Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
25 33
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+4 / 4

Jak się dobrze wgryźć to James & Jessae to postacie w zasadzie tragiczne (od słowa "tragedia").

Bo James był dzieckiem bogaczy które nie podołało zbyt wysokim wymogom stawianym arystokratom, przez co nawiał i wstąpił do zespołu R.

Jeassae to w zasadzie niechciana sierota, która najpierw wstąpiła do gangu rowerowego, a potem do zespołu R.

Te dwie postaci mówią nam o tym, że na ścieżkę zła, wpycha nas zbyt wiele bolesnych doświadczeń... Pokazują nam też że za każdym człowiekiem stoi historia, a jej poznanie, potrafi drastycznie zmienić naszą ocenę wobec tej osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@rafik54321 no i jeszcze historia Meowth-a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Xar fakt. Historia kota, który z miłości do kotki nauczył się mówić, by być jak człowiek, a i tak został kopnięty w 4ry litery. Był pupilem głównego szefa zespołu R, ale też został kopnięty w odwłok...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 1

@rafik54321
Często mamy w fikcji przykład takich postaci, a zwłaszcza w fikcji skierowanej do młodszego odbiorcy, że to nawet czasem bardziej antybohaterowie jak złoczyńcy. Rzadko zdarza się czarny charakter zły z gruntu i pozbawiony jakiejkolwiek ludzkiej cechy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Jacek83218 Też troszkę zależy. Bo jeśli dany "szczodry czyn" złola, jest jednorazowym aktem, na jeden odcinek, to chyba można go pominąć.

Jeśli jego zło, wynika z wcześniejszych historii, jest to jakoś mocniej zawiązane, to wtedy racja.

Zresztą, co to znaczy "pozbawiony jakiejkolwiek ludzkiej cechy."? Bo taki np szef zespołu R, nie przejawił w zasadzie żadnej dobrej cechy, a jeśli już to robił to w jakimś bardzo egoistycznym celu.
Np Meotwo obdarzył sympatią tylko po to, aby go wykorzystać. Podobnie zresztą potraktował Meowth, Póki był mu potrzebny, to go głaskał itd, a kiedy przestał, pozbył się go bez krzty wyrzutów sumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+2 / 2

@rafik54321
Nie znam Pokemonów. Generalnie chodziło mi o to że jakaś sytuacja życiowa uaktywnia złe cechy albo zmienia charakter danej postaci, która zasadniczo nie była zła z gruntu i gdyby nie owa sytuacja dalej wiodłaby życie normalnego w miarę pozytywnego człowieka. A przy okazji dana postać może mimo bycia czarnym charakterem wahać się i cofnąć przed zrobieniem czegoś najstraszniejszego do czego namawia ją jeszcze gorsza - zła z gruntu postać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Jacek83218 Tutaj dużo się może zmienić pod wpływem różnych prequeli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem