Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1107 1114
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wkurzony666
+7 / 9

3. Ranczo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V veraclixuk
+1 / 3

Seksmisja tylko to dokument z wyprzedzeniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar n0p
-3 / 3

3. Nie oglądałem ani tego, ani tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+9 / 11

A może nie żadnego Nikosia tylko Nikodema? Zamiast popłuczyn z Pazurą obejrzyj serial z Wilhelmim, albo jeszcze lepiej przeczytaj książkę Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 3

ku....a ja pie...le

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AneczkaS
+1 / 1

Oxford - tysiące ludzi wyszło protestować przeciwko 15-minutowym miastom.
Pierwsze 15-minutowe miasta w Anglii mają zacząć funkcjonować już w 2024 r. Oxford i Cunterbury realizują ten projekt od kilku lat. Koncepcja tzw. filtrów ruchu (tj. kamer rozpoznających numery tablic rejestracyjnych) została po raz pierwszy wprowadzona w 2015 r. Oxford podzielony zostanie na sześć 15-minutowych dzielnic. Mieszkaniec będzie mógł podróżować poza swoją dzielnicę tylko przez 100 dni w roku na rodzinę. Jeśli
złamie zasadę, zostanie ukarany grzywną w wysokości 70 funtów za każdym razem. Mieszkańcy pozostałej części hrabstwa Oxfordshire będą mogli ubiegać się o zezwolenie na przejazd przez wybrany filtr przez 25 dni w roku. Miasto Canterbury (ok. 45 tys. mieszkańców) podzielone zostanie na 5 stref z podobnymi zasadami.
Nie będzie tam jednak możliwości przejazdu pomiędzy strefami. Aby dostać się do sąsiedniej strefy będą musieli wyjechać na obwodnicę i dalej iść pieszo lub rowerem.
Do realizacji projektu locdownu klimatycznego zostało już wybranych pięć miast w Polsce. W kwietniu 2022 roku spośród 362 wstępnie zakwalifikowanych miast Komisja Europejska wybrała do realizacji tej idei 112 miast z 35 państw, w tym 5 polskich, tj: Kraków, Warszawa, Łódź, Rzeszów i Wrocław.

Przeciwko agendzie globalistów będziemy protestować 6 marca 2023 od godz. 11:00 pod sejmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@AneczkaS Koncepcja się nie uda, zostanie po prostu przetestowana w praktyce i okaże się, że ludzie dalej poruszają się pomiędzy strefami, tylko teraz jadą naokoło, więc spalają o wiele więcej paliwa. Dziwne, że nikt na to nie wpadł wcześniej.
Niemniej koncepcja 15-minutowego miasta nie jest ani głupia, ani bezcelowa, ani nawet nowa - już w PRL projektowano osiedla w taki sposób, żeby znajdowało się na nich wszystko, co ludziom jest potrzebne do życia, od szkół i sklepów po biblioteki. Dopiero od niedawna deweloperzy postanowili, że będą wyciskać pieniądze z każdego metra kwadratowego, więc zamiast parków mamy trawniki wielkości chustki do nosa, zamiast placów zabaw - samotne "kogutki" na sprężynach pośrodku betonowego parkingu, a zamiast jasnych mieszkań ciemne klitki, zacienione przez zbytnią bliskość sąsiedniego bloku.

Japończycy od dawna forsują koncepcję miasta w zasięgu spaceru, w szczególności w kontekście szkół, żeby dzieci mogły chodzić do nich samodzielnie, nie trzeba ich było wozić, a przy okazji ruszały się i nie tyły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A achat85
+1 / 1

Ranczo to instruktaz dla aktualnej wladzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
0 / 0

A po za tym Polacy skupiają się na wadach innych Polaków widząc w ten sposób ulgę czy usprawiedliwienie dla siebie....nawet jak to jest prawda to od takiego poziomu trzeba się odbijać a nie dokładać do niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-3 / 3

Reżyser Dnia Świra i Jego syn bronili Zatoki Sztuki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baartek6
-1 / 3

3. Kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że Polacy robią wszystko co w ich mocy, żeby tak pozostało na zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

3. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że "Idiokracja" stała się rzeczywistością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem