Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Mietek Rakowski przed ponad 30 laty powiedział do Polaków: "nie chcieliście czerwonej dyktatury, to będziecie mieli czarną". Wtedy myślałem, że sobie żarty robi. A już niedługo mogą wprowadzić ustawowo przymus uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej... –  Policja w Montrealu nie może już manifestować uczuć religijnych. Żadnych kapelanów. Musi być świecka. We Francji pracują referencji ds. świeckości, żeby publicznie nie panoszyła się żadna religia. W Polsce politycy pytają episkopat o opinię, a rząd chce bronić uczuć religijnych.

Mietek Rakowski przed ponad 30 laty powiedział do Polaków: "nie chcieliście czerwonej dyktatury, to będziecie mieli czarną". Wtedy myślałem, że sobie żarty robi. A już niedługo mogą wprowadzić ustawowo przymus uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej...

www.demotywatory.pl
+
588 641
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+13 / 13

Każda jednostka polskiego wojska i policji ma kapelana (stanowiska i apanaże to osobny wątek), są kaplice, np. w centralnym miejscu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu stała, i pewno nadal stoi, dwumetrowa rzeźba Michała Archanioła https://gazeta.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/7/7-350980.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 16

Racja. Szkoda, że u nas nigdy nie będzie tak jak we Francji, czy nawet w krajach skandynawskich, gdzie też obnoszenie się religia jest zakazane. Wierzysz? Ok, fajnie. Ale wierz sobie w domu i kościołach, które są całkowicie oddzielone od państwa i finansowane przez państwo.

A jak nie odsuniemy PISu od władzy, to nie tylko wejdzie taki przymus, ale być może znowu zapłoną stosy dla innowierców, "czarownic" i "heretyków".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 9

*i finansowania przez państwo (autokorekta zmieniła, a nie mogę już edytować komentarza).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2023 o 19:57

S sancho
+3 / 9

@Cammax Taaaa, i pewnie dlatego we Francji w tak wielu firmach do stroju firmowego możesz sobie zażyczyć hidżab :P Francja może pozbyła się chrześcijaństwa, za to niedługo będzie muzułmańska, więc jest zdecydowanie średnim przykładem państwa świeckiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+1 / 1

@sancho A czy to nie we Francji zakazano religijnych nakryć głowy w szkołach i urzędach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2@sancho zakaz we Francji dotyczy każdej religii, @bromba_2k ma rację. I prawidłowo. Podobnie w krajach skandynawskich, choć tam zakaz nie dotyczy ubioru. Ale np. za obnoszenie się wiarą na ulicy poprzez jakieś demonstracje, publiczne modlitwy itp. można już tam być ukaranym. Bo są to w pełni świeckie państwa. W przypadku krajów skandynawskich należy dodać też określenie ateistyczne. Bo jedynymi wierzącymi są tam polscy i muzułmańscy imigranci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 19:23

S sancho
+1 / 1

@Cammax Jakoś niespecjalnie widać to na ulicach, a zakaz dotyczy burek, ale nie hidżabu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-3 / 3

@Cammax "obnoszenie się religia jest zakazane" przecież to jest jeszcze głupsze niż przepis o obrazie uczuć religijnych?
Rozumiem, że jesteś jednym z tych, którym przeszkadza to, że Kubacki przeżegna się przed skokiem??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@amroth_86 akurat Kubacki nikomu nie narzuca wiary. Żegna się, bo pewnie mu to pomaga psychicznie, daje motywację (bo wiadomo, bez treningów to nawet całe dnie modlitw nie pomogą. Gdyby to tak działało, to każdy z nas, nawet jeśli nigdy nie miał z jakimś sportem styczności mógłby zostać mistrzem). To trochę tak jak piłkarze żegnający się przed wyjściem na murawę. Takie zachowanie jeszcze szkodliwe nie jest. Tak samo jak to, że wierzysz że modlitwa da ci się do walki z chorobą (zakładając, że jednocześnie się leczysz). Problem się pojawia, gdy zaczynasz uważać, że sama modlitwa uzdrowi i narzucać to innym). No i takie zachowania w innych krajach nie są legalne. Tak samo jak np. procesje.

Poza tym sportowiec to nie funkcja,.od której wymagamy niezależności w każdej sprawie (jak np. prawnicy, urzędnicy, policjanci, żołnierze...).
Po drugie taki jeden gest (nie mylić z publicznymi modlitwami) dla zachodnich społeczeństw nie ma żadnego znaczenia. Traktują go tak, jak u nas niektórzy jakieś amulety. Czyli "ok, dziwne i trochę głupie, ale skoro ci pomaga...".

Akurat najgłupszy jest przepis o obrazie uczuć religijnych. Od kiedy ta obraza się zaczyna? Dla jednego jest to każda krytyka KK, dla innego jakieś memy, jeszcze innego takie rzeczy wcale nie ruszają, a jeszcze inny nawet sam się zaśmieje i nie czuje się obrażony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2023 o 23:22

avatar Cammax
0 / 2

@sancho bo tam jest tyle mniejszości, że one nigdy się całkowicie nie zaasymilują. U nas, gdzie spotkanie muzułmanów graniczy z cudem taki zakaz łatwiej egzekwować. Ale z drugiej strony po co nam taki zakaz, skoro muzułmanów u nas nie ma? To trochę tak jakbyś próbował uspokajać ludzi. Łatwiej uspokoisz jedną, max. Kilka osób niż kilkuset ludzi.
Cała Europa zachodnia i północna jest tak różnorodna, że są tam dosłownie wszystkie narodowości i struktura rodowitych (nie jest to już zbyt właściwe słowo, bo imigranci często już się rodzą na Zachodzie, co w większości automatycznie czyni z nich obywateli tamtych krajów, no ale wiadomo, że chodzi o rdzennych Niemców, Francuzów, Anglików..., Którzy nikogo obcego nie mieli w rodzinie, choć takich to już na palcach policzysz) mieszkańców w stosunku do imigrantów wynosi już niemal 50:50.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-2 / 2

@Cammax A dla niektórych to, że Kubacki się przeżegna będzie podchodziło pod to co sam proponujesz: "obnoszenie się religia jest zakazane". Będzie to obnoszenie się religią. Tak samo jak przepis o obrazie uczyć religijnych tak i to co chcesz czyli zakaz obnoszenia się religią jest absurdalny. To jest tak subiektywne, że nie sposób to sprawiedliwie rozstrzygnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+8 / 8

To zależy na jakim poziomie ten kapłan. Od 7go może wskrzeszać a to bardzo przydatne. Wcześniej tylko leczenie i jakieś czary ochronne. Myślę ze w policji bardziej by się przydała klasa maga bojowego niż kapłana. Taki fireball czy freeze na otwarcie i kapłan z leczeniem nie będzie potrzebny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Kirand ja kiedyś lubiłem Paladynów... to są niezłe tanki które leczą siebie i innych... do tego wali może nie najlepiej..ale za to "koledzy" mogą wtedy naparzać na całego bo bosik się naparza z paladynem :D a słabiej opancerzeni magowie czy berserkerzy robią robotę :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
+2 / 6

Większość ludzi nie rozumie jak wiele złego kk wyrządził Polsce i europie. Nawet dziś ludzie nie dostrzegają faktów takich jak to że kk to monarchia absolutna okupująca Polskę, mają własny podział administracyjny, własne sądy, własne prawo, a każdy kościół to de fakto placówka dyplomatyczne do której policja nie ma wstępu bez zgody proboszcza. Państwo w państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 4

Szkoda że u as panuje średniowiecze umysłowe u tej katolicko pierd0lniętej części społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
0 / 0

Cóż to się w Polsce nie zmieni. Ale tylko na to sobie polska zasłużyła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CBGB
-1 / 7


W postępowych Niemczech też mają podobne problemy do naszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 12:14

J justnoonee
+1 / 1

@CBGB zgodnie z hipotezą wahadła, raz ruszone ekstrema odbijają w przeciwnych kierunkach. Co prawda w sferze światopoglądowej to jednak bardziej przypomina wahadło Foucaulta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

Wołami mnie tam nie zaciągną :D a ciekawe czy we Francji policjanci wyznania muzułmańskiego też będą mieli zakaz manifestowania swojej religijności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarobakmac
-2 / 4

Tak w sumie to co się zmieniło? Jak były głupie etaty, tak nadal są. Jedyna metoda to odcięcie od publicznej kasy. Będą chętni, proszę bardzo, jeśli nie, to nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

z dwojga złego wolę czarnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
+1 / 3

W tymże Montrealu (Kanada) funkcjonuje Trybunał Sprawiedliwości Społecznej. Może cię on efektywnie władować do pierdla za niezwrócenie się do kogoś identyfikującego jako kot per "mruczku" (upraszczając). W tejże Kanadzie prawo reguluje język jakimi mają posługiwać się obywatele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trefik1
-1 / 1

Dlatego w objawieniach jest że na 1000 ludzi, 984 idzie do piekła. Posłuchajcie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną i wrócili. Szczególnie tych podobnych do Was. Niewierzących, posłuchajcie ich dlaczego nagle zmienili swoje życie o 180 stopni. Może to Wasza droga. Uważacie, że Bóg nie istnieje, sprawdźcie ewolucję i sami zobaczcie czy to prawda i czy życie powstało samo z siebie. Wtedy może zrozumiecie kto chce abyście tak myśleli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
//