Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1221 1266
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E eyeswithoutaface
+18 / 38

@pawel24pl No jasne, kwestia priorytetów. Twoje dziecko przegrało ze ścianą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+12 / 36

@pawel24pl naprawdę nie widzisz różnicy między wykonaniem napisu na brudnej, betonowej ścianie, a zgwałceniem bezbronnego dziecka, co dożywotnio "przeorze" mu psychikę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 0:19

E eyeswithoutaface
+18 / 20

@pawel24pl To bardziej trafne wytykanie tego, że obecny system i prawo nie działa praktycznie wcale. A ponnad to, to jawna drwina z ludzi i konstytucji wedle której 'każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej jest wobec prawa równy". G wno prawda. Demotywator jest bardzo dobry, bo to czysta prawda. Facet który gwałcił dzieci chodzi sobie w najlepsze, żyje w willi, albo uciekł do Watykanu, mieszka w domu ze złotym sufitem. A system zajęty jest sprawami nawyżej wagi i wymierzania sprawiedliwości za pomazaną ścianę, drobną kradzież w supermarkecie, gdzie straty to kilka, może kilkaset złotych - nie całe zmarnowane życie, które będzie wiodła ofiara pedofila.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eyeswithoutaface
+8 / 12

@pawel24pl Ja wcale nie uważam, że osoby popełniające wykroczenia jak np pomazanie ściany czy dewastacja samochodu powinny być bezkarne. Oczekiwać wypada jedynie odpowiednio proporcjonalnego wkładu pracy w ściganie sprawy, co do popełnionego czynu. Być może uznasz to za dziwne, ale uważam, że jakiekolwiek media nie powinny nawet informować o rzeczach tak infantylnych jak pomozana ściana, zdewastowany samochód przez pijanego kolesia itp. To takie medialne kreowanie sukcesów naszej, w dalszym ciągu milicji, coś na zasadzie nie mamy o czym napisać, korupcja i układy uniemożliwają nam ściganie 'kolegów po fachu', pedofili w sukienkach, więc będziemy informować o pierdołach jak 'zatrzymano nastolatka podejrzanego o wandalizm przystanku autobusowego przy pomocy markera'. Jeśli osoby publicznie znane, mogą np zrobić defraudacje grubych milionów złotych na sprzęt niespełniających żadnych wymagań, a mimo wszystko do dnia dzisiejszego - nic w tej kwesti oficjalnie nie zostało zrobione, jest to kpina, aby w tym samym czasie media informowały o poszukiwaniach kogoś, kto pomalował ściane. Jeszcze większy absurd to kara, która grozi sprawcy, bo jego pobyt w zakładzie karnym, nawet ten najniższy 3 miesięczny przekroczy kosztami stratę, którą spowodował. Masz racje, powody braku egzekucji prawa są inne niż brak czasu, jednak liczba funcjonariuszy jest ograniczona, tak samo jak środki, którymi dysponują, a im większe zaangażowanie w sprawy tak małostkowe, odbija się również na tych o wiele bardziej istotnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
-1 / 7

@pawel24pl "Czy jeżeli jakiemuś mordercy się upiecze, bo będzie miał np solidne plecy, czy coś, to czy to znaczy, że można dowolnie kraść i palić? Albo raczej: czy w takim razie nic nie powinno grozić za te czyny? "

Tak. jeśli jest bezprawie to jest bezprawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+3 / 5

@pawel24pl Postaw to raczej tak: jeśli mordercy się upiecze, ale tegoż mordercę ochlapie samochód, to jak byłoby moralnie widziane wsadzenie kierowcy do "kozy"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 19:54

avatar BOFH
+20 / 26

Co ciekawe, pan proboszcz i zarazem prezes tej fundacji to osoba, która jest oskarżana w aferze podkarpackiej, o przyjęcie łapówki w postaci sztabki złota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 9:41

avatar Xar
-4 / 12

@BOFH Przypomne tylko uczciwie, ze ktos oskarzony nie oznacza z automatu, ze jest winny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@Tescior Niestety, w tym kraju króluje generalnie bezprawie. Bo nie wysokość kary, ale jej nieuchronność, jest wyznacznikiem, czy przepisy działają prewencyjnie. Przykłady na brak nieuchronności mamy mnóstwo, czy to w przypadku osób znanych, siedzących na świeczniku, księży, czy choćby pijanych w ruchu drogowym. Zbyt wiele paskudnych, wydawało by się "nie do pomyślenia" czynów upieka się faktycznie winnym, stąd szufladkowanie jak w twojej propozycji, "jak ksiądz to winny". Wiem, że to ironicznie napisałeś, ale tak. Jak ksiądz to winny - takie jest postrzeganie całości kleru, bo zbyt wielu się upiekło, zostało przeniesionych do innej parafii, zamiast do pierdla. Trudno się więc dziwić, że wielu ludzi zaczyna wychodzić z założenia, że "skoro im (uprzywilejowanym, w tym księżom) wolno, to mnie też wolno mazać sprayem po cudzych ścianach", nieważne, czy nabazgrany przekaz to "kocham Jolkę", osiem gwiazd czy odnośnik do bieżącej afery. Skoro miernoty lub przestępcy są dziś "elitą", prawo nie działa, to jak zapobiec szufladkowaniu tych "elit" przez zwykłych, normalnych i uczciwych ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 20:06

avatar BrickOfTheWall
+1 / 3

@BOFH
Sztabka była złota ALE SKROMNA.
A skromność to fundament Kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+1 / 1

@BrickOfTheWall
Nawet bardzo skromna. Tak na ówczesne ceny (2014 r.) ok. 120 tys. zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2023 o 21:05

avatar BrickOfTheWall
+3 / 3

@BOFH
Czymże są jakieś pieniądze w porównaniu z żywotem wiecznym w niebiesiech.
Nie wolno być leniwym i skąpym - to przecież nie był dar dla księdza ale dla BOGA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+4 / 4

@BrickOfTheWall
Jeszcze tylko mirra i kadzidło, i byłby komplet. Ale widocznie tylko jeden król dotarł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2023 o 7:49

B bromba_2k
+5 / 5

@fishe27 Przedawnienie nie oznacza, że nie są zbrodniarzami. Są, ale prawo przestaje ich już ścigać.
Zgodnie z głoszonymi przez nich samych zasadami - są potępieni na wieki wieków.

A czy Twoim zdaniem to, że byli uszami i oczami esbecji ma ich jakoś usprawiedliwiać? Przecież na inne parafie byli przenoszeni (czyli faktycznie kryci) przez swoich przełożonych, a nie przez ober-esbeków. Gdyby jeden z drugim pan biskup wykazał odrobinę moralności i uczciwości, to wsadziłby takiego wikarego-pedofila do jakiejś zamkniętej instytucji kościelnej i próbowałby pomóc pokrzywdzonym. Było dokładnie odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 5

@fishe27
Taki szczegół: ile dochodzeń w sprawie pedofilii wszczęto przeciwko księżom na podstawie zgłoszenia sprawy przez innego księdza lub biskupa?

Taka "bardzo okrągła cyfra"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnonPrzegryw
0 / 4

@BrickOfTheWall Czy ta cyfra jest podobna do litery jaką sliko ma na końcu nicku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+4 / 4

@AnonPrzegryw
Taka cyfra kojarząca się z nieznanych przyczyn z ministrem sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+11 / 13

kara za prawdę, za niszczenie kraju, za pedofilie benefity z publicznych pieniędzy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Genialnyborsuk
-4 / 4

Dokładnie. wszyscy tylko wypisują te bzdury wyssane z palca o przenoszeniu na inne parafie. Jeżeli ktoś dobieralby się do mojego dziecka to po pierwsze samo sąd, następnie policja, prokuratura. W życiu by mi do głowy nie przyszło pisać skargi do biskupa, dyrektora szkoły, szefa zakładu pracy, etc. Aktualnie jest straszna walka z KK i wcale bym się nie zdziwił jakby z czystej złośliwości antykatolicy pisali skargi do biskupa na każdego księdza, tak dla sportu. Jeżeli ktoś ma dowody, że ksiadz,czy ktokolwiek inny krzywdzi dzieci, niech jak najszybciej idzie z tym na prokuraturę, a nie sączy jad w internecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fim
+2 / 2

W sumie taka brzydka betonowa elewacja. Aż się prosiło kolorów dodać, tylko nie wystarczyło środków na więcej farby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

@Fim To stan surowy, do ocieplenia/tynkowania/pokrycia czymś. Tam nawet wisi tablica informacyjna budowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fim
+1 / 1

@daclaw To tym bardziej nadaje sie do bazgrania. Nawet nie wiesz jakie ciekawe rzeczy wypisują albo rysują ludzie na budowach na ścianach przed przykryciem ich warstwą tynku lub farby. Przeważnie frustracje albo radosna twórczość.. Jak kupiłeś gotowe mieszkanie to nie wiesz co się kryje za plecami.
Nie mniej jednak jestem oprzeciwny bazgraniu po elewacjach, nawet tymczasowych, zwłaszcza w przestrzeni publicznej. Absolutnie karygodne jest bazgranie po gotowej powierzchni (niezależnie od treści) i sprawca oprócz kary powinien sam to naprawić lub pokryć koszty doprowadzenia powierzchni do stanu pierwotnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2023 o 20:48

avatar okiem_inteligenta
+1 / 9

Cała Polska z was się śmieje
Pedofile i złodzieje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yahu1983
-5 / 7

A po co się tu dopatrywać drugiego dna? Za wandalizm - są konsekwencje. Proste. Gdyby ktoś na mojej nieruchomości coś nabazgrał, to także bym się domagał konsekwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dupazyzor
0 / 0

parafia z tradycjami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
+2 / 2

Uściślę, że wg art. 200 kk par. 1 za obcowanie płciowe z nieletnim grozi od 3-15 lat, a jeśli gwałt był ze szczególnym okrucieństwem, najniższy wymiar to nie 3, a 5 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
-1 / 3

@sliko Różne są formy molestowania. Podane wyżej kary są za gwałt (w domyśle stosunek, seks oralny, czyli grubsze rzeczy). Molestowanie może jednak przybierać znacznie mniej drastyczną formę, wtedy kara jest niższa, nierzadko (o ile nie ma recydywy) zawieszana. W każdym razie jeżeli pedofil (świecki czy duchowny) został "przepuszczony" przez tryby wymiaru sprawiedliwości, a wyrok się uprawomocnił, należy uznać, że sprawiedliwości stało się zadość. Inaczej popadniemy w anarchię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 1

@fiksusik Anarchia to jest traktowanie prawa wedle swojego widzi mi się. To, że wandalizm jest karalny jest oczywiste jak słońce, ale jednocześnie użyta forma wandalizmu została zastosowana w taki, a nie inny sposób, by wydać wyraz sprzeciwu wobec władzy jawnie wspierającej i kryjącej działania nie tylko zwyczajnie przestępcze, a kryminalne.
Molestowanie i gwałt na dziecku powinny mieć znacząco zwiększone widełki, ale pomijając to, parodią jest, że mamy przepisy, gdy za bazgroł na ścianie (szkodliwość nie przekraczająca 1000zł) jest ścigane z urzędu i grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat, co JEST egzekwowane, a wszelkie sprawy pedofilii w kk są tuszowane, bo i molestowanie i gwałt na dzieciach to jest pedofilia.
Sprawdź sobie statystyki - ilu wandali zostało przemielonych uczciwie przez tak zwany Polski System Sprawiedliwości, a ilu księży pedofili. To cię może zaskoczyć.
Kolejna sprawa - zabawnie brzmi gadanie o anarchii, gdy obecny premier to 2krotnie skazany kłamca, gdy rozkradane są fundusze państwowe na fikcyjne spółki rozpisywane na kolanie, połacie ziemi rozkrada kk do spółki z pisem (jest na to tona kwitów, aż dziw, że nikt z tym nic nie robi), a za służby specjalne i antykorupcyjne odpowiada skazany za nadużycia i korupcje facet, którego bezprawnie ułaskawił człowiek, który udaje prezydenta, a jego jedyną funkcją jest podpisywanie wszystkiego, co mu rozkaże stary karypel z kompleksem Napoleona.

Nieeeee, w Polsce nie ma anarchii. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
0 / 0

@Loganesko W mojej opinii akt zdziczenia władzy nie upoważnia reszty Narodu do takich samych zachowań. Do rozprawienia się z patologiami na szczytach mamy karty wyborcze. Czasem myślę, że każdy naród ma takie władze, na jakie zasługuje. To oczywiście moja prywatna opinia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 1

@fiksusik Ależ do opinii masz takie samo prawo, jak do własnej dudy, więc tu pełna zgoda i nikt nie ma prawa cię takowej opinii pozbawiać.
Niemniej uważam, że tak zwane nadstawianie drugiego policzka powinno działać z ograniczeniem. Piszesz, że mamy karty wyborcze, tylko sam system wyborów jest wadliwy, bo pozwala mniejszości stanowić większość w sejmie (metoda d'hondta, za którą powinno się kogoś zwyczajnie powiesić za jaja na najwyższej gałęzi), a przy tym kto może rozliczyć taką władzę, skoro ich elektorat jest zabetonowany i ponownie dodam, że mniejszość zadecydowała o losie wszystkich, w tym większości, która się z tą władzą zwyczajnie nie zgadza. Dlatego ja osobiście uważam, że tą władzę powinno się wywieźć, na taczkach i zrzucić z najbliższym szambem, ale niestety, żyjemy w czasach, w których obawa o swoją pracę i wypłatę, a przy tym wygodnictwo pozbawiają nadziei na takie rozwiązanie.
Pozostaje mi więc nic innego, jak wierzyć, że tym razem głosowaniem uda się ich od władzy odciągnąć. Obawiam się jednak, że znowu karyny, sebiksy i emeryty zapewnią zwycięstwo tym cymbałom, a wtedy pie*dolę i wyjeżdżam stąd, bo to już będzie katotaliban pełną gębą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
0 / 0

@Loganesko No właśnie wychodzi na to, że jesteśmy nacją albo w większości składającą się z pasożytów społecznych głosujących na swoje benefity, albo z leniwców którym nie chce się ruszyć d... na wybory. Jak by nie było, naród ma władzę, na jaką sam zasłużył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

Czy dla sprawców tych wszystkich wałków również przewidziana jest jakaś kara?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
-3 / 5

w sumie mówi się o tylu przypadkach przenoszenia do parafii, ale wiecie że wszyscy mamy możliwość zgłoszenia do prokuratury podejrzenie przestępstwa. Jeśli wiesz, że jakiś pedofil został przeniesiony to to zgłoś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 2

Za bazgranie po ścianach to akurat powinny być kary. Najlepiej prace społeczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem