Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2285 2325
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tomkosz
+25 / 41

kto za? kazdy rozsadny czlowiek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
+14 / 24

Co Ty chcesz zdelegalizować Kościół Katolicki w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+30 / 56

@esbek2 Zdecydowanie tak. Jak się powinno robić z każdą organizacją przestępczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+7 / 9

@PIStozwis
Organizacji przestepczej to by nalezalo zasádzic przepadek mienia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
-1 / 3

@esbek2 Wszystkie Kościoły w Polsce mają takie same prawa. A jest ich kilkadziesiąt. Tylko pastafarianom odmówiono rejestracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
+2 / 4

@stanbo
Nie słyszałem aby podpisano konkordat ze Świadkami Jehowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robokop23
+24 / 36

żadnej grubej kreski, kościół ma zostać rozliczony co do złotówki , wszystkie darowizny odebrane, podatki naliczone ,a złodzieje ,zboczeńcy skazani,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+3 / 7

Zmiana prawa to jedno, ważniejsza zmiana mentalności. Np. pkt 9 prawnie jest oczywistą oczywistością, a że działa jak działa to kwestia obyczaju. Pkt. 10 reguluje wręcz prawo kanoniczne, ale nikt nawet nie myśli o jego egzekwowaniu. W wielu innych punktach też regulacje są rozsądne, ale realizacja jest chora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 10

Pkt. 4. to niepotrzebna dyskryminacja. Handel nieruchomościami na zasadach powszechnych.

Tak tylko dla wyrównania szans pomiędzy obywatelami a Kościołem zacząłbym od sekularyzacji.
W przeciwnym razie Kościół natychmiast zostanie prawdziwą mafią i będzie bronił swojego majątku i walczył o władzę bez świątobliwej hipokryzji. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego ile nieruchomości posiada KK i o jakiej wartości... pardon!... tego sobie nawet nie można wyobrazić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 8

@koszmarek66 No i tutaj się zgodzę. Punkt 4 po prostu sprzedaż na zasadach ogólnych, które też należałoby zmienić tak aby gminy czy skarb państwa sprzedawał nieruchomości po cenie rynkowej ustalonej przez rzeczoznawcę, przy czym na ulgi mogłyby liczyć wyłącznie szpitale, publiczne placówki edukacyjne czy fundacje charytatywne niezwiązane z żadną firmą bądź organizacją, cała reszta po cenie rynkowej z ceną minimalną na poziomie tych 80% ceny rynkowej.

Bo trzeba zauważyć że dziś KK ma też nierówny dostęp do choćby gruntów rolnych, które może kupować w przeciwieństwie do zwykłego obywatela niebędącego rolnikiem :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2023 o 17:49

F FanFiction
0 / 2

@yankers
Fundacje?
Takie jak jak fundacja lewicowej pani kandydat na prezydenta która dostała 3,5mln zł na zakup siedziby?

Tej samej pani która teraz ma chyba warzywo w głowie.?

Jak słyszę fundacja to myślę przekręt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 7

Dodałbym jeszcze jeden punkt. Obciążyć nieruchomości kościoła na tych samych zasadach jak kwatery na cmentarzach. Grób nigdy nie staje się prywatną własnością, rodzina dysponuje miejscem na zasadach prawa użytkowania wieczystego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
-2 / 2

@Obiektywny1 W mojej wiejskiej gminie są 2 cmentarze komunalne.Należą do państwa polskiego. To sami sobie będą płacić. Miejsce na grób kosztuje w gminie 150 zł i jest "na zawsze". Stoją grobowce z 19 wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
+7 / 11

Wystarczy rozwiązać konkorda i nie zawierać żadnych umów międzynarodowych z watykanem. Wtedy te oraz inne problemy z kk same znikną,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zyzol
+7 / 9

Zanim Organizacja Chroniąca Pedofilów spełniłaby te postulaty, to 90% z nas już by wąchała kwiatki od dołu.
Żeby prawo było skuteczne to muszą chcieć tego ludzie, a 33% uprawnionych do głosowania chce głosować na PiS (czyli katolicy i katole), a nie zapominajmy, że w pozostałych ugrupowaniach politycznych też są katolicy, którzy nie zgodziliby się na marginalizacje Organizacji Chroniącej Pedofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+5 / 7

A nie wystarczy stwierdzić, że Kościół działa na podstawie ogólnych przepisów dotyczących partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych.
I to by załatwiało wszystko i nikt nie mógłby się czuć prześladowany ani wyróżniony.
I od razu by sie wyjaśniło ilu mamy wiernych w kraju bo wszelkie dane osobowe posiadane przez Kościół podlegałyby kontroli GIODO i zgodnie z RODO każdy miałby prawo sprawdzić jakie dane na jego temat są przechowywane i nie wyrazić na to zgody (bo te "apostazje" to kpina jakaś)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2023 o 21:52

C C1VenomMX321
0 / 8

Ja jestem za, ale co z tego, skoro nasz ukochany Jarosław jest przeciw.
Tyle w temacie, dziękuję, do widzenia, idę wypie*dalać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anst197
0 / 8

Tu jest Polska. Tu rządzi kościół. Każdy, kto tylko pomyśli nad swoimi wyborami od razu dostrzeże, że większość ważnych wyborów życiowych nie może się w Polsce odbyć bez udziału Kościoła. Od urodzenia do śmierci w każdym ważnym wydarzeniu w życiu człowieka KK musi uczestniczyć i narzuca jak ma się to odbyć. Do każdej z tych czynności dodaje przymiotnik święty i już temat nie podlega dyskusji. I tak jest po urodzeniu gdy niczego nieświadomy mały człowiek już jest poddany władzy kościoła, a dzielna babcia zamiast o zdrowie noworodka najpierw pyta się kiedy będzie chrzest. Potem jest szkoła z "nieobowiązkową" teoretycznie religią, komunia, bierzmowanie, ślub no i pogrzeb też okraszone obecnością KK i słowami święty, święta. KK popiera pracę ludzką, bo jakoś trzeba ten świat i KK przy okazji utrzymać ale jak tylko człowiek ma chwilę odpoczynku to natychmiast wyciąga rękę po ten czas by go poświęcić Kościołowi. Trzeba więc obowiązkowo uczestniczyć w niedzielnych i świątecznych mszach oczywiście świętych, a KK już dba o to by nie było żadnych innych form świętowania niż kościelne. Gdy za socjalizmu pojawiły się pochody 1 majowe, kościół wymyślił sobie święto Józefa robotnika by ludzie nie myśleli, że są inne święta niż kościelne. Propaganda kościelna od przedszkola urządza pranie mózgów, że nie stosowanie się do zaleceń KK to grzech i za to będzie się w piekle po śmierci. To oczywiście są bajki dla dzieci i dorosłych i funkcjonariusze KK nie muszą się do tego stosować ale bez tego rządu dusz oni nie mogą istnieć więc organizują swoje formacje, które mają zapewnić wdrażanie tych nakazów i zakazów od narodzenia do śmierci. Wszędzie panuje kult papieża, prawie każda góra ma swój własny szlak papieski, w każdym wygwizdowiu gdzie był papież jest specjalnie opisana ściana o którą się opierał, ławka na którą przysiadł gdy bolała go noga, kostka chodnikowa na której stanął gołą stopą, jak mu kamień do buta wpadł, wszędzie kapliczki, tablice upamiętniające że przejeżdżał, nawet jak nie wysiadł z limuzyny, ławki na których siedział... Właściwie nasz kraj to Polska imienia JP2, pod władzą Chrystusa Króla a tak naprawdę to Kościoła. To jest prawdziwa zaraza, która toczy Polskę od wieków. Czy mamy szansę by w jakimś niedalekim czasie wyplenić tę zarazę i wreszcie otworzyć ludziom oczy, a przede wszystkim zmienić podejście tych, którzy często mówią, że dla świętego spokoju ochrzczę dziecko czy poślę go do komunii? Nie ma nic za darmo i za ten święty spokój trzeba będzie potem zapłacić, np. takim wyrokiem TK w sprawie aborcji. W młodych nadzieja, że KK zostanie kiedyś sprowadzony do właściwej roli czyli stowarzyszenia nie mającego więcej wpływów państwowych, niż związek hodowców kanarków. Niestety, ale to jeszcze odległa przyszłość, tym bardziej że kościół ma teraz ogromne wsparcie polityczne od pisowskiej władzy. Chyba nigdy w historii Polski nie było tak prokościelnych rządów, więc na jakieś realne zmiany jeszcze długo przyjdzie czekać. Amen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+3 / 5

Odnośnie p.2. - dlaczego za użytkowanie sal na potrzeby zajęć z religii ma płacić szkoła czyli samorząd? Chcą nauczać religii, to w swoich budynkach, na swój koszt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
0 / 2

@Laviol
Niby tak, ale gdy są chętni to na zajęcia szachowe, taneczne czy inne kółko zainteresowań dla uczniów szkoły z reguły nie robią problemów. Tu powinno być to samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 1

@FanFiction, jeśli są to zajęcia w ramach szkoły, to nie widzę problemu. Są na koszt szkoły. Jeśli są prowadzone przez firmę prywatną, która na tym zarabia, to zajęcia są płatne, a firma wynajmuje od szkoły lokal. To jest ok. Ale dlaczego firma, KK, która ma zyski z wiernych, ma mieć lokal za darmo? Pamiętaj, że Kościół ma infrastrukturę do nauczania. Pamiętam jak w latach 90-tych, gdy religia przeszła do szkół, owe obiekty były wynajmowane pod biznes - biura itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
0 / 2

@Laviol
Firmom lub osobom które prowadzą zajęcia szachowe, tańca, plastyczne,basen płaci np gmina lub stowarzyszenie działające na terenie gminy i im za free szkoła udostępnia sale i inną infrastrukturę.

Na tej samej zasadzie działają lekcje religii.

Zgadzam się z tym że powinny się odbywać poza tygodniowym planem zajęć i być dla chętnych i być traktowe jak zajęcia wymienione wcześniej.

Ktoś powie że jak ktoś prowadzi zajęcia za które dostaje pieniądze to nie powinno mu się dawać nic za darmo....

(Darmo czy np 4zł za wejście na basen to jest to samo :) )

W idealnym świecie tak ale np w mojej zabitej dechami mieścinie jakby to wprowadzono to nie było by pewnie żadnych zajęć pozalekcyjnych...Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 0

@FanFiction: "Firmom lub osobom które prowadzą zajęcia szachowe, tańca, plastyczne,basen płaci np gmina lub stowarzyszenie działające na terenie gminy i im za free szkoła udostępnia sale i inną infrastrukturę."
Zatem traktowane są jako część zajęć szkolnych, tylko pozalekcyjnych.

"Na tej samej zasadzie działają lekcje religii."
Nie, nie są. Duchowni prowadzący lekcje religii są traktowani jak nauczyciele. Nauczają za pieniądze samorządu w budynku utrzymywanym przez samorząd, jednak zyski z tego idą do KK. To nie to samo.

Jeśli chcesz żyć w idealnym świecie, najpierw musisz go sobie wyobrazić, a potem krok po kroku wdrażać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+1 / 1

Do pierwszego dodałbym tacę niedzielną, niewymagającą pokwitowania od zbierających.
Siódemka może i dobra, ale niestety dotyczy samej wiary, a konstytucja zapewnia wolność wyznania. Tak samo nie możemy zabronić żydom się obrzezać.
Ósemkę zamiast likwidować, to bym to uogólnił, aby np śluby (z cywilnego punktu widzenia) mogły być udzielane przez każdego z odpowiednim przeszkoleniem lub certyfikatem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2023 o 19:38

D David_2000
-1 / 3

czyli tak też rozliczysz zady PO, PiS, SLD itp? wątpię...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aluette1
0 / 0

to się nie stanie w tym tysiącleciu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+2 / 2

punkt 10 - hahahaha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+1 / 1

punkt 5 przecież tak obecnie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W widmo102
+6 / 8

W odniesieniu do punkt 7 to według współczesnej logiki dziecko (niepełnoletnie) jest na tyle dorosłe aby:
1. zdecydować samodzielnie (bez lekarza) jaką ma płeć i podjąć decyzje o jej zmianie (jeżeli się pomyli okaleczy się na całe życie)
2. rozpocząć współżycie i przyjmować antykoncepcje hormonalną (w okresie dojrzewania zaburzać ten cykl zawsze zostawi jakieś skutki uboczne dla organizmu)
3. podjąć decyzję o aborcji nawet bez wiedzy rodziców (może powodować zaburzenia psychiczne - syndrom poaborcyjny)
Ale nie jest na tyle dorosłe aby podjąć decyzje o swojej wierze i czy chce iść do spowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
0 / 0

Właśnie opisałeś kościoły Ewangelickie w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
+1 / 1

Piękne napisane, widać, że jesteś typem rewolucjonisty, ale, żeby być rewolucjonistą, to trzeba mieć podstawową wiedzę w temacie, w którym chcesz się wypowiedzieć. Ty tej wiedzy nie masz. Piszesz tylko swoje życzenia. Weź każdy ze swoich punktów i pogoogluj trochę, a może wtedy napiszesz coś konkretnego, może nawet ustawę jako inicjatywę obywatelską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 2

Demotywatory z pytaniem na końcu "kto jest za" powinny być usuwane, a autorzy patroszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+3 / 3

Generalnie zgoda. Uwagi do nastepujących pkt.
4. To jest problem nie kościoła ale polskiego prawa. Dlaczego komuś przekazujemy ziemię w bonifikatą. Najczęściej jest to robione dla różnych stowarzyszeń, przedsiębiorstw, żeby coś zbudowały i coś stworzyły. Np ośrodek szkoleniowy nad jeziorem. Jeżeli kościół chce zbudować jakiś przytułek, schronisko dla bezdomnych, dom samotnej matki to czemu nie. Natomiast jeżeli to ma być kolejna świątynia to niech będzie to na zasadach rynkowych.

7. To powinna być decyzja rodzica a nie Państwa. I również próg jest zbyt duży. 13 lat w zupełności wystarczy. Wtedy nabywamy częściowe przywileje prawne. 13 latek może założyć konto w banku. Natomiast spowiadanie 9 latków to przesada. A w szczególności wypytywanie ich o seksualny aspekt ich życia.

8. Konkordat jest potrzebny. Czytałeś go w ogóle? To jedynie 11 stron a nawet na pół bo jest pisany w dwóch językach. Musimy mieć jakiś dokument, który określa zrzeszanie się ludzi w ramach struktur religijnych. Tak samo jak mamy prawnie usankcjonowane organizacje pozarządowe. Masz ustawę która reguluje stowarzyszenia czy fundacje. Jak powinien wyglądać ich regulamin, jak się wybiera włądzę, jak się rozliczają, jak zgłaszają majątek, zasady dziedziczenia itd itd. To również musi być stworzone dla kościoła. Do wykreślenie jest tam może z 7 punktów, do dopisania też jest kilka natomiast większość musi zostać.

10. Nie widzę powodu dlaczego ksiądz nie może zajmować się polityką. Z punktu widzenia prawa ksiądz to człowiek jak każdy inny. Skoro wcześniej chcesz go tak samo karać jak każdego innego to również jak każdemu innemu daj mu bierne i czynne prawo wyborcze. Ja nie jestem za specjalnym traktowaniem księży. Ani na plus ani na minus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 5

Dlaczego kościół nie może mieszać się w politykę? To dodajmy do tego lekarzy, nauczycieli i pracowników KFC. Dlaczego nie.

Dlaczego spowiedź od 18 lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yogin2
0 / 2

A wiecie, że kościół część ziem, które posiada wydzierżawia i pobiera na niego jeszcze dotacje unijne. Na pohybel czarnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haspocanto
-2 / 10

To ja dodam: likwidacja dni wolnych w święta kościelne: 6. stycznia, WIelkanoc, Wszystkich Świętych. Boże Narodzenie. I wolne wyłącznie dla ludzi, którzy zadeklarowali przynależność do Kościoła Katolickiego.

Żeby nie było potem, że kościół to zły, ale jak daje nam dni wolne, to jest fajnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
+1 / 5

Nie dzbanie, taka sama liczba dni wolnych dla ludzi niezadeklarowanych i niewierzących albo żadne dni wolne dla wszystkich. Wy katole to najchętniej byście tylko świętowali zamiast pracować. Ile jeszcze urojonych świąt wymyślicie co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsiik
+1 / 5

@haspocanto A dla niewierzących urlop wypoczynkowy powiększony o taką liczbę dni. Bo nie można dyskryminować ze względu na wiarę i każdy w pracy musi mieć tyle samo wolnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
+1 / 3

@apsiik
Dokładnie tak.

Ale wiesz że wtedy 25 i 26 to pracodawca wcale nie musi dać wolnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsiik
+2 / 2

@FanFiction Pasuje mi to. Wolę mieć wybór i wziąć urlop w wybranym terminie w ciągu roku, niż mieć narzucone 25 i 26 grudnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
0 / 2

@apsiik Mi też by pasowało, ale strasznie dużo ludzi było by zaskoczonych i w try miga by to "nowelizowali" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+2 / 4

Udostępniać szkolne pomieszczenia na naukę mitologii? Jak wuje chcą, to niech sobie odpłatnie wynajmą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem