Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ściana niemiecka vs ściana amerykańska

0:32

www.demotywatory.pl
+
139 147
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dakonto
-5 / 13

Jakie jest przesłanie tego idiotycznego niemota? Domy jednorodzinne w Ameryce budowane są na bazie szkieletowej, zabudowanej płytami paździerzowymi i wypełnionym uszczelnieniem termoizolacyjnym, a następnie "otynkowane" cegłami. Ściany wewnętrzne to płyty gipsowe. No i? Odmienne podejście niż budownictwo europejskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dgsf
-1 / 7

może przesłanie tego niemota jest takie,że jak przyjdzie tornado lub inny kataklizm to większe szkody są w Ameryce niż w Europie i ma to na celu pokazanie tego jak ważne jest postawienie domu z cegły a nie z papieru bo taniej i szybciej ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
-2 / 6

@Dgsf
1. domy w "technologii" amerykańsiej są kilku (a nawet kiluset) krotnie tańse, łatwiejsze i szybse w postawieniu niż takie Juropejskie klocki...
...poza tym w Juropie też tak się buduje, tylko u Nas ni znajo...
2. jeśli przyjdzie torneido, to i ceglany domek zniknie w mgnieniu oka, a narobi więcej szkód jak wszystko będzie latało dookoła...
...no i odbudowa będzie bardziej kosztowna i pracochłonna...
3. przede wszystkim, nie fszyscy Hamełykanie tak budują i na pewno nie wszędzie...



...ale są tacy, co w takie brednie uwierzą, bo w internecie widzieli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+1 / 5

@Dgsf
Dokładnie, w Europie tornado poprzestawia samochody, drzewa połamie albo powyrywa dachówki ale ogólnie dom cały. A w Ameryce przejdzie tornado przez jakimś wioskę i ani jeden dom się nie uchowa :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+2 / 2

@dakonto Podejście jest takie,że jak piłką uderzysz o amerykańską ściane to potrafi zrobić dziure na wylot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
-3 / 3

@ErdeMO zacznijmy od tego, że w Europie nie ma tornad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
0 / 0

@PitBull9010 1) nie są tańsze, są dużo droższe, kilkaset tysięcy dolców, po prostu ziemia jest droższa. 2) prawda, ceglany dom tornado też zniszczy. 3) też prawda, to zależy od regionu, USA to ogromny kraj przecinający kilka stref klimatycznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
0 / 0

@Breva
Podejście jest takie, że budujesz szybciej, taniej, konstrukcje są lżejsze, termoizolacja jest już wkomponowana w konstrukcję, i ta przestrzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
0 / 0

@dakonto No i co mi po szybciej taniej jak potem wytrzymałość kartki papieru to ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarny_motyl
+1 / 5

Na moje oko pierwsza to ściana nośna, druga działowa, ale może się nie znam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dgsf
-4 / 6

może przesłanie tego niemota jest takie , że jak przyjdzie tornado lub inny kataklizm to większe szkody są w Ameryce niż w Europie i ma to na celu pokazanie tego jak ważne jest postawienie domu z cegły a nie z papieru ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rhkkkk
-2 / 2

@Dgsf Jakby przez Polskę przeszło takie tornado jak przechodzi przez Kalifornię to żaden (prawie) dach by się nie ostał na budynku jednorodzinnym. A jak tornado zerwie dach, przejdzie po tym deszcz i wichura to i tak dom jest do remontu porównywalnego z budową od nowa. Bo, tu niespodzianka dla "specjalistów" od solidnych polskich czy niemieckich konstrukcji, praktycznie wszystkie dachy w Polsce mają konstrukcje "szkieletową", która bardzo elegancko odrywa się od betonowych ścian pod naporem wiatru. Przetrwałyby bunkry z betonowym, lanym dachem (pewnie jakiś 1% konstrukcji domów jednorodzinnych ale zdarzają się) i wbrew pozorom pewnie trochę domów szkieletowych bo akurat połączenie drewnianego dachu z drewnianymi ścianami jest łatwiej zrobić dobrze niz połaczenie drewnianej konstrukcji dachu z murowanymi ścianami więc szansa, że jest to zrobione źle jest mniejsza ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rhkkkk
+1 / 1

@Dgsf Aha. Żeby nie było. Nie namawiam do budowania bunkrów czy szkieleciaków. Po prostu technologia stosowana w danym kraju od paru pokoleń zwykle jednak z czegoś wynika i została przez tubylców uznana za najbardziej praktyczną w zastanych okolicznościach... Czyli powinna wytrzymać warunki klimatyczne kraju w jakim jest stawiana, jakoś tam wynika z tradycji i przyzwyczajeń mieszkańców, dostępności i cen materiałów itp. Nie ma technologii obiektywnie najlepszej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2023 o 15:21