Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
314 320
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar MEATLOAF
+8 / 14

A u nas pierd..... Ze unia kazała zdjąć tarcze. A wyborcy PiS w to wierzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+3 / 9

@MEATLOAF dla wyborców pis liczy się głównie wiara.. :D
Nie myslenie i logika :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+1 / 5

@MEATLOAF
1-Mamy zerowy Vat na żywnosć i też jest jeszcze na pół roku.
2"Komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni przedstawił wytyczne dotyczące obowiązujących przepisów w dziedzinie opodatkowania energii w swoim piśmie z kwietnia 2022 r. do ministrów finansów UE. Pismo to jest publiczne i przypomina między innymi, że nowe przepisy dotyczące VAT obowiązują od 6 kwietnia 2022 r. po jednomyślnym zatwierdzeniu ich przez Radę UE (państwa członkowskie)" - poinformowała KE.

Nowe przepisy umożliwiły państwom członkowskim obniżenie stawek VAT do 0 proc. na niektóre towary zaspokajające podstawowe potrzeby, w tym żywność.

"Obecne ramy prawne nie pozwalają jednak na zastosowanie zerowej stawki VAT na gaz ziemny i nawozy. Ponadto paliwa silnikowe nie mogą korzystać z żadnej obniżonej stawki VAT, nawet tymczasowo" - dodała Komisja.
Obyczajowy wierzy że myśli i jest logiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2023 o 16:58

L lianzer
-2 / 2

@abaddon81 a to ze jego komentarz jest najlepszy, świadczy o poziomie demotów. Od dawna dno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@abaddon81 „Musimy przywrócić VAT na gaz, bo taki jest wymóg Brukseli" – uzasadniają członkowie rządu Mateusza Morawieckiego powrót 23-proc. VAT na gaz od nowego roku. To wielkie niedopowiedzenie: Komisja Europejska w odpowiedzi na nasze pytania podkreśla, że owszem, domaga się przywrócenia stawki VAT, ale nie określa jej wysokości, tylko minimalny próg. A ten ustala na poziomie 5 proc. – dalece niżej niż zaplanowane przez rząd 23 proc."... "Bruksela wyraża się w tej sprawie jasno. Jak podkreśliła KE w swoim stanowisku przesłanym „Rzeczpospolitej” w sprawie cen energii, „państwa członkowskie mogą zdecydować – w ramach dostępnego im zestawu narzędzi – o stosowaniu obniżonych stawek VAT na produkty energetyczne, o ile przestrzegają minimum 5 proc. progu określonego w unijnej dyrektywie podatku VAT”. Komisja wskazuje też, że kraje członkowskie muszą respektować swoją krajową strukturę stawek (tj. nie mogą mieć więcej niż 2 różnych obniżonych stawek podatku). – Chociaż nowo uzgodnione przepisy nie zezwalają na zerowe stawki na żaden produkt energetyczny, państwa członkowskie nie muszą już konsultować się z Komitetem ds. VAT, aby móc stosować na nie obniżone stawki – mówi wprost Komisja."https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/art37569121-rzad-twierdzi-ze-to-komisja-europejska-kaze-mu-podniesc-vat-na-gaz-ke-to-nieprawda Więc łże albo komisja, albo @Obiektywny, albo Ty i rząd... no i jeszcze dopiszę, że łże autor artykułu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2023 o 1:56

avatar koszmarek66
+1 / 1

Pół roku. Czyli akurat tyle ile trzeba do masowego przyjazdu turystów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
0 / 0

Wyższa cena powoduje, że ludzie mniej kupują produkt, oszczędniej nim gospodarują, przerzucają się na inne podobne i w ten sposób zmniejszają popyt, doprowadzając do spadku ceny.
Machinacje typu obniżki podatków, dotacje, ceny maksymalne zakłócają ten mechanizm, przez co wolny rynek nie jest w stanie się sam wyregulować.
Żyjmy w gospodarce wolnorynkowej - jest to najlepszy system gospodarczy - dużo lepszy od gospodarki centralnie sterowanej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2023 o 10:36

L Logheen
-1 / 1

Co sie dziwic
- tam jest k@rwa bieda
A w polsce dobrobyt, to nie ma na co czekac, panie Areczku, tylko do roboty, bo zus sam sie nie zaplaci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
0 / 0

Niech zgadnę.. zbliżają się im wybory?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barafiki
0 / 0

to się nie trzyma ekonomicznej kupy. Logiczne, że ceny od razu spadną, ale zaraz wrócą do poprzedniego poziomu, bo producenci podniosą marżę, argumentując np. wyższymi kosztami produkcji, inflacją, wojną w Ukrainie, itp. Skąd my to znamy? Orlen?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem