Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
145 161
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S swedol
+2 / 4

Kat stał się ofiarą, czy ofiara okazała się oprawcą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+5 / 7

Ten sam mechanizm. Wciskać naiwnym ludzią kit by mieć władze i kasę. Jak widać religia(kk) jest tu skuteczniejsza. U nas obecnie rządzi idelogia socjalizmu (oddaj nam swoje zarobki a my w zamian o ciebie zadbamy) dzięki której grupa ludzi ma władzę i pieniądze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 8

tak było - wciskają się jak karaluchy
..................wszędzie chcą wejść na siłę,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+1 / 1

NIE MUSZÁ SIE WCISKAC... JESZCZE TROCHE TO WSZEDZIE BÉDÁ "NA SWOIM"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 stycznia 2023 o 1:57

A adamis62
+1 / 7

@brajanpiast, trochę naciągasz fakty i manipulujesz. Dlaczego? Bo chcesz dowalić Kościołowi? Nie da się tego zrobić uczciwie, bez takich kombinacji? Katolicyzm i bez tego wystawia się głupio na ataki.
Przedstawiłeś sprawę budowy tej tzw. świątyni jakby to komuna jej sprzyjała, a nawet pomagała. Uważasz, że tak było? To ile ty masz latek, skoro nie masz pojęcia, jak to wtedy wyglądało? A może po prostu jesteś w tych sprawach z zasady stroniczy i nieuczciwy? A może tylko zwyczajnie leniwy i nie chce ci się dowiedzieć?
Ty, to jak byś pojechał do Korei Północnej i pokazali by ci tam piękny kościół w stolicy ( bo taki tam faktycznie jest) to byś po powrocie trąbił na cały świat, że to nie prawda, że tam prześladują chrześcijan, bo byłeś osobiście i widziałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 2

@adamis62 Napisałeś to tak jakby rząd KRLD jakoś szczególnie nie lubił akurat chrześcijan. To kraj komunistyczny. Ideologiczną porażką jest fakt, że jakakolwiek świątynia, a zwłaszcza już zupełnie obcej i egzotycznej wiary w ogóle tam jeszcze stoi. Wstyd Kimowie, wstyd! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+3 / 11

W PRLu każdy worek cementu i każda cegła były kontrolowane przez państwo, bez zgody partii nie pobudowano by nawet miejskiego szaletu, a co dopiero kościół. Jeśli ktoś twierdzi, że kościół katolicki w Polsce w latach 1945-1989 był prześladowany to niech sobie spojrzy ile ich w tym okresie pobudowano, a każdy z nich za pełną zgodą PZPR!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+1 / 9

@piotrKrokodyl
Nie, nie był prześladowany. To jest lista niepokornych, którzy nie chcieli się podporządkować episkopatowi i episkopat zlecił SB pozbycie się ich. Tylko głąb może wierzyć w to, że kler z komunistami nie współpracował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+2 / 4

@tomekbydgoszcz
a ta lista niepokornych to przedstawiciele kogo? czego? - KK. Czy byli tacy co poszli na współprace - oczywiście - ci co nie poszli to znikali (praktycznie każdemu z mojej listy proponowano najpierw współprace). Byli też tacy których UB wysyłała do seminarium. Trzeba być kretynem (takim jak ty), aby mówić że KK nie był prześladowany w żaden sposób. Różne porozumienia które KK zrobił z władzą był podyktowane tym, aby KK przetrwał i aby lud się nie buntował władzy - żadna ze stron nie chciała rozlewu krwi. Cały episkopat współpracował ?? oczywiście, że nie. UB miało tam pojedyncze nazwiska. Prymas Wyszyński nie bez powodu był represjonowany - a skoro jesteś takim fachowcem to chyba wiesz że prymas stoi najwyżej w episkopacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 5

@piotrKrokodyl
Współpracował kler - episkopat, a to są ci, którzy nie posłuchali swoich szefów i się wyrywali przed szereg.
Trzeba być kretynem takim jak ty aby twierdzić, że w Polsce kiedykolwiek kościół jako instytucja był prześladowany.
A co ubili jakiegoś prymasa? Nie! To chyba najlepszy dowód na to, że współpracowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

@tomekbydgoszcz Gwara kujawsko-pomorska w piśmie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

Tam byli kościoły. To bujda, że Arka to pierwszy kościół w Hucie. Poza tym zbudowana z pomocą państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem