022 o 10:15

avatar lingerer
+2 / 2

@Edward_Teach pełna zgoda
hegemonia i dążenie do utworzenia IV rzeszy przez niemcy jest aż nadto widoczne i nie ma tu mowy o żadnym partnerstwie tylko na znanej już nam zasadzie lecz bez rozlewu krwi (w takiej skali jak w 39-45)
kiedyś było takie ciekawe doświadczenie (odnoszę się do twojej wypowiedzi o ujednoliceniu społeczeństwa) polegało na tym że podczas projektowania nowego osiedla nie planowano ścieżek, te wykonano dopiero po kilku latach tak jak wynikało z potrzeb mieszkańców ( jak je wydeptano) podobnie powinno wyglądać Unijne społeczeństwo "według uzasadnionych potrzeb"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
+5 / 29

Czyli oni mają nam dać wszystko a my w zamian nic? Gratuluję, jesteś genetycznym Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2022 o 10:28

P pejter
-1 / 7

@dakonto Ale oni też by mogli do nas przyjechać bez paszportu ;)

Ja mam wrażenie, że to my wszystkim wiecznie dajemy, np rynki zbytu, czy traktat lizboński, gdzie straciliśmy większość głosów w PE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 2

@pejter
Oni nie dają nam rynków zbytu? Zabraniają nam inwestować u siebie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Ochrony środowiska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-2 / 8

Czy pod nickiem Pieknyfiolet nie ukrywa się Zbigniew Ziobro?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+4 / 8

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś pracował nad stworzeniem takiej alternatywy dla UE :) Kiedyś UK nie chciała wstąpić do UE i próbowała stworzyć europejska wspólnotę konkurencyjna do UE, ale nic z tego nie wyszło, dlatego do unii wstąpiła. Zreszta po wyjściu z unii, nie słychać by mieli takie plany. Dlatego nie sadze, żeby Polsce udało się taka wspólnotę konkurencyjna do UE stworzyć. Zatem Twoje myślenie może prowadzić jedynie do Polexitu i osamotnienia nas na arenie międzynarodowej. Co w naszym położeniu geograficznym jest bardzo kiepskim pomysłem, ale pewnie spodobałby się Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-4 / 8

Putin, Orban, Kaczyński i Le Pen śpiewają a capella "Lubię to".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

Ok. Masz 460 posłów i każdy uważa, że on wie lepiej i ma być jak on/a chce. Potem 27 państw z takimi poslami.

Jaki proponujesz system, żeby produkty i och produkcja spełniały te same wymagania, żebyś nie potrzebowal ceł i kontroli granicznej?

Jak zaprwnisz, że spełnione są normy praw człowieka i masz swoje normy zagwarantowane w 27 państw?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 5

@Pieknyfiolet


Ok. Masz 460 posłów i każdy uważa, że on wie lepiej i ma być jak on/a chce. Potem 27 państw z takimi poslami.

Jaki proponujesz system, żeby się sprawnie i w zgodzie dogadać, aby produkty i ich produkcja spełniały te same wymagania, żebyś nie potrzebowal ceł i kontroli granicznej?

Jak zapewnisz, że spełnione są normy praw człowieka i masz swoje normy zagwarantowane w 27 państw?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
0 / 0

czyli co odrzucisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Tomasz1977 To akurat bardzo proste - socjalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem