Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
663 671
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Ella111111
+8 / 8

Bo taka MADKA kombinuje ze - jako posiadaczka bombelka musi byc doceniona ;)
...a opiekunka pewnie mloda (bezdzietna) to zdaniem madki nie zasluguje na godziwá zaplate.
Niech sie dziewcze w ogóle cieszy ze dostala dziecko pod opieke ;) bo jako nie-madka nie zasluguje na taki gest dobrej woli :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanBoss
-2 / 6

mnie zastanawiało zawsze jak matkom mówi się "weź opiekunkę i idź chociaż do dowolnej pracy"... wytłumaczcie mi proszę jaki sens jest zarabiać i oddawać pieniądze opiekunce? chodzić dla sportu? Nowych znajomości? Żeby mieć emeryturę? Jak podniesie się jakość życia takiej osoby? Z kasy co nie ukrywajmy jest głównym powodem podejmowania pracy nie zostaje praktycznie nic (przy godziwej pensji opiekunki która jest tu poruszona), w dodatku na wychowanie naszego dziecka ma wpływ obca osoba. Tylko pytam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+1 / 1

@PanBoss 1. Składka zdrowotna. 2. Emerytura. 3. Mniejsze wypadnięcie z zawodu. 4. Wyjście do ludzi i zmiana otoczenia, by musiki nie stały się jedynej tematem. 5 potrzeba samorealizacji. 6. Opiekunkami często są osoby starsze- ich aktywizacja.

Możesz sobie wybrać zależnie od światopoglądu. Jasne, chodzi się wtedy do pracy prawie za darmo, ale skoro w domu też by się pracowało... No może dla samotnej matki/ojca to problem, bo wtedy nie dostaną świadczeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+1 / 3

@PanBoss
Kazdy pracujácy czlowiek (placácy z podatków na socjal dla takiej niepracujácej matki) tez oddaje opiekunce kase za przypilnowanie dzieciaków i jakos nie placze z tego powodu. Skoro my - placácy na utrzymanie bezrobotnej (z wyboru) mamuski mozemy pracowac, to dlaczego ona nie moze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanBoss
-2 / 2

@Ella111111 ale kto tu mówi o socjalu? Pytanie było bardzo proste i wcale nie takie głupie jak się wydaje... Odpowiedź Livanir mówi wprost o bycie trybikiem napędzającym maszynę. Zostawcie swoje poglądy dla siebie, ja pracuję ale jak mi ktoś za zlecenie proponuje tyle, że starczy na opłaty, dojazd do pracy i żywność to po prostu szukam lepszego płatnika... Gdzie są wszystkie lokale, które po podniesieniu cen za np prąd zostały zamknięte? (Rzucam luźne przykłady, aby wam uświadomić, że patrzycie inaczej na 2 takie same przypadki) Dlaczego nie są czynne by ludzie mogli przychodzić, zjeść, poznać kogoś, a taki właściciel zarobi tyle aby tylko funkcjonować, a czasami dołoży z własnej kieszeni. Jak takie coś różni się od kobiety, która placi za opiekunkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
+2 / 6

To dotyczy większości ludzi. Uważają, że sami zarabiają za mało, ale jak trzeba zapłacić komuś innemu to uważają, że płacą za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Genialnyborsuk
0 / 4

Opiekunkę wynajmują ludzie majętni. Na ogół ich praca przynosi kilka pensji opiekunek. e
Ewentualnie ktoś musi dokończyć jakiś projekt, skończyć specjalizacje, doktorat - wtedy nie chodzi o pensje tylko o to, że w pracy trzeba po prostu być:). Sa też żłobki, prywatne lub państwowe jeżeli ktoś mniej zarabia. oczywiście chodzenie do pracy za 200 czy 400 zl po opłaceniu niani nie ma sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem