Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1515 1559
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+7 / 43

Tak po prawdzie to wręcz bym się zastanowił czy Owsiak by się nie nadawał na ministra zdrowia :P .
Bo w zasadzie zna polski system zdrowia dość dobrze. Doskonale wie czego szpitale potrzebują i jakie mają problemy. Sęk w tym, że WOŚP to mimo wszystko maluszek względem państwowych pieniędzy :/ .

Być może jakby mu oddać NFZ pod władanie to polska służba zdrowia w końcu by działała jak trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+13 / 19

@rafik54321 żaden lekarz nie był w stanie uzdrowić obecnego systemu, tak jak żaden prawnik polskiego wymiaru sprawiedliwości, przypadek? ;)

Owsiak też nie dał by radę ale trochę z innego powodu, choć miałby podobną metodę (dużą puszkę), żaden mechanik nie doradzi ci abyś do zepsutego silnika dolewał więcej paliwa, że niby szybciej i dalej pojedziesz, a conajmniej remont jak nie wymianę silnika ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 11

@Tibr jest taka różnica że wielu polskich polityków, doktoraty ma głównie na papierze. Nie "czują" branży w której się kształcili i de facto jej nie znają.

Różnica taka, jak pomiędzy kierowcą co tylko zrobił prawko i niby wie gdzie co w aucie jest, a mechanikiem :/ .

Owsiak jednak bardzo konkretnie współpracuje ze szpitalami i służbą zdrowia. Zajmuje się tym od ponad 30 lat. Który "świrnister" może się poszczycić tak długoletnim i nieprzerwanym zaangażowaniem w swojej dziedzinie?

" żaden mechanik nie doradzi ci abyś do zepsutego silnika dolewał więcej paliwa, że niby szybciej i dalej pojedziesz" - jest wyjątek o którym nie pomyślałeś ;) . Tunerzy. To mechanicy-specjaliści. Mogą ci tak zestroić silnik, że faktycznie podleją odpowiednio paliwem, zrobią inną mapę i faktycznie możesz zyskać sporo lepsze osiągi :) . Oczywiście efektem ubocznym może być większe zapotrzebowanie na paliwo :P .

Wystarczy popatrzeć na polskie przepisy drogowe i zmiany z ostatnich lat aby doznać wrażenia że prawo pisał ktoś kogo wozi szofer. Ktoś kto nie ma pojęcia o ruchu drogowym i przeciętny kierowca byłby w stanie zlepić lepsze przepisy :/ .
Taki gabinet "fachowcóf" mamy :/ .

A jeśli twój silnik pali olej, to niekoniecznie musi wymagać remontu ;) . Często wystarczy wlać płukanki bezpośrednio do cylindrów na noc :) . Syf odpuści, pierścienie przylgną co cylindra i gitarka. Jednak mimo wszystko, na drugi dzień warto przedmuchać cylindry, bo jeśli płukanka nie przeleciała do dołu, a byś próbował odpalić, to możesz uszkodzić silnik :P .
I często mechanicy-oszuści tak robią. Kasują cię jak za remont, a tylko płukankę ci zaaplikują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mieszkancy
+3 / 9

@rafik54321 Tu się zgodzę, pieniądze z WOŚP to są mało znaczące drobne w porównaniu do tego ile idzie z budżetu państwa na NFZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+7 / 9

@rafik54321 tuner nie zrobi tego bazując na gruzie, a ewentualnie po jego generalnym remoncie. Jak ci olej spod głowicy wali to od "lepszego" paliwa lepiej nie będzie musisz uszczelnić, a u nas chcą dolewać, a wszelkie próby uszczelnienia systemu bronią się przed tym niczym Rejtan, zauważyłeś?

Nie neguję zasług Owsiaka, ale nie uważam by uzdrowił ten system, tak jak nie był w stanie tego zrobić Gebala czy Religia, tak jak lawendowa mafia blokuje reformę KK, duża liczba żyje z systemu i status qou mu odpowiada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 8

@Tibr owszem, tuner nie zrobi że zloma cudów, ale będzie to lepszy gruz ;) .
Do tego kto tu mówi że Owsiak miałby tylko kasę pompować w system? Jestem przekonany że miałby jakiś sensowny pomysł.
Bo w zasadzie to z jego zasług jakaś połowa nowoczesnego sprzętu istnieje w szpitalach. A dokonał tego dysponując ograniczonymi środkami względem NFZ. Znowu WOŚP budował sam, i działa. Czemu by nie miał podobnie odbudować NFZ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matik987
+5 / 5

@rafik54321 Bo WOŚP, jak zauważyłeś, stworzył od podstaw. Zbudować nowy dom od zera jest dużo prościej niż kapitalny remont starego. Czasem nawet wychodzi taniej i lepiej zburzyć i od nowa stawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 8

@Matik987 To być może, lepiej niech po prostu Owsiak zbuduje "nowy NFZ" który z dnia na dzień przejmie lejce po starym :P .

W każdym razie, jeśli ktoś może mieć dobry pomysł na rozwiązanie problemu leczenia w Polsce, to chyba właśnie on.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matik987
+8 / 10

@rafik54321 Szkoda chłopa pchać do polityki. Jak ktoś nie kłamie i o zgrozo jest uczciwy, to nie odnajdzie się wśród tych śliskich padalców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 6

@Matik987 chyba wolelibyśmy mieć uczciwych i niekłamliwych polityków ;) ... A inaczej się szamba rozcieńczyć nie da, niż dolewając do niego czystej wody XD...

Jeśli trafiłby się jeden serio uczciwy z łeb na karku, to miałby takie poparcie, a za tym taką władzę że stara świta zostałaby bez niczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matik987
+6 / 6

@rafik54321 A ja bym wolał wygrać w lotka niż iść rano do roboty. Co prawda nie grałem, ale może znajdę na ulicy wygrany kupon. To jak spotkać uczciwego polityka. Szanse są podobne.

Jeśli trafił by się rzetelny polityk, chcący dobrze dla kraju, to w najlepszym przypadku został by szybko odsunięty w cień, skompromitowany w mediach, ktoś by mu podłożył świnię itp. Coś by się znalazło. A jakby bardzo bruździł i przeszkadzał, to by skończył jak np Lepper. Myślisz że ta stara świta, która ma w rękach władzę, służby, sądy i sztamę z klerem tak chętnie odda władzę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 3

@Matik987 teraz Leppera się przedstawia jako "oświeconego" ale wtedy, za życia, nie był ani dobrym politykiem, ani specjalnie uczciwym :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+4 / 4

@rafik54321 -- "inaczej się szamba rozcieńczyć nie da, niż dolewając do niego czystej wody"
Tylko, że szkoda lać czystą wodę do szamba, bo zmarnujesz dużo wody, a to i tak nadal jest szambo. Może trochę rozcieńczone, ale nadal szambo. I przy tym ta czysta woda też się zasyfi.
I dotyczy to zarówno rzeczywistego szamba, jak i polityki, bo różnicy między nimi nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+3 / 3

@Mieszkancy ludzie nie rozumieja jednego: tak, to co zbiera WOSP to niewiele przy calej kwocie przejadanej przez NFZ, ale trzeba pamietac ze gros z tej kwoty idzie na pensje, leki i wszelkiego innego rodzaju koszty, a na zakupy potrzebnego sprzetu czesto nie wystarcza. I tutaj wkraczaja ci ktorzy wpieraja WOSP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
+2 / 2

@Mieszkancy - problem w tym, że NFZ nie kupuje sprzętu jak Owsiak. NFZ tylko daje kasę np. szpitalom, a co już sobie szpital wygospodaruje i przeznaczy na sprzęt to jego.
Jak szpital ma szczęście i potrafią kombinować niemalże na granicy prawa, to coś im tam skapnie i kupią nowy sprzęt.
A jak nie, to i na wypłaty im braknie nie mówiąc o leczeniu ludzi (vide Szpital Uniwersytecki w Krakowie, któremu braknie kasy na leczenie onkologiczne w okolicach marca).

Owsiak - można tak chyba powiedzieć - wypełnia lukę, która jest uporczywie pomijana przez państwo i pazerność urzędasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CentralGuy
-1 / 13

Ale pewny matkakurka dalej próbuje ośmieszyć Jurka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+5 / 25

SORKI nie mam nic do Jurka i WOSP cos zawsze dawalem choc uwazam ze nie my powinnismy to robic ALE cos wemnie peklo mimo ze moglem sam to obliczyc .Owsiak i my przez ponad 30 lat zebralismy mniej niz pis w ciagu 2 lat dal np na tvp lub zabral chorym na raka lekka reka i to nasze pieniadze .to co zebralismy przez te lata to kropelka a i caly swiat widzi to inaczej niz my i mysli se ze ludzie musza utrzymywac szpita AAAA Zapomnialem o rydzyku bakiewiczach i czarnych w sukienkach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mieszkancy
+1 / 15

@rafik3001 Może i PiS dał za dużo na telewizję. Ale w tym roku planowany budżet na NFZ to 144 miliardy zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haspocanto
+3 / 11

@Mieszkancy Mnie za to zastanawia, dlaczego jesteś "złým człowiekiem" jeżeli nie dasz kilku zł. na WOŚP. Ja w tym roku zapłaciłam 4,7k na NFZ i naprawdę nie czuję potrzeby płacić jeszcze więcej na służbę zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mieszkancy
+1 / 9

@haspocanto Ja nie jestem złym człowiekiem. Nie wiem dlaczego tak twierdzisz? Ja wpłaciłem w roku 2022 około 5000 zł składek zdrowotnych. Jak jest okazja to tez i wrzucę do puszki WOŚP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
-3 / 3

@Mieszkancy i co nfz jek feniks podniesie sie z popiolów.uzdrowi to nfz i S.Zdrowia otw.sie zamkniete oddzialy chorych na raka psychiatryczne i inne.QRWA ZARTUJESZ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mieszkancy
+2 / 8

@rafik3001 Ja nie wiem o co ci chodzi i do której mojej wypowiedzi się odnosisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+2 / 6

@rafik3001
PISiory zawsze bedá umniejszaly role WOSP i bedá psioczyc na Owsiaka bo... w zaden sposób nie mogá sie dobrac do tych pieniedzy które on uzbiera... i to jest powodem ich zawisci ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 3

Nikt nie siedzi za rzekome przekręty..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorilla998
0 / 8

Panie Owsiak, przyznam się że ja także jestem wdzięczny za coś że PIS pokazuje bez zadnego sentymentu jak bardzo NAS POLAKÓW MA GŁĘBOKO W DUPIE CO ROBIĄ SOBIE CO IM SIĘ ŻYWNIE PODOBA, ŁGAJĄ NAM PROSTO W OCZY, KRADNĄ BEZ ŻADNEGO UMIARU, GŁÓWNIE PRZEZ NICH TA CAŁA DROŻYZNA BO ZWĘSZYLI OKAZJE BY JESZCZE BARDZIEJ NAS ZGNOIĆ I KORZYSTAJĄ Z WOJNY NA UKRAINIE BY WYWOŁAĆ W NASZYCH SERCACH LITOŚĆ PODCZAS GDY ONI SAMI MAJĄ TO GDZIEŚ BO ONI ZDĄŻĄ STĄD UCIEC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+2 / 6

Przeciez nie chodzi o to, zeby zlapac zajaczka, tylko zeby gonic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+3 / 3

@Agitana To Konfederacja goni zajaczka - zwycięstwo w wyborach. Korwin znowu odpalił protokół "mniej niż 10 procent" opowiadając, że w Mariupolu była ustawka i tego typu farmazony. Pieniędze dla partii przytulą, swoje się nagadają, pomarudzą, a rządzić nigdy nie będą. Biedne naiwne młodziki, które jeszcze tego nie ogarnęły i dalej bezgranicznie wierzą tej partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glajt
+1 / 23

Po pierwsze gość ma wyroki sądowe za przekręty. Po drugie PIS jest w tej samej klice okrągłostołowej i jedni drugim krzywdy nie zrobią (Owsiak ma milicyjne korzenie). Za WOŚPem idą zbyt wielkie układy i zbyt duża kasa, żeby kogoś interesowało storpedowanie tego biznesu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
+5 / 5

@Glajt Nie osądza się kogoś po czynach przodków, taka prosta zasada ludzi cywilizowanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
+11 / 13

Udowodnili też że większość polityków PO była uczciwa, bo po 7 latach żaden nie został skazany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnWo_64
-3 / 11

No cóż... Dziwnym trafem, ale w kilku sprawach, jakie np. Owsiakowi wytoczył bloger Matka Kurka, gdy przychodził czas, gdy sąd mówil "sprawdzam", to Owsiak zawsze wycofywał się rakiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnWo_64
-3 / 11

@Goretex
Akurat to działa w obie strony. I owszem - Matka Kurka zostal skazany za pomówienie Owsiaka, ale w innym procesie to Owsiak zostal skazany za pomówienie Matki Kurki...
A ja piszę o sprawach, w których Owsiak odmawial, mimo sądowego orzeczenia, przekazania sądowi dokumentacji finansowych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+3 / 7

@AnWo_64 To masz dokładnie opisane w materiale który podałem. W sekcji "Kłamstwo numer 1". A ponieważ nawet nie chciało Ci się zapoznać z tym materiałem, to poniżej masz cytat

https://24legnica.pl/bzdurki-spod-kurki-demaskuje-blagi-blogera/

"Fundacja WOŚP dostarczyła na polecenie sądu m.in. wykaz wszystkich operacji finansowych z lat 2004-2013 pomiędzy fundacją a Mrówką Całą wraz z podaniem przyczyny oraz kwot, a także rozrachunki dla tego kontrahenta z lat 2004-2013 z opcją wydruku “rozrachunki istniejące i brakujące” oraz bez wyboru filtra konta syntetycznego. Do sądu trafił też wykaz wszystkich operacji finansowych z lat 2004-2013 pomiędzy fundacją a spółką Złoty Melon wraz z podaniem przyczyny oraz kwot. Plus 8 innych żądanych przez sąd dokumentów. Mimo złożonych pod przysięgą zeznań księgowej WOŚP, że w papierach są wszystkie transakcje pomiędzy Fundacją a spółkami Złoty Melon i Mrówka, Matka Kurka zakwestionował rzetelność oraz kompletność dokumentacji. W czerwcu 2014 roku złożył nowy wniosek o dostarczenie wydruków z Symfonii w kolejnej wersji (bez filtra). Dopiero ten wniosek spotkał się z reakcją Fundacji, obawiającej się, że taka zabawa będzie trwać bez końca. Reprezentujący Owsiaka mecenas Jacek Zagajewski zaproponował, by sąd zlecił biegłemu rewidentowi przejrzenie wszystkich dokumentów w siedzibie Fundacji pod kątem wątpliwości zgłaszanych przez Matkę Kurkę i wydanie opinii w tej sprawie. Sąd się na to nie zgodził. Wówczas Fundacja WOŚP postanowiła, że żadnych dokumentów już do Złotoryi nie dostarczy, co doprowadziło do zakończenia procesu i wydania niekorzystnego dla niej wyroku. Ów wyrok został znacznie złagodzony w apelacji. Wydając wyrok II instancji Sąd Okręgowy w Legnicy krytycznie ocenił działania Sądu Rejonowego w Złotoryi („działania podejmowane w toku procesu zarówno przez oskarżonego, jak i sąd pierwszej instancji zmierzające do uzyskania pełnej dokumentacji Fundacji WOŚP i spółki Złoty Melon, uznać trzeba za bezprzedmiotowe. Słusznie zatem Fundacja WOŚP odmówiła dostarczenia dalszych dokumentów, o które zwracał się Sąd Rejonowy”).
Mimo tego zarówno Matka Kurka jak i jego zwolennicy sugerują, jakoby na Fundacji WOŚP do dzisiaj ciążył jakiś wyrok obligujący do pokazania dokumentów księgowych. Nie ma takiego wyroku."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+1 / 1

@Goretex
Nieprawdą jest że Matka Kurka domagał się czegoś nowego, to Owsiak nie dostarczył całej dokumentacji.
proponuje dla odmiany poczytać to:
https://bliskopolski.pl/wosp/owsiak-vs-wielgucki/
co bardziej znamienne fragmenty:
"(...)Sąd na wniosek oskarżonego zażądał, aby Jerzy Owsiak przedstawił księgi rachunkowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz firmy „Złoty Melon” i należącej do żony Jerzego Owsiaka firmy „Mrówka Cała”, skoro uważa, że stawiane przez blogera zarzuty nie mają potwierdzenia. Tego oczekiwania ze strony sądu Jerzy Owsiak nie wypełnił, dostarczono jedynie szczątkową dokumentację wymienionych firm. Podczas rozprawy przesłuchiwano główną księgową Fundacji, która odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono."
"Wobec unikania przez Jerzego Owsiaka ujawnienia dokumentacji, 29 września 2014 roku Sąd w Złotoryi uniewinnił Piotra Wielguckiego ze stawianych mu zarzutów, z wyjątkiem nadużycia słów skierowanych do Jerzego Owsiaka. "

"Sędzia w pisemnym uzasadnieniu wyroku napisał:

„Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe.”"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@mwa Tak, już po pierwszym poście można się było spodziewać, że jesteś wyznawcą tego pana.

To przejdźmy do sądu 2 instancji, który, (za https://24legnica.pl/bzdurki-spod-kurki-demaskuje-blagi-blogera/) stwierdził:

„działania podejmowane w toku procesu zarówno przez oskarżonego, jak i sąd pierwszej instancji zmierzające do uzyskania pełnej dokumentacji Fundacji WOŚP i spółki Złoty Melon, uznać trzeba za bezprzedmiotowe. Słusznie zatem Fundacja WOŚP odmówiła dostarczenia dalszych dokumentów, o które zwracał się Sąd Rejonowy”.

„Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe.”
Pytanie, czy sam wiesz jakie to były twierdzenia ? ewentualnie czy doczytałeś co było w samym uzasadnieniu sądu. A było co poniżej:

"Określenia „wyjął” oskarżony ewidentnie używał jako synonimu słowa „przeznaczył”, a nie ukradł.

A tu opis, pewnie nie wszystkich, wszystkich procesów
https://24legnica.pl/nasz-raport-wszystkie-procesy-matki-kurki/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnWo_64
+1 / 5

@Goretex
Szkoda, że Owsiak nie wziął z pana przykładu i zamiast udostępnić dokumentację, o wydanie której zwrócił sie sąd, wycofał się rakiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@AnWo_64 Ależ udostępnił przepływy pomiędzy spółkami, w procesie zeznawali też księgowi WOŚP.

WOŚP skarżył Matkę Kurkę o zniesławienie i częściowo wygrał. Część kłamstw Matki Kurki które stwierdził sąd nie była objęta aktem oskarżenia (a szkoda) a inne zostały uznane za opinie, a nie prezentację faktów

Czy kara dla Matki Kurki 5.000 zł była warta zachodu ?

Polecam poczytać to, czego od Matki_Kurki się nie dowiesz
http://24legnica.pl/uzasadnienie-wyroku-ktorego-nie-opublikowal-matka-kurka/

Cytaty z materiału:

"Sąd Okręgowy w Legnicy nie podziela stanowiska oskarżycieli, że Jerzy Owsiak został pomówiony przez blogera o kradzież lub przywłaszczenie mienia na szkodę Fundacji WOŚP. On nie dopatrzył się w artykułach Matki Kurki tego rodzaju sugestii. "

Kluczowa dla wyroku uniewinniającego Piotra W. od zarzutów zniesławienia jest konstatacja, że objęte zarzutami kontrowersyjne stwierdzenia blogera są wyłącznie jego interpretacją wspomnianych wyżej faktów. Stanowią ocenę, i nawet gdyby z obiektywnego punktu widzenia była to ocena niesprawiedliwa, krzywdząca dla WOŚP i Jerzego Osiaka, Matka Kurka ma do niej prawo w imię konstytucyjnej wolności słowa. Bloger uniknął skazania za zniesławienie nie dlatego, że napisał prawdę, ale dlatego, że napisał “swoją prawdę” – to co mu się wydawało. Zawarł w swych tekstach nie obiektywne fakty, lecz subiektywne oceny.

Wbrew temu, co wmawia swym czytelnikom Matka Kurka, ani podczas złotoryjskiego procesu, ani w legnickiej apelacji sądy nie dokonywały oceny działalności Fundacji WOŚP. “Kwestię tę należy pozostawić opinii publicznej” – głosi uzasadnienie prawomocnego wyroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 2

@Goretex
>Tak, już po pierwszym poście można się było spodziewać, że jesteś wyznawcą tego pana.
No popatrz, a ja po pierwszym i nawet kolejnych Twoich postach spodziewałem się że potrafisz dyskutować z faktami a nie atakować personalnie zmyślonymi zarzutami.
> To przejdźmy do sądu 2 instancji...
Ale zrozum, ja NIE TWIERDZĘ że Owsiak MUSIAŁ dostarczyć te dokumenty. Twierdzę że mógł je dostarczyć i wtedy UDOWODNIŁBY że dywagacje Matki Kurki to bzdura. A skoro tego nie zrobił to można mieć UZASADNIONE WĄTPLIWOŚCI czy na pewno wszystko w nich jest w porządku.
>Pytanie, czy sam wiesz jakie to były twierdzenia
No przecież cały czas o tym dyskutujemy. MK twierdził że w WOŚP mogą być nieprawidłowości na co pewne fakty wskazują a udostępnienie dokumentacji przez Owsiaka te wątpliwości by rozwiało. A Owsiak najpierw przez adwokata majaczył coś o ciężarówkach faktur, potem dostarczył dokumentację niepełną, potem odmówił dostarczenia pełnej - do czego owszem miał prawo, ale NIE ROZWIAŁO TO WĄTPLIWOŚCI a jedynie je wzmocniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 1

@mwa ależ ja chętnie dyskutuję o faktach, tyle że żadnych nowych nie podałeś. Przez "wyznawcę" rozumiem kogoś, kto prezentuje tylko jedną stronę, co wyraźnie widać w Twoich postach. Nie zadałeś sobie nawet trudu by przeczytać cokolwiek więcej, czy to pełne uzasadnienie, czy uzasadnienie apelacji.

Ja tylko wypełniłem Ci tą lukę w wiedzy.

W ocenie sądu nawet bzdurne interpretacje mieszczą się w kategorii wolności wypowiedzi. Faktami w postępowaniu były przepływy pomiędzy spółkami, które przecież miały miejsce czy to na gruncie świadczonych usług, czy były związane z samym procesem fundowania jednej z nich. Co tu udowadniać ? Że jedna firma zamawia usługi od drugiej ? Zamawiała, MK dostał wgląd w te dane i nowych wpisów z tego tytułu przecież nie wyprodukował .

Jeśli sąd uznał, że "Określenia „wyjął” oskarżony ewidentnie używał jako synonimu słowa „przeznaczył”, a nie ukradł." to właściwie MK nie oskarżał nikogo o kradzież. Chciałbyś teraz, by WOŚP odowadniał, że kradzieży nie było, skoro, okazuje się, nie było oskarżenia o kradzież ?

Co stoi w uzasadnieniu wyroku ?
"objęte zarzutami kontrowersyjne stwierdzenia blogera są wyłącznie jego interpretacją wspomnianych wyżej faktów. Stanowią ocenę, i nawet gdyby z obiektywnego punktu widzenia była to ocena niesprawiedliwa, krzywdząca dla WOŚP i Jerzego Osiaka, Matka Kurka ma do niej prawo w imię konstytucyjnej wolności słowa. "

"Owsiak najpierw przez adwokata majaczył coś o ciężarówkach faktur"
To w sumie ciekawe, mógłbyś podać gdzie o tym jest mowa ? Czy to jakiś element twórczości MK który uznałeś za ciekawy i wart powielenia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2023 o 19:43

avatar solarize
+3 / 7

Podobnie Tusk jest czysty jak łza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 9

Autorze, z całym szacunkiem ale to że Jurkowi nic nie udowodniono ( a każdy któremu nie udowodniono winy powinien być uważany za niewinnego ) nie znaczy jeszcze że udowodniono że przekrętów nie było. To że przejrzystość finansów wszelkich fundacji jest zbyt mała wiadomo od dawna, a jak w procesie z Matką Kurką sędzia nakazał ujawnienie wszystkich faktur WOŚP to bronił się rękami i nogami bredząc coś o ciężarówkach wydruków ( kiedy wystarczyło zwyczajnie wygenerować plik na pendrive ).
Audyt niewiele rozwiązuje bo sprawdza tylko stronę formalną a nie np. czy obiad dla uczestników spotkania rzeczywiście się odbył a nie restaurator i organizator podzielili się kasą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 6

@mwa Nawet gdy fundacja 100% kwoty wydaje na cele "organizacyjne" a nie statutowe (co akurat w przypadku Orkiestry nie ma miejsca) to dalej jest to zgodne z prawem.
Co nie zmienia faktu że sam Owsiak jest chamem i krętaczem i kłamcą z wybujałym ego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+4 / 6

@mwa z całym szacunkiem, zawsze znajdą się indywidua, które będą uprzykrzać innym życie szukając haków. To na oskarżającym spoczywa ciężar dowodu, a WOŚP ujawnił wszystkie przepływy między swoimi spółkami.

Cały wątek jest powyżej, w odpowiedzi do @AnWo_64

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 2

@Goretex
Oczywiście, a jednocześnie zawsze znajdą się naiwni dzięki którym oszuści świetnie prosperują.
> To na oskarżającym spoczywa ciężar dowodu,
ale oskarżający musi mieć środki żeby ten dowód zdobyć. I tego dotyczą moje wątpliwości
> a WOŚP ujawnił wszystkie przepływy między swoimi spółkami.
i co to ma wspólnego z wątpliwościami dotyczącymi przejrzystości wydatków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 2

@mwa "Oczywiście, a jednocześnie zawsze znajdą się naiwni dzięki którym oszuści świetnie prosperują."

Nie powiedziałbym że PiS jest naiwny, albo że nie ma środków by prześwietlić fundację. A jednak z tych sprawdzeń nic nie wynika, czyli wszystko jest OK.

Ale że nie ma żadnych dowodów przekrętów, zawsze zostaje Matka_Kurka ze swoimi oszczerstwami, no i Ty, z tą niepewnością co do uczciwości WOŚP.

Która dokładnie pozycja w rozliczeniu WOŚP wzbudza Twoje obawy ? Uważasz, że % jaki WOŚP przeznacza na zakupy sprzętu jest za mały ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Donald_T
-1 / 3

@mwa Szkoda pisać bo fanatycy i tak Cię zminusują bez chwili zastanowienia nad tym czy masz rację czy też nie. Z bolka już spadł lukier, juras czeka na swój wielki "coming out ". Blisko, coraz bliżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dodosisia
0 / 4

nie wiem czy Owsiak sobie zdaje sprawę ale po jego śmierci będą mu jeszcze stawiać pomniki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petronox
+2 / 4

Dawałem daje i będę dawał na WOŚP do końca mojego życia i jeden dzień dłużej. Jurek pozdrawiam i dzięki że to zacząłeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marek300001
0 / 2

to jest firma,firma musi zarabiać ,a że to ułamek od kasy z NFZ to o tym się nie mówi ,dlaczego ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sir_nick
-2 / 2

Jerzy Urban też był czysty jak łza. Przez te wszystkie lata, przy tak ogromnej niechęci nie znaleźli dowodu na jakiekolwiek niegodziwości. Do końca czerpał z życia pełnymi garściami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-1 / 1

Przy takim prześwietleniu przez służby, to Owsiak jest tak czysty, że powinien zostać kanonizowany za życia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem