Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
128 132
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+6 / 6

To każdego "śmiecia" który podpisuje się pod takimi słowami, zapraszam do wypie****a do lasu. Skoro siedzą w domach, ogrzewanych (nieistotne czym i w jaki sposób) to niech teraz sami dadzą przykład, niech odmarzają im zadki.

Swoją drogą bardziej się dziwię, że jakoś nie promuje się znacznie prostszego sposobu budowania przestrzeni mieszkalnej, zwłaszcza dla uboższych. Mianowicie swego rodzaju "kopców" lub jaskiń. Rozwiązuje to problem ogrzewania do zera. Cały rok około 18-20 stopni bez opalania czymkolwiek. Minus - brak okien XD. A wystarczy się wkopać może na 2m pod ziemię.
W Hiszpanii (konkretnie Andaluzji) są takie mieszkania. Proste, ekologiczne, trwałe a jak trzeba się groty pozbyć to wystarczy jedna laska dynamitu XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@rafik54321 Tak naprawdę ci pseudo "ekolodzy" nie troszczą się o żadne środowisko, tylko chcą się pokazać swoją prawdziwą twarz, wyżyć się i komuś dowalić (najczęściej mającego inne poglądy, które oni uważają za gorsze), usprawiedliwiając się pięknymi i szczytnymi wymówkami.

„Najpewniejszym sposobem zorganizowania krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę maltretować kogoś. Być zdolnym niszczyć z czystym sumieniem, móc źle się zachowywać i nazywać swoje złe zachowanie »słusznym oburzeniem« - to szczyt psychologicznego luksusu, najsmaczniejszy z moralnych poczęstunków”.

„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą«. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...)
Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić »demonicznym siłom«, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@kondon Oczywiście.
Tylko po co tacy hipokryci? Do czego są potrzebni? Do niczego.

W takiej jaskini-domu, mógłby być problem z oświetleniem w dzień, ale w zasadzie też niekoniecznie. Bo co za problem wypuścić na dach rurę, która od środka by była chromowana, puścić taką pod sufitem, tam gdzie by się chciało mieć "lampę" wyciąć otwór, zakleić pleksi i gotowe XD. Światło wpada w rurę, odbija się od ścianek i przez wycięty otwór oświetla pokój. Tanie, ekologiczne i niezawodne. Rura by mogłaby też szklana, stalowa, czy nawet papierowa (jeśli by to było emaliowane) bo materiał nie ma tu większego znaczenia.

Przecież to właśnie sektor ciepłowniczy wciąga najwięcej energii, pochłania najwięcej zasobów. Ten pomysł wydaje się dziwny, kontrowersyjny, ale nie można mu odmówić sensowności. Nawet jeśli doszłoby do krytycznego obniżenia temperatury to dogrzanie takiej jaskini byłoby prostsze i tańsze niż całego budynku.

Podobnie z samochodami. Przejście na elektryki jest niewykonalne, ale jest prosty sposób który nie zrobi wielkiej rewolucji a pozwoli uzyskać wymierny profit. Nakaz aby każdy nowy samochód już w 2030r jeździł wyłącznie na gazie LPG lub CNG. Producenci aut są w stanie szybko się do takich przepisów zaadaptować, infrastruktura gotowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W widal
+6 / 6

Coraz częściej myślę, że część tzw. ekologów ma nierówno pod sufitem. Kilometrowe korki na ulicach nie przeszkadzają, elektryczne samochody stawiane na ołtarzach. Czy ci porąbańcy śpią w wyprodukowanej przez siebie pościeli? Ubierają się w utkane przez siebie odzienie? A może spożywają wyłącznie żywność wyprodukowaną przez siebie w doniczkach? Banda hipokrytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lusia1994
+1 / 1

Coś jak eutanazja w Kanadzie. Zamiast zawracać głowę "systemowi" lepiej weź umrzyj. Chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem