Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
776 828
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+5 / 5

Czyli mamy znacznie więcej! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+5 / 29

do wszytkach eurofilow - wiecie ze inflacja w państwach bałtyckich to ponad 20% i ich banki centralne nie mogą z tym zbyt wiele zrobić bo decyzje m.in. o stopach procentowych podejmowane są we Frankfurcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+9 / 25

@piotrKrokodyl euro to porażka dla przyjmujacych..
Zobaczymy jak Chorwacja na tym wyjdzie.. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
-1 / 25

@piotrKrokodyl Na Litwie w sierpniu czy wrześniu inflacja wynosiła poniżej 10% gdzie u nas już było ponad 16 i 17% . Więc zanim ten skok u nich inflacji nastąpił to u nas już dawno były znacznie wyższe ceny niż w poprzednich latach.
To ja już wolę euro i 20% chwilowo teraz bo i tak zostałoby mi więcej w kieszeni niż zostało z moich oszczędności w złotówkach. Zresztą mam kilka tysięcy w euro i po obecnym kursie o wiele mniej na euro straciłam niż na tej samej sumie pieniędzy w złotówkach jeżeli chodzi o siłe nabywczą. Więc w pełni popieram wejście do strefy euro i żałuję że to Chorwacja a nie my stała się jej częścią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+6 / 22

@Karolciami
ktoś cię oszukał z tymi 10% na Litwie w sierpniu i wrześniu albo wziąłeś te dane z dupy.
Powyżej 10% to mają już od stycznia ubiegłego roku
https://pl.tradingeconomics.com/lithuania/inflation-cpi

U nas inflacja wynika m.in. z powodu kretyńskich decyzji kilku osób. Jedyną legalną możliwością wymiany tych osób są wybory. W przypadku osób decyzyjnych w Frankfurcie taka zmiana jest dla nas praktycznie niemożliwa. Co jeśli za parę lat to w takim Frankfurcie będą podejmowane kretyńskie decyzje?? Dodatkowo dochodzi sytuacja, którą widzimy właśnie w krajach bałtyckich. Mają najwyższą inflacje w UE, a bank centralny nie reaguje, bo kto by się przejmował jakimiś malutkimi krajami na wschodzie UE - ważne, że na zachodzie kasa się zgadza.
Czyli wole mieć złotówki i w najgorszym przypadku idiotów, którzy zarządzają tą złotówką z możliwością wymiany takich osób, niż euro i decydentów, na których nie mam żadnego wpływu.
ty natomiast chyba jesteś zwykłym prostakiem, który myśli tylko o tym co tu i teraz i ma gdzieś co może być w przyszłości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
-4 / 8

@Obyczajowy
Doskonale, wielbicielu gównianej złotówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacjent1982
+1 / 9

A jak wyszła Słowacja ........najlepiej wyszli SZKOPY (niemcy) bo wymieni śmieszne marki za euro z zyskiem. A POLSKE to chcą cały czas wyruchac. Rozpiepszyli Polskę (zaorali nie tylko Warszawe) za WW ll i odszkodowań nie chcą zapłacić. Bo po co Polakom płacić w 43 to oni chcieli nas wybić.... A My tera mamy klękać przed nimi....... Weźcie pomyślcie czasem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+1 / 3

@Obyczajowy Nie dla wszystkich. Dla niemców ok. Dla bardzo małych też raczej ok z innych powodów. Takie państwa wielkości Grecji i Polski to już duży problem. Plusy nie równoważą minusów.
Polecam https://www.youtube.com/watch?v=iFL9wmyX3N4&t=306s - od 10 minuty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-2 / 8

@abaddon81 Niemcy to EU.. to ich wynalazek by ruchac wszystkich w koło.. To jak mieli na tym wyjść ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 8

@Karolciami widać że masz pojęcie.. będąc za przyjęciem euro.. Ja jebe.. skąd wy się bierzecie

@piotrKrokodyl to dobrze wyjaśnił.. chociaż ujjj wie czy Ty cokolwiek z tego kumasz :D

O jakiejkolwiek niezależności oraz tożsamości gotówkowej nie wspomnę.. Wszystko sprzedajmy.. oddajmy.. zmieńmy.. Bo to takie fajne przecież..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopiryn
-3 / 7

