Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
412 425
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
0 / 2

Gdzieś mi się obiło o uszy, na temat indywidualnej suplementacji.
Koncept jest taki, pobierają ci krew, badają ją pod kątem składu i twojego aktualnego poziomu mikroelementów itp. Przeprowadzają z tobą wywiad, co chcesz uzyskać, a potem firma produkuje w odpowiednich proporcjach witaminy w tabletkach konkretnie dla ciebie, pod twoje wymagania.
Sednem i sensem tego konceptu jest fakt, że każdy jest nieco inny, inaczej metabolizuje, ma nieco inne wymagania względem składników odżywczych, więc wymaga nieco innych poziomów mikroelementów.
Uważam że ogólnie pomysł bardzo dobry, ale nie do końca przekonuje mnie fakt, że gdzieś wysyłasz swoją krew (cholera w sumie wie gdzie) i dostajesz tabletki też do końca nie wiadomo skąd :/ .
Gdyby to był ot tak se po prostu "przepis" do realizacji w dowolnej aptece, to bym był mniej zaniepokojony, ale pewnie jakby się taka praktyka upowszechniła to moje obawy by odpadły :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 5

Miliony to można w tym tylko utopić, ale nic nie zarobisz. Ludzie różnią się od zwierząt m.in. tym, że nie chcą jeść codziennie tego samego, na każdy posiłek tego samego. Poza tym doceniają formę posiłku. Coś w rodzaju takiej suchej karmy było stosowane w początkach podboju kosmosu. To co obecnie dostają astronauci bardziej przypomina menu dobrej restauracji. Również żołnierze na froncie nie jedzą w kółko sucharów i mielonki z puszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
0 / 0

@Banasik Hearn ma raczej inne zdanie na ten temat ale to ty jesteś specjalistą, a nie on :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cozabalwantonapisal
+4 / 4

@Banasik Po tygodniu owsianki wróciłem do tradycyjnych kanapek. Na pohybel suchej karmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 000gd000
+1 / 1

@cozabalwantonapisal miałem dokładnie to samo, lubiłem owsiankę ale już nie umiem nawet do niej wrócić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Apofiss
+3 / 3

żeby młodzież chciała to jeść trzeba zrobić na odwrót, napisać, że produkt nie jest przeznaczony dla młodzieży i dzieci :-)
tam ktoś miał dylemat że ludzie nie chcieli by jeść tego samego, przecież można zrobić różne smaki... poza tym np ja codziennie pije piwo i mi nie przeszkadza że smakuje tak samo :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 11

Istnieją morskie racje żywnościowe, przechowywane na łodziach i tratwach ratunkowych. Spełniają właśnie rolę "suchej karmy dla ludzi". Niektóre zestawy mają nawet całkiem znośny smak.
Czyli taki "biznes" istnieje, jednak popyt na produkty jest bardzo ograniczony. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, zapytaj swojego psa dlaczego nie smakuje mu karma, którą karmisz go na okrągło od 4 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+2 / 2

prawdopodobnie to jest scenariusz niedalekiej przyszłości naszej cywilizacji ale niekoniecznie z powodów jakie Ty sobie wyobrażasz. Mączka białkowa pozyskiwana z owadów i larw, Zakaz upraw bydła na mięso, które trzeba będzie czymś uzupełnić itd. Jeszcze miliard albo dwa ludzkości oraz 100 lat dalszych zmian klimatycznych. Nasze dzieci będą to wpieprzać bo nie będą miały wyboru. Kolejny etap to będzie madmax. Niestety patrząc na naszą cywilizację chłodnym okiem jakoś nie wierzę w inne lepsze scenariusze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+5 / 7

Miska ryżu bliżej niż przypuszczasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
0 / 4

Jest już takie coś, nawet z dostawą do domu. Nazywa się dieta pudełkowa. Na pudełku mogą ci napisać co chcesz czyli dietę bez sexu i na dobry sex ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2022 o 15:36

avatar cozabalwantonapisal
+1 / 1

Obawiam się, że większość dostępnych w sklepie będzie dla wysterylizowanych ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 2

Soylent, Huel, HLTH, Rootana, Yfood...
Są tego dziesiątki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
-2 / 2

Płatki, chipsy, chrupki, sucharki, musli, ciastka, kulki ptysiowe, bułka tarta, cukierki i setki innych. Twój pomysł jakkolwiek ciekawy, to spóźniony co najmniej o kilka tysięcy lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem