Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Wolfi1485
+25 / 43

Studia... ja bym go nawet do matury nie dopuścił!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+18 / 36

@Wolfi1485 kiedyś to taki co najwyżej odrabiały pańszczyznę, a co dopiero mówić o maturze, czy studiach... PISowcy wywodzą się z ludzi, którzy jeszcze z 2 pokolenia temu nawet nie umieli się podpisać. Za to ich wyborcy to ledwo podstawówki pokończyli. Dopuściliśmy takich do polityki, daliśmy prawa wyborcze no i teraz mamy efekty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
-1 / 9

@Cammax
Sarkazm on

Kiedyś to takie słowa rzec nie mogły ani głowy podnieść i było dobrze. A teraz jakieś emancypacje i mamy efekty i Pis przy władzy.

Waćpani ślachcianka?
Off....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+4 / 6

@Cammax Do tamtych czasów to bym akurat nie chciał wracać. Pamiętaj, "panie szlachcic", kto doprowadził do zaborów, bo wolał dbać o własny interes i bogactwo, niż o dobro Kraju. Raczej nie chłopi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 3

@FanFiction @saz06 wystarczy wprowadzić jakieś testy na inteligencję dołączone do kart wyborczych. Zdasz, to głos ważny, a jak nie, to nie. No i z jednej strony nikt nie powie, że dyskryminuje się np.ludzi ze wsi, kobiety, pracowników fizycznych, bo jako tak każdy ma takie same. Z drugiej odsieje się wyborców PIS, bo mądrzy to oni nie są i odpadną nawet na pytaniu o to, czy płacą jakiś podatek.

@saz06 niby trochę racji w tym jest. Ale wtedy i szlachta nie była jakoś super wykształcona. Przede wszystkim za dużo było przywilejów, które w znacznej części nie tylko nie były potrzebne, ale i były szkodliwe (np.liberum veto).
No i swoje zrobił też KK blokując edukację i jej rozwój. A najgorzej było,gdy do władzy doszli fanatycy religijni (cała dynastia Wazów), którzy nas osłabili wpędzając nas w wojny dosłownie z każdym. To był gwóźdź do trumny. a inni tylko wykorzystali upadek Polski. A o tym że byliśmy już krajem upadłym świadczy to, że każdy kraj, oprócz Turcji bez wahania uznał rozbiory (mi,e ewentualnie Szwajcaria była neutralna, no ale w końcu to Szwajcaria, więc trudno spodziewać się czegoś innego).

Największa winę ponoszą rządzący Polską. Ktoś te przywileje szlachcie musiał dać, sami sobie ich nie nadali. Ludzie raczej też nie chcieli wojen z prawie całą Europą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

@Cammax Ale to zupełnie co innego niż było dawniej. Wtedy o prawie głosu decydowało urodzenie i do pewnego stopnia - posiadany majątek. Pierwsze nie ma nic wspólnego z inteligencją, a drugie ma tylko w niektórych przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
0 / 0

@Cammax
Wprowadzenie testu było by awykonalne. Wg mnie do prawa głosu powinien być cenzus Zaplaconych podatków minus pobrane świadczenia. Czyli wpłacone do budżetu pity plus składka zdrowotna podatki od. Nieruchomości minus zapomogi i świadczenia socjalne jeśli powyżej np 50k to die ma prawo głosować a jak nie to nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@saz06 dlatego należałoby nieco zmodyfikować tą zasadę i uzależnić prawa wyborcze od wiedzy i inteligencji. Bo gdyby serio zgapiać to co było dawniej, to nawet kobiety "dobrze urodzone" nie miałyby praw wyborczych. Podobnie obcokrajowcy choć jeszcze że dwie kadencję PIS, a obcokrajowcy nawet nie będą mogli tu wjechać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@FanFiction takie kryterium też byłoby przydatne, żeby odsiać pasożytów. Bo w sumie nikt nie powiedział, że pasożyt nie może być inteligentny. Zawsze może być tym typem, o którym nauczyciele mówili "zdolny, ale leniwy", a on sobie aż tak wziął to do serca, że teraz nie pracuje, tylko żyje z zasiłków.
Testy jednak też nie zaszkodzą. Chcesz żeby rząd wybierał nam ktoś, kto uważa, że nie płaci podatków?
Taki Kowalski z PIS (ten poseł dostający ataków paniki na widok Tuska i czegokolwiek, co ma więcej niż 2 kolory) na pewno przejdzie przez pierwsze kryterium, bo zarabia sporo. Ale na takim teście pewnie udałoby się go odsiac.

Wiadomo, dłużej byśmy pewnie poczekali na wynik wyborów, ale Amerykanie czekają nieraz kilka miesięcy i żyją. Nie musimy mieć wyniku zaraz po zamknięciu lokali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@saz06 To straszne uproszczenie. Prostackie wręcz. Jeśli miałbym wskazać jeden jedyny powód rozbiorów to miałbym cholerny problem dobrą, rozważną i planową politykę Habsburgów (a nie "Austrii, Rosji i Niemiec" jak podaje prostaczy przekaz) czy ruine intelektualno-moralną do jakiej doprowadził rozkwit na koniec XVIII i w trakcie XVIII wieku nauczania jezuickiego. To drugie może warto by trochę objaśnić: jako, że szlachta była zwolniona od większości podatków (w efekcie działania miernych/słabych władców) to tak naprawdę głównym oparciem monetarnym Korony pozostawał fundament polskiej tolerancji religijnej: Podatek Od Innowierców. Wraz ze wzrostem znaczenia edukacji jezuickiej ramie w ramie szedł wzrost nietolerancji religijnej w Rzplitej. To przekładało się na wzrost napięć, spadek imigracji i znaczny spadek dochodu z głównego źródła utrzymania państwa. Po prostu nie było nas stać na wojny. A wbrew wielu opiniom do prowadzenia skutecznej wojny nie trzeba wcale ludzi, broni i morale, a jedynie pieniędzy, więcej pieniędzy i jeszcze trochę pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adus6919
+1 / 1

@Cammax sadząc po nazwisku to z chłopstwa nie pochodzi,a np pan wojewoda Radziwiłł z magnaterii a jaki PiSowski matoł,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adus6919
0 / 0

@Cammax oj oj beneficiarze są inteligentni w większości i to bardzo i takie testy przejdą z łatwością

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Adus6919 nawiązując do wojewody: Radziwiłł w partii domagającej się odwetu za Potop (pomijam, że Szwedzi nas nienawidzą i nie są dobrzy jako ludzie, bo tu chodzi o hipokryzję PIS). Ciekawie... i tak, raczej nie ma tego nazwiska po jakichś tam chłopach.
Warto też dodać, że PIS to partia antyniemiecka, a jest tam Mueller i Schreiber. Ciekawe ile jeszcze takich "perełek" by się tam znalazło gdyby wszystkich sprawdzić. Ale że ludzi z takimi nazwiskami biorą do PIS, to mnie trochę zaskakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adus6919
0 / 0

@Cammax bo to PiS własnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

@3noki No właśnie, a szlachta była z podatków zwolniona, bo (tak naprawdę szantażem) wymusiła to na królu.
woleli kasę przehulać, niż zadbać o bezpieczeństwo kraju. I o to właśnie mi chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@saz06 To oczywiście prawda. Choć oczywiście był to proces długotrwały, ale całkiem naturalny. Naturalny bowiem niestety mamy dużo doświadczenia w najgorszym dla państwa systemie (choć nie dla ludności) - demokracji. I już od jej początków - pierwszych elekcji zaczęliśmy kumulować skutki wyborów. Dziś to są kiełbasy wyborcze i 500+, wtedy to były ulgi.
Ale pamiętajmy też, że dało się inaczej. Gdy Sobieskiemu się szlachta buntowała, to ten (mimo już tak naprawdę braku realnej władzy w ręku monarszym) kazał im zamknąć ryje "bo , nie na toście mnie królem obierali... " żeby ten się miał ich słuchać. ;)

Też często pisząc o rozhulaniu i przywilejach szlachty zapomina się, ze ta właśnie szlachta stworzyła najsilniejsze państwo w Europie i to nie na rok-dwa, a pokolenia. Zapominamy, ze Liberum Veto bardzo, bardzo długo było dobrym i pożytecznym narzędziem. Wielokrotnie używanym by ustrzec Rzplitą przed psuciem prawa. Dopiero szeroki strumień łapówek od sąsiadów, gdy zmiany polityczne akurat zaczynały być pilnie potrzebne (zachód się industrializował, modernizowano armie itd), a podstawa naszej siły militarnej - czyli technologiczna przewaga husarii (strzemiona, drążone kopie itd) się po prostu zdezaktualizowała.

Łato też zapomnieć, ze jednak do tego czasu ta potężna jednostka była finansowana przez samych żołnierzy, dla których był to nie tylko zaszczyt, ale i droga "na salony" i świetny zaczątek kariery. A mówimy tu o niewyobrażalnych dla dzisiejszego przeciętnego milionera sumach pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Frida06
0 / 0

@Cammax z tymi testami to trochę kłopot. Profesjonalny test na inteligencję (takie internetowe czy gazetowe to można między bajki włożyć) wymaga narzędzi i czasu plus osoby, która potrafi go wykonać. Koszt narzędzia to około 5-6tys. Czas to około 1,5 godziny. No i do wykonania testu uprawniony jest psycholog z dyplomem, skąd ich tylu wziąć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
0 / 0

Rodzice Oskarka są pewnie dumni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+27 / 31

Nie ma opcji, że go wyrzucą. Raz, że to młodociany PISowiec więc UW nie będzie się narażać Rządowi rozdzielającemu pieniądze. Dwa, że katalog kar przewiduje jeszcze takie kary dyscyplinarne jak upomnienie, naganę, naganę z ostrzeżeniem czy zawieszenie w prawach na rok. Za to co zrobił dostanie upomnienie albo naganę jeśli w ogóle cokolwiek dostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+14 / 24

@lolo7 Niestety masz rację. Warto jednak nagłaśniać takie sprawy, by szersze grono ludzi wiedziało jaki to człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+20 / 26

@lolo7 A nawet jakby go wyrzucili z tej uczelni, to zaraz dostanie parasol ochronny od pisowców z góry, oraz miejsce na innym uniwerku i dalej będzie szczuł. A to taka kupa łajna, że obrzydza mnie patrzenie na kolesia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+18 / 18

@LowcaKomedii
Jaka jest przykładowo Pawłowicz albo jaki jest Janusz Kowalski każdy widział i widzi. I co? Dalej znajdują się ludzie, którzy na nich głosują. Z nim też tak będzie.

@profix3
Wolę chyba, żeby ledwo skończył ten UW z 1000 nagan żeby wstyd go było gdziekolwiek pokazywać niż żeby przepchnęli go na KUL przez doktorat i profesurę z jakiegoś teologicznego hokus-pokus żeby potem w mediach PISowcy go pokazywali i mówili, ,,Autorytet w każdej dziedzinie bo to Doktór-Profesór''.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+11 / 11

@lolo7 Przestanie im być potrzebny do go wywalą. To jest pionek, któremu można mocno zaszkodzić. Parasol prędzej czy później skończy się. Internet nie zapomni i będzie żył z piętnem małej piz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+45 / 61

pis menda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sosen9
+4 / 4

@next_1 To raczej gnida, jak dorośnie przepotwarzy się w pisowską wesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+24 / 38

Morda nie skalana inteligencja jak u pisowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+30 / 42

Wyjątkowo wredna morda, taka pisowska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2023 o 21:55

avatar MEATLOAF
+25 / 27

@gemini1234 antoni lubi to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+7 / 7

@MEATLOAF To jedna z glownych mord w jego fap-folderze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+23 / 29

Mam nadzieję, że skończy się na odpowiedzialności KARNEJ i te usteczka zderzą się z dorosłością pod celą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+20 / 24

patrząc na te słodką zniewieściałą buźkę aż ma się ochotę mu odwinąć wiedząc na dodatek co to za pipuś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+9 / 13

@pawel24pl Zacytuję niejaką Beatę Mazurek (oczywiście z pisu): To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Docent_Deptula
0 / 14

@pawel24pl - jednego śmiecia mniej? Przecież to byłaby dobra wiadomość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Docent_Deptula
-5 / 17

@PeterGabriel44 - Prawica? To powinno być nielegalne - wszystkie cierpienia świata to ich dzieło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+3 / 3

@PeterGabriel44
Kwestia mocno dyskusyjna. Zabójstwa polityków w Polsce zdarzały się częściej niż ci się wydaje:
- Jacek Dębski - KL-D, AWS - zabity w 2001
- Marek Rosiak - PiS - 2010 - zabity w 2010
- Paweł Adamowicz - PO - zabity w 2019
oraz dość tajemnicze samobójstwa : Andrzej Lepper, Ireneusz Sekuła, Barbara Blida.
To tylko ci najbardziej znani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaxterMax
+7 / 11

@candy2
Bo co? Bo mu pis samobója zrobi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 marca 2023 o 17:12

L Loganesko
+4 / 6

@candy2 Nie. Najchętniej sam bym przypier*olił w ten tępy, pisowiecki ryj, wielokrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+3 / 3

@candy2
Szkoda, że jemu nikt tego nie mówił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+19 / 21

Misiewicz, Janninger, Patkowski, Szafarowicz.... skąd oni wyciągają takich dzbanów? To jest jakieś fizyczne zjawisko, którego nie pojmuję, że grupa dzbanów przyciąga kolejnych dzbanów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qbalo86
+10 / 12

@KrzychuKuran tak, nawet się mówi że ciągnie swój do swego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+9 / 13

bo to pisuar...czyli normalne zachowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Natt92
+15 / 23

Dlaczego nie jestem zdziwiony? Typowy pisowski katolik kochający bliźniego. Tu powinny być konsekwencje nie tylko na uczelni, ale również sprawa karna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+2 / 6

@Natt92 A jeśli poruszasz kwestie wyznaniowe, to jeszcze powinno być wezwanie przez jakiegoś "przewielebnego" do spowiedzi i nawrócenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Natt92
+1 / 3

@bromba_2k Nawrócenie na szczęście mi nie grozi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+3 / 5

@Natt92 Chodzi mi o tego gnojka z pisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+4 / 10

Zauważyliście, że komuniści jak ten kretyn ze zdjęcia to jedyna opcja polityczna która się manifestuje na "twarzy" - zakładając że to, co opiera się na ich szyjach możemy nazywać w ogóle głową. Każda morda PiSowska wygląda podobnie. Za PRL chyba tylko Bierut nie był do zidentyfikowania jako komuch na podstawie samego zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kontousun1ete
+6 / 12

Dziwne, wszyscy z PiSu mają krzywe ryje na które patrzeć się nie da, nieszczere uśmiechy i widać że to socjopaci, a to wszystko z twarzy widać. Takie to zmanierowane.

Jak oglądam nawet takiego Tuska to jakoś ten ryj aż po oczach nie bije xd

Choć rzygam polityka i do nikogo tam nie mam żadnego szacunku, to taką uwaga się chciałem podzielić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madrian_PL
+6 / 8

Twarz typowego telemarketera. Równie godna zaufania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+3 / 3

jechac z gowniarzem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Planck
+5 / 5

Jak zwykle trzeba tragedii, aby zauważyć problem hejtu. Za chwilę wszyscy zapomną. Do następnego razu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maro99
+2 / 4

Kolejny dzidziuś, kolejny gładziutki... Do woja k..., to by z ciebie faceta zrobili, a nie miękka rurka.
Co za czasy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
+1 / 5

To ciekawe, że niezależnie od wieku każdy kto ma związek z PIS wygląda jeśli nie paskudnie to przynajmniej dziwacznie. To chyba jest jakiś związek poziomu intelektualnego z genami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bonieczko
0 / 4

za wyglada to bym go na ministranta za kare na seminarja do tych zaklamanych religijimych pedofili wyslal

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RatPiwko
+1 / 1

Jeśli Kali gnoi to dobrze jeśli gnoją Kaliego to źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+5 / 7

PiS dba o swoich, więc nawet jeśli zostanie wyrzucony z UW, to spadnie na 4 łapy. Ewentualnie odwdzięczy się Macierewiczowi w łóżku. Ja zwracam uwagę na jeden fakt. A mianowicie Szaforowicz nie brał udziału w tej szczujni dzień przed śmiercią chłopca tylko wcześniej, więc czemu uczelnie nie reagowała od razu, tylko teraz po tragedii? Zawsze podejmowane są środki, kiedy tragedia staje się faktem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-3 / 5

Co takiego napisał Szafarowicz co miało niby wpływ na samobójstwo chłopaka? To co znalazłem dotyczyło wyłącznie podejścia jego matki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
-1 / 3

@mwa wiesz, pisowska mendo, ujawnienie danych naraziło ofiarę na wszwlakie nieprzyjemności. To, że pokasowaliście swoje wPiSy z Twittera tylko świadczy o tym, że zdajecie sobie sprawę z fakapu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 2

@justnoonee
Słuchaj gnojku, jak nie umiesz grzecznie dyskutować to idż pod budkę z piwem bo internet to dla ciebie za duże wyzwanie.
Tak głupi jesteś że printscreen'a nie potrafisz zrobić?!
Zamiast bredzić o skasowanych wpisach przyznaj się grzecznie że pomyliłeś swoje imaginacje z rzeczywistością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
-3 / 3

@mwa pajacu, Twoje jeebadełko pokasowało tweety. Cofać się w czasie nie będę a od cofania w rozwoju jesteś Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darek198506
+2 / 2

Kwintesencja Głąba, reprezentant półgłówków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
0 / 0

Antoni go obroni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katarzynka13M
0 / 0

@MEATLOAF A właśnie. Ktoś wie gdzie Antoni??? Po wraka poleciał??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katarzynka13M
0 / 0

Gdzie są rodzice ja się pytam? Przez takich to społeczeństwo coraz bardziej będzie podzielone(nie liczę wiosek, zwłaszcza pań)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
0 / 0

pacykowany de8il

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dozymetryczny
+1 / 1

i tak na otarcie łez dostanie coś od partii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem