Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
141 149
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+2 / 8

To właśnie dzięki mediom niezależnym od obecnej władzy wiesz co się dzieje, sam przyleciałeś tu z artykułem który jest wynikiem śledztwa dziennikarskiego. A jeśli ktoś ufa mediom rządowym to sam robi sobie krzywdę, bo czyta bzdury.

Sankcje (nie tylko na ropę) działają bo rosja zarabia coraz mniej na tym co sprzedaje. Dlatego zresztą Rosja próbuje sankcje obchodzić, co zmniejsza jej straty... ale jednak straty.

Jeśli sa próby czy praktyki obchodzenia sankcji, to także dzięki takim artykułom zostaną ograniczone.
To embargo obowiązuje od 5 grudnia.. z pewnością się uszczelni.

Nie potrafię jakoś wyłapać sensu tego demota ? Chciałbyś handlować z Rosją po staremu ? Oczekiwałeś że sankcje zadziałają w jedną noc ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2023 o 22:09

avatar Kocioo
+1 / 5

@Goretex Niezależne media...dobre. To media niezależne od tej władzy ale zależne od poprzedniej podobnie każda władza, która obejmuje rządy , pierwsze co robi to podporządkowanie mediów publicznych. Nie ma w tym kraju niezależnych mediów o czym ty mówisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 3

@Kocioo o mediach niezależnych od obecnej władzy. To jest na początku mojej wypowiedzi..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
0 / 2

@Goretex Dobrze że to napisałeś....piszę o tym jak kreują się media zależne od innej władzy. ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+5 / 7

To, że Rosja będzie produkować i reszta kupować, to przecież było wiadomo. Chodzi o to, że transport morski jest mniej wydajny i droższy niż rurociągami. A to spowoduje mniejszy zysk producenta, czyli Rosji. Indie i Chiny porobiły już sobie zapasy i też przykręcają kurek - przez to ceny spadają. Są dowody, że Rosja ma problemy z nadprodukcją ropy i niedługo może zacząć zamykać złoża, bo inaczej się tam w niej potopią.

Niedźwiedzia nie zabija się frontalnym atakiem, tylko osłabia podgryzając ze wszystkich możliwych stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-1 / 1

@siditg, niestety, ceny ropy od kilkunastu dni rosną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 2

@adamis62 No ale są na poziomach sprzed wojny. Będą sobie tak oscylować - normalka. USA będzie chciało sobie odbić posuchę covidową, to będą eksportować ile wlezie. Na bliskim wschodzie na razie ch...owo ale stabilnie, więc ja bym nie panikował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@siditg Chiny tak przykręcają kurek że w czerwcu razem z Rosją podpisali porozumienie w sprawie budowy nowego gazociągu i ropociągu z Rosji do Chin. Zresztą Chiny będą za 2-3 lata odbierać to co do tej pory odbierała Europa. Chiny przyjmą każdą ilość ropy i gazu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2023 o 13:55

S siditg
0 / 0

@yankers ale ja mówię o tym, co jest teraz a nie w przyszłości. Mogą sobie odbierać, tylko że nie zapłacą tyle co Europa, zwłaszcza jeżeli 'poczują krew'. Zresztą ja osobiście mam nadzieję, że za dwa lata, to już będziemy po wojnie i w obliczu innej rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+3 / 3

Wystarczy wejść na Marine Traffic i zobaczyć ile tankowców płynie przez ;Morze Czarne z Rosji..sankcje sankcjami a żyć trzeba. Google miało zablokować internet....i co ? Na Twiterze rosyjscy topowi politycy wstawiają tweety..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@Kocioo Mądrzejsze o tym nie wspominać. Bardzo mądrzejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem