Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
298 308
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+10 / 12

Dla putlera to powinna byc gwarancja ale dożywocia po wyroku w Hadze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
+10 / 10

W sumie to niezły ten pomysł Makarona! Bo przecież:
- Rosja chce pozykać nowe terytoria
- Ukraina chce zachować swoje terytoria
- Francja chce rozwiązania dyplomatycznego nawet kosztem jakiś terytoriów

no to jest rozwiązanie: Francja oddaje Rosji Korsykę

- Rosja ma nowe terytoria
- Ukraina zachowuje swoje tereny z przed 2014
- Francja i tak twierdziła że im wszystko jedno jakie to będą terytoria

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+5 / 13

Mnie sié marzy inne rozwiázanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2022 o 23:37

B borg8472
0 / 2

@Ella111111 to chin i reszty też chcesz się pozbyć skoro to ma być Pacyfik?, lepsze chyba morze Śródazjazytckie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+3 / 5

@Ella111111 20 lat temu po "zamachach" na WTC takie same mapki robili z Irakiem i Afganistanem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 2

@LowcaStulejarzy
Hahahaha... gdyby tak marzenia sie spelnialy to pewnie cala kula ziemska "oplywala by wylácznie
wodami oceanu :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2022 o 20:21

E Ella111111
+1 / 3

@borg8472
;) nie jestem kartografem, po prostu spodobal mi sie czyjs pomysl i rozmarzylam sie jak fajnie by to bylo bez Rosji. O Chinach nie myslalam... ale braku Korei Pólnocnej to mi ani troche nie brakuje :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mandy25
-1 / 11

Boże, jacy jesteście dziecinni i naiwni... Po co się podniecać takimi gierkami, szumnymi hasłami. Przecież chodzi tylko o wpływy, pieniądze i surowce. Popieranie Ukrainy destabilizuje Rosję, więc USA to robi od lat. I nawet nie musi wysyłać swoich żołnierzy, giną inni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gregory998
0 / 2

@Mandy25 Niemożliwe- USA to wzór wszelkich cnot

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-2 / 4

@Mandy25 Boże, jaki ty jesteś dziecinny i naiwny. Popieranie Ukrainy ratuje Ukrainę przed zeżarciem jej przez rosję, odtworzeniem rosyjskiego imperium i nieuchronną agresją tego imperium na Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+5 / 5

Nie chodzi o gwarancje dla Putina i Szojgu, tylko dla całego państwa. I w dłuższej perspektywie, jeśli Rosja wycofa się z Ukrainy, to ma to sens, bo nikt nie chce żyć z rakietami wycelowanymi w swoją stronę. Po prostu to nie jest czas na myślenie o gwarancjach dla Rosji, podczas gdy Ukraina nie ma zapewnionego żadnego bezpieczeństwa.

@Mandy25 Nie zgodzę się, że chodzi tylko o wpływy i surowce. O wpływy może chodziło w czasach pokoju, gdy Rosja np. starała się wpływać na wyniki wyborów w innych krajach. W tej chwili Rosja jest realnym zagrożeniem dla innych państw i w naszym intersie jest, żeby ją powstrzymać. Oczywiście Stanom Zjednoczonym osłabiona Rosja jest bardzo na rękę, ale to zdecydowanie nie jest jedyny powód sprzeciwu innych państw wobec tej agresji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+1 / 3

@tobimadara skoro Rosja nie potrafi sobie dać rady Ukrainie, to nie będzie zagrożeniem dla nikogo przez najbliższe lata, może dla jakiegoś malutkiego państwa. Czołgi i apteczki z lat 50/60? Wszyscy dali się nabrać na strasznego Putina. Elitarna jednostka Rosji również dostała w czapę także ich zapasy się znacznie skurczyły. Ma zdecydowanie mniej żołnierzy, apteczek, uzbrojenia, nawet drony Irańskie się skończyły. Putin tego nie wygra, zakończy się kompromisem lub porażką (i tym samym śmiercią Putina z rąk jego ludzi). Rosji od początku chodziło o wejście Ukrainy do NATO, bazy będą zbyt blisko Moskwy. Trump doskonale o tym wiedział i zapewnił Putina, że za jego kadencji do tego nie dojdzie, mieliśmy pokój przez całe 5 lat (bo w 2014 też była napaść). Jak ZSRR chciało mieć swoje bazy na Kubie w ubiegłym wieku to przypominam, że USA zrobiło to samo Kubie co Rosja Ukrainie, stąd jedną różnicą, że USA sobie poradziło szybciutko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+1 / 1

@tobimadara Może jestem dziwny ale wg mnie to agresor - Rosja powinna dawać gwarancje a nie napadnięty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 2

Za to Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że jeśli Władimir Putin zgodzi się powstrzymać agresję przeciwko Ukrainie, Europa powinna wrócić do przedwojennego „porządku pokojowego” z Rosją.
I na dodatek trzeba unie scentralizować i zreformować tak by o polityce zagranicznej i beszpieczeństwa decydowały Francja z Niemcami. Przecież ich polityka po Czeczenii , Gruzji, Ukrainie 2014 była taka skuteczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+3 / 3

Gwarancje dla Rosji? Ależ tak! Jak najbardziej!
Dokładniej ujmując, to...
Po wycofaniu rosyjskich wojsk z Ukrainy, zaprzestania przez Rosję jakichkolwiek działań wojennych wobec innych państw, umieszczeniu putina w Mariupolu w dole, nad którym zostanie postawiony kibel, w którym każdy może nasr@ć na ruskiego cara, zagwarantowaniu przez Rosję sfinansowania naprawy zniszczeń zrobionych przez ruskie wojsko na terenie Ukrainy...
można dać Rosji gwarancje, że inne kraje nie najadą zbrojnie na Rosję i dadzą Rosjanom możliwość spokojnego życia w swoim ruskim raju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 0

@JanuszTorun Co do osoby putina to zgoda, ale co do rosji, to myślę że się nie zgodzę z Tobą. Rosja to ostatnie imperium kolonialne świata, żywcem wyjęte z map XIX wieku i przeniesione w wiek XXI Jeśli rozpadło się imperium brytyjskie i francuskie, to rosyjskie też musi się rozpaść. Niech rosja zostanie średniej wielkości krajem europejskim, a reszta terytoriów niech pójdzie własną drogą. Jak brytyjska Kanada i Australia. Wtedy problemy rosji nikogo nie będą obchodzić i w końcu będzie bezpieczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2022 o 19:33