@piotrKrokodyl
I dzięki temu stopa procentowa euro to jest dalej 2%~, a nie jak w bolandzie 6,75%
W strefie Euro wiedzą, że odpowiadają za gospodarkę kilkudziesięciu państw i gwałtowne reakcje mogą być znacznie gorsze w skutkach dla ogółu niż w przypadku jednej waluty.
Dodatkowo większość inflacji jaka jest w poszczególnych Państwa to są skutki ich "tarcz inflacyjnych" czyli pompowania pustych pieniędzy.
Tutaj przyznam rację, gdybyśmy mieli Euro to mieliby na nas wywalone i mielibyśmy zapewne inflacje bliżej 30-40% niż obecnych 18%, ale znowu 70% tej inflacji to była by wina rządu, a nie banku centralnego.
Teraz jest dokładnie tak samo, mamy 19%, ale za około 13-14% odpowiada nasz rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2023 o 17:37

avatar Obyczajowy
+1 / 3

@paul123 ?? Jakaś narracja z twojej strony? Bo nie wiem czy chcesz mi powiedzieć że to dobrze czy źle..?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+1 / 17

Gdybyśmy mieli euro, p. Glapińskiemu nigdy nie udałoby się uzyskać takiej fajnej inflacji i Rząd nie miałby tak komfortowej sytuacji: wydaje kasę jak szalony, a nie musi się przejmować stawkami podatkowymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
-1 / 1

@samodzielny68 Ale wiesz, że inflacja to nie tylko kwestia zbyt niskich stóp procentowych przez ostatnie lata? Nie widzisz ile kasy dostali emeryci, program 500+, a ostatnio jak na prawo i lewo rozdaje się kasę Ukraińcom tylko dlatego, że u nas przyjechali trochę pobyć? Przecież ktoś te pieniądze w jakiś sposób musi znaleźć i najłatwiej jest je po prostu ludziom zabrać, jak rządowi samemu zacisnąć pasa. Nie widzisz obciążeń, jakie rząd nałożył na przedsiębiorców m.in. polskim wałem? Wysokie ceny energii na zachodzie to tylko pretekst - gaz może faktycznie jest dotowany, ale czemu cena prądu ma tak drastycznie wzrosnąć, gdy udziału OZE (nie wpływa na nie cena żadnego paliwa) w generacji dziennej mamy już ponad 20%, a większość elektrowni w PL to elektrownie na węgiel - głównie brunatny, który i tak pochodzi z polskich kopalni położonych bezpośrednio przy nich. Lepszy węgiel do pozostałych elektrowni i tak jest brany z polskich kopalni, koszty emisji CO2 ponoszone przez spółki energetyczne wpadają i tak do kieszeni polskiego rządu? Skąd zatem cena energii w średniej europejskiej przy polskich dochodach? Orlen dymał nas na 2 PLN na każdym litrze przy zmniejszonym do 8% VAT rzekomo "w trosce o dostępność paliw", a ciemny lud to kupił i nadal leje za tyle samo przy o 15% wyższych obciążeniach fiskalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

@misiunio1234 Słusznie piszesz, ale to oczywista oczywistość. Przecież to od wzrostu masy pieniądza bierze się nazwa 'inflacja'. Ale to zadaniem NBP jest stabilizować pieniądz, rząd powinien dbać też o inne rzeczy, np. o rozwój gospodarki. Natomiast nasz populistyczny rząd, nieliczący się z potrzebami kraju, zyskuje na inflacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+11 / 15

Jak mamy jak wybieraliśmy. A teraz to już bez różnicy bo JarkuJugend będą pilnowały wyborów. I będziemy wybierali jak zostało wcześniej ustalone............
Ps nasze prawo wyborcze jest hmm.. nędzne i sprzyjające wałom po całości. Np. Głosuje na Grzegorza Brzęczyszykieiwicza bo jestem ze Szczebrzeszyna a wchodzi Justyna Dratewka-Pukacz bo... jest na pierwszym miejscu listy (sic) Pomijając już całe 7 głosów które otrzymała jest nawet innej płci. Ma inne poglądy plany i jest TOTALNIE inną osobą Nie koniecznie tolerowaną przez moją osobę (ukradła mi jabłka za dziecka z sadu i po prostu jej nie lubię ;-) ). W takiej postaci wybory nie są wyborami a ustalaniem kto wejdzie. Tylko po co w takim razie kosztowne wybory ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-3 / 3

@sandalarz złudzenie możliwości wyboru jest potrzebne naiwniakom ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aleksandergawlak
0 / 6

wilcze stado, też mi coś, te nieszczęścia biegają jak dzikie świnie po lesie i ryją, srają, niszczą co popadnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+1 / 3

Z cyklu "obrazki które słychać " :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

@Ktostamskadstam to ci się udało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamilkamil30
+1 / 9

Kiedyś oglądałem na YouTube materiał o euro, prowadził go doktor ekonomi, na jego kanale jest wiele filmów o gospodarce i pokazywał że żaden kraj który przyjął euro nie poprawił swojego bytu. Opowiadał że kraje które mają euro mają niski wzrost gospodarczy oczywiście nie licząc Niemiec i Francji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P patrycjusz007
-1 / 7

Powiedział zawodnik PRL, a ktoś niesamowicie oświecony daje miejsce na reklamę takim homosowietikus ta tej stronie. Zabawnie się życie układa, zabawnie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+4 / 6

Tej Pani bardziej pewnie podobałby się jednak rubel :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Likeeaa
+1 / 1

Nie wiem, czy byłoby to korzystne, czy nie, gdyby było u nas euro... Ale wiem na pewno, że u nas się długo, długo nie przyjmie. Przede wszystkim dlatego, że nie dałoby się robić wałów z walutą przez nasz rząd, gdyby było euro. Unia by na to nie pozwoliła z pewnością. A tak, jak mamy nasz złoty to widać gołym okiem, jak rozpieprza się nasza ojczysta waluta, bo nasi rządzący robią wały na potęgę, majstrując przy niej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bakus1995
+2 / 10

Zerknijcie sobie na Chorwackie strony czy sa tacy zadowoleni z tego przejścia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacjent1982
0 / 6

A co to za państwo co nie ma swojej waluty ??? To nie jest państwo. Dlaczego GB nie chciała euro bo zrobili by z nich dziadów. Słowacja już płacze. A tera Chorwacja zacznie płakać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 5

@pacjent1982 dokładnie ale gleby które chcą żyć jak na zachodzie.. luksus i nierobstwo.. myślę że jak wezmę euro to będzie im lepiej :D co za debilizm :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+2 / 6

ot, taki paradoks, byłoby na zdecydowanie łatwiej wejść do strefy euro, gdybyśmy po 1989 pozbyli się z życia politycznego i publicznego dzisiejszy najzagorzalszych euroentuzjastów:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cichy820
0 / 6

Niech PełO wroci do wladzy i niech dokonczy to czego sie im nie udalo, czyli sprzedac do reszty to co zostalo za cieple stoleczki w Brukselii....
Ciekaw jestem jakby Tusk poradzilby sobie z covidem, z wojną na Ukrainie ( bez polskich Krabów, ktore tak wazna role odgrywaja na wojnie,a PełO zamykało poligony, chcialo zlikwidowac tez hute w Stalowej Woli)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
-3 / 3

@Cichy820
nie dadzą rady nic sprzedać bo twój pis do tego czasu wszystko odda ruskim za pośrednictwem arabów :) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2023 o 22:16

avatar samodzielny68
0 / 0

@Cichy820 Tusk na pewno radziłby sobie lepiej z covidem, bo radzić sobie gorzej od PiS naprawdę byłoby bardzo trudno. Jakoś poprzedni wielki kryzys przetrwaliśmy całkiem bezproblemowo, bez potwornego zadłużenia i szalejącej inflacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 stycznia 2023 o 18:25

L Logheen
-1 / 1

Przy tych ch@jach u wladzy, ciesz sie, ze nie ma wejscia do euro teraz debilu!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szkolnykomp123
+1 / 1

powiedziała komunistka pieprzona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArekWos25
0 / 8

Senyszyn zapomniałaś się dopisać do listy. Ciebie też niestety mamy. A polska waluta to suwerenność, ale wy byście Polskę najchętniej utopili w tym bajorze zwanym eurokouchozem i pozbawili nas tożsamości narodowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+3 / 3

Dożyliśmy czasów , że "autorytet eksperski" pomaga myśleć młodym ludziom. Jeszcze krew nie spłynełą z rąk byłych oprawców PZPR i w wolnej Polsce jest autorytetem. Ot paradoks historii !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem