Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
675 685
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+14 / 18

Mała humoreska na bardziej oczywistym przykładzie.
Moja babcia używa wkładek urologicznych. Nic dziwnego 85 lat na karku robi swoje, a nietrzymanie moczu w tym wieku to standard.
Miesięcznie zużywa około 90 wkładek. Dostała częściową refundację od państwa. W tamtym roku, za te 90 wkładek płaciliśmy około 40-50zł. W tym roku, jest to już 110zł. Zmieniły się warunki refundacji.
Gdzie tu cyrk? W tym, że z refundacji można skorzystać tylko w aptekach i sklepach medycznych.
Sedno w tym, że w hipermarkecie Auchan, bardzo podobne wkładki urologiczne, bez refundacji, w cenie detalicznej kosztują 8zł/10szt. Czyli miesięczny zapas wkładek z hipermarketu kosztuje 72zł bez refundacji, a w medycznym 110zł z refundacją. No jprdl. To już chyba by było lepiej jakby pisland nic nie dawał i po prostu w detalu te wkładki były w cenie marketowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+7 / 7

@rafik54321 To nie żadna nowość, zawsze rząd płaci ileś więcej za dowolny produkt refundowany, niż kosztuje on na wolnym rynku. a użytkownik płaci część w aptece, a część w podatku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 17

poważnie ? zastanawiasz się ? po ośmiu latach rządów pis-u gość mówi ...

żyjemy w debilandii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2023 o 16:54

I irulax
+6 / 8

@YszamanY Jestem w stanie zrozumieć frustrację twórcy demota, ponieważ myślę podobnie. Po dwóch kadencjach PO, POlacy wybrali PISiorów nie dlatego, że raptem bliźniacy zaczęli się ludziom z gęby podobać. Jaki był poziom desperacji widać było choćby po wynikach partii podstarzałego i podpitego lidera zespołu muzycznego skandującego JOW JOW. Hołownia nie jest dla mnie żadną nową jakością tylko raczej: podobną bylejakością. Czemu w swoich wyborach mam się ciągle miotać od bandy do bandy? Ja nie chcę aby Polska byłą podnóżkiem zarówno Niemiec jak i Watykanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-4 / 8

@irulax ponieważ marzenia się nie spełniają i zawsze wybiera się mniejsze zło a jutro obudzisz się w białorusi jak będziesz tak smucił. , polacy wybrali pisorów nie dlatego że PO źle rządziła, tylko dlatego że pis wmówił debilom że Polska jest w ruinie, że PO żywi się ośmiorniczkami, a my wam damy po 500 zł . a i coś nowego po dwóch kadencjach PO też było pożądane . Dlaczego tak nisko upadasz już na włąsne życzenie, zrób tak żeby to niemcy były podnóżkiem,nie potrafisz ? to winisz niemcy że są mądre ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2023 o 8:59

I irulax
+2 / 4

@YszamanY Widać żyjemy w różnych krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-4 / 6

@irulax nie, ty żyjesz w innej rzeczywistości ,zacznijmy od najwazniejszego żeby cokolwiek w Polsce było trzeba wygrać te wybory- 278 mandatów -zaproponuj kto i ile , jak nie opozycja .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 9

@YszamanY Mam swoje lata i kilka takich oderwanych rzeczywistości za sobą. Obecnie ta cała opozycja nie jest żadnym lekiem na sr@czkę, jedynie tymczasowym korkiem w 4litery. Mi wystarczy wypowiedzi ich guru: Sechetyny, Budki, Hołowni, Spurek... taki sam poziom odklejenia jak PISowskie dzi@dy.
Liczyłem po cichu, że może narybek konfederacji trochę się rozkręci, ale chyba nie ma czasu czekać te 50 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 6

@irulax dobrze więc zaproponuj , jak nic nie zrobisz jutro obudzisz się na białorusi, pis spali wszystkie dokumenty na siebie i nikt nawet nie zostanie przesłuchany w prokuraturze , więc - gdzie są te 278 mandaty w sejmie twoim zdaniem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2023 o 9:18

avatar Hermes_Trismegistos
+3 / 3

@YszamanY Myślę, że to jest trochę bardziej skomplikowane, niż piszesz. Jestem prawie pewien, że gdybyś zapytał nawet Tuska obecnie dlaczego przegrali, to nie byłby w stanie powiedzieć. Nawet jeśli wygrają, w co wątpię, to będą popełniać te same błędy co wcześniej. Ale wątpię czy do tego dojdzie. Wybory za pasem a tu Radek zmienia się nagle w Korwina i co tweet/wywiad to jakąś dziwną hucpę wyprawia. Do tego nagle pojawia się Vincent. Niee, w ogóle żaden sensowny głos opozycji się nie przebija do ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 6

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie – bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 4

@kondon fakt, a faktem jest że potrzebujemy w sejmie 278 mandatów a jak nie zdobędziemy tyle będziesz żył na białorusi i to też jest fakt i będziesz miał cenzurę w internecie i już sobie nie popiszesz - więc podaj liczby- kto ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrajnie_centralny
+4 / 4

Jak ja się cieszę, że nie posiadam dzieci i nie będą one zmuszone spłacać do końca życia to rozdawnictwo/łapówkarstwo PISowskie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@skrajnie_centralny Wyraźny wzrost zadłużenia rozpoczęło PO, natomiast PIS doprowadził do rangi sztuki. Ostatnie dwa lata wyglądają jakby emeryt wspomagał się "chwilówkami". Nawet jeżeli wygra PO, to też nie wierzę, że raptem zacznie ten dług ograniczać - jak dobrze pójdzie to po prostu będzie rósł mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+8 / 8

Dopłaci twoimi oszczędnościami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

Mamy 2023r, kto jeszcze pisze artykuły? Chatgpt wygeneruje dowolny artykuł w minutę i to za free

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
-3 / 5

No cóż nie wiem kim jest autor demota ale roboty znaleźć nie powinien. Cały świat korzysta z takiego skrótu myślowego i nikt nie ma z tym problemu . A tutaj znalazł się jakiś kostek i odkrył prawdę objawiona i go szlag trafia.. cóż może wtedy nie będzie pisał kolejnych mądrości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamil1024
0 / 0

Bo ci, którzy wezmą taki kredyt, faktycznie zaoszczędzą. A reszta do tego dopłaci. Niestety dla biorących kredyt to jest obiektywnie dobry wybór. A że dla narodu zły, to inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
0 / 0

Najśmieszniejsze że cały hajs na kredyt i tak powstaje z powietrza w banku centralnym a wszystkie te odsetki i prowizje to tylko wynagrodzenie banku za usługę pośrednictwa. Mogliby zrobić hipo na ustawę i cały ten hajs by leciał do budżetu aż nie byłoby na co wydawać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

Portal ekonomiczny nie jest od kształtowania społecznej odpowiedzialności i kierowania polityką. Zajmuje się sprawami ekonomicznymi, które dotyczą przeciętnego człowieka. Jak wchodzi jakieś durne prawo, okrada podatnika z pieniędzy i pozwala je zgarnać w jakiś pokrętny sposób, to zawsze znajdzie się grupa chętnych aby to wykorzystać. Autor robi z igły widły. Jak jakiś durny program rządowy pozwoli komuś oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy, to jest to oszczędność. Nie ważne kto za to zapłaci, i tak będą płacić, sam niewiele zmienisz i dlatego należy korzystać. Dokładnie na tym opiera się komuna. Jesteś małym trybikiem, prędzej się zesrasz niż coś sam zmienisz, a za to kręcąc na boku i wykorzystując system też masz na to mały wpływ. Po co więc się starać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M makiwarrior
0 / 0

Może i kradno, ale się dzielo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zakrill
0 / 0

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem... Rząd sobie z bankiem podrukowali pieniędzy, potem to ładnie między siebie w postaci różnego rodzaju wałków i podwyżek podzielili, a inflację wyjeb*lo w kosmos. Oprocentowanie kredytów wzrosło jako rezultat o kilka procent; teraz dają niższy procent i mówią że można zaoszczędzić aż tyle piniondzorów (170k!). Większość hołoty nie potrafi sobie nawet takiej ilości wyobrazić, a reklama robi swoje - daaajjjjąąą! Tylko że przez to ich złodziejstwo nawet te 170k które łaskawie "oddadzą" (bo w sumie to ch..ja oddają, trochę mniej miesięcznie rata wychodzi), to i tak jest człowiek na minusie.
Aż dziw bierze, że nie ma nawet jednego patrioty, który by się poświęcił i wraz z rządem porządnie "rozerwał"... Paru łysych myślę naród mógłby przeboleć, a i za zasługi bohaterskie by medal dostali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem