Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
429 435
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
1 13Puchatek
+4 / 10

No tak, bo ostatnie 120 lat historii dobitnie dowiodło, że państwowe działa lepiej, prawda?…

A nie, zaraz…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 7

Francuski, państwowy Orange jest ok. T-Mobile kontrolowany przez rząd Niemiec jest ok. Nie jest za to ok, gdy właścicielem jest państwo węgierskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Fahrmass cóż, zastanówmy się dlaczego... Może dlatego, że Francja i Niemcy to demokratyczne kraje, w którym szanuje się wolność jednostek, jest równość i tolerancja? Zaś Węgry to totalitarny kraj, w którym nie ma już żadnej wolności i nie ma tolerancji? Podobnie zresztą w Polsce, choć jeszcze nie wszystko zdążyli u nas wprowadzić (np. wolne media nadal działają legalnie, ale poczekaj jeszcze kilka lat...). Węgry, Rosja, Białoruś, Polska pod rządami PIS to ta sama liga "demokracji". Wszystkie te kraje gonią Koreę Północną.

Nie mniej jednak lepiej żeby operatorzy byli prywatni, nie państwowi. Tak samo media i wszelkie spółki. Państwo powinno się zajmować tylko obronnością i bezpieczeństwem obywateli. A inwigilowanie ludzi przez telefony nie ma nic wspólnego z obroną (chyba że podsłuchuje aż wroga armię w czasie wojny), ani z bezpieczeństwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 stycznia 2023 o 23:07

F Fahrmass
0 / 0

@Cammax Myślę, że stawianie Niemiec i Francji jako wzór wolności i tolerancji to jednak pewne nadużycie. Zwłaszcza, że w całej historii chodzi o kwestie podsłuchów w państwowych telekomach. Naprawdę myślisz, że jakikolwiek rząd mając możliwość łatwego podsłuchu, nie skorzystałby z niej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Fahrmass na pewno oba kraje są bardziej tolerancyjne niż Polska i Węgry. No chyba, że cofnąłbyś się do XVI wieku to wtedy faktycznie my byliśmy bardziej tolerancyjni.

Wiadomo, rząd nie powinien mieć możliwości podsłuchiwania zwykłych ludzi, chyba że jakichś niebezpiecznych przestępców. W każdym wypadku rodzi to jakieś zagrożenie, ale na pewno mniejsze zagrożenie jest w demokratycznych krajach niż w totalitarnych. We Francji czy w Niemczech nie pójdziesz siedzieć za wpisy o rządzie. A spróbuj jako Węgier napisać coś o Organie, to nie dam gwarancji, że cię nie wsadzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 0

@Cammax Proponuję przypomnieć sobie, jak wyglądała tolerancja we Francji, a zwłaszcza w Niemczech w pierwszej połowie XX wieku. Nie XVI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Fahrmass my też nie byliśmy wtedy wiele lepsi. Jedyna różnica była taka, że u nas na represjach się kończyło, bo nie mordowano nikogo.
Niemcy przeprosili, zmienili się. Dziś każdy jest tam mile widziany i dobrze traktowany. Chyba, że spotka wyborcę AFD. A my? My dziś jesteśmy jednym z najbardziej nietolerancyjnych krajów świata. Wystarczy wyjść na ulicę żeby to było widać. U nas o ile są jacyś obcokrajowcy, to często są atakowani i prawie zawsze są biali. W Niemczech widać każdą możliwą radę i narodowość. Nikt tez ich nie atakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
-2 / 2

@Fahrmass nie dziwne, że tak łatwo nmai sterować, jeśli ludzie nie rozumieją tak podstawowych rzeczy. Dokładnie tak. Nie jest OK kiedy właścicielem jest państwo. Korporacja jest nastawiona na zysk i nie może sobie pozwolić na afery i pozwy o podsłuchy. Państwo wegierskie ma to w d. To tylko kolejne narzędzie do inwigilacji i utrzymania władzy. Kolejne psucie systemu. Może twoim marzeniem jest upodobnianie krok po kroku kraju do Białorusi czy innej Korei ale nie wszystkim to pasuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

@Kirand Zdecydowanie jestem przeciwnikiem tego, by jakiekolwiek firmy były państwowe. Jestem jednak również przeciwnikiem obłudy. A sytuacja taka, że państwowe firmy niemieckie czy francuskie są ok, a węgierskie już nie jest chora. Należy zacząć od odpaństwowienia i wstrzymania dotacji dla DHLa, DPD, Lufthansy, T-Mobile, Orange itp. Oraz zakazać upaństwawiania kolejnych spółek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barafiki
+1 / 1

Wszystko zależy jakie są intencje rządu, czy chce zrobić dobrze sobie czy obywatelom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem