Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
255 281
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Lulus
+6 / 14

@m11 - jeżeli "januszexy" mają zmowę cenową, to bądź tak szlachetny i zrób im konkurencję, obniżając przed świętami ceny :)
To tak samo, jak niektórzy krzyczą, że kobiety zarabiają 20% mniej, niż faceci - kurde! To nic, tylko te kobiety zatrudniać! 20% zostaje w kieszeni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konar64
+1 / 3

@m11 Podziwiam Twój optymizm, wszyscy sprzedawcy w całym kraju się zmówili od supermarketów z zagranicznym kapitałem po drobnych Januszy stojących po targach. Zastanawiam się gdzie oni się dogadują? Może mają jakaś grupę na fb? Kurde, złoty interes można zrobić....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar m11
-2 / 6

@konar64 Generalnie mam to w nosie. Kupiłem dla rodziny po 26zł/kg (ja tego nie jem). Dla mnie ten karp może być w sklepie nawet po 999,99zł. Były 500+, 300+, były 13, 14stki. Naród bogaty to i stać zapłacić. Ja biedny jestem, zapi..lam od świtu do nocy na te wszystkie benefity. Pośrednikom nie lubię dawać zarobić, więc moja rodzina będzie wpierda@ać tego za 26zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+2 / 14

Bez histerii: wprawdzie szkoda z czegoś rezygnować z powodu braku pieniędzy, ale akurat karp to taka sobie tradycja: ani specjalnie stara (chociaż z tow. Hilarym to nie do końca prawda), ani powszechna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 11

@samodzielny68 No i właśnie demot jest o takich jak Ty. Może być drogo, bo Ty z tego nie korzystasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+3 / 5

@amroth_86 Może być drogo, ale zobacz na ceny ogólnie - wspomniane w demotywatorze torty też są drogie. Jeżeli karp to u ciebie taka tradycja, że nie umiesz się bez niej obejść, to zrezygnuj z czegoś innego. U mnie ważniejsze jest spotkanie z rodziną, ale ciast będzie mniej, z ryb tylko śledź i nie będzie prezentów dla dorosłych.
Niestety - są takie czasy że wiele osób rezygnuje z wielu rzeczy które robiło "zawsze". Pomyśl choćby o aferze z Odrą. Ciekawa jestem jak wiele stawów hodowlanych na tym ucierpiało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2022 o 13:20

avatar samodzielny68
+1 / 1

@amroth_86 Nie mówię, że nie korzystam, u mnie Wigilia jest bardzo typowa, ale nie bądźmy PiSowcami: w Polsce nie ma jednego standardu: dla jednych nie ma Świąt bez klusek z makiem, u innych konieczna kapusta maszczona lnianym olejem, a u jeszcze innych pierogi z jabłkami (!) albo kutia; jednym grzybowa, innym barszcz na grzybach, jeszcze innym barszcz na karpiowych głowach. Wszystko przykłady autentyczne tradycje z różnych domów. Więc karp wcale nie jest obowiązkowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2022 o 14:11

K Kirand
+5 / 7

Karp to tradycja wprowadzona za komuny. Jak ktoś z lezką w oku wspomina te wspaniałe czasy to gratulacje. A co do bigosu z parówką, to PRAWDZIWY tradycyjny bigos nie zawierał kapusty. Składał się WYŁĄCZNIE z zakwaszanego mięsa. Będący których nie było stać na taką ilość mięsa dodawał zamiast niego kapusty. Także trzeba uważać z tą "tradycją"..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
-4 / 4

@Kirand i co z tego że karp jest z czasów komuny, to co ja mam go nie jeść bo z komuny ? Mam też nie jeść bigosu bo to inna tradycja. To może liści sobie nazbieramy na wigilię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+1 / 1

@edls

A może w łeb się stukniecie? Taka nowa, świecka tradycja - pomyśleć. Jeśli jesteś religijny, to powinieneś wiedzieć, że w świętach nie chodzi o żarcie. Jeśli nie jesteś religijny, to na wuj ci te święta? Jasne, że możesz być hipokrytą, albo hołdować tradycji "bo tak", nikt Ci nie zabroni. Tylko się zastanów, czy brak karpia albo bigosu, albo jakieś durne pierogi z czymś innym niż zwykle, są aż tak wielkim problemem w Twoim życiu. Po prostu pomyśl, zanim emocje odbiorą Ci rozum do reszty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamastor
+7 / 7

Ależ oczywiście kolego, że szlachta zrezygnowała.
Zrezygnowała z niskich pensji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzychad
+6 / 6

szlachta też zrezygnowała z dobrobytu swojego suwerena :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+1 / 1

@Jezuita

Dobre, dobre. Ja już nie wiem, czy te wszystkie jęczybuły to podstawione trolle, czy ludzie naprawdę żyją "kwestią karpia". Jak się o tego karpia nie nawalają butami po łbach w markecie, to znów narzekają, że za drogi. Jak im powiesz, że jeść go nie muszą, to niemal obraza uczuć religijnych. I jeszcze ta eskalacja problemu w drodze nakręcających się emocji: najpierw przeczytali, że karpie są drogie, a na końcu doszli do wniosku, że stać ich już tylko na chleb ze śmietaną. Kwaśną. I to na kredyt, rozłożony na raty na 5 lat. Trzeba było jeszcze dodać, że rząd chodzi w butach, a my wszyscy boso, na tym kurła śniegu. Do wideł! Do kos! Ja pier...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marta231
+7 / 9

tak na prawdę tradycyjne wigilijne potrawy, to potrawy biedoty. Jadło się to co było pod ręką i było tanie. Stąd mnóstwo dań z kapustą i pszenicą.. Kapusta z grochem , kapusta z grzybami pierogi z kapustą, łazanki itp.. a jeśli chodzi o karpia.. to jdło się go bo był tani...dlaczego nie jadało się sandacza czy szczupaka, czy ryb morskich? bo ich nie było dostępnych dla zwykłych ludzi..
BTW a z drugiej strony znajoma opowiadała, że u nich w górach karpia na Wigilię nie jadło się w ogóle, bo go po prostu tam nie było...
więc bez dramatu. Jak się dobrze zastanowić Karpia na WIgilię może nie być. wybierzmy coś innego... Jest tyle ryb i tyle możliwości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
-3 / 3

@Marta231 tak naprawdę to mamy cofnąć się o ile wieków ? Może zaczniemy jeść to co jedli za czasów kamienia łupanego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+3 / 5

@edls

A Ty nadal nie rozumiesz, co? Gdybyś urodził/a się gdzieś pod Gubałówką, to w życiu byś karpia na Wigilię nie tknął i nie wydawałoby Ci się to dziwne. Ktoś Ci spokojnie tłumaczy, że Twoje święte tradycje nie mają nic wspólnego z Bogiem, wiarą, przykazaniami itd., tylko wynikają z biedy i/lub zapożyczeń z innych kultur/regionów/religii, a Ty dochodzisz do wniosku, że to nakaz polowania na mamuty. Tradycja to też nie jest rzecz wykuta w kamieniu, tradycje doznają modyfikacji z biegiem czasu i zmiennością zdarzeń. Rusz betoniarką ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
-2 / 2

@mankomat ale żyje tu i a nie na Gubałówce czy w Afryce. Modyfikować powinniście u sobie tradycje i święta a nie u kogoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
+1 / 1

W tabloidach już porady jak zredukować zużycie energii, a to kupić świeczki, a to nie myć się za często, a to nie używać sprzętu elektronicznego do rozrywki. Niedługo nasza szkapa i do przodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mankomat
+2 / 2

@xargs

Tabloidy z tego żyją. Z sensacji, fałszywych informacji, rozdmuchanych emocji, naciąganych "faktów" itp. Jeśli da się na tym zarobić, to ogłoszą powtórne przyjście Jezusa i opublikują jego zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
-1 / 5

Co roku w internetach probuja robic g. burze z powodu karpia i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+6 / 8

Nikt Ci nie każe z niczego rezygnować tylko skończcie narzekać.
Co to za komunistyczne pie*dolenie, że na wszystko ma mnie być stać?
Jutro płacz, że muszę jechać fiatem a nie Ferrari?

Kup to na co cię stać i tyle na ile cię stać, święta to nie powód, żeby wywalić X kasy na żarcie i alkohol, żeby się przed rodziną postawić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
-5 / 5

@mygyry87 pracuje i powinno mnie stać na podstawę i raz do roku zjeść coś innego. Chcesz to tyraj i żyj jak chcesz, jedz nawet trawę i liście w wigilię. tylko nie dyktuj komuś co ma jeść i co ma pić. U mnie jedzenie nigdy się nie marnuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+2 / 4

@edls jedyne co bym Ci podyktował to naukę czytania ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
-2 / 2

@mygyry87 to samo tyczy się ciebie. Chcesz zapier.. za miskę ryżu proszę bardzo, siedź cicho, przyklaskuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+6 / 6

Trzeba podziękować idiotom którzy kilka lat temu sprzedali się za własne pieniądze w postaci Pińcsetplusa i innych benefitów :) a tak serio, o co chodzi z tym karpiem? to jakiś obowiązkowy punkt na wigilii? u mnie co roku dorsz lub mintaj i jakoś się żyje. Najprościej narzekać, zamiast stanąć na chwilę w miejscu i zastanowić się dlaczego jest ujowo i co można zrobić by było lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
+1 / 1

@pan_grajek92 tata uwielbia, tesciu to samo. Karp zawsze na wigilii jest ale jeden mały bo mało kto chce go jesc. Ja nie lubię. Zazwyczaj kupowałem sobie jesiotra ale w tym roku brakło na stawach. U mnie na wigilii nigdy nie było ani 12 potraw ani jakiegoś obowiązku co do zastawy na stole. Było to co akurat większość lubi albo jak ma się u matuli plecy to zrobiła coś czego nikt inny nie chciał... Byle było postne i tyle. A co do ceny to 20zl za karpia to chyba wiele droSY nie jest. Chyba jedyna rzecz która została w starej cenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+2 / 4

No zacznijmy od sensu tych Świąt. To są święta objedzenia, obżerania, delektowania, biesiadowania, czy Bożego Narodzenia? Nie wiem, co ty świętujesz, ale moja rodzina świętuje czas nadziei, kiedy kończy się okres ciemności, zimna, a rodzi się nadzieja na przyszłość. Do takiego świętowania wystarczy chleb z cukrem i mizeria....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+4 / 8

Akurat karp nie jest żadną tradycją. Tradycją jest ryba. Karp był wprowadzony bo nie było nic innego i teraz wszystkim się wydaje że zawsze był karp. Ja za karpia serdecznie dziękuje. Od 15 lat już go na wigilii nie widziałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar d4rek
+2 / 4

Karp to tradycja z PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+4 / 4

Na Wigilię u moich Dziadków były trzy-cztery rodzaje ryb ale na pewno nie bylo karpia. Może dlatego że w okolicy nie było stawów tylko rzeki. Tak że "tradycyjny karp" nie koniecznie jest taki tradycyjny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
0 / 2

Rok temu kupowałem tego nieszczęsne smierdziela po 18zl w tym po 20zl aż taki drogi to nie jest. Zresztą mało mnie cena karpia obchodzi bo go nie jadam. Ale połowa rodziny chce karpia to ma. Ja za to jestem wkurzony bo jesiotr się skończył... Tydzień przed wigilią a jesiotra brak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem