Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
173 180
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Evengeline29
+3 / 5

Belgia po prostu pozwala na samobójstwa. Zgodnie z ich prawem każdy może prosić o skrócenie życia niezależnie od wieku, a większości krajów europejskich się to nie podoba. Nie wiem, z czego robią problem. Jeżeli każdy człowiek ma prawo do życia, to powinien mieć też prawo do decyzji o jego zakończeniu. Bezbolesna, szybka smierć zamiast życia w cierpieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edin77
0 / 8

A może lepiej odwrotnie? I ciekawe zamiast pomocy psychologicznej eutanazję,taniej wyjdzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+4 / 4

@Edin77
Eutanazja ma się odbyć na życzenie ofiary. Jasne, możesz powiedzieć, że osoba bezpośrednio "po przejściach" nie myśli logicznie, jest załamana, popada w depresję itd., ale z drugiej strony - mamy tu do czynienia z osobą w podeszłym wieku. Ile lat ludziom młodym zajmuje, by po przebyciu długotrwałej terapii dojść do w miarę normalnego trybu życia? Być może ta pani doszła do wniosku, że nie chce "przerabiać" tej traumy na kozetce tylko po to, żeby sobie pożyć np. pół roku "po". Być może, a nawet wielce prawdopodobnie, jej ogólny stan zdrowia już i tak nie pozwala jej cieszyć się życiem, a Ty byś chciał, żeby jeszcze trochę pocierpiała?

Co do "a może lepiej odwrotnie"? Może lepiej, ale jest coś takiego jak system prawny i domyślasz się chyba, iż nie przewiduje on dowolności działań wedle widzimisię opinii publicznej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edin77
0 / 0

@mankomat wyrok powinien być adekwatny. Jeśli będzie eutanazja to facet doprowadził do śmierci -więc to nie tylko gwałt ale morderstwo. A poważnie gość uzależniony od narkotyków- posadziłabym w izolatce i zapewniła dowolną ilość koksu i po problemie! Wolność wyboru to wolność wyboru.Pani może umrzeć a gość nie może się zaćpać? Jak wolność to równo dla wszystkich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+5 / 5

@Jacek83218 Zwyrol powinien dostac dozywocie, skoro ofiara woli umrzec po tym co jej zrobil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+5 / 5

@Jacek83218

Bo ogromny ból psychiczny nie jest bólem, no jasne. A dziewięćdziesięcioletnia kobieta po gwałcie nie jest, wg Ciebie, w końcowym etapie nieuleczalnej choroby zwanej życiem?
A dlaczego zwyrol ma dostać 15, a nie 20, 25, 50 lat? Liczbę wziąłeś z Tarota, fusów po herbacie, czy tak zwyczajnie, po ludzku, z palca wyssałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
-1 / 3

@mankomat
Nie dopisałem minimum z pośpiechu. Dożywocie może być. A ból psychiczny da się wyleczyć, nawet w tym wieku. A zwyrolowi przed wyrokiem uciąć jaja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 2

@Jacek83218 ból psychiczny można wyleczyć, ale wymaga to woli wyleczenia - jak przy raku. Część osób woli umrzeć szybko, niż ostatnie lata życia spędzić w szpitalach, potem na dochodzeniu do siebie i w strachu. Wolą odejść na swoich zasadach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+7 / 9

No dobra tylko w takiej sytuacji sprawca powinien zostać oskarżony o spowodowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
0 / 2

korzystniej dla społeczeństwa by było poddać tego przestępce przymusowej eutanazji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem