Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
82 92
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+3 / 19

@Cammax a ilu Niemców nienawidzi Polaków? Z 70% lekko. My mamy za co mieć do nich żal. Oni do nas nie.
Do tego w Polsce nie mamy festiwalu zachlewania mordy, a Niemcy maja. Można by wymieniać sporo rzeczy ale widać że masz jakiś kompleks

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+4 / 10

@Cammax Czy na świecie "bardzo lubią Niemców"? Wątpię, nie spotkałem jeszcze kogoś ( poza hotelarzami itd.) który by lubił Niemców. Lubią ich tylko ci którzy na nich zarabiają. Wystarczy odwiedzić Ibizę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
+8 / 12

@Cammax
Za tym czy daną nację się lubi czy nie przemawiają kwestie historyczne. W naszym przypadku najpierw to Polska była mocarstwem, a później Niemcy i Rosja nieustannie działały, aby Polskę zniszczyć (zabory, II WŚ). Inne kraje nie miały z Niemcami aż tak pod górkę więc czemu tu się dziwić? Poza tym, wiele osób patrzy na to tak, że Niemcy jako kraj, który rozpętał dwie wojny światowe (a drugą to już w szczególności) wciąż jest bogaty i wiedzie prym w Europie, a Polska jako ofiara drugiej wojny, która odegrała znaczącą rolę nie ma otrzymała swojego należytego miejsca, bo padła ofiarą Ruskich. Ponownie jest kolejny powód takiego stanu rzeczy. Tak więc to często ma swoje uzasadnienie, a nie że nie lubimy Niemców bo nie. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 16

@Ironiks Bredzisz. Polska zniszczyła się sama. A zabory i II wojna to tylko konsnsekwencja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gibosit
+7 / 9

@Cammax Mieszkam w Wiekiej Brytani , tu o niemcach 90 % ludzi ma złe zdanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-2 / 8

@Ironiks Polska nie była wrogiem dla Niemiec. Postrzegali nas podobnie jak my Ukraińców, Białorusinów czy Litwinów - gorszy sort. Prawdziwym wrogiem Niemiec była Francja ale tego u nas na historii się o tym nie uczy. :) Nie lubimy Niemców dokładnie z takich samych powodów z jakich nas nie lubią Ukraińcy czy Litwini... którzy z takich samych powodów nie lubią Rosjan... zresztą my też. :)

To nie chodzi o to, że Rosja z Niemcami się na nas zawzięły. To nasze położenie geograficzne: nad nami Bałtyk, pod nami Karpaty. Wszystkie większe wojny przetaczały się przez ziemie polskie.

Zadziałał stereotyp: Wyjaśnij mi dlaczego Niemcy są odpowiedzialne za I Wojnę Światową :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 3

@gibosit jaką pracę wykonujesz? U mnie lubią Niemców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gibosit
+1 / 1

@Arek942 Co za różnica jaka pracę wykonuję ? Nie widzę związku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 5

@gibosit inżynier czy lekarz ma innych znajomych niż np. kierowca czy mechanik. Inaczej patrzą na świat Inaczej oceniają ludzi itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gibosit
+2 / 2

@Arek942 A z tej Mańki , to powiem inaczej , zależy w jakim miejscu na wyspach mieszkasz u mnie większość ludzi nie daży ich sympatią czy to barman , kierownik, pielęgniarka czy tokarz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 5

@rafik54321 nie no 70% to trochę przesada. Owszem, zwolennicy AFD i sama AFD nas nienawidzą, ale czy oni mają choć więcej niż 10% poparcia? AFD to powinno się zdelegalizować za odwoływanie się do nazizmu i nienawiść do Polski. I to jak najszybciej, bo wolę się nigdy nie przekonać, co stanie się jak oni by jakims cudem wygrali. Może ja tego nie odczuję, bo do Niemiec się nie wybieram, ale Polacy, którzy tam mieszkają byłoby w takiej samej sytuacji, jak Żydzi w latach 30-tych.

Jeśli chcesz szukać nienawiści do Polski to "polecam" wszystkie kraje skandynawskie, Izrael, Czechy i Litwę. Tam nas wszyscy nienawidzą (może oprócz imigrantów z innych krajów). No i z tymi narodami to nie warto wchodzić w sojusze. Przynajmniej dopóki nie zmieni się tam całe społeczeństwo.
Powiem szczerze- dawniej też mi się wydawało, że to Niemcy nas nienawidzą, a nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo wymienione tu kraje nas nienawidzą. Dziś bardzo się tego wstydzę, bo tego już nigdy nie naprawię. Za późno.

Niemcy mają żal nie tyle do nas, co do PISu o to, że nadal im wypomina II WŚ i domaga się reparacji, choć Polska się ich zrzekła w latach 50tych. Niemcy przynajmniej przeprosili i w większości się wstydzą Hitlera (oprócz tych debili z AFD, którzy sa z niego dumni). Za to np. Szwedzi wiesz czego zalują? Tego że nie zabili nas wszystkich, gdy mieli okazję. Inny przykład: Ukraińcy nadal mają pomniki Bandery i innych. A W Niemczech debile owszem są, współcześni naziści też, ale pomników Hitlera nigdzie nie ma.

Z pijaństwa to my słyniemy. Tyle że u nas popija się mocniejsze trunki. Jeśli ktoś sądzi inaczej, to chyba nigdy nie był w typowej polskiej wsi albo nie miał styczności z osiedlowymi menelami.

Od Niemców na pewno jesteśmy lepsi pod względem historycznym, w niektórych sportach. No i jesteśmy też ładniejsi (bo zarówno Niemki, jak i Niemcy z urody nie słyną, podobnie jak ogólnie cała rasa nordycka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 6

@Dipol zobacz sobie na Francję, Włochy, kraje afrykańskie, USA, Izrael. Tam wszyscy bardzo lubią Niemców.
Francja- ma z nimi sporo zaszłości. W zasadzie to przez prawie całą swoją historię walczyła z Niemcami. Ale im wybaczyła i to zaraz po II WŚ. Nasz rząd do dziś nie wybaczył i nie wybaczy. Sam Kaczyński mówił, że gdyby od niego to zależało, to nawet choćby minęło 7 pokoleń (od wojny) to Niemcy nie powinni mieć tu wstępu.
Wlochy- tu na pocieszenie dodam, że wielu Włochów lubi też Polaków. Oni ogólnie praktycznie wszystkich lubią. Niezbyt przejmują się zagadnieniami typu historia, polityka międzynarodowa. Każdy jest tam mile widziany.
Kraje afrykańskie- niektóre z nich trochę też przez Niemców wycierpiały (kolonializm). Ale obecnie wszystkie kraje afrykańskie bardzo lubią byłych kolonistów. Na pewno bardziej niż Polskę. Przykładowo: czy w takim Kongu znajdziesz kogoś, kto nienawidzi Belgów? Nie. A kogoś kto nienawidzi Polski? O ile uda Ci się znaleźć kogoś, kto wie, że Polska to kraj, to na pewno.
USA- cóż, za Trumpa relacje na linii USA- Niemcy bardzo się pogorszyły. Bo Trump to taki amerykański Kaczyński/Orban. Ale pierwsza decyzja Bidena była odnowa relacji z Niemcami i odblokowanie Nord Stream. Gdyby nie wojna, to Biden na pewno nie chciałby mieć z PISem nic wspólnego. A co za tym idzie- z Polską też nie.
Izrael- chyba nie trzeba wyjaśniać. Oni dosłownie głoszą, że obozy były polskie, mordowali ich Polacy, a Niemcy ratowali Żydów i Niemców przed Polakami. No i nie spotkasz tam nikogo,.kto by nienawidził Niemców. Kogoś kto lubi Polaków już też praktycznie nie. Kiedyś żyło jeszcze mnóstwo ludzi, którzy zostali uratowani przez Polaków. Cześć z nich nas lubiła. Dziś większość z nich już nie żyje.

W Europie to tylko w Polsce, na Węgrzech i w Rosji powszechnie nie lubi się Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

@Cammax
"Pijaństwo i ciągłe kombinowanie"
Nie wiem jak jest z pijaństwem w innych krajach, ale kombinowanie bardzo mi się nie podoba. Owszem Polacy bywają dumni, że potrafią kombinować z tym, że jest druga strona medalu. Czyli kombinowanie przez polityków, przedsiębiorców (w czasach bezrobocia) i prowadzi to do ogólnego przyzwolenia na kradzieże.

'Nie wiem też czy dodać tu nienawiść do Niemiec"
Zaraz nienawiść, większość wybiera partie na zasadzie mniejszego zła, albo zgadza się w programem w 60-80%, moim zdaniem Niemcy zwłaszcza jako obywatele mało obchodzą typowego PISowca. Można się też zastanowić czy politycy niemieccy sa całkiem w porządku do Polski i czy nie chcieliby byśmy byli tanią siła roboczą.


"Ale za to na całym świecie bardzo lubią Niemców. Tylko niestety nie u nas."
Sto lat nie minęło od wojny, byliśmy dla nich tanią siłą roboczą a ty z jakiegoś powodu chcesz by większość Polaków ich lubiała.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+1 / 1

@Arek942 Zwłaszcza, że wielu kierowców ma inż. przed nazwiskiem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 7

@Ironiks ale mamy rok 2023, a nie 1939. Cały świat już dawno wybaczył Niemcom. Tylko my 70 lat do tyłu. Poza tym jeśli powołujemy się na historię, to podaj mi kilka krajów europejskich, które możemy lubić patrząc na historię. Mi nikt nie przychodzi do głowy. Może tylko Europa Południowa. I to też jest do obalenia, bo można powołać się na dawne sojusze.

A za zabory wyłączną winę ponosimy my. Inne kraje tylko wykorzystały słabość Polski. My byliśmy już wtedy upadłym krajem. Dlatego wszyscy oprócz Turcji bez wahania uznali rozbiory. No może Szwajcaria, jak to Szwajcaria- była neutralna. Ale cała reszta uznała.

Niemcy są bogaci dzięki kultowi pracy i temu, że nie rządzi tam KK, który głosi, że bogactwo to grzech ciężki.

My dla świata byliśmy nikim, skoro nikt nawet nie chciał, żebyśmy byli wolni po wojnie. Tak naprawdę to my przegraliśmy, a Niemcy wygrali. Nawet w 1918 większość krajów niezbyt popierało niepodległość Polski. Gdyby nie Wilson, to nadal bylibyśmy częścią Niemiec, Austrii i Rosji. Bo to że Niemcy i Austria przegrały jeszcze nie dawało nam z automatu niepodleglości.

W XXI wieku nic nie usprawiedliwia nienawiści do Niemiec. Bo dzisiejsi Niemcy się zmienili, przeprosili i żałują. Wyciągnęli do nas rękę na zgodę, zaprosili do jednego stołu z bogatymi krajami, pozwolili dołączyć do Europy, a my tak się odwdzięczamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@gibosit 90% ludzi to ma złe zdanie, ale o Polakach. Podobno Brytyjczycy bardzo nas nie lubią. Nawet w czasie wojny odnosili się do nas z ogromną pogardą. Mieli nas za "głupich, cholernych polaczków". Wystarczy zobaczyć co ich dowódcy i politycy o nas mówili.
Choć i tak bardziej nas nienawidzą w krajach skandynawskich i Izraelu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@zajeteloginy32 z pijaństwa to słynie cała Europa Wschodnia. I taka Rosja, czy Ukraina może nas pod tym względem nawet przebijać. W innych regionach świata mało się pije. Wiadomo, nie mówię, że np. Niemcy, Włosi, Francuzi to abstynenci, ale piją w małych ilościach (np. kieliszek wina do obiadu) i słabsze trunki, no i też nie te najtańsze zrobione niewiadomo z czego.
I tu jest problem. O ile gdy zwykły człowiek sobie kombinuje, to raczej nie ma aż takiego problemu, to już gdy kombinuje polityk lub przedsiębiorca to jest gorzej. Bo zazwyczaj nie robią tego w uczciwych celach.

Tu się w połowie zgodzę. Na pewno zgadzam się z tym, że u nas głosuje się na zasadzie mniejszego zła. I dla każdego to mniejsze zło jest czymś innym. Większość to nawet nie zna programów swojej partii (nie mówię o szczegółowej znajomości, a o jakichś podstawach, np. czy partia jest konserwatywna, liberalna, czy łączy cechy jednych i drugich).
Co do tego, czy PISowcy mają gdzieś Niemców, czy nie, to nie wiem. Znam sporo wyborców PIS i większość z nich Niemców nienawidzi. Z drugiej strony- oni nie lubią prawie nikogo. Po prostu panicznie boją się obcych.
Zależy którzy politycy. Na pewno w porządku nie jest AFD, która dosłownie jest partią nazistowską i głosi nienawiść do Polski. Programów innych niemieckich partii nie znam na tyle, by się szerzej o nich wypowiedzieć. Zwykli Niemcy raczej nas lubią lub mają obojętny stosunek.
A w jakim kraju my nie jesteśmy tania siłą roboczą? W krajach skandynawskich to nawet jesteśmy nie tylko tanią siłą roboczą, ale też nawet nie jesteśmy uznawani za ludzi, a co najwyżej za podludzi. Tam nas nienawidzą, a nie w Niemczech.

Tyle że inne kraje dały radę wybaczyć zaraz po wojnie. A idąc taką logiką, to my nikogo nie możemy lubić, bo z każdym mamy większe lub mniejsze zaszłości. Według mnie powinno się w pierwszej kolejności patrzeć na to, czy dany naród przeprosił i jakkolwiek żałuje swoich zbrodni. No i czy zbrodniarze nie są tam bohaterami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

@Cammax
"A w jakim kraju my nie jesteśmy tania siłą roboczą? "
Nie piszemy o innych krajach. I nie jest najważniejsze czy jesteśmy tanią siłą ale czy ten kraj chce powstrzymać nas rozwój byśmy nie byli montownią-czyli tania siłą roboczą.

"Tyle że inne kraje dały radę wybaczyć zaraz po wojnie."
Polska była główną ofiarą, to u nas były obozy i my nie dostaliśmy reparacji. Od ataku na nas się zaczęło. Polska najmocniej ucierpiała.

" mamy większe lub mniejsze zaszłości."
Mniejsze słowo klucz.

"Według mnie powinno się w pierwszej kolejności patrzeć na to, czy dany naród przeprosił i jakkolwiek żałuje swoich zbrodni. No i czy zbrodniarze nie są tam bohaterami."
Tak to prawda Niemcy nie tylko przeprosiły, ale teraz sa bardzo tolerancyjnym krajem. (To jakieś zjawisko psychologiczne, niektórzy ludzie gdy chcą coś zmienić też zmieniają sie o 180 stopni).
Miałam na myśli takie skojarzenia, od najmłodszych lat uczy sie nas by pamiętać, obchodzone sa świta, więszośc miała/ma przodków którzy pamiętają wojnę. Pamiętać trzeba, ale to te skojarzenia powodują, ze ludzie mogą nie lubieć Niemców. I niestety mają do tego prawo-być nieco zdystansowani.

Mówisz, ze PISowcy nie lubią Niemców. Nie zapominaj, ze większość z nich to ludzie w wieku +60 lat. Oni mają/mieli rodziców którzy pamiętają wojnę i mają prawo nie lubić Niemców lub przynajmniej mieć do nich dystans. Tak jak młodzi Ukraińcy zawsze będą uprzedzeni do Rosjan.

"No i czy zbrodniarze nie są tam bohaterami."
I mi przypomniałaś cechę której nie lubię u Polaków. Chcą na siłe być lubiani, nawet kosztem honoru i pamięci o historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
0 / 0

@Cammax
Faktem jest, że to wewnętrzne spory doprowadziły do upadku Polski w czasie rozbiorów, ale myślę, że to też nie stało się tak samo z siebie. Już wtedy przecież kraje sąsiedzkie maczały tutaj swoje palce, używały wszelkich wpływów, podstępów itd., aby taki scenariusz wywołać, przyspieszyć czy też spotęgować. Obecnie myślę, że trudno o ludzi, którzy faktycznie kierują się interesem Polski bo podejrzewam, że różnej maści agentów jest u nas co nie miara. Jeśli chodzi o Niemcy to nie widzę tego tak, że oni do nas wyciągają rękę i zapraszają do Europy tylko po prostu mają swój interes w tym, abyśmy byli w Unii itd. Jednak ja bardziej widzę fakt, że poprzez mechanizmy unijne Niemcy starają się skroić Polskę na swoją miarę, a nas na to w tym momencie nie stać. Jak to kiedyś powiedział Friedman zdaje się, Polska powinna robić to co bogate kraje Europy robiły wtedy kiedy były na tym etapie rozwoju. To tak jakby iść do przedszkola, wyciągnąć jedno dziecko i powiedzieć "dziś idziesz do trzeciej klasy podstawówki" będziesz robić to co wszyscy uczniowie i masz dać radę. Ma przeskoczyć kilka poziomów, otóż nie da się. Nie jesteśmy równorzędnym partnerem w Unii i w interesie Niemiec czy Francji nigdy nie było takiego scenariusza więc nie ma sensu mówienie, że ktoś tu do nas rękę wyciąga tylko mają tutaj swój interes. Oczywiście obecnie przez prowadzoną politykę odgrywamy jeszcze tym bardziej rolę brzydkiego kaczątka, ale z kolei problem w tym, że zarządzani przez inne opcje polityczne będzie pewnie tak, że będziemy przyjmowali wszystko jak leci i robili co nam każą, a w zamian będą nas 'lubić' i klepać po plecach, ale znów nie będziemy nikim istotnym. Tak źle i tak niedobrze.
Na koniec jeszcze odniosę się do tego, że jak wspominasz, jesteśmy 70 lat do tyłu. Otóż w pewnym sensie naprawdę tak jest bo w Polsce tak naprawdę byliśmy chwilę w latach 90-tych;50 lat po wojnie w zasadzie swojego kraju nie mieliśmy. Gdybyśmy po wojnie od razu odskoczyli i rozwinęli się należycie to może teraz też mentalność byłaby inna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 2

@Cammax Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale ubawiłem się setnie. Jeszcze nie spotkałem Francuza, Belga, Holendra czy Angola który by pozytywnie reagował na hasło Niemcy. Nawet jeśli mówią po niemiecku to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nawet w Meksyku czy na Islandii ludzie się krzywią jak słyszą niemiecki. Hiszpanie jak zbliża się sezon turystyczny już mają dość. W Kongu dotąd dopóki Niemcy będą im płacić to ich będą lubieć. Izrael od Niemców kupuje okręty podwodne i broń. Co do Polaków to racja ale sami sobie na to zasłużyliśmy, w niektórych krajach lepiej po polsku się nie oddzywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@zajeteloginy32 problem w tym, że u nas nie ma warunków na to, by nasi pracownicy gdziekolwiek się liczyli. Zagranicznym przedsiębiorcom nie opłacają się inwestycje u nas, bo wszystko zeżre im inflacja. No i polskie uczelnie i szkoły w żadnym kraju nic nie znaczą. Możesz sobie być informatykiem z UJ, ale za granicą i tak wykazujesz na budowie. Nikt ci tam nie pozwoli pracować w branży informatycznej.
To jest bardziej złożony problem niż by się mogło wydawać.

Izrael dziś bardzo lubi Niemców, za to nie wiedzieć czemu nienawidzi nas. Francja walczyła z nimi przez prawie całą swoją historię, a dziś Niemcy to ich najlepszy sojusznik. Podobnych przykładów na pewno jest więcej, ale to już by się bardziej trzeba było zagłębić w politykę zagraniczną.

Tu się zgadzam, pamiętać trzeba, ale nienawiść do dzisiejszych ludzi, urodzonych na długo po wojnie jest przesadą. No, chyba że nienawidzisz kogoś, kto np. nienawidzi Polaków i uważa Hitlera za bohatera, to jest to jak najbardziej uzasadnione. Bo nie nienawidzisz go za wojnę, a za jego postawę.
Gdyby patrzeć tylko na historię, to praktycznie nie ma kraju, który moglibyśmy lubić.

To fakt. Choć idąc logiką, że tylko ci którzy przeżyli jakąś wojnę nienawidzą jakiegoś kraju, to można odnieść wrażenie, że większość mojej okolicy żyła w latach Potopu. Jak wiec widać to w głównej mierze kwestia propagandy. Ludziom można wpoić nienawiść do każdego. Trzeba tylko użyć odpowiednich chwytów propagandowych.
Zresztą nawet młodzi PISowcy nienawidzą Niemców. Zobacz np. na Jakiego. Stary on na pewno nie jest. A nienawidzi Niemców bardziej niż większość emerytów.

Może kiedyś. Teraz to wcale się u nas nie bierze pod uwagę tego, że jakiś "bohater" może być zwykłym zbrodniarzem. Np. mamy zbiorowy kult wyklętych. Nie bierze się pod uwagę kto był bohaterem, a kto zbrodniarzem. Serio musimy się zniżać do poziomu Ukraińców czczących Banderę lub AFD czczacej Hitlera? Wiadomo, nie ten kaliber zbrodni, ale i to zbrodniarze, i to zbrodniarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Ironiks smutne, ale prawdziwe. Nawet obecny rząd, niby krzyczy jacy to z nich nie są wielcy patrioci, że inni to opcja niemiecka i/lub rosyjska, Polska ma być tylko dla Polaków itd. ale dopóki Trump rządził, to byli pachołkami USA, no i we wszystkim słuchali też Orbana. Teraz tak naprawdę rządzi nami Rydzyk.
Tylko dla nas jest za późno. Inne kraje miały nasz obecny poziom kilkadziesiąt lat temu. Jesteśmy z 70 lat do tył za Europą. Nigdy tego nie odrobimy. Mentalność też jest u nas nie do zmiany. Tu nawet nie chodzi o to, że musi wymrzeć jakieś pokolenie. Musi wymrzeć komunistyczna mentalność. A taka mogą mieć zarówno nastolatkowie, jak i emeryci.

Dopóki PIS przy władzy to my nawet nie będziemy mogli wrócić do Europy, a co dopiero gonić Europę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Dipol Islandczycy to się krzywią, ale na odgłos polskiego języka. Podobnie jak inni Skandynawowie. Te narody nas po prostu nienawidzą, ale za to bardzo lubią Niemców. Nikt kto tam był nie ma dobrych wspomnień. No chyba, że ktoś ma jakiś dziwny fetysz i lubi być poniżanym, dyskryminowanym, wysuwanym, mieszkać w warunkach urągających ludzkiej godności, bo nikt nie wynajmie mieszkania Polakowi/nie życzy sobie Polaka w sąsiedztwie, pracować w najbardziej poniżających pracach, prawie 20 godzin dziennie i za głodowe stawki. Za to pobyt w Niemczech większość Polaków bardzo dobrze wspomina.

No i właśnie we wspomnianych krajach skandynawskich lepiej się nie odzywać po polsku. Podobnie w Anglii i Izraelu. Bo można oberwać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2023 o 19:57

Z konto usunięte
0 / 0

@Cammax "Gdyby patrzeć tylko na historię, to praktycznie nie ma kraju, który moglibyśmy lubić."
Przypominam, ze Niemcy wyrządzili nam najwięcej szkód. I ludzie mogą na rozum wiedzieć, że ci którzy urodzili się po wojnie lub w czasie byli dziećmi nie mają z nią nic wspólnego, ale jak pisałam, mogą znać pokolenia pamiętające i widzieć jak wojna ich zniszczyła. Polska do dziś ponosi skutki wojny, bo gdyby nie wojna nie było biedy i traum ludzi którzy ją pamiętają. Niestety czasami kolejne pokolenia też ponoszą konsekwencje.

"Zresztą nawet młodzi PISowcy nienawidzą Niemców. Zobacz np. na Jakiego. Stary on na pewno nie jest. A nienawidzi Niemców bardziej niż większość emerytów.
" Ale to jest polityk.

"Np. mamy zbiorowy kult wyklętych. Nie bierze się pod uwagę kto był bohaterem, a kto zbrodniarzem. Serio musimy się zniżać do poziomu Ukraińców czczących Banderę lub AFD czczącej Hitlera? Wiadomo, nie ten kaliber zbrodni, ale i to zbrodniarze, i to zbrodniarze." Ale tym myśleniem to kązdy bohater ma cos za uszami.

Co do Ukraińców o Bandery to jest to ciekawe. Bo ile Niemcy nie tylko przeprosili i sie zmienili a nadal część MŁODYCH im wypomina wojnę. To do Ukraińców już nic nie mają. Ba, nie mają nic do Ukraińców krzyczących "Slava Ukrainie" i śpiewających Czerwoną Kalinę.
Polsk w ten sposób nie buduje sobie szacunku, tyko staje się popychadłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2023 o 20:11

D Dipol
+2 / 2

@Cammax Byłeś czy przeczytałeś? Bo ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć problemów w Skandynawii o Islandii nie wspominając, tym bardziej że bywam tam parę razy w roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+2 / 2

@Cammax Ty jesteś ewidentnym trollem. Nie może być innego wyjaśnienia na taką głupotę i brak znajomości realiów. Wracaj do swojej pieczary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 2

@rafik54321 Skąd masz te dane? Ja mieszkałem w Niemczech, nawet pracowałem jako domokrążca, odwiedziłem przez to tysiące domów i jakoś nie spotkałem się z nienawiścią. Ani razu. A powinienem wg ciebie w co trzecim domu. A mieli świadomość, że jestem Polakiem. Niechęć do Polaków? Nie. Do złodziei, którzy byli obcokrajowcami, w tym szczególnie duży odsetek był z Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@LUPUS1962 no a skąd dane że w Polsce się Niemców nie nawidzi? Z TVPis? XD...

I tak samo Polacy w drugą stronę. My nie nie lubimy Niemców. My nie lubimy frajerów co dalej mają nas za bydło, robactwo w myśl hitlera.

Dziwi mnie, że w Polsce jest jakaś mania wstydzenia się bycia Polakiem. Owszem, mamy swoje przywary, ale każdy kraj czy naród ma. Może nie jesteśmy w czołówce, ale nie powinniśmy się niczego wstydzić.

Dochodzi do tak dziwnych sytuacji, że polskie firmy nie mogą mieć polsko brzmiących nazw bo by się nie sprzedały. A takie firmy jak black&red&white, qbrick, yato, CDprojekt, technland, Reserved, Vifon, Tao-Tao itd.
Podświadomie mamy wdrukowane że co polskie to złe :/ . To bardzo niefajna sytuacja. Stąd te wszystkie "kompleksy" :/ .
To znów naturalnie pokłosie PRLu, kiedy wszystko co się u nas produkowało było jak cię mogę, przez kaganiec kacapów, a jak w latach 90tych był zalew poprawnych lub dobrych produktów to ludziom odje****o XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
+1 / 3

@Cammax w kongu nie że się nie lubi Belgów. Tam się nienawidzi Białych w szczególności Belgów. Byłe kolonie Afrykanskie pamiętają jak najbardziej swoja przeszłość w przeciwieństwie do Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
-1 / 1

@rafik54321 1) Widzę wśród moich znajomych w Polsce, widzę w komentarzach, widzę w TV, że dużo Polaków, a szczególnie wyborcy pisu utożsamiają Niemców dzisiejszych z tymi sprzed 80 lat. Czyli dla nich to nadal hitlerowcy (nawet u Ciebie to wybrzmiewa). Do tego stopnia, że wystarczy, żeby komuś przyczepić plakietkę "fuer Deutschland", i od razu to wróg publiczny nr 1.
2) nie wstydzę się być Polakiem. Ani w Polsce, ani za granicą. Wstydzę się natomiast za niektórych Polaków, polityków, kiboli, bąkiewiczowych nazioli itp.
3) z jednej strony fakt, firmy chcące wyjść poza granicę Polski ze swoją ofertą często mają nazwy obcobrzmiące(ale dzięki temu chwytliwe i łatwiejsze dla tamtejszych tubylców do wymówienia), ale spróbuj osiągnąć coś na rynku europejskim z nazwą "Gżegżółeczka" czy "Żółć", albo chociaż "Żabka".
Natomiast masz rację, że na rynku wewnętrznym to pokłosie PRLu, bo nikt w latach 90-tych nie wierzył, że polskie firmy mogą produkować wysoką jakość. I firmy starały się to przezwyciężyć, przyjmując nazwy obcobrzmiące, żeby na starcie nie przegrywać z importem, często chłamu, ale "zachodniego".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Dipol a komentarze ludzi, którzy tam byli to co Skandynawowie (wszyscy) o nas wypisują to niby nie jest wiarygodne źródło? Polacy są tam powszechnie nienawidzeni i dyskryminowani. Po polsku oczywiście możesz tam mówić, ale na swoje ryzyko. Źle też reagują na polski akcent. Mało to przypadków, że ludzie musieli zmieniać imię i nazwisko, bo było zbyt polskie? No i Polakom tam nikt nie chce wynająć mieszkania. Nie zawsze dlatego, że po prostu nie i już, a często dlatego, że Skandynawowie nie życzą sobie Polaków w swoim sąsiedztwie i takiego mieszkania po prostu nie wynajmą, jeśli wiedzą, że ich sąsiadem będzie Polak.
Do tego należy oczywiście dodać, że mamy tam prawo tylko do najbardziej poniżających prac, za głodową stawkę i przez kilkanaście godzin dziennie.

Jeśli ktoś był tam tylko turystycznie, to może nie zdążył mieć złych doświadczeń. Ale każdy, kto był w północnych krajach na dłużej, mial styczność z rdzennymi mieszkańcami powie, że nie są to dobrzy ludzie no i ze nas nienawidzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Ashardon a gdzie tu masz brak znajomości realiów?słyniemy z pijaństwa? Tak. Może Rosji się Ukraina nas przebijają. Ale inni nie mają żadnych szans. nawet Polka przepije np.Francuza, a co dopiero Polak.

Kombinujemy? Zawsze. Czasem zmuszał nas do tego system, sytuacja polityczna itd., ale teraz nam ta cecha nie zanikła. No i zazwyczaj kombinuje się w nieuczciwym celu.

Przecież jesteśmy jednonarodowi i jednoreligijni. Tego nawet nie trzeba rozwijać. Są u nas co najwyżej Ukraińcy (prawosławni), ateiści (głównie Polacy), muzułmanie (ta garstka Tatarów, która została na Podlasiu), no i w okolicach Wisły są protestanci (Polacy, nawet Małysz, za co wieku by go znienawidziło). Ale tak to z 97% to katolicy, a Polacy to 99% (może Ukraińcy trochę zmienili statystykę, ale max.o parę procent). No i 99,99% jest biała. W innych krajach ludzie są w szoku,gdy widza, że u nas nie ma mniejszości.

No i nienawiść do Niemiec- ogladnij TVPIS, posłuchaj wystąpień polityków, pogadaj z wyborcami PIS. Zobaczysz tę nienawiść.

Gdzie tu są jakieś kłamstwa, czy coś? Ja nie widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Bigoszprawiczka jest to możliwe. w końcu wielu z nich wszystkich białych obwinia o kolonializm.
Nawet w Haiti kiedyś obowiązywał zakaz osiedlania się (możliwe że nawet wjazdu w celach turystycznych) dla wszystkich białych. Nie było wyjątków, choć patrząc na ich historię to zakazać powinni jedynie Francuzom.

Choć obecnie czarni na pewno bardziej lubią Niemców, Belgów, Anglików, Holendrów, Francuzów, Portugalczyków i Hiszpanów niż nas. Zakładając oczywiście, że wiedza, że Polska to osobny kraj, a nie jakaś gmina w Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@LUPUS1962 no patrz, a ja tego nie widzę. Nie oglądam TVPis XD.

Bo w istocie cała rzesza niemców się hitlera nie wstydzi. Ich stanowisko jest mniej więcej takie: publicznie przemilczeć, w duchu popierać. Przynajmniej ja tak to odczuwam. Jednak polityka to nie armia zbawienia.
Znowu z bardziej aktualnych ruchów, już nie patrzmy nawet na historię. To niemcy bardzo mocno utrudniają Polakom życie gospodarcze. Np nord stream, przecież to było wymierzone bezpośrednio w nasz interes na korzyść samych niemców. Taki sojusznik? :/ .
Sojusznik by powiedział kacapom, żeby nam sprzedawali gaz po tych samych cenach, a dochodziło do patologii że płaciliśmy więcej za gaz niż oni :/ .

2. To samo może napisać każdy obywatel na świecie. Bo wszędzie, w każdym kraju znajdzie się polityk menda :/ . Zresztą jest jeden taki mały kraj we Włoszech, gdzie są sami bandyci w kiecach XD.

3. Przynajmniej Yato czy Qbrick można częściowo wybaczyć bo chociaż ich logo nawiązuje do polskich barw :P . Jednak te nazwy są oczywiście marketingowo uzasadnione, ale smutne jest to, że takie ruchy są konieczne.

Wystarczy potłumaczyć nazwy zagranicznych firm na polski i wychodzi niezły kabaret: dove (gołąb), hot wheels (gorące koła), red bull (czerwony byk) itd. Jakby to brzmiało, jakby w Polsce ktoś mówił "kup naszemu synkowi samochodzik gorące koła" XD. No kabaret, a dla takiego Anglika dokładnie tak to brzmi.

Uważam że polskie produkty spokojnie mogą konkurować z zagranicznymi. Może są lepsze marki, ale z pewnością są marki znacznie, znacznie gorsze.
Tutaj ktoś oceniał racje żywnościowe z wielu krajów
https://www.youtube.com/watch?v=2RSH63mNPdg
Polską rację ocenił na kategorię B+,czyli wyżej niż B, niżej niż A, ale bliżej B (odpowiednio od najwyższej oceny: S, A, B, C, D, F). Warto zaznaczyć że np racje USA czy Anglii są na wysokości C. Czyli jak na nasze polskie realia uważam że to na prawdę super wynik. Zwłaszcza że polskie racje są dość tanie, prawdopodobnie najtańsze.

CDprojekt to w zasadzie światowy producent gier, który ma w swoim dorobku światowie hity. Techland podobnie.

Skrzynki Qbricka nie odbiegają znacząco jakością od np milwaukee, ale Qbrick kosztuje za cały zestaw skrzynek koło 500zł, a milwaukee przekracza 1500zł. Jest sens dopłacać? Jak dla mnie nie bardzo.

Podobnie narzędzia z Yato. Są gorsze niż top półka, ale są gorsze o jakieś 20%, a są z 5 razy tańsze :/ . Do tego Yato nie wali w "ptaka" z bateriami. Narzędzia Yato akceptują każdą baterię/źródło zasilania o napięciu 18V, którą dasz radę przyłączyć. Konkurencja stosuje chipy weryfikacyjne, abyś był zmuszony korzystać z ich autorskich baterii.

Fabryka broni Łucznik robi GROTa (MSBS), teraz już w wersji 2, poprawionej. Myślę że spokojnie ta broń może konkurować z bronią niemiecką czy amerykańską. Może nie jest to najlepsza broń na świecie, ale ciężko się do czegoś konkretnie przyczepić.

Problem jest jeden - są w Polsce zbyt wysokie koszta pracy. Gdyby obniżyć opodatkowanie pracy tak o 70%, to gospodarka w Polsce by wyje****a w kosmos, w tempie rozwoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+1 / 1

@Cammax Powiedziałem - do pieczary trollu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@Cammax "głodową stawkę i przez kilkanaście godzin dziennie" Tak, takie pokraki z 500+, na czarno. Jedź do Stavanger, Bergen na stocznie i zobacz kto tam pracuje ile i za ile. Powtarzam PRACUJE, a takie przypadki o których piszesz to polska patologia na wyjazdach gościnnych. Pijaństwo, kradzieże. A potem żale. Fachowcy są wszędzie mile widziani.No, ale Ty wiesz lepiej;))))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Dipol problem w tym że większość Polaków za granicą to patologia, a przez tą patologie powszechnie nienawidzi się nas wszystkich. To tak jak nasza prawica, która nienawidzi wszystkich Niemców, bo Hitler.

O ile pracujesz zimnymi obcokrajowcami (nie z krajów skandynawskich!) Lub normalnymi Polakami, to może nie zetkniesz się z dyskryminacją. Ale to byś musiał w ogóle nie mieć żadnego kontaktu z rdzennymi mieszkańcami. A to nie jest możliwe, mimo że tam jest pełno obcokrajowców, którzy na pewno są tam miłej widziani niż my.

Odsyłam do tego, co wypisują o nas na różnych portalach, co mówią politycy, sportowcy razem ze swoimi kibicami (polecam wypowiedzi Szwedów po barażu i Euro) i dziennikarze z krajów skandynawskich. to wtedy się przekonasz jak bardzo nas uwielbiają.

Ja sobie tego nie wymyślam, tylko pisze na podstawie tego, co opisują inni ludzie. Przecież nie każdy Polak to patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rubberduck13
+2 / 6

Czernina i flaki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojtomasz
+7 / 11

Ze politycy kradną, kłamią i śmieją się wyborcom w twarz, nie da się ich usunąć, a i tak na końcu zostaną wybrani na kolejna kadencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+8 / 12

To że mamy Prawo i Sprawiedliwość, ale tylko w nazwie partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+25 / 29

To że możesz zmarnować dowolną liczbę publicznych pieniędzy i nic się z tym nie stanie i nikt nie będzie oburzony.

1.Możesz Zwiększyć wydatki na kancelarie premiera 10krotnie i nikogo to nie interesuje.
2.Zmarnujesz 70 milionów na wybory które się nie odbyły? nic się nie stało.
3Zaczniesz budować elektrownie by jeszcze zanim powstanie ja zburzyć przepalając 1,3 miliarda - nic się nie stało.
4.Twoi znajomi pozakładali fundacje i zaczniesz im przelewac setki tys. złotych? Nie ma tematu. 5.Kupisz 100milionów dawek (jedno i dwudawkowej) szczepionki dla kraju który ma 38 mln z czego osoby do 18r.ż. nie mogą przyjąć tej szczepionki? nic się nie stało.
6.Zamówisz cały samolot maseczek bez certyfikatow? A kto by o tym myślał?
7.Respiratory ma dostarczyc były handlarz bronią poprzez firme która załozył 3 dni wcześniej? O co chodzi?
8. Dasz fundacji założonej 10 dni temu 55 mln dotacji? Zapomnijcie o tym.
Od kilku lat zasiadasz w komisji która od zalożenia miała tylko jedno 3minutowe spotkanie by wybrać przewodniczącego i pobierasz co miesięczne wynagrodzenie z tego tytułu? Normalna sprawa.
9. Z funduszy na walke z pandemia wyplacasz swiadczenia emerytalne i socjalne? Wexcie się odczepcie.

Choćbyście siedzieli i rok wymyślając najgłupsze scenariusz jak zmarnować publiczne pieniądze to i tak okażę się że już to się wydarzyło a i tak nikt się tym nie przejął. Ta mentalność. Rządzący mogą wszystko.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+3 / 5

@ciomak12
kradnom ale sie dzielom ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gibosit
0 / 2

@IwanBardzoGrozny Z kiem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+4 / 6

@gibosit
z ludem niepracującym miast i wsi
laptopowe, węglowe, ołówkowe, 13stka, piętnastka - lud lubi takie prezenciki gdyż zakłada, że pieniądze biorą się z banku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 1

@IwanBardzoGrozny Pamiętam doskonale jak do dziecięcej główki przyszła mi myśl kiedy oglądałam wiadomości z rodzicami po wieczorynce, skoro narzekają na brak pieniędzy, to dlaczego ich nie dodrukują? Miałam jakieś 8-9 lat. Fajnie wiedzieć, że tylu Polaków nie wyszło nigdy powyżej tego wieku intelektualnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gibosit
-1 / 1

@IwanBardzoGrozny Przecież każdy wie , że pieniążki są od rządu {zresztą produkowane na Żoliborzu } a nie z banku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@ciomak12 I do tego, jak podniesiesz te kwestie to zaraz obejdzie Cię alogiczni krzykacze, którzy rzuca Ci argumentem 'a tamci to' oraz lista krajów, gdzie jest gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 3

@ciomak12 szczerze jak jak chciałbym się każdymi wybrykami chciał przejmowac, to bym wyłysiał, jak przyjdą wybory wtedy ze satysfakcją wypełnię kartę, denerwowanie się na rzeczy, na które się nie ma wpływu to szkodzenie sobie samemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

@skromny z Tą listą krajów to niedługo będziemy musieli dosyć mocno scrolować po tej mapie świata żeby coś znaleźć...

Ale tak argument że jak masz dwóch złodziei to musisz głosować na mniejszego żeby ten większy nie wygrął to rzeczywiście świadczy wybitnie o naszej dojrzałości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@ciomak12 Mnie zawsze zastanawia logiczność argumentu 'tamci to', więc Ci też. No sory, ale po to się głosuje na teoretycznie mniejszych potworów, bo się nie chce większego zła. Dlaczego zatem mam im wybaczać zło jakiego narobili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 6

Żegnanie się przed skokiem wicelidera pucharu świata w skokach narciarskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

Część potraw. Np. te z kapustą kiszoną. Nie wszędzie na świecie to jedzą. Są tacy, którzy by mieli problemy z żołądkiem, bo kiszona kapusta jest dla nich za ciężka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
+1 / 3

@El_Polaco Spróbuj szwedzkich kiszonych śledzi. Otworzyłem puszkę na podwórku. Smród okropny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

@stanbo
Słyszałem. Widziałem filmiki na YouTube. Niektórzy nawet wymiotowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+3 / 3

Ogóreczki małosolne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
-2 / 2

nadwyżka samotnych mężczyzn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garfield2000
-2 / 2

Kończenie czynności "z dwójką" użyciem papieru toaletowego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorilla998
+1 / 1

Niezwykłe to że za tak śmieszną pensje którą przynosi do domu ponad 90% obywateli że jeszcze żyjemy mimo tej całej drożyzny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
0 / 2

Normalnym tutaj jest to że można przewalić 70 melonów na wybory kopertowe, kupić ludzi za 500zł, przehandlować respiratory i skremować się za granicą :) do tego normalnym jest to że można sobie strzelać z granatnika bez konsekwencji czy między sobą w rządzie wymieniać się władzą co kilka lat bo plebs i tak łyka bajki o wyborze i demokracji :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MsPaterka
+3 / 3

Makowiec! :D pycha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+1 / 1

Podziękowanie za przepuszczenie na drodze mignięciem świateł awaryjnych. Taki zwyczaj spośród europejskich krajów praktykowany jest tylko w Polsce. Wszędzie indziej jest sekwencja kierunkowskazów lewo-prawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
-1 / 1

Wybieranie partii, która mówi, że jest prawicowa a realizuje lewicowy program gospodarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem