Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
316 331
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mikv
+6 / 6

No coz, nie glosuja sędziowie tylko kibice, którzy najwyraźniej maja innych ulubieńców czy idoli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+4 / 6

@mikv zatem to konkurs na najpopularniejszego sportowca, a nie na tego z największymi osiągnięciami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

@mikv niby konkurs na najpopularniejszego sportowaca i właśnie spojrzałem na wyniki: "2. miejsce zajął żużlowiec Bartosz Zmarzlik" - pierwszy raz słyszę o kimś takim "Nawet mi się o uszy nie obiło".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-1 / 1

@Arek942 A mój znajomy z Torunia się bardzo żużlem interesuje. Ps a Ty na kogo głosowałeś ? Na Fajdka ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Perel1
+15 / 19

Bańkę na sportowców robią media.
Uważam że sportowiec roku powinien być wybierany za wyniki a nie ze jest medialny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
+5 / 5

@Perel1 Media robią bańkę na sportowców w dyscyplinach, którzy ludzie się interesują i chętnie oglądają. To jest takie zamknięte koło: sport popularny > promujemy najlepszego z Naszych > pompujemy balonik > ludzie, którzy dotychczas byli obojętni zaczynają się interesować > sport jest jeszcze bardziej popularny... Fajdek jest 5 krotnym Mistrzem Świata, problem w tym, że Fajdkiem i jego umiejętnościami ludzie w Polsce interesują się raz na 4lata jak są Igrzyska Olimpijskie... W ramach relaksu przed TV ludzie wolą obejrzeć meczyk piłki nożnej, tenisa czy żużla, a nie miting Diamentowej Ligi... Takie są fakty i dlatego Fajdek nie wygrał, dlaczego też jego pozycja w rankingu spada ? No bo ludziom już spowszedniał fakt, że Fajdek zdobywa MŚ... Paradoksalnie pewnie byłby wyżej w rankingu, gdyby 4x był trzeci i w ostatnim roku wygrał. Z drugiej zaś strony niech się cieszy, że pomimo uprawiania tak niszowej dyscypliny sportu, został uznany za TOP10 w Polsce... Pytanie też, czy ciężko trenuje dla siebie i kolejnych wygranych w zawodach, czy dla jakieś statuetki i 5min na czerwonym dywaniku... Iga, czy Lewy pokazali co jest dla nich ważniejsze... Sport i kolejne zawody, a nie pławienie się w blasku fleszy... Oczywiście nie mam zamiaru obrażać Fajdka, ot wyraził opinię i tyle, życzę mu dużo zdrowia i kolejnych sukcesów. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
-1 / 1

@Perel1 Nie da się porównywać osiągnięć sportowych w tak różnych dyscyplinach. W sportach drużynowych np. można być najlepszym sportowcem w historii i nie zdobyć nic jeśli się gra w słabej drużynie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AbsurdalnyJanek
+5 / 9

U mnie na osiedlu wszyscy zagorzali kibice rzutu młotem są oburzeni, że Fajdek nie jest najpopularniejszym sportowcem na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@AbsurdalnyJanek u mnie na budowie też. Nikt tak daleko nie rzuca młotkiem jak on

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+24 / 24

Dobrze: wyraził swoje stanowisko i tyle. Moim zdaniem, nie powinien więcej wdawać się w polemikę, ponieważ o jego wartości najlepiej świadczą realne osiągnięcia a nie słowa, czy też opinia innych.
Rzut młotem to jednak mniej popularna dyscyplina niż piłka nożna czy tenis.
Robić swoje, cieszyć się z własnych osiągnięć i mieć wywalone na opinie innych. Skoro świetny wykład naukowy potrafi mieć o rzędy kliknięć mniej niż filmik gdzie dzieciak wymiotuje do wiadra, to czym się przejmować? Ludzie mądrzy doceniają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgredek8
+17 / 35

Jeśli na podium zjawia się 2 pajaców, jeden który prawie zawalił mś bo nie umie strzelić karnego w meczu z Meksykiem, drugi, tylko dla tego, że Polsat sponsoruje żużel i musi dbać o oglądalność, to się mu nie dziwię. Może i trochę przesadził, ale ogólnie słuszna postawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+4 / 6

@zgredek8 Ogólnie zgadzam się z komentarzem, myślę jednak że ''żużel'' to bardziej chyba sponsor tytularny przyczynił się do pozycji Zmarzlika ( i również Lewandowskiego) w rankingu.
PS: Gratulacje dla p. Igi za poczucie humoru ''gówniara z paletkom'' XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
-4 / 8

gdyby nie ten demot to nie wiedział bym o istnieniu tego człowieka :) jest tyle ciekawych tematów którymi warto się zainteresować, a niech się obraża kogo to obchodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TyleByloDni
+3 / 3

to sobie nafajdał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xyzt
+1 / 5

5 mistrzostw świata a coś poza tym? jakieś osiagnięcia na Igrzyskach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+2 / 8

@xyzt
Ma o pięć tytyłów mistrza świata więcej niż Lewandowski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 18:56

K KoJotP
0 / 0

@xyzt brązowy medal zdaje się ;), bo złoto akurat zgarnął Nowicki, a srebrny przegrał o parę centymetrów

jest trochę pajacem, ale z drugiej strony ma rację, jak wygrywał pierwszy i drugi raz to noszono go niemalże na rękach, a fakt że wygrywał pięć razy z rzędu (a mistrzostwa są co dwa lata) jakoś nie przebija się do świadomości populusa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
-1 / 1

@KoJotP Wy wszyscy chyba zapominacie, że to jest konkurs na najlepszego sportowca 2022 ROKU. Poprzednie lata się nie liczą. Czy Fajdek w tym roku zdobył więcej niż choćby Zmarzlik? Sportowcowi pewne zachowania nie przystoją, przegrywać też trzeba umieć, nie każdy jednak potrafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoJotP
0 / 0

@sawes82 tak, w Eugene zdobył 5 tytuł mistrza świata z rzędu, ale publika od lipca zdążyła zapomnieć
w Europy poszło gorzej, ale może nie chciał przypadkiem Nowickiego przerzucić; dzielą się tytułami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
-1 / 1

@KoJotP Czyli w tym roku nie zdobył nic po za mistrzostwem świata, tak samo jak np. Zmarzlik i wielu innych, których zabrakło nawet w top10. Ile razy choćby te 9 miejsce w tym plebiscycie zajął Sebastian Kawa, 17-krotny mistrz świata? Jest mnóstwo niszowych dyscyplin, w których Polacy osiągają ogromne sukcesy a nikt o nich nie słyszał. Dlatego nie rozumiem tego focha, który strzelił Fajdek. Co mają powiedzieć inni, znacznie bardziej utytułowani?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoJotP
0 / 0

@sawes82 jest pewna różnica w zdobyciu mistrzostwa, a zdobyciu go któryś raz oraz w zdobyciu go któryś raz z rzędu
rzut młotem może i jest trochę niszowy, ale jest częścią lekkiej atletyki która jest główną częścią Igrzysk Olimpijskich, gdzie nawet popularne sporty drużynowe są drugoplanowe
i jak to stwierdził Daniec - jakby wygrał IO to by nie było dyskusji
a Nowicki mimo złota na IO (fakt że rok wcześniej, a planowo to i dwa lata) i ME i srebra MŚ to w plebiscycie jednak nie porządził
i kogo masz na myśli mówiąc o bardziej utytułowanych? Świątek przegrała Masters, wygrała 2 z 4 turniejów szlemowych, na Olimpiadzie odpadła szybko, ale ok, wygrała zasłużenie
Zmarzlik, niech będzie, trzeci tytuł (ale rok wcześniej zdupił i był drugi), ale Lewandowski? tytuł Bayernu i to tylko pojedynczy, z pucharu odpadli, z LM odpadli, z Barcą też już w LM nie gra
sam Fajdka nie znoszę, ale akurat nic niepoprawnego nie powiedział, może powinien ubrać to w inne słowa: "łaska pańska na pstrym koniu jeździ"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
-1 / 1

@KoJotP Pisząc o bardziej utytułowanych miałem na myśli polskich mistrzów niszowych sportów, którzy nawet nie są nominowani do tego plebiscytu, bo to jest plebiscyt najpopularniejszych sportowców a nie najlepszych. Dlatego dziwi mnie foch Fajdka, przecież wie, że młot nie jest zbyt popularny. I nie chodzi mi o to co powiedział, bo można to potraktować jako żart. Ale, że nie wyszedł na sceną? Tak się nie robi. A co do Twoich statystyk, wciąż chyba nie rozumiesz, że to plebiscyt za rok 2022. Poprzednie sukcesy nie grają tu żadnej roli. Dlatego 10 miejsce wioślarzy jest większym zaskoczeniem niż 9 miejsce Fajdka, bo oni w 2022 osiągnęli znacznie więcej i jakoś fochów nie stawiali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+8 / 8

Niech przestanie pojawiać się na galach, nie nagrywa filmików z podziękowaniami, po odbiór ewentualnej nagrody za któreś tam miejsce wyśle trenera albo żonę i będzie miał problem z głowy. Kiedyś pewna wokalistka zapytana, dlaczego nie chodzi na gale Fryderyków ani w ogóle ich nie ogląda, odpowiedziała: "A po co to oglądać, skoro wiadomo, że wygra Nosowska?". Podobnie jest tutaj, rób swoje, olej po całości i nie urządzaj medialnych pokazówek nie wiadomo po co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 15:03

W wonsz1922
+4 / 8

Trzeba było uprawiać sport który ogląda więcej ludzi, Jakoś nie widzę w plebiscycie ludzi którzy wygrywali w bierki podwodne. Co za dyskryminacja w tym plebiscycie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
0 / 8

Ten plebiscyt to żart. 5cio krotny mistrz świata, a przed nim jakiś golfista o którym mało kto słyszał. Miejsce Lewandowskiego w tym roku to w ogóle dowcip.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+2 / 2

Są sporty bardziej medialne i niszowe.
Możesz być mistrzem w mniej popularnej dyscyplinie i nikogo to nie będzie obchodzić, a ktoś inny może być średniakiem w popularnej i medialnej dyscyplinie i staje się celebrytą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AndPaw
+5 / 5

Bo to jest plebiscyt na najpopularniejszego sportowca nie mający wiele wspólnego z nalepszym sportowcem i tak się powinien nazywać.
I o ile sam styl zachowanie Fajdka można krytykować to już w samym wątku ma wiele racji.
Zmarzlik - jeszcze rozumiem też MŚ, ale jak wyżej od niego był Lewandowski, który ostatni rok miał średni, bardziej był zainteresowany najpierw transferem niż graniem, a później w reprezentacji też na pewno nie wywiązał się z roli lidera kadry. Tak na jak i po za boiskiem.
Semeniuk też przedstawiciel sportu drużynowego z tą różnicą, że przynajmniej miał jakies sukcesy w zeszłym roku i w reprezentacji i w klubie.
Ponitka idealnie jak Lewandowski akurat zeszły rok czyli przeciętne wyniki reprezentacji, a jeszcze konflikty wokół swojej osoby.
Meronk - oczywiście rewelacyjne wyniki jak na dotychczasowy poziom polskiego golfa, ale tak naprawdę to się łapie w dolne rejony pierwszej setki na świcie. (przypominamy Fajdek jest MŚ)
Wasick - również w porównaniu z Fajdkiem wywalczyła "tylko" 2 miejsce na MŚ.

Tak naprawdę Świątek na pewno , a z pozostałych osób to tylko Zmarzlik i Kubacki powinni z nim w tym plebiscycie rywalizować, a jest inaczej. Bo to nie wybory najlepszego, a po prostu najpopularniejszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 20:45

S sawes82
-1 / 1

@AndPaw Zapomniałeś o wioślarzach, którzy byli za Fajdkiem a osiągnęli w tym roku znacznie więcej. Odległe 10 miejsce nie przeszkodziło im zachować się jak na sportowca przystało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+2 / 2

Plebiscyt z założenia ma za zadanie wyłonienie najpopularniejszego (sportowca, miejsca czy czegokolwiek), a nie najlepszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

Uprawia jakąś niszową dyscyplinę (popularną jak szachy heksagonalne) i się dziwi. Aby z takiej niszy się wybić to trzeba mieć OSOBOWOŚĆ MEDIALNĄ - coś w rodzaju Pawła Nastuli - a nie image jak ochroniarz z klubu go-go na odwyku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2023 o 21:06

N next_1
-1 / 1

ma chłop rację - na jego miejscu robiłby dalej swoje (w co wierzę, że jako rozsądny facet tak zrobi) i pocałował w doopę jury tej imprezy na zawsze - niech sobie wybierają lewandowskich albo krychowiaków dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
-1 / 1

@next_1 Tym jury byli kibice. Po co uprawiać sport jak się ma w doopie kibiców? Bez kibiców nie ma sponsorów a bez sponsorów niewiele osiągnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmaster
+3 / 3

Za zwycięstwa sportowe są medale i puchary. To jest jakiś (jak nazwa wskazuje) plebiscyt. Więc albo bierze udział w tym konkursie popularności albo niech się z niego wypisze wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoJotP
0 / 0

@kmaster a najważniejsza ze słowa plebiscyt jest pierwsza sylaba ;) określa populację głosujących
obawiam się również, że co do biernego uczestnictwa, nikt go o zdanie nie pyta czy chce, czy nie chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

Sfajdoł sie sinek na środku sceny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wioskabiedronia
-2 / 2

Czyżby Polsat zamierzał transmitować LA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem