Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
782 794
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tobimadara
+10 / 12

Takie własne przemyślenia niczym nie potwierdzone, ale zastanawiam się czy piętnowanie masturbacji i w ogóle wszelkich przejawów seksualności wśród kleryków, a wcześniej w ich rodzinach nie wpływa na rozwinięcie się zaburzeń pedofilskich? Bo to napięcie musi się gdzieś rozładować, a jak potem do takiego księdza przychodzą dziewczynki i np. dają mu kwiaty z okazji urodzin, to może zaczynają wydawać się atrakcyjne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 10

@tobimadara większość aktów ma charakter homoseksualny (zresztą w ogóle jeżeli chodzi o pedofile to chłopcy są bardziej narażeni, na pewno wpływ na to ma to, że dziewczynki są bardziej chronione i prędzej bierze się taką możliwość zagrożenia jak w przypadku chłopców). Nie można na tym budować tezy stawiającej znak równości z homoseksualizmem, ale po prostu chłopcy są "łatwiejszym" celem trudniej im jest się bronić prosić o pomoc "bo przecież jak to chłopak tak nie bronił się" itp.
Ad rem natomiast co do podjętego przez ciebie tematu to nie tyle masturbacja co celibat jest problemem. Tak naprawdę powinien być zniesiony i pozostawiony do dobrowolnego wyboru.
Wtedy uniknęli by właśnie tej sytuacji gdzie problem stanowiło by brak odreagowania napięcia seksualnego. Są osoby w których te odczucia są wyciszone (przecież istnieją ludzie aseksualni nie czujący w ogóle pociągu seksualnego) ale zawsze będzie to margines. Myślę, że brak celibatu rozwiązał by wiele problemów KK, tylko pojawił by się nowy co z dziedziczeniem rozwiązaniem byłoby podejście anglosaskich protestantów gdzie niejako parafia zatrudnia pastora i płaci mu pensje.

@Gundula w dzisiejszych czasach nie wiem co gorsze. Czy to, że działania różnego typu aktywistów powodują to, że jesteśmy w stanie uwierzyć w fejki, czy brak krytycznego myślenia, który to powoduję, że jesteśmy w stanie przyjąć wsztko bez weryfikacji jeżeli zgadza się to z naszymi poglądami czy naszej percepcji świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2023 o 10:53

avatar bezn
+8 / 8

@Tibr jakieś statystyki co do tego, że to chłopcy częściej padają ofiarami gwałtów, pedofilów, nadużyć? Jeśli chodzi o pedofilię w kościele to jest większe prawdopodobieństwo padania ofiarą chłopców li z tej przyczyny, że do posługi przy duszpasterzach dopuszczani są przeważnie chłopcy. Także zdegenerowani kapłani mają do nich łatwiejszy dostęp. Dziewczynki jeśli już mają styczność z kościelnymi strukturami to częściej do ,,sypania kwiatów", do chórków/scholi a te aktywności nie są domeną ks.proboszcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zwierze_z_
-4 / 8

Serio? Walczyć? We współczesnym mega zseksualizowanym świecie, gdzie bodźców uderzających w tą sferę jest setki na każdym kroku? Powodzenia. Problem jest poważny, ale nie da się go w prosty sposób wyeliminować. Potrzebna jest zmiana myślenia wśród kreatorów współczesnej kultury. Oni mają klucz do rozwiązania tego problemu. Pani Godek jest tutaj tylko nic nieznaczącym trybikiem i może co najwyżej pomachac wytartymi frazesami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+4 / 6

@Zwierze_z_ A co jest zlego w masturbacji? Co jest zlego w dawaniu sobie rozkoszy? Nic!!!!! Seks to rozmnazanie, ale rowniez ogromna rozkosz, ktorej nie uzyskamy w inny sposob, niz orgazmem. Nie ma nic zlego w masturbacji, w tym rzecz, ze wlasnie nie ma. Powaznym problemem jest zatajanie czynow pedofilskich, a nie ze dziewczynka czy chlopiec poznaje wlasna seksulanosc, sam ze soba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zwierze_z_
0 / 2

@Maja123456 Nie mi oceniać czy jest zla czy nie. Jest na pewno problemem, jeżeli w ogóle wiesz co ten termin oznacza. Generalnie sfera seksulna to nie zabwka i jeżeli ktoś nie potrafi nią zarządzać, zrobi sobie krzywdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+2 / 4

@Maja123456
Masz racje, ale w naszym kraju "to rzucanie perel przed wieprze" ( i to te czarne z kk ;)

W niektórych srodowiskach nawet samo wypowiedzenie slowa "masturbacja" jest wstydliwe i krépujáce... chociaz wyraz: prokreacja (oznaczajácy +/- te same czynnosci) juz jest ok :D

Tak sobie mysle ze to moze byc zwiázane ze sklonnosciá do umartwiania sie... bo wiesz... czlowiek szczesliwy i zrelaksowany nie pójdzie do kosciola dac na tace... a niezaspokojonemu zgorzchnialemu frustratowi nie pozostaje nic innego ;) :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yaak
+5 / 5

jak rozesle swoje nagie zdjecia to nie tylko zwalczy masturbacje ale nawet zainteresowanie dziewczynami na cale zycie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem