Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
201 209
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+9 / 11

@Duergh . Zanim osiągniesz pełnoletniość i możliwość zmiany imienia to szyderstwa rówieśników wpędzą cię w takie problemy psychiczne że niczego nie osiągniesz a może nawet skoczysz z mostu.
Ciekawe czy to samo byś powiedział w przypadku rodziców którzy krzywdzą dziecko w inny sposób: "jak dorośnie to odda albo się wyprowadzi"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2023 o 6:37

avatar Banasik
+6 / 8

@Duergh . To nie jest podstarzała baba z okienka tylko instytucja państwowa, a państwo jest od tego żeby wkraczać gdy jeden obywatel krzywdzi innego. Zmienisz zdanie gdy to ty znajdziesz się w pozycji poszkodowanego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 5

@Duergh
Wynika to z tego, że władza rodzica nad dzieckiem nie jest nieograniczona i w określonych sytuacjach urzędnicy mają obowiązek reprezentować interesy dziecka jeżeli rodzice chcą je naruszyć. Np nadając mu imię które przysporzy mu problemów, blokując dostęp do leczenia, do edukacji lub rezygnując w jego imieniu ze spadku po babci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2023 o 14:32

A Ashardon
0 / 2

@Duergh Kolejny, któremu się wydaje się NIEOGRANICZONA i niczym NIESKRĘPOWANA wolność jednostki daje szczęście...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@BrickOfTheWall "władza rodzica nad dzieckiem nie jest nieograniczona" człowieku, co ty bierzesz, tu nie jest mowa o "władzy rodzica nad dzieckiem" a o imieniu które według jednych może być odpowiednie a według innych już nie.
Narazie przyklaskujecie jak państwo decyduje jakie imie możesz nadać swojemu dziecku a jakiego nie, ciekawe czy dalej tak będziecie przyklaskiwać gdy nie poprzestaną na imionach tylko pójdą krok dalej, i następny, oraz kolejny... Ale spoko, pozwalajcie im decydować za was, takich wyborców(albo raczej poddanych) właśnie potrzebują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 stycznia 2023 o 21:11

avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@Duergh
Nadanie imienia dziecku jest dokonaniem wyboru W JEGO IMIENIU. Tę decyzję dziecko będzie mogło zmienić dopiero po uzyskaniu pełnoletności. Jeżeli rodzic usiłuje nadać dziecku imię które jest "wulgarne, ośmieszające, mogące być źródłem problemów i nieporozumień itp." to kto ma reprezentować interes dziecka któremu matka usiłuje nadać imiona Wibrator, Sekator.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@BrickOfTheWall Drugi rodzic, bądź reszta rodziny, jeśli mimo wszystko postanowią dać takie a nie inne imie dziecku to niestety... Ale na pewno państwo nie powinno mieć w tej kwestii nic do gadania. Na szczęście w ekstremalnych sytuacjach (do czego osobiście bym zaliczył nadanie dziecku takiego imienia) dziecko może jeszcze przed uzyskaniem pełnoletności drogą sądową się usamodzielnić bądź częściowo i jeszcze przed uzyskaniem 18 roku życia zmienić sobie imię. Oczywiście decyzja tu by zależała od sędziego ale nie wydaje mi się aby w takim wypadku stawał na drodze dziecku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wryk
+1 / 1

Bo to my jesteśmy tacy zacofani. W USA można nazwać dziecko River czy Honey albo dać dziewczynce męskie imię, albo jako imienia użyć nazwiska typu Jackson - i nikt nie robi z tego awantury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 5

@Wryk
Był przypadek, że opieka społeczna wytoczyła proces za nadanie imienia Pussywet, dziecku sąd imię zmienił.
Wszystko zależy od tego co w danym kraju stanowi problem. W USA jest niewątpliwie większa swoboda nadawania imion - kraj złożony w 99% z imigrantów i potomków imigrantów więc żadne wygibasy językowe nie dziwią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2023 o 14:41

avatar RoseCherry
+2 / 2

Tych Julek jest tyle, że wygląda na to, że w naszym kraju nie istnieje więcej imion żeńskich. Co druga to Julia na podwórku czy w przedszkolu... Litości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
-1 / 1

@RoseCherry Ale w sumie, co to szkodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 4

"na szczęście stanęli urzędnicy"...Urzędnicy nie powinni mieć tu NIC do gadania. Nie ich dzieci i nie ich sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 2

Te decyzje urzędników są zupełnie bez sensu. Jak sąsiad nazwał córeczkę Mercedes to nie było problemów, ale jak ja chciałem nazwać syna Bmw to już nie pozwolili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
-2 / 2

Znajomy ksiądz powstrzymał kiedyś rodziców, którzy chcieli córkę nazwać "Kurtyzana". Był wtedy (lata 80) popularny serial "Blaski i cienie życia kurtyzany", a co to słowo znaczy, najwyraźniej nie wiedzieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem