Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1389 1463
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+25 / 63

Może ujmijmy to tak. Nie powinno się piętnować korzystania z zasiłków i szydzić z osób z nich korzystających bo życie jest zdradliwe, choroby, wypadki, kryzysy nie wybierają. Wyciągnięcie ręki po pomoc w potrzebie to nie patologia. Problemem jest zachowanie polegające na celowym nadużywaniu zasiłków i zapomóg. Inna kwestia, że słabo nasze Janusze Biznesu muszą widać płacić pracownikom skoro ludziom bardziej opłaca się rzucenie roboty na rzecz zapomogi socjalnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+54 / 68

@lolo7 Probkem polega na tym, że zasiłek to powinna być pomoc przez określony czas, a nie sposòb na życie. A my utrzymujemy, a nie pomagamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+11 / 13

@lolo7 Dlatego sporo mówi się o tym, że lepsze od pięćset plus by była realna pomoc w powrocie do pracy - czyli zorganizowanie dzieciom opieki w czasie gdy ich matka pracuje, której cena nie będzie przekraczała pensji. Zwłaszcza, że społeczeństwo się zmieniło i z reguły dziadkowie do pomocy są zbyt daleko, albo sami pracują na etacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koruptos
+10 / 10

@lolo7 To zależy od wysokości zapomogi socjalnej. Jeśli ustali się ją na wystarczająco wysokim poziomie, to niewiele biznesów będzie wystarczająco zyskownych, aby konkurować z państwowym socjalem (patrz Katar). Jeśli robi się to tymczasowo, w celu "postawienia kogoś na nogi", to ma to sens. Ale współcześni politycy robią to długofalowo aby wyhodować sobie uzależnionych od pomocy wyborców - patrz Grecja, Wenezuela, Sri Lanka czy - w pewnym zakresie - Włochy. A że robią to kosztem długu publicznego, to skończy się to źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LordArhon
+8 / 8

@lolo7 Problem że rząd "Januszom Biznesu" zabiera pieniądze, które mogli by płacic pracownikom zmiejszając tym samym pracodawcą możliwość płacenia sensownych pensji (bo każda firma ma tylko tyle pieniędzy ile zarobi) by zwiększyć swoją możliwość płacenia zasiłków doprowadzając do tego że pracodawca nie jest w stanie na rynku pracy knkurować z rosnącym socjalem bo nie ma jak zwiększyć pensji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+3 / 5

@Cascabel
Tyle że 500+ nigdy nie miało być zapomogą mającą zastąpić pensję w pracy. Miało być dodatkiem dla rodziców wychowujących dzieci. Po prostu pensje w Polsce były tak marne, że po doliczeniu tych kilkuset złotych do innych zapomóg zaczęło opłacać się nie pracować.
@LordArhon
,,Janusze biznesu'' płaciliby głodowo niezależnie od opodatkowania. Płacy minimalnej nie wymyślono dlatego, że ,,Janusze biznesu'' za dużo płacili zdesperowanym ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aniulek1985
+2 / 4

@lolo7 poborca zasiłku powinien być zarejestrowany jako bezrobotny a w momencie odmowy pracy powinien zasiłek tracić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@LordArhon
a na jakim poziomie musialy by byc podatki, zeby janusz biznesu placil ludziom normalne stawki?
w usa gdzie podobno sa niskie podatki sporo osob ktore jest zatrudnionych przez wielkie biznesy (amazon wallmart, mcdonalds) zyje z zasilkow.
janusz biznesu nawet jak panstwo mu bedzie placic za to ze ma biznes, tez bedzie biadolil

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madziula185
+2 / 4

@lolo7 nikt nie mówi o osobach potrzebujących tylko o leniach i nierobach którym nic się nie chce. Paru takich znam i to młodych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
+4 / 4

@lolo7
Mam wrażenie, że każdy kto pisze o "Januszach biznesu" i generalnie skarży cię, że osoby prowadzące działalność są mało zaradne nigdy nie prowadziły żadnej działalności. W innym przypadku wiedziałyby skąd się to wszystko bierze. Osoba zakładająca działalność jest przede wszystkim pewnego rodzaju liderem, bo to ona bierze na siebie odpowiedzialność, wykazuje się inicjatywą, jest pomysłowa itd. Wiadomo, później potrzebuje innych osób, bo sama wszystkiego nie zrobi, ale jest tym pierwszym bodźcem i najbardziej ryzykuje itd. Kiedy zatem przychodzi do podziału zysków, to wiadomo, że osoba prowadząca działalność musi mieć z tego najwięcej (z czego każdy rozsądny człowiek większość zainwestuje znów w firmę i tak w kółko). Nawet jeśli pomimo inwestycji wciąż ma sporo nadwyżki w gotówce to mu się to należy i nie musi się tym dzielić po równo z pracownikami. Powodem,dla którego pracownik nie dostaje tyle ile mógłby często nie jest "januszowanie" tylko państwo pobierające pieniądze od wszystkiego wszędzie i zawsze. Dzieje się tak ponieważ państwo musi mieć pieniądze właśnie na pomoc wszystkim tym, którzy wykorzystują system, a w ramach wdzięczności głosują na tych co dają i tak się to kręci...Oczywiście "Janusze" również są, ale ilu ich jest przekonalibyśmy się dopiero kiedy system podatkowy byłby prosty, a same podatki niskie, ale na to chyba nie ma co liczyć w najbliższym czasie, Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shruikan465
+1 / 1

@mieteknapletek @lolo7 I do tego powinien powstać zryw ludności pracującej. Ci którzy pracują powinni wyjśc na ulice i zażądać zmian. Wiadomo, że bez przywódcy żaden przecietny Kowalski się tego nie podejmie, ale może tego nam właśnie trzeba? W sensie kogoś kto poprowadzi ludzi. Ktoś na tyle charyzmatyczny i altruistyczny, że lud pracujący za nim pójdzie. Tylko weź takiego znajdź. Nie znam nikogo takiego, a ja się nie nadaje, bo mam za miekkie serce (wiadomo, że będą ofiary takiej rewolucji. I o ile sam kogoś na śmierć nie wyśle, tak jeśli zaczne taką rewolucje... Cóż, wszystko spada na mnie. Może i mógłbym z tym żyć, ale świadomie bym nikogo na śmeirć nie posłał). Tutaj potrzeba stratega. I to dobrego. Na tyle dobrego, że przewidzi brudne zagrywki (nie)rządu. Coś na zasadzie "Znaj swojego wroga, wtedy uprzedzisz jego ruch"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@mieteknapletek Jakie zasiłki pobierają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
-1 / 1

@lolo7 nawet bez 500+ kobiety wypadały z rynku pracy, bo im się to nie opłacało do pewnego roku życia. I nie chodzi tu o zapomogi, tylko o koszty zapewnienia dziecku opieki - tak zwaną niewidzialną pracę. Czy 500+ było, czy nie, sporo kobiet miało problem z powrotem do pracy po zsumowaniu kosztu przedszkola/żłobka, dojazdu i policzeniu, że dostaną 80% pensji, bo dziecko było przez większość czasu chore.
Jeżeli zamiast 500+ danego czy się stoi czy się leży danobby darmowy żłobek (i np. utworzenie takiego przez pracodawcę w miejscu pracy gdy występuje odpowiednia ilość dzieci i zachodzi taka potrzeba) to miało by to lepszy skutek jeżeli chodzi o "ograniczenie życia z zasiłków"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 grudnia 2022 o 7:14

M mieteknapletek
0 / 0

@Shruikan465
"I do tego powinien powstać zryw ludności pracującej. Ci którzy pracują powinni wyjśc na ulice i zażądać zmian."
a jakie byly by te zmiany ktore bys zaproponowal? druga sprawa, historia pokazuje ze takie rewolucje wcale nie koncza sie dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Ironiks
"Mam wrażenie, że każdy kto pisze o "Januszach biznesu" i generalnie skarży cię, że osoby prowadzące działalność są mało zaradne nigdy nie prowadziły żadnej działalności."
kazdy ma inna definicje janusza biznesu, dla mnie idealnymi przykladami jest gosc dla ktorego pracowalem
potrafil wpasc do firmy wyciagnac z kasy polowe utargu po czym oskarzyc pracownikow o kradziez. (przestal po tym jak mu pokazalismy ze kasa zniknela po tym jak wylaczyl monitoring). towar kupil na kredyt kupiecki ktorego odmawial splacenia mowiac ze nie ma za co, jednoczesnie przechwalajac sie tym ze kupil sobie wypasione bmw

"Osoba zakładająca działalność jest przede wszystkim pewnego rodzaju liderem, bo to ona bierze na siebie odpowiedzialność, wykazuje się inicjatywą, jest pomysłowa itd."
problem w tym ze nie koniecznie, nie powiesz mi chyba ze ktos kto otwiera warzywniak, bo nasluchal sie ze moze na tym szybko zarobic duzo kasy jest osoba pomyslowa.

"z czego każdy rozsądny człowiek większość zainwestuje znów w firmę i tak w kółko"
tak, jak sam zauwazyles, rozsadny czlowiek zainwestuje w firme. inwestycja w firme to tez inwestycja w pracownikow, zadowolony pracownik ma duzo lepsza motywacje do pracy niz niezadowolony. marchewka jest lepszym motywatorem niz kij
janusz biznesu to gosc ktory zamiast inwestowac pieniadze w firme, "zainwestuje" je w firmowy samochod, i kupi np porsche cayenne i bedzie mowil ze to firmowy samochod dostawczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@ZONTAR
dostaja kartki zywnosciowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@mieteknapletek Nawet najniższe pensje w każdym z tych przykładów przekraczają próg dochodów dla bonów żywnościowych. Jeśli ktoś pobiera bony, to albo próbuje utrzymać kilkuosobową rodzinę z pensji odźwiernego w sklepie, albo po prostu dorabia sobie na część etatu. Znam też kilka opóźnionych osób, które w pracy są dużo mniej wydajne, ale mimo to dostali odpowiednie stanowisko dla siebie. Zarabiają niewiele, ale uczciwie pracują i nikt ich ani nie dyskryminuje, ani nie faworyzuje. Wykonujesz ledwie 1/2 pracy zdrowego pracownika, dostajesz 1/2 pensji na nietypowej umowie, wszystko jest ok, masz trochę kasy, fundusze socjalne nie są aż tak obciążone. To nie jest norma, to są wyjątki dla osób, które wolą taką pracę od żadnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
0 / 0

@mieteknapletek
Pewnie jest tak, że ten przysłowiowy "Janusz" występuje w różnych formach takich jak Twój były pracodawca z tym, że ja odnosiłem się (cytat 1) do tego, że każdy narzeka na osoby prowadzące działalność i każdy skupia się na tym co widać (zakup nowego samochodu czy czegoś innego), a nie skupia się na tym czego nie widać czyli czasami noce spędzone na pracy, praktycznie brak wolnego czasu bo chociaż telefon zawsze trzeba odebrać itd. Wiadomo, czasami i pracownik tak ma, ale do wszystkiego można wyszukać jakiś kontrargument, ale chodzi o pewien ogół. W każdym razie ten kto nie wie ile pracodawca musi faktycznie wydać żeby opłacić wszystkie koszty pracownika patrzy tylko na to co dostaje i nie zdaje sobie sprawy, że pracodawca płaci prawie drugie tyle do państwa. To do państwa ludzie powinni mieć pretensje. Jeśli chodzi o drugi cytat i Twój przykład z warzywniakiem to zawsze jednak osoba zakładająca nawet taki interes ryzykuje i dlatego zasługuje na to, żeby zarobić na tym więcej niż osoba, która w owym warzywniaku się zatrudnia. Nie chodzi tutaj o pomysłowość, bo nikt tutaj prochu na warzywniaku nie wymyśli, ale zawsze jest to ryzyko - warzywa mogą się zepsuć, koszty w postaci podatków i zusów (tu już niezależnie czy masz przychód czy nie) są pewne a jeszcze do tego zatrudnij kogoś gdzie jeśli dasz mu stałą umowę to zwolnienie staje się bardzo trudne, a co jeśli przychodów brak? Co do ostatniej kwestii to tak, biorę pod uwagę, że każdy chce się rozwijać jednak i jest kumaty, ale przecież wiadomo, że nie zawsze tak jest. Inwestycja w pracownika też jest ważna, ale i tak zawsze będzie i powinna być wyraźna różnica między tym co ma pracodawca, a tym co ma pracownik. Nie można patrzeć tak, że jak szef kupił sobie nowe auto (które często jest w leasingu albo jakimś kredycie) to od razu jest myślenie, że mógł dać spore podwyżki, a nie kupuje sobie samochód Nawet jak dał podwyżki to wiadomo, że po 200 czy 300 czy ileś tam złoty, a nie po 1000 czy więcej, a wiele osób by tak chciało, żeby takie podwyżki dawali, a nie kupowali sobie samochody. Gdyby tak miało być to po co ktokolwiek miałby się kłopotać, żeby prowadzić działalność? Lepiej iść do kogoś innego pracować, tylko do kogo skoro wszyscy mają takie samo podejście? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@ZONTAR
"Nawet najniższe pensje w każdym z tych przykładów przekraczają próg dochodów dla bonów żywnościowych."
minimalne wynagrodzenie w usa (mowie o przepisach federalnych) to 7.25usd, osoba mieszkajaca sama, i nie posiadajaca dzieci ma prawo ubiegac sie o bony zywieniowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shruikan465
0 / 0

@mieteknapletek Na sam początek: 500+ . Ten program nie jest zbyt dużo dobry, ale powinien być jako ulga podatkowa dla osób pracujących. Wtedy patologia niepracująca na bombelki nic nie wezmie, bo zazwyczaj nie pracują. I zanim ktoś powie, że Ci na minimalnej krajowej ma tym nie zyskają... Cóż, bardziej dla narodu polskiego opłaca się inwestować w inteligencje. Ci którzy zarabiają więcej, powinni mieć większą ulgę. A co do drugiej części Twojej wypowiedzi: Fakt. To nigdy nie kończy się dobrze. Przynajmniej dla nas szaraczkow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Ironiks
masz sporo racji w tym co napisales, masz racje ze bycie pracodawca to tez wcale nie jest latwe, co nie zmienia faktu ze nie kazdy kto jest przedsiebiorca nadaje sie do tego
wezmy teraz przyklad tego niesczesnego samochodu, wiele zalezy od tego co to za samochod i jaka jest jego rola, jezeli jest to faktycznie samochod ktory ma praktyczne zastosowanie dla firmy a pracownik narzeka to w takiej sytuacji masz calkowita racje, tylko ze kiedys (nie wiem jak sytuacja wygada dzisiaj) nagminne bylo kupowanie luksusowych suvow na firme jako samochodow dostawczych. i nie mow mi ze wlasciciel firmy ktory kupuje taki samochod na firme, jednoczesnie wymaga od pracownikow zeby wyrabiali darmowe nadgodziny placac im minimalne stawki albo spozniajac sie z wyplata kilka miesiecy jest w porzadku

"Inwestycja w pracownika też jest ważna, ale i tak zawsze będzie i powinna być wyraźna różnica między tym co ma pracodawca, a tym co ma pracownik."
tak i nie, wiele zalezy od tego jaki to jest typ biznesu. np majac spore dysproporcje finansowe i wynagrodzenia miedzy pracownikami a osobami ktore zalozyly biznes, mozesz poprowadzic warzywniak, ale innowacyjnej firmy technologicznej juz nie koniecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@mieteknapletek Federalny próg ubóstwa to aktualnie 6,50. O bony ze SNAP można się ubiegać poniżej 130% progu ubóstwa brutto i poniżej 100% progu netto. Minimalne wynagrodzenie to sobie możesz wsadzić między poślady, to nie jest wyznacznik czegokolwiek i mało kto tyle zarabia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@ZONTAR
z tego co pamietam, to okolo 1.5% amerykanow pracuje za minimalna stawke, natomiast chodzilo mi tutaj o pokazanie ze mozna pracowac na pelny etat, nie majac nikogo na utrzymaniu i wciaz byc na garnuszku panstwa.
A sytuacja w ktorej ktos lata w kosmos, a jego pracownicy sa utrzymywani przez podatnikow pokazuje ze niskie podatki dla biznesu wcale nie spowoduja ze zwyklym ludziom bedzie sie zylo lepiej.
i nie zrozum mnie zle, nie chce tutaj krytykowac bezosa za to co on robi ze swoimi pieniedzmi, chce tylko pokazac ze historyjki opowiadane przez wolnosciowcow o tym ze z socjalu zyja tylko nieroby, a niskie podatki sprawia ze wszyscy beda szczesliwsi mozna wlozyc miedzy bajki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@mieteknapletek USA rządzi się swoimi prawami. Najniższe płace przeważają w usługach bezpośrednich, gdzie napiwki są sporą (a często i większą) częścią dochodu. Tego nie masz na umowie, masz płacę minimalną lub niewiele ponad nią, ale znasz też przeciętną wysokość napiwków i robią one ogromną różnicę. Programy socjalne określane są na podstawie dochodu rocznego, a nie stawki na umowie. Nie możesz więc powiedzieć, że komuś przysługuje socjal tylko dlatego, że na umowie ma płacę minimalną. Wystarczy, że pracuje w gastronomii i do tego ma napiwki, a już wyjdzie poza ten próg. Masa ludzi pracując na minimalnej albo dorabia sobie, albo pracuje więcej i też wyciągają więcej.
Nie wiem skąd tu wylatujesz z Amazonem, in stawka wyjściowa to $15 w najtańszych lokacjach, od tego roku ich widełki to 16-26 w magazynach i przy dostawach zależnie od lokalizacji. Amazon nie tylko nie jest blisko minimalnej federalnej, ale też jest dużo powyżej mediany zarobków w tych zawodach. Zeszłoroczna mediana pensji magazynierów to u nich $18. O ile słyszałem wiele negatywnych opinii o pracy u nich, to nikt nigdy nie narzekał na płace. Płacą więcej niż praktycznie każdy w tym sektorze, a wszelkie źródła narzekań dotyczą tego, że jest to ciężka robota i w przeciwieństwie do Januszexu, Amazon pilnuje wydajności pracy. To nie miejsce, gdzie ktoś będzie siedział w kawusią przez ćwierć dnia jak szef nie patrzy i to się ludziom nie podoba. Nie ważne, że zarabiają o połowę więcej od Januszexu, ale kawusia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@ZONTAR
"Najniższe płace przeważają w usługach bezpośrednich, gdzie napiwki są sporą (a często i większą) częścią dochodu."
ale ja celowo nie wspominam o osobach pracujacych w tego typu uslugach, bo tam najnizsza stawka (wg przepisow federalnych) to 2-3 usd

"Programy socjalne określane są na podstawie dochodu rocznego, a nie stawki na umowie."
tak, masz racje, ale znajac stawke godzinowa i bedac absolwentem szkoly podstawowej, mozna spokojnie wyliczyc ile trzeba pracowac tygodniowo zeby dobic do tego rocznego dochodu
sytuacja w ktorej trzeba pracowac powyzej 40h tygodniowo, albo 80h tygodniowo (bedac samotnym rodzicem) do normalnych nie nalezy

"Amazon nie tylko nie jest blisko minimalnej federalnej, ale też jest dużo powyżej mediany zarobków w tych zawodach"
fakt, co nie zmienia faktu ze jest calkiem sporo pracownikow amazona ktorzy korzystaja z pomocy panstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@mieteknapletek Nie wiem w jaki sposób nie wspominasz o tego typu usługach, skoro podajesz nam 1,5% pracujących za minimalną. W rzeczywistości jest to 1,5% pracujących za lub poniżej minimalnej i jest to statystyka za 2020. Masz tu nawet podział na wymiar pracy.
https://i.imgur.com/x7MSlOk.png
https://www.bls.gov/opub/reports/minimum-wage/2020/home.htm

0,1% ludzi pracujących w pełnym wymiarze zarabia minimalną stawkę godzinową, 0,5% zarabia poniżej.

"bedac absolwentem szkoly podstawowej"
Najwyraźniej nie jest to wystarczające aby zrozumieć koncept istnienia innych źródeł przychodu i form wynagrodzenia.

"co nie zmienia faktu ze jest calkiem sporo pracownikow amazona ktorzy korzystaja z pomocy panstwa."
I uważasz, że to jest wina Amazona czy innego Bezosa? To ludzie nie są odpowiedzialni za to, że zakładają rodziny, robią sobie po 2-3 dzieci i próbują żyć z pensji jednego magazyniera? To nie ich wina, że z jednej pensji ciężko utrzymać rodzinę i muszą wyciągać łapkę po socjal? Zasadnicza większość socjalu nie idzie na singli, one idą na rodziny z dziećmi, które zakładali nieodpowiedzialni ludzie bez możliwości utrzymania się. Każdy może jęczeć jak to mu źle, bo z nakładania frytek w Macu nie utrzyma trójki dzieci i całego domu. I co z tym zrobić? Podstawowe programy socjalne starają się przynajmniej zapewnić dzieciakom jakieś dzieciństwo aby nie wychować kolejnej niedożywionej i niewyedukowanej patoli. Czego byś oczekiwał? Żeby najniższa pensja prostego robola wystarczyła na utrzymanie 4 osobowej rodziny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mojekonto300
-2 / 2

@lolo7 załóż firmę i płac sprzątaczkom po 8000. Kto ci broni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+22 / 24

Prostytutka też może być matką biorącą 500+. Nie problemem są Ci co biorą, ale Ci co dają.
Poza tym zauważyłem, że przez 500+ nastąpił duży atak na rodzicielstwo, ale większość ludzi miała już dzieci zanim powstał ten program. Przyrost w Polsce nie wzrósł od kiedy wprowadzono ten program.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
+14 / 14

@agronomista Wręcz spadł. Z resztą OSR projektu wprost to określał (Ocena Skutków Regulacji) - innymi słowy od początku było wiadomo, że na dzietność pozytywnego wpływu to mieć nie może.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+8 / 8

@agronomista za to teraz każdy myśli, że jak masz 500zl na dziecko miesięcznie to opływasz w luksusach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+14 / 22

@3noki Bo dzietność, to była tylko przykrywka. Chodziło o wygranie wyborów. Niestety się udało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
+1 / 1

@LowcaKomedii Pewnie, że tak. Gdyby chcieli zwiększyć dzietność, to wystarczy sięgnąć np. po model izraelski. Sprawdzony, przetestowany i co najważniejsze: działający.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+14 / 24

@Cammax Kiedyś leciał taki dokument angielski w telewizji 3 pokolenie na benefitach. I taką samą patologię zafundował nam rząd. Tam nie pòjdzie do pracy bo za wszystko mu płacą, więc po co ma iść. I tak uczą swoje dzieci. Nasi rodzice i my wychowywaliśmy dzieci bez 500+ i był większy przyrost naturalny,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 24

@onlywoman smutne, ale prawdziwe. Naprawa gospodarki owszem, zajmie całe dekady. Pojednanie z Europą zajmie z kilkanaście lat. Ale naprawa spierd**niego, roszczeniowego społeczeństwa potrwa całe dekady. Patologia rodzi patologie. Patologiczna matka wyprodukuje z jakimś patusem z 5 bombelków, oboje nie pracują, biorą każdy możliwy zasiłek, większość zasiłków i tak przepiją. Uczą dzieci nienawiści do bogatych i inteligencji, lenistwa, tego że "nam się należy za darmo, PIS bynamni daje, peło nie dawała i musieliśmy pracować". To będą zepsute i zmarnowane pokolenia. Dla wielu takich dzieci będzie za późno. Gdyby od razu je takiej patologii zabrać, to może dałoby się jakoś przez odpowiednie wychowanie zmniejszyć wpływ wadliwych genów ma te dzieci.

Jak tylko wróci normalność, to patologii należy te dzieci oderbac, a programy parol+ zlikwidować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-4 / 16

@Cammax Mnie martwi to , że opròcz naszych patologii tworzymy nowe - ukraińskie. Też zamiast pomocy, ktòra owszem się należała, ich utrzymujemy. Dziś przeczytałam , że każdy z pracujących wydał na zasiłki dla Ukraińcòw 3500zł. Pomoc powinna być 3 miesiące, bo to jest czas kiedy ludzie są w stanie się ogarnąć. I dotyczy to wszystkich, bo z jakiej racji, osoby ktòre pracują, mają utrzymywać tych ktòrym się nie chce. Dziś okazuje się , że ten kto pracuje to głupek, bo utrzymuje naszą intelligencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 9

@onlywoman tu się zgadzam. Wiadomo, co innego, gdy np. ktoś nie może pracować, choć chce z powodu stanu zdrowia lub gdy jakaś klęska żywiołowa zniszczy mu cały dom. Bo odbudowa takiego domu wcale taka tania nie jest.
Zresztą można pomagać takim w inny sposób. Chociażby organizując jakieś kursy, edukując ich.

Ja do normalnych Ukraińców nic nie mam, ale nie mam zamiaru nikogo utrzymywać. Jak ktoś chce, to nikt mu nie zabrania założyć zbiórki i wpłacać. Ukraińcy też powinni iść do jakiejś pracy. Nie wszędzie muszą perfekcyjnie umieć język. Jak nie znajdą tej pracy, a są w zdrowi, to albo niech jadą gdzie indziej, albo do jakichś prac społecznych. Zawsze inaczej patrzy się na kogoś kto nie pracuje i żyje z zasiłków, a na kogoś, kto wykonuje nawet jakieś prace do których raczej my byśmy nie poszli, jak zamiatanie ulic. Wiadomo, nie za darmo oczywiście. Bo akurat tak do pracy potrzebujemy. Przydałoby się też jacyś wykwalifikowani specjaliści, bo nasi muszą wyjeżdżać, by móc godnie żyć i nie utrzymywać patologii.
Z nami za granicą jest to samo. Też wykonujemy prace, które np. Niemiec uważa za poniżające. I to za głodowe stawki. Ale pracujemy. Przynajmniej w większości.

Socjalizm nigdzie się nie sprawdził. A my zamiast wyciągać wnioski to: "lae to nie był prawdziwy socjalizm, spróbujmy jeszcze raz, tym razem się uda".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
0 / 8

@Cammax Wiesz, że twój idol Słońce Peru - Tusk zapowiedział już, że nie zrezygnuje z programów socjalnych? Musisz modlić się od dziś do kogoś innego, bo mocno się zawiedziesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
-2 / 4

@onlywoman Póki co z Ukrainy spływa do Polski więcej pieniędzy niż z UE. Zyski z Ukraińców przewyższają naszą pomoc Ukrainie. I to jest cudowne jak szybko dobro wraca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 4

@onlywoman, a jakby tak popatrzeć szerzej, a nie tylko na wydatki?
" Wydaliśmy 3,5 mld zł na pomoc Ukraińcom, ale z wyliczeń wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosza Marczuka wynika, że z ich podatków zyskaliśmy 10 mld zł. Wiele z tych pieniędzy zostało wydanych z prywatnych środków Polaków. Ale ten bilans nie pokazuje całej prawdy, bo wydajemy sporo środków na edukację i służbę zdrowia. Jak zrobimy rachunek, to się to bilansuje. "
https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-zaplacili-10-mld-zl-podatku-w-polsce-mowienie-o-samych-wydatkach-jest-nieuprawnione-6826405015774849v.html

Zdecydowanie wolę taki układ, niż socjale dla polskiej patologii czy dawanie 500+ jak leci, bez progu dochodowego. Wolę pomóc komuś, kto musiał uciekać przed wojną, niż fundować cudzym dzieciom np. mieszkanie, bo ich rodzicom 500+ jest niepotrzebne i te pieniądze odkładają w tym celu. To jest chore, a nie pomoc potrzebującym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@Laviol Ale właśnie to fundujesz. Ja rozumię pomoc, ale nie utrzymanie, a zaròwno jednych jak i drugich utrzymują pracujący. I to że zapłacili 10 mln podatku to kropla w wydatkach. https://www.google.com/amp/s/dorzeczy.pl/amp/357364/oecd-polska-wydaje-na-uchodzcow-z-ukrainy-40-mld-zl.html
Po drugie to nasz kraj wyròwnuje emerytury ukraińskie, choć te osoby nie przepracowały ani jednego dnia tutaj. Pomoc owszem , ale ta pomoc powinna być czasowa.Ktoś mi kiedyś powiedział, że pomocy to potrzebują ludzie ktòrzy tam zostali , bo to często ich nie było stać na wyjazd i dziś się z tą osobą zgadzam. Mało ,że stworzyliśmy roszczeniową Polską patologie, ktòrej wszystko się za nic należy, to teraz jeszcze tworzymy kolejne. Wydaje mi się że pomoc to 3 miesiące na ogarnięcie się i 500+ nie powinno mieć miejsca, bo nikt nie powinien utrzymywać innych, szczegòlnie tych, ktòrym nie chce się pracować. To się tyczy wszystkich. Jak tak dalej pòjdzie to nasza gospodarka padnie, a państwo zbankrutuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@Cammax Ale ja do normalnie pracujących ukraińcòw też nic nie mam. Ci ludzie przyjechali ogarneli się i nie trzeba ich utrzymywać. Ale jest sporo takich co zrobili sobie sposòb na życie, tak jak nasi rodacy. Powinni jak coś wszystkim w tym naszym rodakom zabrać zasiłki, bo naprawdę stworzymy pokolenia, ktòre będzie trzeba utrzymywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
0 / 0

@Cammax Zdajesz sobie sprawę, że ludzie pobierają 500+ legalnie, a nie można karać kogoś za czyn, który w chwili popełnienia był legalny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-1 / 1

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
Jakie zyski??I jakie pieniądze ci spływają?? Poczytaj ile wydajemy. Z UE przez lata spływały pieniądze,to że teraz ich nie mamy to wiadomo czyja wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+1 / 1

@onlywoman Ukraińcy przywieźli ze sobą gotówkę, najbiedniejszych niestety w większości nie stać na wyjazd z bombardowanego kraju. Wystarczy przejść się po najdroższych sklepach stolicy by zobaczyć ile u nas wydają. Dodatkowo z samych podatków jakie tu płacą mamy 10 miliardów zł w budżecie, wiele przedsiębiorstw przetrwało bo znalazły się osoby z Ukrainy chętne do pracy, a w Polsce obecnie mamy ogromną wyrwę w rynku pracy którą ten napływ ludzi choć trochę zasypuje. Wymiana hrywien, ale głównie dolarów (mało kto na Ukrainie trzyma większą gotówkę w innej walucie niż dolar) na złotówki, zwiększyła popyt na złotówkę w 2022 roku, co mocno uratowało kurs naszej tonącej waluty i ograniczyło inflację.
Jednak najważniejszy jest zysk długofalowy - tysiące uratowanych polskich firm, którym brakowało rąk do pracy. Na moim osiedlu, które od lat miało prawie wszystkie lokale usługowe z tabliczkami "na wynajem" przez ostatnie pół roku wszystkie się zapełniły najemcami - wszędzie pracują Ukraińcy - stomatolog, barber, fryzjer, drugi fryzjer, poradnia kardiologiczna, salon kosmetyczny - sami Ukraińcy tam pracują, a dotąd przez lata lokale stały puste. A to tylko jedno osiedle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 0

@onlywoman Wiadomo że wszystko wina Tuska, niepotrzebnie napadł na Ukrainę... ech...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-1 / 1

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
My chyba żyjemy w innym świecie. Po pierwsze, te zyski z podatku, to od ludzi ktòrzy już wcześniej tu pracowali. https://www.pit.pl/aktualnosci/kiedy-uchodzca-z-ukrainy-musi-zaczac-placic-podatki-w-polsce-1007365
Po drugie nasza waluta akurat jest najtańsza od lat i cały czas spada, a inflacja rośnie.
Firmy jakoś dalej mają problem z pracownikami, bo tylko niewielka część pracuje. Pracę znalazło 358 tys.
To że lokale były puste, to wynik polityki rządu, ktòry nie zachęca do pracy, czy startu z biznesem, a namawia do zycia na zasiłkach.
I jak uważasz, że sami bogaci przyjechali to dlaczego dajemy im utrzymanie i zasiłki??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 0

@onlywoman Przeczytaj mój wpis ponownie, bo chyba nie do końca Ci się udało za pierwszym razem. `wojna wybuchła w 2014 roku i nie można sobie wybierać momentu sprzed i po eskalacji - Ukraińcy zarabiają na siebie jako cała grupa - jasne że część pracuje. Oczywiście że stan inflacji (najwyższa w UE), brak pracowników, upadek polskich firm i szorujący po dnie złoty to wynik działania komuchów z PiS, ale gdyby nie masowy napływ Ukraińców byłoby znacznie gorzej w tych kwestiach. Swoją drogą, moje osiedle to żadna próba statystyczna, ale większość Ukraińców przyjechała tu z Czerwonogrodu i Doniecka w tym roku dopiero właśnie po eskalacji. W moim bloku też sami Ukraińcy prawie wynajęli mieszkania też w tym roku, a czynsze po 4 - 5 tys, w garażu fury ukraińskie też niczego sobie, niektóre jeszcze mają ślady po kulach, ale większość już albo wymieniona na nowe, albo naprawiona, no szczerze mówiąc ciężko mi uwierzyć w biedę tych ludzi, płacących miesięcznie 5 tys za mieszkanie i jeżdżących autami po kilkaset tys. zł. Oczywiście znam też i biednych Ukraińców, całą rodzinę na zasiłku. Mieszkają u Ukraińca który kupił mieszkanie w Kaliszu i specjalnie na prętce zrobił kapitalny remont żeby przyjąć rodaków (też z Czerwonogrodu), żyli z zasiłku kilka miesięcy, a teraz tylko starsza pani jest na zasiłku, kobieta i jej siostra poszły do pracy i wynajęły 2 inne Ukrainki do opieki nad dziećmi, na które dostają 500+ i drugą do pomocy w domu i opieki nad starszą panią. Przyjechały nie miały nic, na 6 osób jedna rozlatująca się walizka. Oczywiście że musiało przyjechać też trochę obiboków, ale ci co nie chcą pracować to szybko się ulatniają do krajów starej Unii albo UK, gdzie dostają prawdziwy socjal i to nie na rok jak w Polsce, ale praktycznie dożywotnio, póki Londyn stać na te wszystkie Universal Credity, darmowe domy i inne benefity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@onlywoman tu się zgadzam. Powiem więcej, powinno to dotyczyć każdego. Również Polaków jadących do innego kraju. Bo ci zazwyczaj jednak planują wyjazd z jakimś wyprzedzeniem, więc teoretycznie powinno już mieć tam znaleziona jakąś pracę.
Zasiłki nie powinny być sposobem na życie, a co najwyżej chwilową pomocą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@CzlowiekZkamienia a wiesz, skąd pochodzą pieniądze na zasiłki? Z naszych podatków, których rząd nakłada więcej i więcej. No i z przekrętów. Czyli w pewnym sensie pochodzą z kradzieży. A elektorat PIS te skradzione pieniądze przechowuje. A to już nie jest legalne.

Zresztą zobaczymy kwik patologii, jak zmieni się rząd. Starać źródło utrzymania i będą musieli zacząć pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
+20 / 22

Szkoda tylko, że zawód prostytutki nie jest uregulowany w Polsce. Prostytucja powina być nie tylko legalna, powinna też być opodatkowana i wiązać się z takimi uprawnieniami/obowiązkami jak każda inna praca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+8 / 10

@Escitalopram Przede wszystkim - z BHP i badaniami lekarskimi. Niestety, klienci tych pań mają bardzo nonszalanckie podejście do kwestii zabezpieczeń i higieny. A, niestety, nie jest to wyłącznie ich problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
+6 / 8

@Maja123456
Dobra, ale czemu prostytutka za swoją pracę ma nie płacić podatków, skoro w każdym innym zawodzie takie podatki się płaci? Poza tym pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia zdrowotnego, rentowego, emerytalnego itp.
Kolejną kwestią jest ochrona w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, co w tym wypadku mogłoby podchodzić pod chorobę zawodową -wydaję się, że pod tym kątem też regulacja zawodu i obowiązkowe okresowe badania lekarskie mogłby być korzystne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 0

@Escitalopram Dlatego, że sutenerstwo jest karalne. Państwo nie może czerpać zysku z nierządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
0 / 0

@PIStozwis OK, ale właściwie to kwestia zmiany przepisów, w kontekście czego właściwie odnosze się do tematu. Są kraje gdzie prostytucja jest legalna i opodatkowana, więc właściwie czemu miałoby się nie dać tak skonstruować przepisów w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2022 o 20:20

avatar PIStozwis
+1 / 1

@Escitalopram Zapytaj pOsłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+3 / 11

K***y i kaplani/politycy to dwa najstarsze zawody swiata. Nie wiem ktory gorszy :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
+6 / 12

@Assasinsninja Naprawdę masz wątpliwość która z tych "kast" jest mniej pożyteczna społecznie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J j23
-2 / 6

bzdura

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CBGB
-1 / 19

Wolałbyś, żeby twoja matka była ku*wą, czy żeby żyła z zasiłków?
Rozumiem co autor chciał przekazać, ale serio - nie dorabiajmy ideologii do kupczenia własnym ciałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-1 / 3

@CBGB A czyli jak patologia z zasiłkòw robi to za darmo to jest lepsza?? Mało że robi to samo, to inni jeszcze muszą ją utrzymywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
0 / 0

@CBGB moja matka to byla prawdziwa k#rwa, szczerze przyznam, a nawet prostytucja sie nie zajmowala. Wiekszosc tez "cnotliwych" zon tez moze nazwac tak, albo z powodu charakteru, wiernosci, albo z powodu chciwosci na pieniadze. Ich wybory. Dzieci nie dokonuja wyborow za nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 9

serio, czyli przedsiębiorcza i godna prostytutka, która zainwestowała w swój biznes i zamiast 500zł za godzinę dostaje subskrypcję 500 zł za każdy miesiąc przez kolejne 18 lat jest wg ciebie gorszym przedsiębiorcą?

No spoko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 1

@Tescior Ròżnica taka, że z jednego biznesu chcesz to korzystasz i płacisz. A na drugi biznes płacisz przymusowo i nie masz korzyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 1

@onlywoman różnica dla kogo panie biznesmenie?
dla biznesu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@Tescior Jak działa to znaczyże dla kogoś. Jakby zalegalizować, byłyby dodatkowe zyski dla państwa. A z utrzymania obcych dzieci co mam?? Jaki w tym biznes??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 0

@onlywoman według ciebie zalegalizowanie prostytucji oznacza koniec wypłacania zasiłków socjalnych
hm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
0 / 0

@onlywoman Chcesz zalegalizować coś, co w Polsce jest legalne? I o jakich zyskach dla państwa mówisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2022 o 16:12

M konto usunięte
+3 / 7

To nic dziwnego, że ktoś bierze kasę, skoro rząd rozdaje. A dlaczego miałby nie brać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 4

@mamarok rzad rozdaje a placimy wszyscy ty robisz na tych nierobow i patusow NO CHYBA ZE JESTES BIORCA .a potem placz ze kryzys drogo itd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+2 / 4

@lokutus Posłuchaj tego. Sprzedałem pług drożej niż go kupił mój ojciec 10 lat temu. To jest patologia, bo ceny maszyn są absurdalne. Jednak nie sprzedałem go taniej. Sprzedałem maksymalnie drogo jak tylko ktoś chciał zapłacić. Nakręcam tym spiralę inflacji, ale sam jeden się nie poświęcę da dobra ogółu.
Mam też dzieci i biorę 500+ na nie. Wiem, że ten program to patologia, ale się nie mam zamiaru poświęcać osobiście dla zidiociałego społeczeństwa. Wydoje system ze wszystkiego co przyzna, bo jestem już całkowicie pozbawiony sentymentu dla niego. Co więcej, podatku też będę się starał zapłacić najmniej jak tylko to będzie możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 grudnia 2022 o 21:32

avatar lokutus
0 / 0

@agronomista ok sprzedales drogo ALE. I drogo bedziesz musial kupic nastepny.lub auto za ta kase kupisz starsze a drozsze.Mam znajomego dyr.strefy ekonom.zarabia jak twierdzi 45 tys mc a bierze pincet plus i jak mowi moze se cygara idpalac tym bo nie potrzebuje tej kasy.a ile ludzi naprawde potrzebuje i to wg ciebie jest ok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@lokutus tak, bo odbiera swoje pieniądze oddawane w podatkach, a nawet - malutką część tych pieniędzy. Może odpalać za nie papierosy, może ulokować na koncie, albo oddać na fundację, a nam nic do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 1

@lokutus Odzyskuję w ten sposób część podatków, które mi zabierają. Jak nie wezmę to dla kraju to nie zrobi różnicy, a dla mnie owszem. To sobie zrobię na złość. Mam dwójkę dzieci, to biorę to co mi przysługuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-1 / 1

@lokutus Niech każdy bierze co tylko może, i doprowadzi do upadku patologicznego systemu. Bo system jest patologiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 0

@agronomista tylko ze ten system to polska chcesz zadluzyc dzieci wnuki i zeby panstwo oglosilo upadlosc TO NIC DOBREGO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+1 / 3

Zajmowanie sie polityka to wieksze Qrestwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szakaaal87
+3 / 13

Wyebalo mi oczy. Pewnie! Lepsza jest prostytucja niż matka z dziećmi....co za logika? Jak gimbusom lewacy mózgi zmielili..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
-1 / 5

@szakaaal87 cóż począć tacy ludzie tu na demotywatorach, bronią gwiazdora bo po rządzie pis,zielców jechał, ale po wódzie też. Teraz stawiają wyżej prostytutkę od matki z kilkorga dziećmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+3 / 13

Po pierwsze trzeba mieć naprawdę nierówno pod kopułą żeby wierzyć że można nie pracować i utrzymywać się tylko z 500+.
Po drugie jest masa innych socjali jak np. opłacane przez podatników studia, stypendia, czy transport publiczny który jest dotowany z budżetu a dla studentów są dodatkowe zniżki - czy studentami pogardzasz autorze tak samo jak matkami żyjącymi z 500+?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rhkkkk
+3 / 7

@mwa
O to to... I większość tych "studentów" na darmowych studiach, w dofinansowanym akademiku, jeżdżąc zniżkowym zbiorkomem twierdzi, że socjal to zło a świat naprawić może tylko "krul" Korwin :) A już co do samego 500+. Tutejsza publika ma totalne rozdwojenie jaźni. Bo z jednej strony chcieliby zabrać 500+ tym co nie pracują i tym co zarabiają "za dużo". Oczywiście "za dużo" zaczyna się 20% powyżej ich aktualnych zarobków :) W tym pierwszym przypadku jeszcze rozumiem uzasadnienie, w tym drugim nie bardzo bo jak ktoś płaci już relatywnie większe podatki (choćby wchodzi w 2 próg) to karanie go dodatkowo pozbawieniem świadczeń socjalnych jest prostą drogą do wypchnięcia go w szarą strefę (już nie mówię, że jest niesprawiedliwe bo sprawiedliwość nie jest kryterium mierzalnym). W każdym razie 500+ powinno zostać "jak jest" albo powinno być zaorane całkowicie. Najlepiej razem z darmowymi studiami i szkołami, ryczałtową opieką medyczną (opłacaną jako % od dochodu a nie stałą stawką od głowy jak w każdym komercyjnym ubezpieczeniu), refundowanymi lekami, dopłatami do ZUS z budżetu (tylko zasada ile odłożyłeś tyle dostaniesz), KRUS-em, darmowymi drogami itp :) Bo drodzy "liberałowie". To wszystko to jest redystrybucja (czy tam socjal jak na to mówicie) a nie tylko 500+. Na marginesie. Są nieliczne kraje które taki system mają. Radzą sobie nieźle. Czy lepiej niż Europa? Niekoniecznie... Oba modele mają plusy i minusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ponurymarcin
0 / 2

@mwa aż specjalnie się zalogowałem aby zaplusować :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P p110
-1 / 1

@mwa Wy naprawdę nie wiecie za jakie pieniądze żyją rodziny patologiczne. Skoro przed 500+ była też patologia to z czego oni żyli? Rodzice w rodzinach patologicznych oszczędzają na wszystkim, a na dzieciach zwłaszcza, żeby mieć na alkohol i papierosy. Takim rodzinom na przeżycie wystarcza o wiele mniej niż teraz dostają. Wy patologii na oczy nie widzieliście i chrzanicie farmazony, że się nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aniulek1985
-1 / 1

Obrzydliwe jest to ze państwo nasze dsjecrska możliwość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elterchet
-1 / 1

500+ plus alimenty od kilku ojców bąbelków. Dodatkowo mieszka sama by pobierać dodatki z racji bycia samotna matką (konkubenci wizytują czasami/regularnie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K km2bp
0 / 0

Biurwy są jeszcze gorsze bo nie dość że ich funkcja którą pełnią jest nieproduktywna obciążająca podatników jak cholera. Nie dość że biorą wszelkie socjale na swe bachory to jeszcze swymi bezdusznymi urzędniczymi decyzjami lub ich brakiem potrafią komuś zrujnować życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P p110
0 / 0

@km2bp Biurwy jednak otrzymują wynagrodzenie za poświęcanie ośmiu godzin dziennieze swojego życia - tzn. PRACUJĄ i często otrzymują mniejsze wynagrodzenie niż wypłacają wszystkim obsługiwanym w urzędzie nierobom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

Oba zachowania w uproszczeniu są społecznie szkodliwe tak więc kłótnia jest o różnice łajdactwa. Choć chyba gorsza jest prostytucja bo, prostytutka może w większości przypadków zmienić swoje życie. I mam na myśli nie tylko klasyczną prostytucje ale i onlyfans itp. Bo zreguły nie mają zobowiązań i w każdej chwili mogą normalnie zacząć pracować. Natomiast takie matki już mając kilkoro dzieci to choćby chciały to powrót do pracy będzie naprawdę trudny.

Na podsumowanie to jest taka scena w filmie człowiek ringu. Gdzie pomijając główny wątek filmu to mamy kolesia który w czasie wielkiego kryzysu w USA żyje w biedzie i otrzymuje pomoc socjalną. Następnie kiedy już odrobił i osiągnął parę sukcesów to ZWRÓCIŁ całą pomoc jaka dostał z powrotem do urzędu.

Czy wyobrażacie sobie taką sytuację dzisiaj? To była idea pomocy społecznej. Zobaczcie do czego doszliśmy dzisiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Itakpowiem
-1 / 1

Nieźle masz nasrane w dekielku i pomylone wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
0 / 0

Bo u nas nie szanuje się osób pracujących i to nie tylko poprzez podatki. Zrobimy ch... komunikację miejską by wszyscy jeździli autami i by były ogromne korki, dzięki czemu pracujesz 8 godzin, a w robocie jesteś 11, bo musisz jeszcze dojechać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Greg92PL
0 / 0

A wystarczyłoby zrobić tak jak w np Ameryce - żyjesz ciągle z zasiłków ale jesteś zdrowy i masz możliwość pracy? To cię społeczeństwo postrzega negatywnie. I nie tylko w Stanach są takie poglądy....
Jakby w Polsce co chwilę sąsiedztwo wbijało szpilki osobie która juz dawno doszła do siebie fizyczne i psychiczne to większość sebixow by tego nie ogarnęła psychika.... Teraz strach się obronić bo jeszcze w sądzie przegrasz albo sebix dowie sie ktory two twój wóz/mieszkanie i regularnie bedzie je demolowac. Nawet jak zlapiesz i wygrasz w sadzie to nie ma z czego oddac bo nie pracuje....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem