Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
275 294
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+8 / 12

Więc będzie się sumarycznie sprzedawać jeszcze mniej książek, bo poleci sprzedaż wysyłkowa :P .
A co za tym idzie, trudniej będzie znaleźć akurat tę książkę której potrzebujesz/chcesz.

Brawo. A podobno czytanie rozwija :/ ...

To że te całe shopie wylatuje to w sumie mi zwisa. Lepsza beka jest z tego, że sami siebie zarżnęli głupimi reklamami. Bo gdyby zareklamowali się mniej drażniącą reklamą, to może nawet by ten portal działał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakajakaja
0 / 4

@rafik54321 Akurat ta księgarnia działa w systemie stacjonarnym, jest bardzo klimatyczna. A jeśli jakiejś książki znaleźć nie możesz - możesz ją u nich zamówić. Jest to jedna z księgarń, które z czystym sumieniem można polecić - mówię to jako klientka, która przeszła tam z sieciowych księgarń.

Shopee nie tyle zarżnęło się irytującymi, acz wpadającym w ucho reklamami czy agresywną polityką, ile innymi dość nierozważnymi ruchami. Oficjalny komunikat jest taki, że Polska nie była strategicznym rejonem, a jedynie peryferyjnym odbiorcą. Do tego dodawane są obawy o sytuację makroekonomiczną i gospodarczą naszego rejonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

@jakajakaja a co stoi na przeszkodzie aby sprzedawać i stacjonarnie i wysyłkowo? A jak myślisz, skąd ta księgarnia ściąga dla ciebie książki? Sprzedawca wsiada do auta i jedzie gdzieś w świat? XD. No nie. Też zamawiają wysyłkowo z hurtowni lub od wydawcy.

" Oficjalny komunikat jest taki, że Polska nie była strategicznym rejonem, a jedynie peryferyjnym odbiorcą." - a co innego mieli powiedzieć? Gdyby na Polsce nie zależało im totalnie, to zwyczajnie zrobiliby "soft start" bez wielkiej pompy marketingowej.

Za to pokażę ci wietnamską reklamę shopee
https://ads.shopee.vn/ad-types/115
Wygląda to bardzo cywilizowanie, nowocześnie i ogólnie, całkiem ok.
Tu druga reklama
https://www.youtube.com/watch?v=pTnsBxRFmEQ
Też wygląda o wiele normalniej niż to co u nas. Nie rozumiem nawet pół słowa, ale brzmi to po prostu lepiej. Bez jakiegoś dziwnego pajacowania w stylu "kaczuszek" :/ .
Więc serio tu shopee położyło się samo po prostu badziewnym marketingiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
0 / 0

@rafik54321 Shopi zabiło się swoją polityką. Pozwalali na sprzedaż podróbek. Nie trzeba było być specem aby odróżnić podróbki. Masę produktów słabej jakości. Pomocne komentarze robiły robotę. Niby fajny produkt a w komentarzu zdjęcia i opis który mówił że to bubel. Zresztą jaka cena taki produkt. Kupowałem różne rzeczy, jak się dobrze zapłaciło to produkt miał swoją jakość. Są tam produkty które nie kupisz na Allegro. Bywało że ten sam produkt był znacznie tańszy. Tatuaże zmywalne za połowę tego co na Allegro, podobnie z folią, naklejkami na auto. Kupowałem różne gadżety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+2 / 8

A kto ci kaze kupowac na alledrogo i co z tego bedziesz mial jak padnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
0 / 0

@lokutus z jakiegos powodu ludzie narzekali na shopee pomimo tego, ze nikt im nie kazal tam kupowac i nikt nie zyskal na ich usunieciu z rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
-2 / 6

Ksiezki padna tak jak padly DVD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+1 / 1

@Greglem Tak mówiono lata temu o radiu gdy zadomowiła się telewizja. Radio nadal istniej. Tak mówiono o winylach i nadal są produkowane. Podobnie jest płytami CD. Nadal ludzie je kupują. Fakt mp3 zrobiło swoje, głownie wygrywa wygoda a nie jakość nagrań. Teraz króluje słuchanie strumieniowe. Jednak nadal wielu ludzi słucha muzyki z mp3. Od lat istnieją audiobooki czy e-booki. Ludzie nadal kupują książki. Dla mnie czy dla ludzi mojego typu. Uważamy, papier to papier. Lubię czytać i legnąć się jak chce i czytać jak chce. Największy spadek czytelnictwa nie jest przy książkach a przy gazetach, czasopismach. Wystarczy popatrzeć na nasz rynek. Ile było kiedyś pism komputerowych a ile jest obecnie? Marki przetrwały jedynie w sieci. Ostatni bastion Cdaction upada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+5 / 9

Allegro jest problemem dla księgarń, bo tam można kupić książki znacznie taniej....
Zwykła zazdrość!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
0 / 0

straszna zawiść. miało być śmiesznie- a wyszło jak zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+1 / 1

Shopee wycofało się z całej Europy i nie ma tu powodu do radości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
0 / 0

Ojej jakie biedne księgarnie :) Chyba kogoś boli że na allegro są niższe ceny. Bardzo lubię ten portal jako kupujący, świetna ochrona konsumenta przez program ochrony kupujących i niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem