Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
775 796
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P profix3
+23 / 37

Na razie Białoruś, Rosja to będzie jak pis wygra kolejne wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+16 / 18

Jeszcze nie, ale jak zaczną opozycje herbatą częstować to śmiało będzie można założyć, że i owszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+8 / 10

;) :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2023 o 14:41

C chaner123
+7 / 7

Kłamstwo powielane kilka razy staje dię prawdą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+12 / 26

@mygyry87 A nie zastanawia cie logiku czemu te wszystkie głupie pomysły PIS wprowadza w Polin bez zająknięcia mówiąc ze unia kazała. Ale jakąś izbę sędziów nie zlikwidują, nie bo nie i tracimy przez to 770 mld zł. Jakoś w jednych rzeczach potrafią się postawić a w innych nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-5 / 23

@kikurenty jak to dlaczego? Przecież z sądami chodzi o wpływy i układy, jedni i drudzy walczą o to samo, co tu nowego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+8 / 18

PIS to rosja. Putin I Spółka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+12 / 24

Przecież każdy totalitaryzm był oparty na nienawiści i na wyszukanym wrogu. Hitler miał Żydów, Stalin kapitalistów i kułaków, PiS ma unie europejską i opozycje. Od stuleci te same metody i motłoch się na nie nieustannie nabiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+2 / 2

@mwa A sorry zapomniałem bo nie oglądam na bieżąco PiSowskiej propagandy. Odkąd PiSowskie państwo zbudowane z patyków, dykty i guana sie wali za wszystko odpowiada tusk bo on ma realną władze no i putin, a rząd nie ma na nic wpływu. Do tego stopnia aby wymóc na tusku, który oczywiście źle rządzi od 7 lat, jakiekolwiek ustawy muszą biedaki z PiSokomuny od czasu do czasu urządzać protesty. Czego nie rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 1

@kikurenty
Tak z ciekawości jakie są objawy walenia się naszego państwa?
4,9% wzrost PKB w 2022 ( jeden z najwyższych w UE)?
3% bezrobocie w grudniu ( ex aequo 2 miejsce w UE)?
dług publiczny na poziomie 50,3% PKB ( znacznie niższy niż średnia w UE - 81,5% )?
a może wzrost średniego wynagrodzenia o 13% i płacy minimalnej o 15,9%?
pewnie powiesz że inflacja ale tu jest o tyle problem, bo 15,3% Polski to wynik lepszy do Czech(16,8%), Węgier(25%!) czy Litwy Łotwy i Estonii. Czyli państw naszego regionu. A tam PiS nie rządzi.

A, nie szukaj proszę tych danych w TVP czy TVN - zerknij na strony serwisów ekonomicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@mwa Przyjacielu, takie kocopoły możesz cisnąć na zebraniach partyjnych, albo spotkaniach jarosława z mieszkańcami autokarów. Co ty myślisz że ja się ekonomii nie znam? co ty chcesz starego konia na skisły owies nabrać? Rozumiesz to co napisałeś? czy przepisałeś z partyjnych materiałów dla internetowych trolli?


Nie mam czasu na prostowanie tych bzdur bo tłumaczenie Pisowcowi ekonomii to jak tłumaczenie świni fizyki kwantowej,ponad to beton partyjny jest niereformowalny. Ale tak na szybko:
Dług publiczny 53%. - Skad masz takie dane? wiesz jak było liczone? czy uwzględniono w nim dług samorządów ? Czy uwzględniono kreatywną księgowość ukrywania długu w funduszach jak PFR? Uwzględniono w tym przyszłe zobowiązania ZUS jakie teraz zaciąga wobec pracujących? Znasz mechanizmy ukrywania długu w statystykach - tzw. kreatywna księgowość?
Inflacja pomijam że sam się wkopałeś bo podałeś wzrost płac o 13% i 15% co przy inflacji a raczej PiSflacji ponad 19% jest jasnym dowodem że zarabiamy mniej. O tym czy te 19% podane przez GUS jest faktycznie odzwierciedleniem rzeczywistości także można dyskutować bo np. żywność zdrożała 30-50%. Ale w doborze krajów do porównania widzę jawną manipulację - A co? porównanie do znienawidzonych Niemiec czy Francji nie pasuje do teorii? Dziwie się że nie podałeś Wenezueli bo tam inflacja wynosi kilka tys.% i tam wszakże nie rządzi PiS ale socjaliści pokroju PiS.
No i mój ulubiony punkt 3% bezrobocia - Co to jest te 3 %? Liczba osób bez pracy? liczba osób poszukujących pracę? Czy liczba zarejestrowanych w PUB - relikcie PRL? jak to 3% ma się do rzeczywistości.

PS. TVN i TVP nie oglądam. Mieszkam za granicą więc nawet nie chce mi się tego bełkotu streamowac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2023 o 17:29

M mwa
0 / 0

@kikurenty Powiedz "przyjacielu", naprawdę uważasz że to że w pierwszych dwóch akapitach jedynie mnie obrażasz świadczy, nie wiem, o Twojej dorosłości, o Twoim zaangażowaniu, czy po prostu zawsze obrażasz ludzi którzy mają inne zdanie?
Co do Twojej znajomości ekonomii:
1) Skąd mam takie dane? Ty widzę nawet googla nie umiesz używać - wpisujesz "dług publiczny na poziomie 50,3% PKB" i od razu dostajesz linki do www.pap.pl, www.bankier.pl, www.forsal.pl - mało wiarygodne?
Co do tego co obejmuje - widzisz problem polega na tym że metodologia ESA2010 jest równa dla wszystkich. Znasz lepszy wskaźnik dla porównania sytuacji ekonomicznej państw w UE?
Piszesz o "ukrywaniu długu" i "kreatywnej księgowości" - jasne to może być problem ale pokaż mi jakieś sensowne źródło EKONOMICZNE które choć w przybliżeniu ten problem oszacowało i porównało z innymi krajami. Zauważ że ani instytucje europejskie ani rynki jakoś tymi "rewelacjami" się nie przejmują.
2) Oczywiście porównałem kraje gospodarczo zbliżone do Polski - "na dorobku", które dopiero 30 lat temu wyrwały się z komunizmu. Niemcy Francja? Ty naprawdę uważasz że gospodarczo bliżej nam do nich niż do państw które wymieniłem? Oj jakbym nie znał Twoich poglądów to bym powiedział że przedawkowałeś pisowską propagandę ;-)
3) 3% to dane EUROSTAT czyli porównywalne z innymi krajami UE. I znowu - może nie są to dane idealne ale masz coś lepszego? Co pozwala porównać sytuację Polski z innymi krajami UE i z sytuacją z przeszłości?
4) piszesz że nie oglądasz TVP i TVN. To na czym bazowałeś pisząc o waleniu się naszego państwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+7 / 19

Spoko. Oddadzą wszystkie dopłaty z Unii i mogą się z niej wypisać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 11

@Arek942 tyle że my, normalni ludzie czujemy się Europejczykami i chcemy zostać w UE. Rolnicy, emeryci, niewykształceni, bezrobotni i ogólnie wyborcy PIS nie mają prawa decydować za wszystkich. To że oni nienawidzą Europy nie znaczy, że my też.

Dlatego lepsza opcją będzie wyznaczenie granicy między UE a Wschodem na linii Wisły. Zachód zostanie w UE, a wschód sobie z tej UE wyjdzie. Oczywiście da się z kilka miesięcy na migracje między jednym obszarem a drugim. Potem zakaz przekraczania Wisły, żeby PISowcy nie uciekali do nas (sami sobie wybrali Rosję zamiast UE, to niech mają). Tak będzie lepiej i dla UE i dla nas (my w UE zostaniemy, a PISowcy z niej wyjdą. Każdy będzie zadowolony).

Oczywiście rolnicy powinni oddać Niemcom i całej UE co do grosza wszystko, to co od nich wyciągnęli w ramach dotacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
-1 / 5

@Cammax pewnie. Ale tak przy okazji.
"tyle że my, normalni ludzie czujemy się Europejczykami i chcemy zostać w UE. Rolnicy, emeryci, niewykształceni, bezrobotni i ogólnie wyborcy PIS nie mają prawa decydować za wszystkich. To że oni nienawidzą Europy nie znaczy, że my też."
Jak to ma się do Rosjan. Dlaczego oni odpowiadają za rządzących? A my nie odpowiadamyza pis ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Arek942 bo ludziom odbiło i myslą, że wszyscy Rosjanie są za Putinem. No i dowalają wszystkim oprócz Putina (paradoksalnie). On sankcji nie odczuje. Sankcje odczują zwykli ludzie. Tak jak u nas. Nie wiem w sumie, czemu wszystkim aż tak odbiło. Rozumiem, wojna, ale w dalszym ciągu nie usprawiedliwia to nienawiści do normalnych Rosjan.
Tak samo nie popieram wykluczania Rosjan z każdego możliwego sportu. Bo na pewno nie każdy z nich popiera Putina.
Pytanie do tych, którzy to popierają: ale wy wiecie, że za kilka lat dzięki PISowcom i nas mogą wykluczyć że wszystkiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arturroq
0 / 4

@HochLieck Rolnicy sami z siebie. Proste, ale nie dla fanatyków pisuaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 2

@arturroq Sami z siebie? A to dobre :) Ale naiwny jesteś.
Przecież gołym okiem widać, że mamy do czynienia ze znanym już w PRL roztrząsaniem "kto za tym stoi" i "czemu to służy" przy jednoczesnym przemilczaniu meritum sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arturroq
0 / 0

@HochLieck Naiwni to ci, którzy łykają pisuarową propagandę a potem jojczą, że źle. W tym konkretnym przypadku nie było żadnego meritum sprawy. Zwykła ustawka pisobolszewików obnażona przez posłankę. Kudosy dla niej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
+1 / 3

W Polsce jest tyle ruskich sabotażystów, ze to się w głowie nie mieści. Niech ktoś się w końcu zajmie ich wyłapywaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 4

@DeltaTango Czyli wnioskujesz o rozwiązanie i wyłapanie wszystkich z konfy i pisu? W sumie to jestem za.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-1 / 3

Nie - to Polska. Już za PZPR i UB wiedzieli doskonale, że najlepsza opozycja jest taka którą sami zbudują/przejmą.
Widziałem już wypowiedzi młodziaków - kiedy tylko starali się zbudować nową partię polityczną i partia zaczęła coś znaczyć, wtedy jakby spod ziemi pojawiało się kilku smutnych panów z propozycją nie do odrzucenia. Może to tylko szurskie bajki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anst197
-2 / 6

Władza PiSu będzie nawet gorsza niż Orbana czy Putina. Bo tamci chociaż nie są religijni, a PiS jest skrajnie klerykalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 2

@Anst197 Tak i nie. Pisowiectwo jest jak najbardziej klerykalne, ale kler nie przyczepił się tylko do pisu. Wystarczy zobaczyć jak franek się zdradził, gdy putler wjechał na Ukrainę, od razu stwierdził, że Ukraińcy nie powinni się bronić, bo wojna to zło. Czyli co, najlepiej przyjąć agresora od tak... Kler i każda religia ogólnie uwielbia dyktaturę i rządy terroru, bo do takiej władzy się wręcz kleją. Patrz hitler, mussolini, czy początki rządów stalina, gdy ten jeszcze uważał zwierzchnictwo popów nad sobą. Dopiero jak mu do reszty odbiło (w sensie poza wrodzonym sku*wysyństwem) to uznał siebie za najbliższego buckowi, ale do tego momentu popowie mieli u niego cieplutko i milutko.

Z orbanem jest podobnie, kk się przyspawało solidnie, choć tam po prostu biskupi nie szczekają tak głośno jak nasi, to on ma tam 100% poparcie kk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anst197
-2 / 2

@Loganesko Miałem na myśli że tamte , mimo że dyktatury to chociaż są świeckie ( Orban nie jest nawet katolikiem, chyba o ile dobrze pamiętam Kalwinem, Putin wiadomo niewierzący kagiebista, religie traktuje instrumentalnie). Natomiast u nas rodzi się jakiś niesamowity klerykalny ustrój, coś jak Iran Chomeiniego. Czyli oprócz opresji państwa, będziemy mieć też opresję religijno-obyczajową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2023 o 11:28

avatar Cammax
-1 / 1

@Anst197 Orban świecki? Akurat on gardzi innowiercami i ich nienawidzi. Np. muzułmanie nie mogą wjechać na Węgry. Ukraińcy też nie mogą od początku wojny. do nas przynajmniej Ukraincy mogą. Nie wiem tylko, czy religia też ma aż taki wpływ na węgierskie prawo. Ale zakaz aborcji pewnie też tam jest.

Mi PIS przypomina NSDAP. To też byli narodowo katoliccy socjaliści. Gdzie są cechy wspólne to chyba nie muszę tłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zowk_sjookoski
+2 / 4

Jeśli prezes partii rządząc... niszczącej nazywa się Качиньский...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 6

chwila chwila, czyli nie wolno krytykować UE bo inaczej jest się ruską onucą??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 7

@piotrKrokodyl Krytyka to jedno, ale to co odwala się w akcji z demota to jest zwyczajne spier*olenie umysłowe pisowietów, a rolnicy udowadniają jak zawsze, że oni się kk i pisowiectwu będą dawali dymać na prawo i lewo, bo to są swoi. Przykro się na to patrzy, bo w rzeczy samej rolnicy są często dymani, ale jak widać na załączonym obrazku - na własne życzenie.

Pozwolę sobie dodać, że "Zła Unia!" przekazuje rocznie miliardy złotych dotacji. Miło się przytula kaskę, ale żeby się stosować do zasad i celów takiej dotacji, to już nie bardzo, co nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+1 / 1

@Loganesko
"ale to co odwala się w akcji z demota" - ale co to w ogóle za akcja? Demot praktycznie o niczym nie informuje, więc nie rozumiem po co się tak unosisz

"Pozwolę sobie dodać, że "Zła Unia!" przekazuje rocznie miliardy złotych dotacji." - obecna polityka rolnictwa UE idzie w bardzo złym kierunku. Jakąś dekadę temu był plan, że UE musi umieć sama się wyżywić, a teraz idą w kierunku "ekologii" nie zważając na to czy UE będzie w stanie z własnych produkcji wykarmić wszystkich obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 3

@piotrKrokodyl Jak to nie informuje? Informuje dokładnie o tym, co opisuje. Miał być protest rolników przeciwko pisowietom i działaniom rządu, ale protest nagle zamienił się z antyrządowego, którym z założenia miał być, na antyunijny, który rzecz jasna wolno organizować, ale nie tym miał być z założenia. A dlaczego się tak stało? Bo ktoś z rolników dał opcje pisowietowi organizować protest, a ten zamienił go z antypisowskiego na antyunijny.
To tak jakbyś prowadził forum lekarskie z tematem "prostata - sposoby zapobiegania jej przerostowi", oddał koledze prowadzenie, bo np. "rodzinne sprawy", przekazujesz mu organizacje tego, a on zamienia go z forum na temat "prostata - sposoby zapobiegania jej przerostowi" na "hemoroidy - czy serio są tak straszne, jak każdy to opisuje?".
Co do Unii, sorry, ale ekologia to dobra sprawa, choć zgadzam się, że akurat pewne trendy poszły zbyt daleko. Nie zmienia to faktu, że w tym momencie mało głosów jest wyśrodkowanych, a z obu stron najgłośniejsi są skrajni krzykacze.
Weźmy za przykład trumpka i jego pier*olenie, że Globalne Ocieplenie nie istnieje, a teraz w USA z powodu właśnie Globalnego Ocieplenia doszło do -78 stopni celsjusza w jednej z miejscowości, a pogoda ogólnie dostaje ostrego pier*olca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piotrekpiotrek407
-1 / 3

Tylko ze tam było ich trochę więcej i nie stał nad nimi żaden aparatczyk z partii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 000gd000
+3 / 5

rosja i pis to jedno i to samo, tylko głupiec tego nie dostrzega

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 2

@000gd000 ZSRR i UE to jedno i to samo, tylko głupiec tego nie dostrzega :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem