Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
376 382
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+18 / 26

@Arek942 . Na wyczyszczony rynek wejdzie Narodowy Koncern Piekarniczy stworzony przez Sasina. Instytucja będzie dotowana przez państwo a chleb będzie z zakalcem i pleśnią. Jeśli w ogóle będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+9 / 11

@Arek942 tak, piekarnie w wielkich marketach jak lidl,czyżby o to chodziło ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 14

@Arek942 ale wiesz ze inflacja to wlasnie zjawisko wzrostu cen, wiec stwierdzenei,ze ceny wzrosly przez inflacje to tak jakby ktos powiedzial, ze traci krew przez krwawienie?

A co do samego nowego walu i ich skutkow: https://img6.dmty.pl//uploads/202211/1669753347_bj7oip_600.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+2 / 4

@Banasik dokładnie jak za komuny. I to mnie właśnie dziwi, bo to ludzie, którzy powinni pamiętać ile trzeba się było nachodzić żeby coś kupić/załatwić na nich oddają swoje głosy za te ochłapy jakie im rzucą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+17 / 27

Kur... żeby złodziejskie korporacje tak padały jak nasze rodzime biznesy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 7

@Wolfi1485
Ciekawe kto Ci minusy wali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 14

@elefun np. ja. Korporacje zatrudniaja tysiace ludzi a ten idiota chce ich upadku w przededniu kryzysu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+3 / 9

@Xar Sam jesteś idiota, pomyśl czasem! Wystarczy doje**ać korporacjom, a obniżyć podatki małym biznesom. I małe biznesy będą się rozwijać, korpo nie zbiednieją a będą się dokładać do budżetu. Przecież taka korpo nie zwinie biznesu bo im rachunki o kilkanaście procent wzrosną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2022 o 12:04

E elefun
+3 / 9

@Xar
Sorki, ale g.... prawda. W moim mieście kiedyś powstało Tesco - dostało wszelkie możliwe zwolnienia z podatków, bo zatrudniło 70 osób! Wiesz co? Zrobiono statystyki po 2 latach. Okazało się, że padło 50 małych sklepików w okolicy, a ponadto kilka większych. Do Urzędu Pracy zgłosiło się ponad 300 osób. Skończyły się "zwolnienia z podatków", to Tesco się wycofało. Małe zatrudniały ludzi i płaciły podatki. To już jest nie do odbudowania. Oj... obudzisz się z ręką w nocniku z Twoimi "korporacjami". Zaczekaj jeszcze kilka lat. Dowiesz się, co to niewolnictwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+2 / 10

@elefun Bo może Xar właśnie na to liczy i myśli, że to on będzie Panem, i będzie z batem w ręku poganiał niewolników. Może się jednak zdziwić, jak sam zostanie niewolnikiem...

Bo tak właśnie działa korporacyjne niewolnictwo. Dać coś tanio, wykończyć konkurencję, a jak konkurencja padnie to drastycznie podnieść ceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2022 o 12:21

E elefun
+1 / 5

@Wolfi1485
Dokładnie tak!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+2 / 4

@Xar Spokojnie wielkie korpy dadza sobie rade a ty po upadku malych i srednich bedziesz wpi... pieczywo z zaprawy murarskiej i plastiku z tych jakze pieknych korporacji smacznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 5

@elefun
Z jakich podatków i na jakiej podstawie (ustawę poproszę) zostało zwolnione to Tesco. Wygląda na to, że wiesz o czym piszesz więc może będziesz pierwsza osobą która mnie oświeci. Jedynym podatkiem z którego sieć może być zwolniona nieustawowo to podatek od nieruchomości, który jest podatkiem gminnym. Jednak do tego potrzebna jest stosowna uchwała Rady Miasta a poza tym podatek taki jest znikomym promilem w P&L hipermarketu.
Tak więc czekam - jaki podatek i na jakiej podstawie.
Chyba, że jak wszyscy po prostu powielasz kłamstwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 8

@Wolfi1485 pomyslales troche, ze jak dowalisz podatki korporacjom to po prostu klienci zaplaca wiecej za produkty? Cytujac: "pomyśl czasem!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
-2 / 4

@bazyl73 Z tego co pamiętam, to na pewno mieli zwolnienie z podatku od nieruchomości, ale dostali także niezłą kasę za zatrudnienie bezrobotnych (generując przy okazji kolejnych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 5

@Xar ... a Ty pomyślałeś? Czyli Twoim zdaniem jeśli dowali się małemu przedsiębiorcy, to już nie jest to w cenie produktu? Później zdziwiony, bo masło w markecie 7zł, a w sklepiku osiedlowym 8zł.
Zobacz sobie, ile podatku płacą korporacje, sieci marketów, czy chociażby tzw "cyfrowi giganci". Jeśli dobrze pamiętam, to największy z nich zapłacił rocznego podatku dochodowego ok 0,03%, do tego przy zwolnieneiy z VAT. Tymczasem sklep odprowadza VAT, płaci ok 18% dochodówki i jeszcze ma całą masę innych danin, jak chociażby ZUS, opłaty od opakowań, podatek od nieruchomości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jan0sik
-3 / 5

@Xar o jaaaaaa jaki dzban,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+3 / 3

@elefun
Mhm... Podatek od nieruchomości. Tak dla zobrazowania - w pewnym dużym obiekcie handlowym w 2005 r. podatek od nieruchomości stanowił 0,9% (dziewięć dziesiątych procenta) ogółu kosztów (spojrzałem w notatki z czasów kiedy się tym zajmowałem). Zaiste. 0,9% kosztów może zaważyć na decyzji o otwarciu i zamknięciu hipermarketu. A ta duża kasa to ile? Podobne orzeszki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
-1 / 3

@bazyl73 Sprawdź sobie zapłacone podatki dochodowe przez sieci handlowe w Polsce. Np, za ostatni rok. To są dane oficjalne.
Wiesz, że jedna z sieci ma "wypożyczone" logo swojego sklepu. Na koniec roku wychodzi 100 mln zł zysku, więc taką fakturę za wypożyczenie logo, wystawia firma z raju podatkowego. Zysk równa się ZERO, podatku NIE MA!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 3

@elefun
Ale ja to wiem (znaczy wiem jak to naprawdę działa a nie jak to sobie wyobrażają ludzie spoza branży). Również bardzo dobrze wiem dlaczego płaca tyle ile płacą (i nie płaca tyle ile wynosi zysk). Również wiem jak wygląda dokumentacja cen transferowych i w jak uznaniowy sposób urzędy skarbowe je traktują. Jednak nadal hipermarkety działają na tych samych zasadach co reszta przedsiębiorstw (wiesz, że z tych samych kruczków korzystając np SKOKi mające powiązania ze spółką z Luksemburga?). Tylko nadal nie wiem jaka jest podstawa do tego mitycznego zwolnienia z podatków o której wszyscy piszą.
i jeszcze jedno - wiesz, że od tych wytransferowanych zysków sieci handlowe i tak płaca podatki? Tylko poza Polską. Ale płacą, bo nie mają siedzib w rajach podatkowych tylko w Anglii, Francji, Niemczech. A tam też są podatki. I firma, której tu się zapłaci za "wypożyczenie" (to nie jest wypożyczenie, ale dla uproszczenia tak przyjmijmy) tam ma przychód i przez to większy zysk. A od tego płaci się podatek.
I proszę - nie ucz mnie finansów, bo w tym miesiącu dostałem jubilata za 25 lat pracy. Z czego 24 lata w finansach w tyn jakiś czas w finansach dość dużej polskiej sieci handlowej (reszta jakieś tam rynki finansowe, jakieś tam finanse korporacji produkcyjnych...). I nie - nie było to księgowanie faktur. I uwierz mi - jest o wiele większy wachlarz możliwości niż proste "wypożyczenie" marki przedsiębiorstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
-1 / 1

@bazyl73 Cieszę się, że są ludzie, którzy mają o tym pojęcie.
Oczywiście, że są inne sposoby, chociażby straty, np. zgniłe, kupiona jakieś dziwne owoce, za absurdalną cenę itp...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thomassonss
-1 / 5

@Xar jak się z tobą ostatnio nie zgadzałem to teraz przyznam ci rację w tej konwersacji z idiotami którzy mają jakieś lotne pojęcie i myślą że swoimi pomysłami uleczą gospodarkę. Albo chcemy wolnego rynku albo ingerencji państwa. Ale widać że ludzie mają z tym problem. Poza tym upadek małych biznesów jest TYLKO i wyłącznie zasługa ludzi którzy robią zakupy w marketach a nie żadnych "ulg". Kupuj jeden z drugim zdrowe bułki za 1zl a nie odmrożone gnioty za 0,29zl to piekarnie nie upadną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thomassonss
-1 / 5

@Wolfi1485 rozumiem że zakupy robisz TYLKO w lokalnych sklepach zaopatrujących się u lokalnych dostawców? Bo jakbym cię zobaczył w sob w Lidlu to byś liścia dostał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+2 / 2

@elefun
A ja nadal nie wiem z czego to Tesco zostało zwolnione, co mogłoby spowodować decyzję najpierw o postawieniu hipermarketu a następnie o wyjściu z danego miasta... A wydawałeś się taki pewny siebie i obznajomiony w temacie i dawałeś mi nadzieję na poszerzenie wiedzy, a na końcu jak zwykle okazało się, że g...uzik wiesz i powtarzasz brednie! A to co teraz napisałeś o tych owocach to tylko małego Jacusia wyobrażenia o finansach dużego przedsiębiorstwa handlowego! Naprawdę uważasz, że CFO Tesco mówi handlowcom: "Dziś kupimy kontener zepsutych ananasów, żeby wykazać straty i nie zapłacić podatku!"?
Mam propozycję - zabierz łopatkę i wiaderko i idź do piaskownicy w której możesz zaimponować budową babek. Bo tu się tylko ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+4 / 10

Musieli oszukiwać, dlatego się zamykają w końcu wódz tysiąclecia mówił że oni naprawili gospodarkę ale wielu tego nie rozumie dlatego padają, mamy tutaj tego przykład XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+2 / 6

Spokojnie, kupicie se w ludlu czy bierdonce. Smacznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+3 / 5

To koszt kampanii Dudy. PiS uwolnił ceny gazu żeby dostać jednorazowo od Gazpromu 1,6 mld $ przed drugą turą wyborów, Putin zrobił przelew w czasie ciszy wyborczej żeby TVPiS mogło mimo ciszy wyborczej w kółko gadać o wielkim sukcesie finansowym PiS, co pomogło Dudzie wygrać wybory, a już po wyborach mamy ceny uwolnione tak wysokie, że Gazprom 3-krotnie odebrał sobie te 1,6 mld $ i zarobi jeszcze więcej, a Polacy bankrutują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alex71719
-3 / 7

dziękuję, od 6 lat piekę sama. zdrowe, pyszne, czego chcieć więcej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
+4 / 4

Spokojnie, tylko 96% małych i średnich przedsiębiorców nie jest w stanie na cza regulować swoich należności dzięki wizjonerskiej polityce PiS. Wódz już wyjaśnił że to na pewno złodzieje. Całe szczęście pozostałe 4% jakoś się wyrabia i nie bankrutuje. Ufff.. jaka ulga. Dziękujemy Ci jedyna słuszna Partio!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+3 / 3

kolejna zasługa i plusik dla pisuarów.....pewnie są dumni i zbierają kolejna gratulacje ws. rozpierdyalania polskiej gospodarki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
-4 / 4

W "słynnych prywatnych piekarniach" ceny przekroczyły granice absurdu, zarówno w temacie kanapki, drożdżówki czy bochenka chleba. Wolę kupić w biedrze, dwa razy taniej - a tak samo smaczne:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antypandemik
+1 / 1

@mam2koty wypaliłeś sobie kubki smakowe denaturatem że takie bzdury piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
-1 / 1

@Antypandemik Nie. Pilnuję, żeby moje pieniądze przekładały się na jakość i ilość zakupionego produktu. I okazuje się, że w sieciówkach można kupić równie pyszną bułkę czy chleb, nie wspominając o drożdżówce, hot dogu czy zapiekance. Nie wypaliłam sobie kubków smakowych denaturatem, nie ten level - po prostu racjonalnie oceniam stosunek ceny do jakości produktu, nie mierz mnie własną miarą bałwanku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antypandemik
-1 / 1

@mam2koty jeśli drożdżówki z sieciówek czy ich chleby są twoim zdaniem równie pyszne, to naprawdę musisz mieć wypalone denaturatem kubki smakowe... współczuję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 grudnia 2022 o 18:16

M mam2koty
-1 / 1

@Antypandemik Nie współczuj, nie potrzebuję:) Wiem, co lubię i to kupuję, a nie mam zamiaru przepłacać za fakt istnienia szyldu na drzwiach. Mało tego, korzystam z toogoodtogo, więc dostaję pyszne jedzenie niemal za darmo:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antypandemik
-1 / 1

@mam2koty najwyraźniej nie wiesz, dlatego współczuję :) Nie za szyld a za składniki "przepłacasz". Rozumiem że minimalna krajowa + wypalone kubki smakowe robią swoje, ale żeby aż tak prostowały również zwoje? Cóż...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem