Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Ricochet69
+2 / 4

Ciekawe, które ze zdjęć przedstawia laptopa ziobry ? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+3 / 3

Ale wygrillowana ta przedostatnia plyta... Takiej to jeszcze nigdy nie widzialem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanBoss
+7 / 7

chyba oczywiste, że wi-fi działa bezprzewodowo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-2 / 2

Łał, i tak jestem pod podziwem, że w ogóle niektórzy otworzyli budę i zdjęli płytę główną, radiatora do procka ktoś sobie zdjął i wymienił pastę, ale z nałożeniem już sobie nie poradził i wetknął kabel od wentylatora między radiatorem, a prockiem, a dodatkowo wiedział jak sprawdzać temperaturę. Ale jeszcze bardziej zadziwił mnie fakt, że ktoś chciał grillować płytę, żeby ulepszyć. Tak, uwierzcie mi, że coś takiego się robi, ale to raczej w wykonaniu ludzi dużo znających się na komputerach. Wiem, bo gdzieś czytałem o procesie grillowania jakiejś części, może karty graficznej, a może płyty głównej. W każdym razie, to wiecie, to jest takie grzanie w piecu. W wykonaniu co bardziej obeznanych w sprzęcie komputerowym i tej technice poprawiania osiągów tą metodą, rzeczywiście może coś dać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2023 o 8:25

avatar AVictor
0 / 0

@jakisgoscanonim z grillowaniem płyty była seria płyt które zrobili z stopem który się szybko utleniał i przestawał przewodzić prąd, by ją naprawić była szansa że po wygrzaniu w piekarniku przy odpowiedniej temperaturze płyta z powrotem zacznie działać. Jednak większość z tego co widzę to przyczyny extra gwarancji (z wkładkami ochronnymi przypadek).. bo albo nie mogli otworzyć komputera bo inaczej stracili by gwarancje albo gwarancja obejmowała zniszczenia, call center pytało czy włączenie i wyłączenie komputera coś da i kazali odesłać komputer ze zniszczeniami do serwisu, serwis stwierdzał rodzaj uszkodzeń i dawał do gwarancji która albo zwracała kasę albo nie. Jeżeli chodzi o kable w radiatorze to obstawiam że błąd podczas montażu komputera i raczej osoba była w stanie sprawdzić temperaturę i wymienić pastę jednak nie chciała stracić gwarancji, czego ktoś tak zrobił albo przez nieuwagę albo konflikt z pracodawcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Man_Trucker
0 / 0

@jakisgoscanonim - to sie nazywa reflow, ale mozna zrobic tylko z elektronika gdzie elementy nie maja plastikowych obudow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@Man_Trucker
@AVictor
No tak, czaję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar n0p
-1 / 1

Sam jestem od wielu lat serwisantem i na prawdę coś jest w tych zdjęciach. Do mnie też przeróżne kwiatki przynosili i serio dziwne usługi. Chyba najciekawsze było około 2014 roku - pewien klient przywiózł mi 13 xboxów 360 Arcade (działające), ale chciał aby powypieprzać z nich gniazda USB a kabel zasilający w każdym miał być na stałe wlutowany do płyty głównej xD Przez kilka miesięcy potem nie wiedziałem PO CHOLERĘ?! Teraz już wiem :P :P :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
+3 / 3

@n0p - no i po co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar n0p
0 / 0

@bilutek na puchę :P Dokładnie takie same zlecenia miałem z telewizorkami 26"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem