Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
359 369
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nr8
+3 / 5

a czy pracodawca ma obowiazek przelewac na konto? czy bardziej gotowka za pokwitowaniem? wybor nalezy do nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2023 o 20:27

E eyeswithoutaface
+8 / 18

Lepsze pytanie to dlaczego i co się za tym kryje i czy przypadkiem nie jest to dalsza część totalnej inwigilacji i kontroli, z posiadanych informacji takich jak - imię nazwisko, dokładny czas i miejsce, przedmiot i kwota, podpisana przez płatność elektroniczną. A być może również wstęp, do wprowadzenia e-pieniędzy z 'datą ważności'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
0 / 4

@eyeswithoutaface od 20 lat "szury" mówią co się za tym kryje - i to jest dokładnie inwigilacja i kontrola. Dodatkowo zniszczenie wolności, bo wprowadzając pieniądz cyfrowy z terminem ważności ( a to jest cel ostateczny ) nie będzie można zrobić żadnych oszczędności a więc uzyskać żadnej niezależności od władzy.
I oczywiście nie jest to "przypadkiem" a najzupełniej celowo i systematycznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
0 / 8

Przecież to dla naszego dobra... rok - dwa i zaraz będziesz miał nową pandemię i wirusa który się przenosi głównie na banknotach i bilonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2023 o 0:06

avatar BrickOfTheWall
-5 / 7

@LowcaStulejarzy
Dlaczego prywatna firma (bank) miałaby coś robić dla twojego dobra?
Obsługiwanie gotówki kosztuje - a ten koszt powinien spadać na tych którzy chcą korzystać z papierowego i metalowego pieniądza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikolaj_pl
+1 / 3

@BrickOfTheWall opowiadasz sytuację od połowy albo opowiadasz tylko tą część która ci pasuje. Wiec, kiedyś ludzie od pracodawcy otrzymywali pieniądze do ręki a wtedy banksterzy chcąc zachęcić ludzi do trzymania pieniędzy w banku wymyślali przeróżne udogodnienia. Np. jednym z tych udogodnień były bezpłatne bankomaty. Więc teraz nie ma co opowiadać, że to kosztuje. To zawsze kosztowało i banksterzy wliczali to sobie w koszty. Reklama też kosztuje ale czasami trzeba coś zapłacić aby zyskać dużo więcej. Jeżeli banksterka wprowadzi opłaty to cześć ludzi a mam nadzieje że większość wróci do starej dobrej gotówki wprost od pracodawcy i się przekonamy czy taki ruch się banksterce opłacał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 2

@mikolaj_pl

Wcześniej był TYLKO obrót gotówkowy. Więc wszyscy płacili te same marże - nie było potrzeby rozróżniania. Obecnie jedni generują jedynie koszt utrzymania systemu IT a "tradycjonaliści" dodatkowo koszty drukowania/wybijania, liczenia, transportu, konwojowania, przechowywania, utrzymania bankomatów, kasjerów etc.
Chcesz korzystać z materialnego pieniądza - zapłać za dodatkowe koszta. Przecież uważasz, że to dla twojego dobra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2023 o 17:55

S stanbo
0 / 2

@BrickOfTheWall Dawno temu w USA płatność kartą była droższa niż gotówką.Dziś niektórych opłat nie da się zrobić gotówką.Tylko przelewy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
-2 / 2

@BrickOfTheWall czyli za chodniki powinni płacić więcej ci, którzy nie posiadają samochodów ? Bo przecież oni je bardziej zużywają. Ty jesteś głupi prywatnie czy zawodowo ?
Co trzeba mieć we łbie, żeby popierać działania zmierzające do likwidacji gotówki a następnie wprowadzenia waluty cyfrowej w 100% kontrolowanej przez władzę. Rozumiem, że odpowiada ci pomysł, żeby twoja wypłata była ważna przez miesiąc, żebyś sobie nie odłożył niczego i żeby ci rząd wyłączył portfel jak zaczniesz za słabo klaskać przed telewizorem ?

A może uważasz, że to naprawdę chodzi o jakieś "koszty" a wprowadzane sukcesywnie od lat i co raz zmniejszane limity gotówkowe najpierw dla firm a teraz także dla obywateli to dla "ich dobra" ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 2:11

avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@Ciocia_Helenka

Co wy macie z tym "ich dobrem", "naszym dobrem" ? To nie żadne "dobro" ale po prostu biznes.
Koszty obsługi transakcji bezgotówkowych są o rzędy wielkości tańsze od obsługi gotówki a efekt końcowy jest identyczny. Dlatego nikt nie jest zainteresowany dopłacaniem do obsługi gotówki.
Jeżeli ktoś ma ochotę na posługiwanie się gotówką to dlaczego za jego obsługę mają płacić pozostali?

Co innego gdyby dla banku lub firmy finansowej obrót gotówką przynisił dodatkowy profit. Ale takiego nie ma - są tylko dodatkowe koszta.

PS. Gdzie ty widziałeś prywatne chodniki? Ale autostrady są prywatne i ci więksi i ciężsi płacą WIĘCEJ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 7

Kiedy 2-3 lata temu powiedziałbyś że chcą nam zabrać gotówkę, ludzie nazywali cię spiskowcem. Dziś to się właśnie dzieje. Nie zabiorą nam jej nagle bo większość (przynajmniej Polaków) jest przeciwko, ale obrzydzą nam ją tak bardzo że większość sama zrezygnuje w imię wygody. Podobnie z samochodami. Robią takie drogi, przepisy i taryfikatory żeby obrzydzić nam to tak mocno że większości zaraz nie będzie stać na utrzymanie 15-letniego samochodu. Wszystko po to byśmy byli niewolnikami robiącymi za ochłapy a wszystkie dobra tego świata starczyły tylko dla nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gonzor73
-3 / 7

No popatrz, zabierają gotówkę...
A nikt nie protestuje, nikt nie jest przeciw, nikt przed bankami nie stoi z pikietami, sami jesteście dziwni, godzicie się na to. Mi gotówka nie jest potrzebna, wszystko płacę elektronicznie, no i ???

KTO wam BRONI PROTESTOWAĆ ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikolaj_pl
+5 / 5

Przejrzysz na oczy jak wycofają gotówkę a wprowadzą blackout-y. Po tygodniu bez możliwości kupna czegokolwiek będziesz darł japę jak siostry godlewskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
0 / 0

@gonzor73 Jeśli uważasz, że warunki płatności bezgotówkowych utrzymają się na takim samym poziomie jak jest obecnie po likwidacji gotówki jesteś w grubym błędzie. Zabranie papierowego pieniądza to krok do otwarcia kolejnych drzwi, ze szkodą dla przeciętnego obywatela. Gotówka to wolność, płacę i kupuję co chcę, gdzie chcę i jak chcę i nikt o tym nie wie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gonzor73
0 / 0

@mikolaj_pl tydzień bez zakupów, ok, rozumiem, że Polska i Kaczyński takie coś by wprowadził dla nie wyborców PiS, jeśli tak to gotówka ma sens !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+2 / 2

z treści demota wynika że próbują nam obrzydzić ale korzystanie z bankomatów i kart płatniczych :) nikt nie broni podejść do placówki banku, podjąć środki i osrać tą instytucję :) 10zł za wypłacenie pieniędzy z bankomatu? musiał bym być upośledzony umysłowo by się na to godzić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+1 / 1

Co was gotówka obchodzi? Im trzeba zabrać władzę nad kredytami hipotecznymi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikolaj_pl
0 / 2

Jak to wprowadzą to pracodawcy od wielu dostaną kwita że chcą kasę do ręki i banksterka się może trochę zastanowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tomektywator
-1 / 1

to spisek!!! pozdrowienia dla wszystkich prawilnyxh konfederatów!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem