Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
113 146
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kirand
-3 / 15

Wytłumaczę ci to. W wojnie nie chodzi o to żeby zginąć za swój kraj. W wojnie chodzi o to, żeby twój przeciwnik zginął za swój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+9 / 9

@Kirand w ciąży też nie chodzi o to żeby ginąć, chodzi o to żeby stworzyć życie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
-1 / 1

@Exgame w Polsce w imię ochrony płodu możesz łatwo w ciąży zginąć :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
0 / 2

@kurnutus idąc na wojnę też możesz łatwo zginąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+10 / 16

Był już jeden, co kombinował. Słyszałeś o Heinrichu Himmlerze i ''Lebensborn''

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
+9 / 11

Talibowie już dawno na to wpadli :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evengeline29
+4 / 16

Kobiety też mogą zostać powołane do obrony ojczyzny, jeżeli wykonują określone zawody, dla pozostałych jest to dobrowolne. Jeżeli jedyną alternatywą będzie urodzenie niechcianego bachora i potem utrzymywanie go, to chyba większość będzie wolała jednak iść na wojnę. To też nie rozwiąże problemu niskiej dzietności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 2

@Evengeline29 A jeżeli zajdą w ciążę będą ze służby zwolnione. Cwany myk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-2 / 24

Widzę, że ktoś chce zniechęcić do służby wojskowej nazywając ją zmuszaniem do umierania. Statystycznie rzecz biorąc służba w polskiej armii jest bezpieczniejsza niż praca na budowie, czy praca w kopalnii. Ruski troll albo pożyteczny idiotą. W dodatku psychopata. Normalny człowiek by nie wpadł, że można kobiety gwałcić i zmuszać do rodzenia dzieci. Znowu wychodzi ruska mentalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+4 / 12

@5g3g to ty wlasnie teraz manipulujesz. W przypadku wojny, Kaczor oglasza powszechna mobilizacje, i wszystkich facetow, dotyczy przymusowa mobilizacja i zakaz opuszczania kraju. Ci, ktorzy albo z braku znajomosci, albo z braku tytulu oficera, moga nawet nieuzbrojeni trafic na linie frontu, pod ostrzal przeciwnika, zginac w jednostce, lub nawet w cywilu - od bomb. Wiec jest to doslowanie zmuszanie do ryzykowania swoim zyciem dla osiagniecia celow przez chorych politykow. Kobiety w tym czasie zapewne beda mialy jako tako droge uczieczki wolna, chyba ze jak zwykle bedzie to za lapowke...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-4 / 12

@Greglem
1. Opisujesz sytuację w Rosjan, która historycznie rzecz biorąc nigdy nie miała miejsca w liberalnej demokracji, do których Polska mimo wszystko się zalicza. Nie ma nawet jednego takiego precedensu.
2. W Polsce powszechna mobilizacja byłaby możliwa w wojnie obronnej do obrony kobiet, dzieci, starców, a nie chorych wizji polityków
3. Powszechna mobilizacja w Polsce nie oznaczałaby "zmuszania do umierania".
4. Bronienie manipulacji stworzonej najpewniej przez psychopatę nie świadczy najlepiej o tobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+6 / 8

@5g3g Polska to liberalna demokracja? To pseudoreligijny socjalizm z kultem wodza, taki jak w Korei, tylko ze tymczasowo nadal z mozliwoscia wyjazdu.
Kazda wojna jest w imie chorych wizji politykow. I to nawet jest bardziej prawdopodobne, ze to Kaczor przylaczy sie do Zelenskiego i wypowie wojnie Rosji, niz Rosja zaatakuje Polskie jako pierwsza. A to jak to oglosza tobie w TVP to nie ma zadnego znaczenia. Smierc to smierc. Elita zwieje w pare godzin tak jak na Ukrainie. Tlusci uchodzcy w najnowszych mercach i futrach.
Powszechna mobilizacja oznacza, ze z cywilow robi sie szeregowcom, a szeregowcy moga byc wyslani na front w kazdej chwili, by dostac kulke w czaszke. Caly post jest oczywiste ironia, wskazujaca na to, ze jest przekonanie o jakikolwiek obowiazku walku, dla mezczyzny podczas wojny, podczas gdy kazdy ma prawo do zycia i wlasnych wyborow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 3

@Greglem Masz rację. Dodatkowo pewnie 90% powołanych zginie nigdy nie widząc wroga i nie naciskając na spust.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-5 / 7

@Greglem
1. Nie znasz definicji więc robisz z siebie pośmiewisko. Ale ok nigdy w historii demokracja taka jak Polska nie napadła na inny tego typu demokratyczny kraj. Nie ma nawet jednego tego typu przypadku.
2. Żolnierze nie są posyłani po to żeby dostać kulkę w czaszkę.
3. Czekam aż wyjdziesz z fazy fantazji i pokażesz przykład gdy kraju należący do NATO zarządził powszechna mobilizację i ci żołnierze z poboru ponieśli ciężkie straty.
4. Dalsze upieranie się przy swoich tezach z twojej strony bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów uznam za objaw urojeń albo działalność ruskiego trolla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
0 / 2

@5g3g Polska nie musi "napadac", ani "byc napadnieta", by Polacy brali udzial w dzialaniach wojennych. Swiat nie jest czarno bialy. A demokracja to nie synonim niepodleglosci. Zapomniales, ze polscy politycy wyslali Polakow na wojne w Afganistanie, Iraku, Jugoslawii, wczesniej rowniez na pacyfikacje Czechoslowacji,i Wegier. Moze twierdzisz, ze jedna demokracja nie moze napadac na inna? To podpowiem ci, ze w USA jest demokracja, a od II wojny swiatowej napadli chyba na 60 panstw, z ktorych niektore byly demokratyczne, tylko nie chcialy oddac im swoich zloz mineralnych. A moze sugerujesz, ze skoro w krajach arabskich jest system krolewski, to demokracje takie np. jak Francja, lub UK mialy prawo na nie napasci? Chiny i Korea maja w swoich nazwach slowo "demokratyczne".
Zolnierze na wojnie gina, niezaleznie od misji z jaka sa wysylani. W TVP prezio moze oglosic wszystko.
Zadna wojna jeszcze nie toczyla sie na terytorium NATO, (jak rowniez na terenie wspolczesnej Rosji) od jego utworzenia, mimo ze panstwa nalezace do niego, atakowaly inne niezalezne panstwa jak Irak, Libie, Afganistan, Syrie, Jugoslawie. Panstwa atakujace jak narazie mobilizowaly swoje rezerwy wojskowe. I owszew ci ludzie tam zgineli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-1 / 3

@Greglem masz urojenia. USA nie prowadzily wojny z krajem o liberalnej demokracji. Do krajów tj. Irak kraje NATO nie wysyłały poborowych, a tym bardziej z masowego poboru. A wysyłanie żolnierze zawodowi mogli odmówić wyjazdu bez konsekwencji sądowo-karnych. NATO ma ponad 70lat ichoc nie jest to całkowita prawda, że kraje NATO nigdy nie toczyły wojny na własnym terytorium, to jednak nie dostrzegasz sprzeczności pomiędzy tym co teraz napisałeś a teorii na temat tego jak w Polsce będzie masowy pobór i będą wysyłać ich bez bronii aby dostali kulkę w łeb?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
0 / 2

@5g3g gdyby Kaczor przylaczyl sie do Zelenskiego i wypowiedzial wojne Rosji, to ta wojna nie toczylaby sie tylko na terytorium Ukrainy, ani Rosji, ale wlasnie w Polsce. NATO nie obejmuje solidarnego ataku na Rosje, "zawodowe" wojsko podaje sie w ciagu 2-3 dni i masz masowy pobor, dokladnie jak na Ukrainie, gdzie pobor ogloszono 3 dni po wejsciu Rosji, bo zolnierze uciekli. Nawet teraz Zelenski walczy najemnikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 2

@Greglem dalej opowiadasz o swoich fantazjach, urojeniach, bajkach. Dalej nie podałeś choćby jednego rzeczywistego przykładu. Nie widzisz rozdwojenia swoich wątkow myślowych, mylenia fantazji z rzeczywistością. Podałbym ci przykład - prewencyjnie wsadzilbym ci do więzienia, bo jakbyś był pedofilem to mógłbyś zgwałcić dzieci. Twój sposób rozumowania mniej więcej idzie tym tokiem. Równie absurdalne zarzuty stawiasz i hipotezy bez choćby śladu dowodu Podaj rzeczywisty przykład, a nie swoje hipotetyczne rozważania o dązeniu do masowej mobilizacji i posyłaniu ludzi bez broni na pewną, bezsensowna śmierć.
Kolejna kwestia to taka, że spokojnie mogę powiedzieć, że nikt nie pochwalny takich działań jakich opisujesz, ale to się w tej chwili w nie dzieje i dziać nie będzie w kraju o systemie rzadów takim jak obecnie panuje w Polsce. Jak wyrwiesz się ze swoich urojeń i zaczniesz opierać się o rzeczywistości to będzie o czym rozmawiać. Realnie tylko napad na nasz kraj doprowadzi do masowej mobilizacji. Tyle że nawet nie wiadomo czy ja ogłoszą, czy będzie potrzebna. Nie jestesmy Ukraina. W krótkim czasie, po nalotach NATO i niszczeniu lotnictwa i obrony plot. będzie można bezpieczne bombardować Moskwę z awionetki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donmajk
+6 / 12

Miejsce urodzenia nikogo do niczego nie powinno zmuszać. A to co autor proponuje nazywa się gwałtem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mateuszek_K
-2 / 4

@donmajk inseminacja to nie gwałt. Zamiast komisji poborowych komisje inseminacyjne. Może być tylko personel żeński.

Chodziło raczej o zwrócenie uwagi na równość płci.
Jest zapaść demograficzna. Katastrofa niszcząca kraj. Która kobieta chce ta rodzi. Wedle uznania.
Jest wojna. Mężczyźni muszą iść walczyć i często umierać.

Mamy dyskryminację mężczyzn. Oczywiście temat do swobodnej dyskusji a nie spinania się na poważnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 8

Oj Mateuszek Mateuszek, nie wiem co bierzesz ale może bierz pół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
-2 / 4

Wojna, zawsze taka sama.
Na wojnie też są gwałty. Teraz taka kobieta ma urodzić by zwiększyć dzietność kraju pogrążonego wojną?
Logika ameby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
0 / 4

Kobiety do wojska i na front? Tak
Bestialstwo ktore proponujesz? Tobie jak najbardziej, jestem mizoginem ale za cos takiego to powinno sie ucinac...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 3

@Assasinsninja A co ty chcesz kobietom ucinać sadysto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
0 / 0

Kobiety mogą być w wojsku i walczyć, patrz choćby Ukraina, USA czy Izrael.
Mężczyźni póki co nie mogą zachodzic w ciążę.
Idąc tym idiotycznym tropem możnaby uznać, że kobiety mają troszczyć się o demografię. Ba, mają być zmuszane do umierania podczas ciąży i porodu bo ważniejszy jest przyrost naturalny niż ich życie.
Zastanów się autorze nad swoimi wartościami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem